Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service > Tutorials

Tutorials Ovdje ostavljajte svoje upute i savjete za lakši, brži i bolji rad s vašim računalom. Ovdje ne postavljajte pitanja. Za to postoji Help servis.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2005., 07:39   #1
Može tutorial o VoIP?

Ajde napišite jedan i stavite ga na Top temu. Onako VoIP for idiots.

Mislim da bi bilo dobro prihvaćeno.

mene interesira kaj se može,koga se može zvati ,fixni tel,mobilni, drugi comp,način plačanja,konfiguracija skypa etc ma sve.

thanx
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2005., 17:20   #2
VoIP tutorial


- Voice Over Internet Protocol – naČin kojim se audio signal (razgovor) pretvara u digitalnu datoteku koja se može slati Internetom

- VoIP pretvara standardnu Internet konekciju u moguĆnost besplatnog telefoniranja

- NaroČito popularno i praktiČno kod xDSL-a – gdje se ne plaĆa vrijeme provedeno na Internetu

- VoIP je revolucionarna tehnologija koja ima moguĆnost u potpunosti promijeniti svjetski telefonski sistem


Kod VoIP-a razlikujemo tri “vrste” uređaja


ATA

- analog telephone adaptor – najstariji način

- ATA omogućuje prikapčanje analognog telefona na računalo te tako ostvariti poziv preko Internet konekcije

- ATA je analogno-u-digitalni konvertor

- mikro konektor iz telefona se ukopča u ATA-u, koja ide u računalo i sve je spremno za VoIP poziv


IP telefoni

- specijalizirani telefoni koji izgledaju kao obični, no umjesto konektora RJ-11 imaju konektor RJ-45

- prikopčaju se direktno u korisnikov router, te u sebi imaju softver potreban za pozive

- uskoro WiFi telefoni koji će omogućavati korisniku poziv s bilo koje točke WiFi hot spota


Računalo-na-računalo

- najjednostavniji i najrašireniji način korištenja VoIP-a

- nema nikakve posebne tarife za razliku od prethodnih

- potrebno računalo, mikrofon, zvučna kartica

- mnogo softvera koji to omogućuju, najrašireniji je Skype www.skype.com (55 milijuna downloada te aplikacije u svijetu)

- potpuno je besplatan

- može biti napravljen poziv i prema običnom telefonu, no nije besplatan



- Kod medunarodnih poziva ste vjerojatno već sudjelovali u VoIP pozivu

- Telefonske kompanije koriste Voip za streamline svojih mreža

- Vremenom će sva postojeća tehnologija i logika mreže biti zamijenjena packet-switching telefonijom radi jednostavnosti i jeftnijeg održavanja

- TCP/IP tehnologija će dobivati na popularnosti sa svojim proširenjem u rezidencijalne domove

- istraživačka grupa Forrester (www.forrester.com) predviđa oko 5 milijuna VoIP telefonskih usluga u američkim domovima u 2006 godini


Prednosti VoIP-a su cijena i fleksibilnost

- fleksibilnost: s VoIP-om se može napraviti poziv s bilo koje broadband veze

- IP telefoni i ATA odašilju podatke tako da mogu biti administrirani od strane providera otkud god poziv došao

- softphone je klijent softver koji omogućuje VoIP uslugu na stolnom računalu ili laptopu

- s laptopom možete napraviti poziv s bilo koje točke u svijetu koja ima broadband internet


Cijena:

- tarifiranje slično poput mobilnih operatera – jeftiniji međunarodni pozivi

- mogućnost “flat ratea” – visoka startna cijena koja je ipak povoljna u slučaju “heavy usera”


Većina usluga dolazi s VoIP-om po defaultu, dok ih telefonske kompanije dodatno naplaćuju:

- Caller ID

- Poziv na čekanju

- Transfer

- Repeat dial

- Return call

- “Three way calling”



Postoje napredne filter opcije koje dozvoljavaju primaocu poziva da:

- Poziv proslijedi na odredeni broj

- Pošalje poziv direktno na voice mail

- Daju pozivatelju signal zauzeća

- Može aktivirati “broj se ne koristi” poruku

- Pozivatelju može poslati smiješnu “košaricu”?

