Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2014., 11:51   #1301
Hvala vam curke!
Naravno da ce mi dovodenje organizma biti na prvom mjestu, al vjerujem da me shvacate kad kazem da mi je povratak kose sto prije potreban, da mi srce bude na mjestu!
osobito se brinem jer stvarno nisam imala bas bujnu kosu ni prije, pa me strah kak ce sad to izgledati..
lusy- ove mi djeluju dosta dobro, vjerojatno cu ih naruciti! ako cu njih piti da li mogu i s njima kapsule preslice, istovremeno!?
ii mali off koje ricinusovo i makadamijevo ulje koristis!?
Narančada is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 22:42   #1302
Quote:
LeeLooSt kaže: Pogledaj post
Nakon toliko pohvala preslice i ja sam je kupila Smije li se piti paralelno sa solgarom?
Ponavljam jer mi je bitno znati, hvala
LeeLooSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 22:23   #1303
Quote:
LeeLooSt kaže: Pogledaj post
Ponavljam jer mi je bitno znati, hvala
koje solgarove ? može link? ne bi trebalo biti problema no za svaki slučaj pošalji mi link ili naziv
evo sastav preslice :
Sastav i aktivne tvari

Poljska preslica sadržava više od 10% različitih mineralnih tvari. Najviše je silicijeve kiseline. Ostali su spojevi različiti silikati koji su topljivi u vodi. Sadržava i različite flavonske glikozide, saponine, polienske i dikarboksilne kiseline, sitosterol i vitamin C.


preuzeto sa : http://ljekovito-bilje.bloger.index..../18661372.aspx
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 22:41   #1304
Quote:
Narančada kaže: Pogledaj post
Hvala vam curke!
Naravno da ce mi dovodenje organizma biti na prvom mjestu, al vjerujem da me shvacate kad kazem da mi je povratak kose sto prije potreban, da mi srce bude na mjestu!
osobito se brinem jer stvarno nisam imala bas bujnu kosu ni prije, pa me strah kak ce sad to izgledati..
lusy- ove mi djeluju dosta dobro, vjerojatno cu ih naruciti! ako cu njih piti da li mogu i s njima kapsule preslice, istovremeno!?
ii mali off koje ricinusovo i makadamijevo ulje koristis!?
ulja koristim od Kemiga ,ima ih po ljekarnama ili se mogu naručiti online : http://www.kosarica.hr/
još je odlično uz ricinius i ulje pšenićnih klica .http://www.kosarica.hr/
također koristim neka ayurvedska ulja za kosu npr. http://www.iherb.com/auromere-pre-sh...7?rcode=qln684

ustvari nema potrebe da uzimaš i preslicu uz ove bogate minerale i elemente u tragovima, ali da i uzmeš 1-2 kaspl. ništa strašno. samo će ti se piškiti više, pa pij dosta tekućine da izlaze otrovi i da se jetra očisti.
svakako poslije kemo radi na detoxu : čajevi od koprive ( i tu sam možeš ubaciti čaj od preslice) ..uzimati klorofil itd.

Sretno
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 00:02   #1305
I ove KAL-ove su na bazi preslice:

KAL Super Silica Plus

http://heliks.hr/shop/super-silica-p...va-formula-kal

Ima ih kod nas za kupiti, a onu drugu KAL-ova formulu Hair Force više ne uvoze. Ne znam koja je bolja (tj. Hair Force sam pila i bio mi je jako dobar, ali ovo nisam probala). Na ovoj Super Silica Plus piše da je za kosu, kožu i nokte. Vjerojatno također služi i detoksikaciji kad je na bazi preslice.
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 11:30   #1306
Quote:
lusy kaže: Pogledaj post
koje solgarove ? može link? ne bi trebalo biti problema no za svaki slučaj pošalji mi link ili naziv
evo sastav preslice :
Sastav i aktivne tvari

Poljska preslica sadržava više od 10% različitih mineralnih tvari. Najviše je silicijeve kiseline. Ostali su spojevi različiti silikati koji su topljivi u vodi. Sadržava i različite flavonske glikozide, saponine, polienske i dikarboksilne kiseline, sitosterol i vitamin C.


preuzeto sa : http://ljekovito-bilje.bloger.index..../18661372.aspx
Solgar Skin, Nails and Hair: skin nails hair
pijem ih sad paralelno s preslicom već par tjedana, nadam se da nije štetno :/ hvala!
LeeLooSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 11:31   #1307
Quote:
Solitary cat kaže: Pogledaj post
I ove KAL-ove su na bazi preslice:

