Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2011., 21:03   #81
posto nitko ne odgovara ovo cu i usmjeriti na laicki dnevnik vodjenja zabiljeski u njenom uzgoju ali i dalje se nadam savjetima
Najveca stabiljak kojoj je korijen istrulio,zasmrdio i pozutio te otpao,stavila sam ponovno u zemlju sa nadom da ce se nesto pozitivno dogoditi kao sto je i to bio slucaj prilikom presadjivanja kada mi se jedan manji dio otrgnuo. Danas sam bacila taj dio u smece jer nista od toga.
Korijen sam jos uvijek ostavila u zemlji i sad cu cekati da vidim da li ce smetati ostalim mladicama li ce iz njega sto niknuti.Stanje cijelog korjena ostaje nepoznata iz razloga da ne ostetim mladice (necu dirati sve do proljeca jedino ako nece biti nuzno).
space_xd is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 09:08   #82
i dalje traje propadanje aloe,sad je preslo i na neke mladice. Odstranila sam ih (ali ipak i odvojila jednu mladicu i opet ju zasadila posto nije zahvatilo cjelokupno propadanje),preostale mladice sam ispravila i ustabilila posto su se nagnule.
Mada mislim da je jos rano za dohranjivanje a savjeta niodkuda ipak sam im sad smuckala gnojivo za sukulente,mozda im to pomogne.
space_xd is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 13:27   #83
ovdje ćeš naći najviše savjeta o aloji

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=713
Anson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 18:33   #84
hvala,kad nema savjeta ovdje idem tamo probati.
space_xd is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 08:34   #85
Quote:
kikca kaže: Pogledaj post
Ne, nije čaj. Mora se samljeti sa još nekim dodacima, pa ta "kaša" mora odstajati na hladnom, procjedi se i pije 2 mj. godišnje (max.)
da li semogu listovi aloe vere samljeti i smrznuti? moja propada, listovi su joj se posušili pa da iskoristim prije nego se cijela posuši? svekrva ju koristi u onom nekom napitku za imunitet od raka tako nešto ne znam zašto se to dešava, nit smo ju presađivali nit previše zaljevali a bila je na suncu i na toplom
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 14:56   #86
[QUOTE=Nemruth Dagi;25163496]
Quote:
coco zoe kaže: Pogledaj post

Očito je to lutrija. Biljke drže kako mogu a ne kako treba. Više neću kupovati tamo ništ osim kelja i blitve jer do kuće sve može zgasnuti.




Možda ima šanse da preživi-držim fige...
Ja sam prošle godine isto kupila u lidlu ali moja je super i raste kao luda
a ni nema neku posebnu njegu zalije se tu i tamo
sedam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 10:36   #87
gdje bi mogla naći aloe veru staru 3 godine? treba mi hitno za onaj napitak protiv raka
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 10:02   #88
dobila sam 3 male aloa vere za rođendan. u malim teglicama su. htjela bi ih presaditi u vrt, pa ne znam jel ih mogu sad presađivati ili je bolje da čekam proljeće!
stavila bi ih na jedan dio dvorišta gdje je dopodne sunce, a popodne hlad, nema trave okolo, nego bi napravila ko neki manji kamenjar.
nemam nikakvog iskustva sa sadnjom biljaka, ovo mi je prvo ikad pa molim pomoć!!
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 18:25   #89
jesam li zeznula stvar?

ćopih u jednoj zgradi malenu aloeicu, ima 3 listića. nisam znala da je to aloea, pa sam ju napamet presadila i zalila ju ko da je paprat

plus, zemlja nije pjeskovita, već ova kompostna, 3 ili 5 komponentna, nisam sigurna...

recite mi da mi neće uginuti... inače, svaki put kad bih ju vidjela, ona je malo ispadala van iz zemlje, pa mislim da su joj se korijenčić i listići dovoljno posušili prije presađivanja.

ako postoji čansa da crkne, recite mi što da radim, kako da spasim malenu...


edit: ovakva je moja pikica, samo još manja http://i353.photobucket.com/albums/r...8/aloevera.jpg
__________________
nema mere, nema granice kad počnem da serem

Zadnje uređivanje claudine : 27.08.2012. at 18:31.
claudine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 13:30   #90
Nisi još

Aloe su jako jednostavne za održavanje i presađivanje bar iz moga iskustva..svoje sam maznula i presadila prije par godina iz okućnice jedne napuštene kuće gdje rastu (i cvjetaju ) od kad znam za sebe.


Sad su tako ogromne da sam ih morala dati mami za u vrt, preživjele su zimu i snijeg.

Jednu malenu, ne znam koja je to vrsta točno..pjegavu i tamniju, sam našla skupa sa vazom polumrtvu kraj smeća, netko ju je bacio prošlo ljeto...evo je na balkonu skupa sa sukulentima u dubokoj vazi, dva cvijeta je imala i hrpu izdanaka.

Inače sve sukulente i aloje puštam vani tijekom cijele godine, zimi ih samo pokrijem najlonom. ( na Kvarneru sam)

Kupi pijesak za kaktuse, ima ga u Billi npr. cca 25 kn je mala vrećica, pomiješaj sa tim humusom i dobro zabodi alojice, možeš staviti i par kamenčića gore da ti bolje drži, prije će se ukorijeniti.
Stavi negdje na sunčano mjesto i zalijevaj kad se sjetiš, ne previše..to je sva mudrost.