- VoIP-om možemo provjeravati voice mail, slati privitke i slično


Dodatni filteri variraju od ponudača do ponudača i nisu defaultni

Logika i tehnologija VoIPa jest packet switching. Dok je kod PTSN-a konekcija otvorena i stalna, packet switching otvara kratke konekcije – dovoljne da se

pošalju djelici informacija, zvanim paketima, od jednog sustava na drugi.

Pošiljateljeva strana sjecka datoteke na male paketice, s adresama koje govore mrežnim uredajima kamo da ih pošalju.

Unutar svakog paketa je sadržaj. Sadržaj je djelic e-maila, glazbene datoteke ili bilo kakve datoteke koja se šalje unutar paketa.


Pošiljateljevo računalo šalje podatke nabližem routeru i zaboravlja na njih. Sljedeći router šalje sljedećem i tako dalje, sve bliže primateljevom računalu.

Kada primateljevo računalo konačno dobije sve pakete (od kojih su možda baš svi došli sasvim drugom putanjom do njega), koristi upute sadržane unutar paketa

kako bi ponovno sklopio datoteku u cjelinu.


Packet switching je vrlo učinkovit. Dozvoljava slanje paketa preko mreže koja je najmanje zagušena i najjeftinija. Takoder, čisti komunikaciju izmedu dva

računala od kojih svako može primiti novu datoteku od trećeg, četvrtog ili petog računala.

VoIP tehnologija ima nekoliko prednosti nad klasicnim PSTN-om. Na primjer, packet switching dozvoljava nekoliko telefonskih poziva koji zauzimaju količinu

prostora samo jednog običnog poziva. Koristeci PSTN, 10-minutni telefonski poziv koristi 10 punih minuta transmisijskog vremena cijene 128 Kbps. S VoIP-om, isti

poziv može zauzeti 3.5 minute transmisijskog vremena cijene 64 Kbps, ostavljajući još 64 Kbps slobodno za tih 3.5 minute, plus dodatnih 128 Kbps za preostalih

6.5 minuta.


Sljedeći tu jednostavnu procjenu, tri ili četiri sljedeća poziva ulaze u vrijeme transmisijskog poziva obične telefonije. Treba uzeti u obzir da ovdje nije uračunata

kompresija podataka koja dodatno smanjuje to vrijeme. Cijela priča oko VoIP-a se još dodatno ubrzava uzimajući u obzir dostignuća u mreži tzv. “Druge

generacije – Next Generation Network te omogućuje i takozvani “triple play solution” iako je realno očekivati da će se čitava tehnologija tek integrirati u svjetsku

mrežu u sljedećih 5-10 godina.


evo... jel dobro?!
nisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2005., 14:25   #3
neshvaćena
u potpunosti si shvaćena
__________________
jesam dakle jesam
dedamraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2005., 14:56   #4
U šumi VoIP aplikacija, istaknuo se Skype sa najboljom kvalitetom zvuka (čak i na 56k modemu) i šemom u kojoj su razgovori SKYPE-2-SKYPE besplatni , a postoji i posebna tarifa zvanja u inozemstvo (tarifiranje prema B - lokaciji) koja je u pravilu nekoliko puta jeftinija od postojećih fiksnih operatera. Plaćanje je online, i radi na principu pre-paida.

Naravno, tu popularnost nisu propustili iskoristiti ni proizvođači gadgeta, pa sada postoje USB telefoni kao interface za Skype, te bežični USB telefoni kao interface za skype, ta kojekakvi routeri za spajanje skypea u vašu postojeću telefonsku / ISDN mrežu...