KAL Super Silica Plus

http://heliks.hr/shop/super-silica-p...va-formula-kal

Ima ih kod nas za kupiti, a onu drugu KAL-ova formulu Hair Force više ne uvoze. Ne znam koja je bolja (tj. Hair Force sam pila i bio mi je jako dobar, ali ovo nisam probala). Na ovoj Super Silica Plus piše da je za kosu, kožu i nokte. Vjerojatno također služi i detoksikaciji kad je na bazi preslice.
moglo bi biti dobro , sadrži i MSM
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 11:38   #1308
Quote:
LeeLooSt kaže: Pogledaj post
Solgar Skin, Nails and Hair: skin nails hair
pijem ih sad paralelno s preslicom već par tjedana, nadam se da nije štetno :/ hvala!
možeš sa preslicom ali ne punu dozu. uzimaj solgarove kako je propisano , a jednu -dvije max.preslice.
u ovom sastavu silicij je iz praha crevene alge .
čiju preslicu si nabavila, sa neta ili si uspjela nabaviti iz naših ljekarni ?
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 12:01   #1309
hvala na savjetima

za curu kojoj je kosa otpala radi kemoterapije, ne brinuti se, kosa svima naraste opet i to još bolja nego što je bila, narasti će brzo i bez preparata, a dok ne naraste ne znam što nosiš maramu, periku, ali svih koje znam da su radi kemoterapije bez kose bili, sad imaju kosu i to još bolju i što je najbitnije nisu ni bolesni više

ma počela sam koristiti taj sprej od marinelab, acidosalus, ima unutra ricinus, kopriva, ružmarin, cimet i preslica.....sprej odličan, popravio mi kosu nakon samo dva nanošenja, kosa mi super, ne mogu vjerovati, vidjet ću kada potrošim cijelu bočicu kakvo će biti stanje
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 12:32   #1310
Quote:
Narančada kaže: Pogledaj post
Hvala vam curke!
Naravno da ce mi dovodenje organizma biti na prvom mjestu, al vjerujem da me shvacate kad kazem da mi je povratak kose sto prije potreban, da mi srce bude na mjestu!
osobito se brinem jer stvarno nisam imala bas bujnu kosu ni prije, pa me strah kak ce sad to izgledati..
lusy- ove mi djeluju dosta dobro, vjerojatno cu ih naruciti! ako cu njih piti da li mogu i s njima kapsule preslice, istovremeno!?
ii mali off koje ricinusovo i makadamijevo ulje koristis!?
cure su ti već dosta savjeta dale, ja ti samo želim sreću i što brži oporavak i puno lijepe nove kose
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 13:51   #1311
ma počela sam koristiti taj sprej od marinelab, acidosalus, ima unutra ricinus, kopriva, ružmarin, cimet i preslica.....sprej odličan, popravio mi kosu nakon samo dva nanošenja, kosa mi super, ne mogu vjerovati, vidjet ću kada potrošim cijelu bočicu kakvo će biti stanje[/QUOTE]

kolika je cijena tog spreja, jel ga nanosiš na tjeme ili ?u kakvom ti je stanju kosa bila prije (opadanje i sl.)
ja evo mučim muku sa opadanjem preko dvije godine
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 16:30   #1312
Quote:
lusy kaže: Pogledaj post
možeš sa preslicom ali ne punu dozu. uzimaj solgarove kako je propisano , a jednu -dvije max.preslice.
u ovom sastavu silicij je iz praha crevene alge .
čiju preslicu si nabavila, sa neta ili si uspjela nabaviti iz naših ljekarni ?
Ne, ovu vašu s iherba što preporučujete A zašto je bitno piti puno vode dok je se uzima?
LeeLooSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 16:38   #1313
Quote:
LeeLooSt kaže: Pogledaj post
Ne, ovu vašu s iherba što preporučujete A zašto je bitno piti puno vode dok je se uzima?
Zato što potiče i detoksikaciju organizma, a time i pojačano mokrenje, pa da ne dehidriraš.

