Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2007., 15:57   #281
Quote:
te@ kaže: Pogledaj post
Isto mislim uzeti ili hespo ili perfecta madrace, pa jel ima netko da je skoro kupovao te madrace u tom negdje cjenovnom rangu da mi preporuči neki model?
odi lijepo na velesajam
tamo ima nekoliko dućana koji prodaju hespo, perfectu, bernardu,.... kad obiđeš par sklopiš cijeli proizvodnih program od svih
naj se ženirati nego traži od prodavača da ti sve objasni (federi, kokos, latex, tvrd, mekan, u zonama, hladan, topli, s kojom podnicom paše,...) i fino legni na madrac i probaj
zalud ti svi savjeti, ono što meni paše tebi može biti živi užas
polly is offline  
Old 13.11.2007., 17:45   #282
Imaš pravo polly, ja sam samo htjela uštedjeti malo vremena. Opremamo čitav stan, pa mi je već pun kufer dućana, objašnjenja, čekanja...
Mislim, za kupit kuhinju sam morala skoro doktorirat na svim tim pojmovima


I mislila sam otić ove dane na velesajam pa priupitat. Jedino što ti meni ta fora sa legni i isprobaj puno ne igra. 17 godina sam bila podstanar i bože sačuvaj na čem sam sve spavala. Meni ti je čak svaki novi kauč dobar, a o madracima da ne govorim.

Jedino što znam da ću uzet nešto kvalitetno i u jednom komadu za bračni krevet. Koliko vidim većina se ljudi žali da nakon nekog vremena spava u rupi između 2 madraca.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Old 13.11.2007., 22:16   #283
mi imamo od perfekte stelu 160x200, koštao je oko 1600 kuna. znači ovaj veći nije puno skuplji jer znam da je onaj manji par sto kuna jeftiniji. inače, pazi kolika vam je težina, objašnjavao mi neki striček na velesajmu (u nekom salonu s madracima gore na prvom katu) da bi morala ići dva madraca ukoliko težina prelazi 80 plus 80 kila.

pa ti vidi

i da, dobro ti je rečeno, odi na velesajam i tam imaš perfektu odmah u prizemlju desno i još jednu isto u prizemlju, gore imaš tog stričeka s puuuuno madraca ma fakat ima dosta madrac-dućana
crvenkapica33 is offline  
Old 13.11.2007., 22:39   #284
Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post
gore imaš tog stričeka s puuuuno madraca ma fakat ima dosta madrac-dućana
iver-pav?
mi smo kod njega kupili svoje perfecte i bernarde
i teta je OK

i zemi jedan madrac
ja sam slušala te savjete o bolje je dva, pa treba ih okretat, pa lakše s njima baratat,..... zajeb uglavnom
dobro je kaj su u seoskoj kući, pa se ne koriste svakodnevno, da mi je to doma pregrizla bi tu lovu i kupila druge

a onaj tko baš hoće dva nek dobro pogleda kakve rubove ima madrac, npr. hespo ih na nekim modelima dodatno preštepa tako da kad se stave dva jedan uz drugi nastane popriličan jarak između
polly is offline  
Old 13.11.2007., 23:30   #285
Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post
mi imamo od perfekte stelu 160x200, koštao je oko 1600 kuna. znači ovaj veći nije puno skuplji jer znam da je onaj manji par sto kuna jeftiniji. inače, pazi kolika vam je težina, objašnjavao mi neki striček na velesajmu (u nekom salonu s madracima gore na prvom katu) da bi morala ići dva madraca ukoliko težina prelazi 80 plus 80 kila.a
A mi smo na 90 i kusur plus 60, sa tendencijom porasta kod ovog od 90.

I definitivno uzimamo jedan madrac, uostalom nema šanse da ja to okrećem svaki tjedan. Eventualno tri put godišnje.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Old 14.11.2007., 00:02   #286
Quote:
te@ kaže: Pogledaj post
A mi smo na 90 i kusur plus 60, sa tendencijom porasta kod ovog od 90.

I definitivno uzimamo jedan madrac, uostalom nema šanse da ja to okrećem svaki tjedan. Eventualno tri put godišnje.
ma i mi bismo uzeli jedan madrac da smo uzeli tako veliki, samo sam prenijela ono kaj su meni rekli

čovek je celu nauku od madraca napravil
crvenkapica33 is offline  
Old 15.11.2007., 11:45   #287
optimo ili hespo?

pozdrav svima!

ja već par dana razbijam glavu oko 2 latex madraca...jedan je Hespov, Latex plus, a drugi je od Optima, Flexona.....na prvi pogled su jednaki...14 cm visina, 7 zona, dodatni kanali oko ramena tralala...samo je razlika u cijeni; hespov je upola jeftiniji...ima još jedna caka: tu kod nas u osijeku sam uspio isprobat samo Flexonu i madrac je savršen....ni jastuk mi ne treba koliko je dobar ali ću ipak uzet neki bolji od perja, reda radi....