Ah...
__________________
Direktor Svemira i FJBG-a između ostalog
nenoXtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2005., 15:32   #5
Quote:
dedamraz kaže:
neshvaćena
u potpunosti si shvaćena

hvala!
nisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 14:58   #6
Imam privatnu firmu koja ima kroničan nedostatak broja telefona.
Dok je T-comov ISDN radio uredno ovo nije bio problem.
Koristila sam dva analogna broja + nekoliko digitalnih, na svakom kompu po dva broja, jedan za fax i jedan za voice fon.
Iz meni nepoznatog razloga analogni i digitalni brojevi više ne rade uredno kao prije.
Želim da mi kompovi bar mogu primati faxove preko VoIP veze.
Skype ne nudi ovakovu mogućnost.
T-com ju može ponuditi, ali to zasad još uvijek izbjegava.
Iskon ju nudi, ali samo svojim korisnicima (ja sam potpisala ugovor s T-comom na godinu dana za ADLS.
Da li postoji operater koji mi može ponuditi uslugu dolaznih i odlaznih poziva prema fixnoj mreži sa kompom bez dodatnih uređaja?
__________________
Ljubav je moja najveća motivacija![ http://matilda7.blog.hr/
matilda- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 20:22   #7
Voip telefonija

Pošto mi familija živi vani kupio sam Voip telefon.U pustoj nadi jeftinijeg telefoniranja.
Pa ovako.Taj način neznam točno kako da se izrazim komunikacija funkcionira isključivo ako imate registriran telefon na firmu.Dakle kako fizička osoba.Zaboravite...Ma zaboravite uopće taj način "teleforniranja".
Tri mjeseca pokušavam uspostaviti taj famozni Voip..
Plaćate najam telefona
Plaćate impulse
Plaćate još osamdeset kuna doista neznam koju vrstu usluge,ali plaćate je...

Gigaset C470IP ne kupujte..ne nasjedajte na reklame..
Black animal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 20:25   #8
Quote:
nisa kaže: Pogledaj post
VoIP tutorial


- Voice Over Internet Protocol – naČin kojim se audio signal (razgovor) pretvara u digitalnu datoteku koja se može slati Internetom

- VoIP pretvara standardnu Internet konekciju u moguĆnost besplatnog telefoniranja

- NaroČito popularno i praktiČno kod xDSL-a – gdje se ne plaĆa vrijeme provedeno na Internetu

- VoIP je revolucionarna tehnologija koja ima moguĆnost u potpunosti promijeniti svjetski telefonski sistem


Kod VoIP-a razlikujemo tri “vrste” uređaja


ATA

- analog telephone adaptor – najstariji način

- ATA omogućuje prikapčanje analognog telefona na računalo te tako ostvariti poziv preko Internet konekcije

- ATA je analogno-u-digitalni konvertor

- mikro konektor iz telefona se ukopča u ATA-u, koja ide u računalo i sve je spremno za VoIP poziv


IP telefoni

- specijalizirani telefoni koji izgledaju kao obični, no umjesto konektora RJ-11 imaju konektor RJ-45

- prikopčaju se direktno u korisnikov router, te u sebi imaju softver potreban za pozive

- uskoro WiFi telefoni koji će omogućavati korisniku poziv s bilo koje točke WiFi hot spota


Računalo-na-računalo

- najjednostavniji i najrašireniji način korištenja VoIP-a

- nema nikakve posebne tarife za razliku od prethodnih

- potrebno računalo, mikrofon, zvučna kartica

- mnogo softvera koji to omogućuju, najrašireniji je Skype www.skype.com (55 milijuna downloada te aplikacije u svijetu)

- potpuno je besplatan

- može biti napravljen poziv i prema običnom telefonu, no nije besplatan



- Kod medunarodnih poziva ste vjerojatno već sudjelovali u VoIP pozivu

- Telefonske kompanije koriste Voip za streamline svojih mreža

- Vremenom će sva postojeća tehnologija i logika mreže biti zamijenjena packet-switching telefonijom radi jednostavnosti i jeftnijeg održavanja

- TCP/IP tehnologija će dobivati na popularnosti sa svojim proširenjem u rezidencijalne domove

- istraživačka grupa Forrester (www.forrester.com) predviđa oko 5 milijuna VoIP telefonskih usluga u američkim domovima u 2006 godini