Na IHerbu sam vidjela neke recenzije na ovu KAL-ovu Silica Super Plus koju sam gore spominjala, pa jedna žena kaže kako ju je na žalost morala prestati piti "jer je izgubila puno elektrolita". Ne kužim što to znači? Misli li možda da je dehidrirala, pa tako pojačano gubila elektrolite? Uglavnom, uz preslicu treba piti više vode nego obično.

Quote:
lusy kaže: Pogledaj post
moglo bi biti dobro , sadrži i MSM

Evo što je MSM, za one koji ne znaju (nisam znala ni ja):

http://www.webmd.com/vitamins-supple...onylmethane%29

Dakle, dobar je i za zglobove, hrskavicu, reumu, artritis i još svašta.


Znači, ta Super Silica Plus mogla bi biti dobra za još mnogo stvari, ne samo za kosu, kožu i nokte.
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 19:47   #1314
Quote:
neprikosnovena kaže: Pogledaj post
ma počela sam koristiti taj sprej od marinelab, acidosalus, ima unutra ricinus, kopriva, ružmarin, cimet i preslica.....sprej odličan, popravio mi kosu nakon samo dva nanošenja, kosa mi super, ne mogu vjerovati, vidjet ću kada potrošim cijelu bočicu kakvo će biti stanje
kakav je to sprej, otkuda i koliko košta, gdje se nabavlja... kako se koristi? koliko si ga koristila? baš ti je bio dobar? sve mi reciiiii
Erato321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 00:11   #1315
kad smo kod sprejeva za kosu sa mineralima i aminokiselinama, koristim ovaj za njegu između pranja.
kosa bude hidratizirana ,bez lijepljenja. super je i za kožu
jako sam zadovoljna i naručujem ga opet. Inače kosa mi je kovrčava i osjetljiva na krivu njegu ,preagresiven šampone itd.
http://www.iherb.com/morningstar-min...2?rcode=qln684
od iste firme koristim minerale koje sam već gore navela i opisala
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 14:48   #1316
sprej za kosu

znači sprej se zove -acidosalus-....kupljen u biljnoj ljekarni lavanda mia u zagrebu u petrinjskoj ulici, ima broj telefona te ljekarne na internetu i njezini proizvodi, pa se može pogledati, cijena spreja je mislim oko 180 kuna, kosa mi nije opadala, ali se jako prorijedila, vidi mi se tjeme kroz kosu i kako nosim crtu sa strane, crta nije širine cestice, nego autoputa, eto tako bih objasnila......kosa se naspreja 2 puta na dan, ne ispire se, ostavi se preko noći....e sad, sprej je mastan radi ricinusa, ali tko ima dugu kosu skupi u rep pa se ne vidi, ali tko ima kratku, morat će prati kosu onda svaki dan......kada potrošim cijelu bočicu, baš ću javiti stanje, jel se dovoljno popravilo, u svakom slučaju već nakon jednog nanošenja kosa mi bila super, lepršava, mekana, divota, ali vidjet ću hoće li se popraviti jačina vlasi kod tjemena

Zadnje uređivanje neprikosnovena : 12.10.2014. at 15:02. Reason: ispravak ulice
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 14:37   #1317
Quote:
lusy kaže: Pogledaj post
možeš sa preslicom ali ne punu dozu. uzimaj solgarove kako je propisano , a jednu -dvije max.preslice.
zaboravila sam pitati a u biti me jako zanima - zasto se ne smije puna doza (3 dnevno) uz solgar? hvala!
LeeLooSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 20:54   #1318
Quote:
LeeLooSt kaže: Pogledaj post
zaboravila sam pitati a u biti me jako zanima - zasto se ne smije puna doza (3 dnevno) uz solgar? hvala!
nije da se ne smije, ali doza iz solgara i dvije preslice su sasvim dovoljne.
Prijateljice i ja sama, smo pile samo po dvije kapsl. preslice i imale smo rezultate .
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 17:15   #1319
došla sam pohvaliti kal hair force.
puno antenica, ali nažalost nedovoljno da pokrije svu kosicu koja je ispala. pila sam samo mjesec dana (2 dnevno), a nakon toga prešla na haar vital koji se nakon 2 mjeseca čini totalno niškorist. al vidićemo još.

uzimam pauzu prije bacanja (love) na super silicu plus.
__________________
hey man heard your dad got got
naïveté is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 11:34   #1320
jel netko pio one kapsule sto se dobiju uz S+L, C+U i sl tretmane od la rougea?
__________________
Nije sve u rukama sudbine.
lorena-ny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:20.