ajde pomagajte

što preporučujete? spavam u svim mogućim pozama

Zadnje uređivanje Barbarossa13 : 15.11.2007. at 13:09.
Barbarossa13 is offline  
Old 15.11.2007., 23:16   #288
Quote:
Barbarossa13 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!

ja već par dana razbijam glavu oko 2 latex madraca...jedan je Hespov, Latex plus, a drugi je od Optima, Flexona.....na prvi pogled su jednaki...14 cm visina, 7 zona, dodatni kanali oko ramena tralala...samo je razlika u cijeni; hespov je upola jeftiniji...ima još jedna caka: tu kod nas u osijeku sam uspio isprobat samo Flexonu i madrac je savršen....ni jastuk mi ne treba koliko je dobar ali ću ipak uzet neki bolji od perja, reda radi....

ajde pomagajte

što preporučujete? spavam u svim mogućim pozama
Ja bih uzela Hespov. Cijena upola manja, a latex je latex, čak su i iste visine i imaju oba istu "zonsku" izvedbu.
Jednom sam "pala" na marku i na skupo, sad spavam na 3 puta jeftinijem, a boljem.
ALI, najbolju odluku ćeš donijeti ako možeš isprobati i jedan i drugi, bez obzira što mi ovdje napisali
laella is offline  
Old 16.11.2007., 01:18   #289
ma sve razmišljam da se zaletim do zagreba pa da tamo isprobam od hespa i hitexa, jer su kao isto kao ovaj optimov kojeg sam tu probao a stvarno je savršen...pošto to nisu male pare nije toliki gubitak zbog toga ići u zg...kad sam već tamo mogao bih skočit i do avenue malla po jednu lampu koju već neko vrijeme imam na oku
__________________
Najbolje oružje koje imaš je tvoj mozak
Barbarossa13 is offline  
Old 20.11.2007., 00:19   #290
Jel mi može netko reći da li se rade podnice u komadu za krevete 200*180?

Vidim da ima takvih madraca, ali ne vidim nigdje podnica (maksimalno što sam na netu našla a tiče se podnica "u komadu" je 200*160).

I jel se npr. mogu kupiti 2 podnice zakrevet veličine 200*180, a na njih staviti jedan madrac iste veličine ili nužno moraju biti dva madraca 200*90 u tom slučaju?

Help!
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Old 20.11.2007., 00:22   #291
Quote:
te@ kaže: Pogledaj post
I jel se npr. mogu kupiti 2 podnice zakrevet veličine 200*180, a na njih staviti jedan madrac iste veličine
po salonima ti preporučuju dvije podnice i jedan madrac za velike krevete
zadovoljna odgovorom?
polly is offline  
Old 20.11.2007., 00:25   #292
moj ti je 160x200 i meni su u salonu rekli da uzmem 2 podnice ispod jednog madraca ali nakon razgovora sa proizvođačima promjenili su mišljenje..ovi su im rekli da je bolje da uzmem jednu koja je 10cm uža sa svake strane od madraca jer bolje će podupirati jedan madrac a na tim krajevima kreveta ionako neću spavati
__________________
Najbolje oružje koje imaš je tvoj mozak
Barbarossa13 is offline  
Old 20.11.2007., 13:17   #293
Pozdrav...

Jel ima netko (ne mogu naci na netu) cijenik za Tempur madrace i podnice za te madrace?
Konkretno me zanima za bracni kravet 200x180 ili 210x180.

Zahvaljujem se odgovorima....
Branimir_ZG is offline  
Old 20.11.2007., 14:33   #294
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
po salonima ti preporučuju dvije podnice i jedan madrac za velike krevete
zadovoljna odgovorom?
Thx!
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Old 20.11.2007., 15:24   #295
Quote:
Barbarossa13 kaže: Pogledaj post
ovi su im rekli da je bolje da uzmem jednu koja je 10cm uža sa svake strane od madraca jer bolje će podupirati jedan madrac a na tim krajevima kreveta ionako neću spavati
nekak mi to baš ne hoda
jedino ako ispod te podnice staviš još onu ivericu kaj dolazi u originalu s nekim krevetima
ovak će se madrac ipak kroz neko vrijeme na krajevima zvisit prema dolje
istina da se na krajevima ne spava, na na brojnim madracima se sjedne, bilo pri ulasku u krevet, bilo kod oblaćenja/svlaćenja
polly is offline  
Old 20.11.2007., 16:40   #296
Gdje kupiti madrac 120x200?
Noemi is offline  
Old 21.11.2007., 01:03   #297
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
nekak mi to baš ne hoda
jedino ako ispod te podnice staviš još onu ivericu kaj dolazi u originalu s nekim krevetima
ovak će se madrac ipak kroz neko vrijeme na krajevima zvisit prema dolje
istina da se na krajevima ne spava, na na brojnim madracima se sjedne, bilo pri ulasku u krevet, bilo kod oblaćenja/svlaćenja

ja samo kažem što su mi rekli proizvođači madraca i podnica, a mogli su više zaradit da su mi obrnuto rekli..

pa ti pjevaj borbene
__________________
Najbolje oružje koje imaš je tvoj mozak
Barbarossa13 is offline  
Old 26.11.2007., 12:14   #298
Pozdrav....