Prednosti VoIP-a su cijena i fleksibilnost

- fleksibilnost: s VoIP-om se može napraviti poziv s bilo koje broadband veze

- IP telefoni i ATA odašilju podatke tako da mogu biti administrirani od strane providera otkud god poziv došao

- softphone je klijent softver koji omogućuje VoIP uslugu na stolnom računalu ili laptopu

- s laptopom možete napraviti poziv s bilo koje točke u svijetu koja ima broadband internet


Cijena:

- tarifiranje slično poput mobilnih operatera – jeftiniji međunarodni pozivi

- mogućnost “flat ratea” – visoka startna cijena koja je ipak povoljna u slučaju “heavy usera”


Većina usluga dolazi s VoIP-om po defaultu, dok ih telefonske kompanije dodatno naplaćuju:

- Caller ID

- Poziv na čekanju

- Transfer

- Repeat dial

- Return call

- “Three way calling”



Postoje napredne filter opcije koje dozvoljavaju primaocu poziva da:

- Poziv proslijedi na odredeni broj

- Pošalje poziv direktno na voice mail

- Daju pozivatelju signal zauzeća

- Može aktivirati “broj se ne koristi” poruku

- Pozivatelju može poslati smiješnu “košaricu”?

- VoIP-om možemo provjeravati voice mail, slati privitke i slično


Dodatni filteri variraju od ponudača do ponudača i nisu defaultni

Logika i tehnologija VoIPa jest packet switching. Dok je kod PTSN-a konekcija otvorena i stalna, packet switching otvara kratke konekcije – dovoljne da se

pošalju djelici informacija, zvanim paketima, od jednog sustava na drugi.

Pošiljateljeva strana sjecka datoteke na male paketice, s adresama koje govore mrežnim uredajima kamo da ih pošalju.

Unutar svakog paketa je sadržaj. Sadržaj je djelic e-maila, glazbene datoteke ili bilo kakve datoteke koja se šalje unutar paketa.


Pošiljateljevo računalo šalje podatke nabližem routeru i zaboravlja na njih. Sljedeći router šalje sljedećem i tako dalje, sve bliže primateljevom računalu.

Kada primateljevo računalo konačno dobije sve pakete (od kojih su možda baš svi došli sasvim drugom putanjom do njega), koristi upute sadržane unutar paketa

kako bi ponovno sklopio datoteku u cjelinu.


Packet switching je vrlo učinkovit. Dozvoljava slanje paketa preko mreže koja je najmanje zagušena i najjeftinija. Takoder, čisti komunikaciju izmedu dva

računala od kojih svako može primiti novu datoteku od trećeg, četvrtog ili petog računala.

VoIP tehnologija ima nekoliko prednosti nad klasicnim PSTN-om. Na primjer, packet switching dozvoljava nekoliko telefonskih poziva koji zauzimaju količinu

prostora samo jednog običnog poziva. Koristeci PSTN, 10-minutni telefonski poziv koristi 10 punih minuta transmisijskog vremena cijene 128 Kbps. S VoIP-om, isti

poziv može zauzeti 3.5 minute transmisijskog vremena cijene 64 Kbps, ostavljajući još 64 Kbps slobodno za tih 3.5 minute, plus dodatnih 128 Kbps za preostalih

6.5 minuta.


Sljedeći tu jednostavnu procjenu, tri ili četiri sljedeća poziva ulaze u vrijeme transmisijskog poziva obične telefonije. Treba uzeti u obzir da ovdje nije uračunata

kompresija podataka koja dodatno smanjuje to vrijeme. Cijela priča oko VoIP-a se još dodatno ubrzava uzimajući u obzir dostignuća u mreži tzv. “Druge

generacije – Next Generation Network te omogućuje i takozvani “triple play solution” iako je realno očekivati da će se čitava tehnologija tek integrirati u svjetsku

mrežu u sljedećih 5-10 godina.


evo... jel dobro?!

pa ko će te čitati...sam sebe reklamiraš
Black animal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 21:52   #9
Quote:
Black animal kaže: Pogledaj post
Pošto mi familija živi vani kupio sam Voip telefon.U pustoj nadi jeftinijeg telefoniranja.
Pa ovako.Taj način neznam točno kako da se izrazim komunikacija funkcionira isključivo ako imate registriran telefon na firmu.Dakle kako fizička osoba.Zaboravite...Ma zaboravite uopće taj način "teleforniranja".
Tri mjeseca pokušavam uspostaviti taj famozni Voip..
Plaćate najam telefona
Plaćate impulse
Plaćate još osamdeset kuna doista neznam koju vrstu usluge,ali plaćate je...