Možeš kupiti i gnojivo za kaktuse pa ih prihranjuj povremeno dok ne osnaže.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 22:09   #91
hej, darling, očekivala da ćeš mi ti udijeliti mudar savjet

danas sam ju izbacila na sunce tako da ispari voda iz zemlje i dobro je malena, :fju:

dakle, neće joj bit ništa od još jednog presađivanja? jer sam razmišljala o još jednom presađivanju, tj, da joj postojeću zemlju pomiješam s ovom pjeskovitom za kaktuse...

o ostalom svemu prosurfah . namjeravam je držati u stanu, kutak gdje su biljke je dosta osunčan, ali ne direktim suncem, tako da bi joj trebalo biti dobro - ove druge dvije prasice uživaju . dok je bablje ljeto, bit će u dvorištu, a čim prva jesenska kiša padne, vraća se svojim frendicama

hvala, žalf - bez tebe što bih jaaaa?
__________________
nema mere, nema granice kad počnem da serem
claudine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 17:11   #92


znam, faca sam, takva sam po cijelom tijelu *Kirk*


enivejz, te aloje su proste k'o paslulj, meni se odma' uloviše bez problema, zagrabi je žlicom ispod tako da je presadiš sa slojem ove zemlje u kojoj već je, da se morti ne bi šokirala, ali sumnjam.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 20:15   #93
Nas su učili da biljke po noći uzimaju kisik i da ih zbog toga nije dobro držati u spavaćoj sobi.

Zna li netko u kojoj trgovini u Zagrebu mogu kupiti Aloe veru, ljekovitu?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 18:28   #94
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Nas su učili da biljke po noći uzimaju kisik i da ih zbog toga nije dobro držati u spavaćoj sobi.

Zna li netko u kojoj trgovini u Zagrebu mogu kupiti Aloe veru, ljekovitu?
Većina danju daje kisik a noću uzima. Ali ima onih koje noću više daju kisika nego što ga uzimaju. Aloe Vera je jedna od njih.

Koliko me moje skromno znanje drži, Aloe Vera je jedna vrsta Aloe. Ta vrsta je ljekovita. Ja sam svoju uzeo na Trešnjevačkom placu na štandu. Al sumnjam da ju sada tamo drže...prehladno je.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 21:31   #95
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Većina danju daje kisik a noću uzima. Ali ima onih koje noću više daju kisika nego što ga uzimaju. Aloe Vera je jedna od njih.

Koliko me moje skromno znanje drži, Aloe Vera je jedna vrsta Aloe. Ta vrsta je ljekovita. Ja sam svoju uzeo na Trešnjevačkom placu na štandu. Al sumnjam da ju sada tamo drže...prehladno je.
Koliko košta? Na njuškalu su cijene od 80 do vrtoglavih 300 kn.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 20:59   #96
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Koliko košta? Na njuškalu su cijene od 80 do vrtoglavih 300 kn.
Svoju sam platio 25 il 30kn.
Pretpostavljam da se cijene koje si navela odnose na velike primjerke.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 21:20   #97
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Svoju sam platio 25 il 30kn.
Pretpostavljam da se cijene koje si navela odnose na velike primjerke.
Hvala.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 21:55   #98
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Hvala.
I drugi put.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 21:01   #99
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
gdje bi mogla naći aloe veru staru 3 godine? treba mi hitno za onaj napitak protiv raka
kupila sam aloe barbadensis miller (najljekovitiju biljku svijeta) i aloe arborescens (za pripravak protiv karcinoma) kod jedne gospođe na cresu, ne znam ime, ali imam broj moba (našla na netu).
barbadensis je ljekovita nakon 2. godine, a za arborescens ne znam nakon koje. kad sam nazvala gospođa me pitala za dijagnozu (koju srećom nemam, samo sam željela imati te biljke) pa sam shvatila da ih ima raznih starosti...
osjetljive su na hladnoću, a kako su došle autobusom trebalo bi pričekati toplije vrijeme ako se naručuju na ovaj način.
barbadensis ne podnosi puno sunce (listovi poljubičaste i izgube ljekovita svojstva), a obje ne treba puno zalijevati.
posadila sam ih po mjesečevom kalendaru, i lijepo mi napreduju.
aloe barbadensis koristim na slijedeći način (našla sam da su testiranja pokazala najbolji učinak): odrezani list aloe držim u frižideru dok ga ne potrošim. svakodnevno odrežem 1 cm, pojedem 1 malu žličicu (onu najmanju!), ostatak "mesa" namažem po sebi kako gdje koji dan, i kožu bacim.

Zadnje uređivanje kopam i sadim : 01.01.2013. at 21:16. Reason: ispravak
kopam i sadim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 16:19   #100
Aloja, ali koja vrsta?

Koje su ovo vrste aloje i da li izgledaju zdravo?

http://oi42.tinypic.com/143nmev.jpg
http://oi41.tinypic.com/vo52k7.jpg
jp1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:11.