Malo sam gledao po salonima madrace i podnice. Mislio sam si uzeti Tempur, ali sam odustao, jer mi osobno ne pase, nekak mi je cudan za lezanje.. ...a i dosta je skup, za madrac 200x180 cijena iznosi oko 12000 kuna.

Lezao sam na dosta madraca i onako od svih sto sam malo lezao mi je najbolji osjecaj na madracima Galaxy od perfecta dreamsa.
E sad mene zanima koja je razlika izmedju Galaxy i Galaxy Softa?
Po onome sto sam kratko lezao mi se nekako cine isto,... ...mislim da bi Galaxy trebao biti tvrdji, a Galaxy soft mekan, jel?
Ako netko ima kakva iskustva dal ima kojih korisnika koji na njima spavaju? Da napisu par komentara, bio bih zahvalan.
Od podnice su mi preporucili Austro/Flex, da je to najbolja podnica za madrace opcenito. Cijena cijelog kompleta u kojem su dvije podnice od 90x200 i jedan madrac od 180x200 je oko 15000 kuna, sto je dosta novaca, ali sam spreman toliko izdvojiti ako je to stvarno kvalitetno, ipak u krevetu provodimo dosta, neki put i previse vremena . Kazu da se ti madraci dosta prodaju i da su ljudi zadovoljni, sta vi kazete.

Hvala na informaciji...
Branimir_ZG is offline  
Old 26.11.2007., 18:09   #299
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
Gdje kupiti madrac 120x200?
Hespo ima većinu modela madraca te dimenzije. Idi na stranice: http://www.hespo.hr/madraci.htm i odaberi željeni tip, a zatim model madraca. Kada odabereš model, na dnu stranice su ti navedene sve standardne dimenzije za svaki pojedini model madraca.

Zna li netko cijenu hespovog vitazon prestige madraca? Ako ga je netko kupio neka napiše cijenu !
Jubito is offline  
Old 26.11.2007., 21:11   #300
Quote:
Branimir_ZG kaže: Pogledaj post
Po onome sto sam kratko lezao mi se nekako cine isto,... ...mislim da bi Galaxy trebao biti tvrdji, a Galaxy soft mekan, jel?
Ako netko ima kakva iskustva dal ima kojih korisnika koji na njima spavaju? Da napisu par komentara, bio bih zahvalan.
Od podnice su mi preporucili Austro/Flex, da je to najbolja podnica za madrace opcenito. Cijena cijelog kompleta u kojem su dvije podnice od 90x200 i jedan madrac od 180x200 je oko 15000 kuna, sto je dosta novaca, ali sam spreman toliko izdvojiti ako je to stvarno kvalitetno, ipak u krevetu provodimo dosta, neki put i previse vremena . Kazu da se ti madraci dosta prodaju i da su ljudi zadovoljni, sta vi kazete.
Ne mogu ti napisati iskustvo vlasnika Galaxy madraca, ali ipak ću si uzeti tu slobodu da malo komentiram.
Nije mi baš jasno kako te se ležanje na Tempur-u nije baš dojmilo, a ležanje na Galaxy-u ti je super, jer se radi o istovrsnim madracima (memory pjeni). Galaxy i Galaxy soft ( koliko ja vidim na www.perfecta.hr ) se razlikuju u debljinama odgovarajućih slojeva koji daju čvrstoću ili mekoću. Odgovarajući dojam mekoće se pretpostavljam dobiva nakon dužeg ležanja na madracu (ne mislim na onih par minuta koje svi izdržimo u dućanu). Ali tu bolje da 'uskoče' sa iskustvom vlasnici tih madaraca.
Ono što bih ti svakako htjela savjetovati: ako kupuješ 'mekan' madrac ili madrac sa zonama ili sa memory pjenom, onda NEMOJ kupovati i podnicu sa zonama, ergonomskim podjelama i sl. Kupi najobičniju latex podnicu, koja ima sve letvice jednake debljine i čvrstoće.
U suprotnom slučaju, ako kupuješ tvrd madrac, onda ergonomiju možeš postići sa zonskim podnicama.
U mom slučaju se 'duplo ugibanje' (ugibajući madrac i ugibajuća podnica) pokazalo kao katastrofalan izbor.
laella is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.