Gigaset C470IP ne kupujte..ne nasjedajte na reklame..
postoji mogucnost da zoves preko kompa. kupis bon 100 ili 200 kuna (ili postanskom uplatnicom platis), i preko jednog programa bez bilo kakvih problema imas telefonsku komunikaciju. za svaki poziv (znaci ispis poziva koje si obavio u jednom danu) imas tocno koliko je trajao i koliko kosta. Slijedeci dan novi ispis. Znaci ne pamti trajno ispis poziva. Cijena razgovora sa Njemackom (fiksni) je 0.34 KN, a mobitel 1.42 KN. To su cijene sa pdv-om. Ja sam zadovoljan sa cistocom zvuka, koji svakako ovisi o kvaliteti samog adsl-a. Dosta sam se namucio dok sam nasao taj program, ali isplatilo se. Cak sto vise u portable verziji je, pa ga imam na stiku. Ako te interesira, javi, da ne bih bez potrebe pisao.
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 03:46   #10
Zasto ne mozes koristit gugl?
http://spvp.zesoi.fer.hr/seminari/20...icAna_VoIP.pdf
http://marriomedia.com/pdf/kako_voip_radi.pdf
Jokun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 11:44   #11
Voip telefonija

U vezi Voip telfonije joj jedamput..

Nemojte mi odgovarati u stilu reklamiranja proizvoda.

Voip je čista prevara tržišta
Black animal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 17:51   #12
Quote:
Black animal kaže: Pogledaj post
U vezi Voip telfonije joj jedamput..

Nemojte mi odgovarati u stilu reklamiranja proizvoda.

Voip je čista prevara tržišta
Ne znam da li je ovo sto si rekao izmedju ostalih, upuceno i meni. Ako si imao losa iskustva, kako si napisao, onda te razumijem sto si revoltiran, i osjecas se izmanipuliran. Ja sam ti pisao kao korisnik takve usluge. I to korisnik koji nije htio da kupi Gigaset i ulazi u bilo kakve relacije tog tipa, nego sam kupio bon, iskonfigurirao taj program koji sam nasao, upisao brojeve sa bona i stvar sljaka.
Super sam zadovoljan sa cijenom razgovora, jer defacto za prutvrijednost 1€ (7.3 Kuna), razgovaram sa bilo kojim (fixnim) brojem u EU ili Kanadi i Americi (i mobiteli i fiksni brojevi) skoro 22 minute. Sa takvom cijenom razgovora ne vjerujem da bi se bilo tko osjecao prevarenim.
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 20:49   #13
Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
Ne znam da li je ovo sto si rekao izmedju ostalih, upuceno i meni. Ako si imao losa iskustva, kako si napisao, onda te razumijem sto si revoltiran, i osjecas se izmanipuliran. Ja sam ti pisao kao korisnik takve usluge. I to korisnik koji nije htio da kupi Gigaset i ulazi u bilo kakve relacije tog tipa, nego sam kupio bon, iskonfigurirao taj program koji sam nasao, upisao brojeve sa bona i stvar sljaka.
Super sam zadovoljan sa cijenom razgovora, jer defacto za prutvrijednost 1€ (7.3 Kuna), razgovaram sa bilo kojim (fixnim) brojem u EU ili Kanadi i Americi (i mobiteli i fiksni brojevi) skoro 22 minute. Sa takvom cijenom razgovora ne vjerujem da bi se bilo tko osjecao prevarenim.

Izvinjavam se na neugodnom pisanju,nije mi bila namjera.
Želio sam jedino upozoriti nove korisnike da ne nasjedaju na raznorazne pogodnosti Voip telefonije..

Moja su iskustva na žalost porazna.
Pa ovako.Telefon GigasetC470IP kupljen je u Zagrebu.(da ne navodim dućan)
U samom pakovanju imate lijepu knjižicu za instalaciju i adresu gdje da kupite Bon od 100 i 200kuna.
Pa evo i adrese www.slsolucije.hr i telefon njihov 01/5501-332
Na taj telefon se niko ne javlja.

Sama aktivacija telefona je...a grozna.Dućan mi je izišao u susret i aktivirao,neznam kako da se izrazim "telefoniranje".Na to sam im zahvalan
Sa strane T-com-a...Nakon dvadesetak telefonskih poziva,..ma frustrirajuće za krepati..Prebacivanja telefona na fizičke osobe na pravnu(građana na firmu, informacije tek tada stižu)
Dobijete totalno nepovoljnu ponudu..

Uglavnom,nakon svih peripetija,plaćate cirka 50Eura sam telefon jer ga posjedujete.Kunu po minuti prilikom telefoniranja.Imate pravo na dva broja.

Sve skupa trajalo je točno tri mjeseca.Sada sam vlasnik crnog telefona koji mi išteka internet kada zazvoni

Možda drugi operater,možda drugo vrijeme,ali lopovluka mi je doista dosta
Black animal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 10:41   #14
Quote:
Black animal kaže: Pogledaj post
Izvinjavam se na neugodnom pisanju,nije mi bila namjera.
Želio sam jedino upozoriti nove korisnike da ne nasjedaju na raznorazne pogodnosti Voip telefonije..

Moja su iskustva na žalost porazna.
Pa ovako.Telefon GigasetC470IP kupljen je u Zagrebu.(da ne navodim dućan)
U samom pakovanju imate lijepu knjižicu za instalaciju i adresu gdje da kupite Bon od 100 i 200kuna.
Pa evo i adrese www.slsolucije.hr i telefon njihov 01/5501-332
Na taj telefon se niko ne javlja.

Sama aktivacija telefona je...a grozna.Dućan mi je izišao u susret i aktivirao,neznam kako da se izrazim "telefoniranje".Na to sam im zahvalan
Sa strane T-com-a...Nakon dvadesetak telefonskih poziva,..ma frustrirajuće za krepati..Prebacivanja telefona na fizičke osobe na pravnu(građana na firmu, informacije tek tada stižu)
Dobijete totalno nepovoljnu ponudu..

Uglavnom,nakon svih peripetija,plaćate cirka 50Eura sam telefon jer ga posjedujete.Kunu po minuti prilikom telefoniranja.Imate pravo na dva broja.

Sve skupa trajalo je točno tri mjeseca.Sada sam vlasnik crnog telefona koji mi išteka internet kada zazvoni

Možda drugi operater,možda drugo vrijeme,ali lopovluka mi je doista dosta
Pricamo o istoj firmi!!! Zao mi je sto si se zaletio pa si kupio telefon. Ja sam s njima razgovarao (defacto dogovarao) bez da sam isao u kupovinu aparaa. Ostali su zateceni kada sam im rekao da me aparat ne interesira, nego da cu ja da rabim njihovu uslugu na svoj nacin. Rekao im da bi moja potrosnja u prosjeku bila 100 kuna mjesecno i pitao ih da li imaju interesa za to. Odgovorili su potvrdno. Cak sto vise, posto nisam uvijek u prilici trckarati po gradu da trazim (a iskreno receno niti ne zelim) gdje mogu kupiti bon, dogovorio sam s njima da im preko poste vrsim uplatu.
Posto sam u Madjarskoj od 2000 pa do 2005 rabio istovjetnu uslugu madjarskog operatera, imao sam iskustva i kod konfiguriranja programa. Malo uz njihovu pomoc, malo na osnovu mog iskustva. Uglavnom, hocu ti reci da se s njima moze dogovoriti. Kao firma jesu malo "zbrckani", ali odrade svoj dio logistike. Pored broja koji si ti napisao, postoji i ovaj 01/5501300.
Uglavnom , ako zelis, javi mi se na pp, pa se mozemo dogovoriti da ti objasnim sve vezano za taj program, kako da ga iskonfiguriras, i napokon pocnes normalno razgovarati putem njihove usluge. Vjeruj mi da ces vremenom "progutati" tu gresku sto si kupio telefon.
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 19:38   #15
Voip telefonija

puno vam hvala leonas Iskeno sam zahvalan jer ste mi pomogli.

Stvari su krenule na bolje nakon poziva na broj telefona koji ste mi dali.Da tu informaciju nisam dobio od svega skupa ništa nebi bilo.
Uglavnom,dobio sam firmu Slsolucije i više nego zadovoljan sam njihovom uslugom.

Za buduće korisnike Voipa evo nekoliko naputaka
Prilikom kupnje Voip-a,podignite konfirugaciju odmah u dućanu.
Promjenite ADSL router Kastu ako je imate i zamjenite za Tomsonov,Speedthouch (baš tako se zove).Tu je vam trebati pomoć T-coma. Sam Speedthouch dati će vam sam T-com.Uz naplatu ili ugovor..
Kasnije nazovite Slsolucije i registirajte se preko njih..I imate telefon za jeftinije razgovore.

Svu sam ljutnju zaboravio i zadovoljan sam.

A samim operaterima bi na neki način poručio da je Voip telefonija namjenjena ljudima koji se tako kako snalaze u kompljuterskom svijetu,starijim osobama kojima su djeca u inozemstvu,nekima koji žive daleko do silnih programera dosputnim po gradovima..
I doista nije lijepo nikoga zarotirati u krug pa neka obilazi vrata i svaki put od njega tražiti novac.Tražiti pravne funkcije..Otvarati firmu radi telefona...




Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
Pricamo o istoj firmi!!! Zao mi je sto si se zaletio pa si kupio telefon. Ja sam s njima razgovarao (defacto dogovarao) bez da sam isao u kupovinu aparaa. Ostali su zateceni kada sam im rekao da me aparat ne interesira, nego da cu ja da rabim njihovu uslugu na svoj nacin. Rekao im da bi moja potrosnja u prosjeku bila 100 kuna mjesecno i pitao ih da li imaju interesa za to. Odgovorili su potvrdno. Cak sto vise, posto nisam uvijek u prilici trckarati po gradu da trazim (a iskreno receno niti ne zelim) gdje mogu kupiti bon, dogovorio sam s njima da im preko poste vrsim uplatu.
Posto sam u Madjarskoj od 2000 pa do 2005 rabio istovjetnu uslugu madjarskog operatera, imao sam iskustva i kod konfiguriranja programa. Malo uz njihovu pomoc, malo na osnovu mog iskustva. Uglavnom, hocu ti reci da se s njima moze dogovoriti. Kao firma jesu malo "zbrckani", ali odrade svoj dio logistike. Pored broja koji si ti napisao, postoji i ovaj 01/5501300.
Uglavnom , ako zelis, javi mi se na pp, pa se mozemo dogovoriti da ti objasnim sve vezano za taj program, kako da ga iskonfiguriras, i napokon pocnes normalno razgovarati putem njihove usluge. Vjeruj mi da ces vremenom "progutati" tu gresku sto si kupio telefon.
Black animal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 19:47   #16
Quote:
Black animal kaže: Pogledaj post
puno vam hvala leonas Iskeno sam zahvalan jer ste mi pomogli.

Stvari su krenule na bolje nakon poziva na broj telefona koji ste mi dali.Da tu informaciju nisam dobio od svega skupa ništa nebi bilo.
Uglavnom,dobio sam firmu Slsolucije i više nego zadovoljan sam njihovom uslugom.

Za buduće korisnike Voipa evo nekoliko naputaka
Prilikom kupnje Voip-a,podignite konfirugaciju odmah u dućanu.
Promjenite ADSL router Kastu ako je imate i zamjenite za Tomsonov,Speedthouch (baš tako se zove).Tu je vam trebati pomoć T-coma. Sam Speedthouch dati će vam sam T-com.Uz naplatu ili ugovor..
Kasnije nazovite Slsolucije i registirajte se preko njih..I imate telefon za jeftinije razgovore.

Svu sam ljutnju zaboravio i zadovoljan sam.

A samim operaterima bi na neki način poručio da je Voip telefonija namjenjena ljudima koji se tako kako snalaze u kompljuterskom svijetu,starijim osobama kojima su djeca u inozemstvu,nekima koji žive daleko do silnih programera dosputnim po gradovima..
I doista nije lijepo nikoga zarotirati u krug pa neka obilazi vrata i svaki put od njega tražiti novac.Tražiti pravne funkcije..Otvarati firmu radi telefona...
E, bas mi je drago da je sve otislo u pozitivu. Ima nesto od ovoga foruma)
p.s. Saljem ti i jednu poruku na p.p.
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 21:23   #17
evo me opet....ahhhh
Black animal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 22:02   #18
Quote:
Black animal kaže: Pogledaj post
evo me opet....ahhhh
zamjenite i spliter..to Vam obavi T-com
Black animal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 21:00   #19
Evo ja da ovde objavim i malo pozitivnih iskustava. Koristila sam prije skype, ali mi se dogodilo da mi je kredit istekao, i nije mi baš drago karticu davati online. Prije par miseci sam na preporuku prijatelja kupila minute preko gratistalka (firma je iz Hrvatske), cijene za Hrvatsku su 0,15 kn po minuti, a ino oko 0,19 kn po minuti.. E sad mi kažu pošto imam dobar router da mogu čak iskonfigurirati taj i priključiti običan telefon, dobiti fiksni broj....blablabla, pola ne razumin ali pari mi zanimljivo. Kvaliteta zvuka je suuuuper (zvala Australiju)....a imam najsporiji internet.
receptisvijeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 13:42   #20
Probaj VoiceBridge

Nedavno sam saznao kako mozete besplatno pricati sa nekim iz inozemstva besplatno.Postoji usluga koja se zove VoiceBridge i samo zahtjeva obican fiksni telefon ili mobitel, razgovor putem VoiceBridgea je slican obicnom razgovoru preko telefona, ja sam koristio bezbroj puta. Dobra stvar je da se ne zahtjeva nikakav poseban uredjaj.Ovo je u biti vrsta besplatnog konferencijskog poziva.Temelji se na tradicionalnoj telefonskoj mrezi nase zemlje. Na primer ako zelite razgovarat sa nekim iz Njemacke potrebno je da ukucate vas pozivni broj(Za Hrvatsku: +385 1 8000032) i da napravite "sobu" kojoj cete sami odabrati lozinku(Npr. 123456) ,pritom vas sugovornik pristupa preko svog pozivnog broja(Za Njemacku +49 511 80904029) i unosi istu lozinku koju ste sami izbrali(123456), odmah nakon toga ste spojeni i mozete pricat besplatno(U koliko ne zovete iz Zagreba, naplacuje vam se kao lokalni poziv).U koliko vam je problem da obavestite svog sugovornika koja vam je lozinka, kada udjete u sobu mozete pritisnuti broj 3 na tipkovnici, zatim sljedite upute koje vam govori automatizovan glas i unesite broj svog sugovornika(Npr broj vaseg sugovornika iz Njemacke je +49 123 12345678), onda ce njega sustav nazvati i reci mu da vi cekate u vasoj 123456 sobi na njega i ponuditi mu da pozove broj za Njemacku(+4951180904029) kako bi vam se prikljucio.Dakle, sve je besplatno i ovo je omoguceno u 59 drzava sirom svijeta medju kojima je i Hrvatska.Ovo je sajt na kome mozete procitati kako radi i vidjeti za koje je sve drzave omogucena ova usluga: http://www.voicebridge.eu/
Bok i javi da li je bilo od pomoci...
beracka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.