Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2011., 11:05   #201
"Godišnje RKC od poreznih obveznika dobije oko pola milijarde kuna, a ne odgovara za to na što troši" Don Ivan Grubišić
Za dolazak pape plaćamo 42 milijuna kuna.
Da ne govorim o onim svećenicima sa mercedesima, bmw-ima,....

Previše novca oni i imaju i prebogato žive.nema se tu šta više nadodat.

Zadnje uređivanje VeronikaN : 21.05.2011. at 11:17. Reason: ispravak: Crkva=RKC
Thunderhorse is offline  
Old 21.05.2011., 13:03   #202
Nekretnine i pokretnine u vlasništvu Crkve

Otvorila bih temu, u kojoj bi korisnici samo unosili nekretnine i pokretnine, koje poznaju a da su u vlasništvu Crkve.
Dakle, svi koji živite u blizini crkvenih nekretnina, pokretnina, možete navoditi imena nekretnina, lokacije, okvirnu novčanu vrijednost, koliko često se nekretnina obnavlja, tko od vas ocjeća pritisak zbog toga jer je pozvan da daje novac, koju funkciju imaju te nekretnine, da li građani imaju ikakve koristi od nekretina i pokretnina, dakle da se procjeni, koliko Crkva daje zajednici.

Znači model bi bio ovakav:

Naziv nekretnine
Mjesto nekretnine i pokretnine
Novčana vrijednost nekretnine i pokretnine
Korist za zajednicu
Dosada već utrošen iznos
Količina pritiska na vjernike i na zajednicu.

Ukoliko netko želi dodati još pokoju važnu referencu, može samostalno unijeti. Ali neka model bude ovakav, bez govorenja, kako se oni bogate, pritužbe se mogu voditi i na drugim brojnim temama. Ova tema bi na neki način bila virtualni katastar, koji bi imao evidenciju što sve Crkva posjeduje. Ugodna istraga!
CalvinaXXX is offline  
Old 21.05.2011., 13:52   #203
Calvina kao zasebna tema,ovo nije religijskog karaktera.
Ako već onda samo unutar ove postojeće teme!
Mod
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Old 23.05.2011., 06:43   #204
Ne skupljajte sebi blaga na zemlji [Matej 6,19]

1952. časopis Oggi je procijenio zalihe Vatikanskog kapitala na vrijednost od 11,5 milijardi dolara tada drugo po veličini državno bogatstvo na svijetu iza SAD. Oggi kaže da se veliki dio toga sastoji od zlatnih poluga koje su bile pohranjene u SAD.

U 80- tih, vatikan je izazvao pažnju javnosti, jer je svojom vlastitom bankom "Instituto delle Opere di Religione" vjerojatno bio upleten u internecionalne poslove pranja novca i imao dobre odnose s mafijom.

Vatikan prema Karlheinzu Descheru (Ponovno je zakukurikao pijetao,1979)
u "Italiji raspolaže s preko pola milijuna hektara zemlje...
Samo u engleskoj katolički posjed iznosi skoro 100 000ha...
u Francuskoj pola milijuna, u SAD nešto preko 1 100 000 ha"

Vatikan raspolaže, također po Deschneru posjedom dionica u francuskim naftnim društvima, argentinskim plinskim i el.centralama, bolivijskim rudnicima cinka, brazilskim tvornicama gume, sjevernoameričkim čeličanama.."

U Italiji Vatikan je navodno sudionik brojnih električnih i telefonskih
društava i vlasnik dviju želježničkih linija i sedam banaka. Aviokompanija AIitalija i autoindustrija Fiat su "u dijelu dostojnom pažnje" u rukama klera.

U SAD Vatikan ima "jak utjecaj" na četiri velika čelična koncerna, na general motors i brojne druge firme.

A njemu "pripada s 51% udjela kapitala faktički najveća privatna banka svijeta Bank of America"

U njemačkoj kapital Vatikana i katoličke hijerarhije nalazi se u sljedećim poduzećima: BASF, BMW, DEAG , Bayer, Linde, Siemens, Mannesman i brojnim drugim.

Katolička crkva u njemačkoj raspolaže prema procjenama tjednika
*Der Spiegel 06.03.1995. imovinom od zemljišnih posjeda i nekretnina
od okruglo 400 milijardi maraka. K tome dolazi imovina od okruglo 80 - 100 milijardi maraka kapitala i ulaganja, dakle akcije, vrijednosni papiri itd.(Focus 30.12.1996)

Najveći nedržavni zemljoposjednik u Njemačkoj je katolička crkva,
drugi najveći je evangelička crkva.

Samo imovina od ulaganja i zemlišnih posjeda katoličkog Caritasa
cijeni se na 65 milijardi maraka (Suddeutsche Zeitung 24.12.1994)

Mnogo od zlata koje su španjolski osvajači na okrutan način pokrali američkim indijancima, završilo je u zlatom pretrpanim španjolskim crkvama.

Da su ovi gore podaci točni dokazuje i stanje u Mariborskoj nadbiskupiji u maloj zemlji kao što je Slovenija sa kojih 1.5 - 2 milijuna stanovnika
koja je satrala oko 800 miliona eura.

Quote:
Matej 6,19 kaže:
Ne skupljajte sebi blaga na zemlji, gdje ga uništava moljac i rđa, gdje kradljivci obijaju i kradu!
Quote:
Matej 6,20 kaže:
Skupljajte sebi blago u nebu, gdje ga ne uništava ni moljac ni rđa, gdje kradljivci ne obijaju i ne kradu!
Dakle, da budemo jasni, ja ovdje uopće ne dovodim u pitanje kršćansku religiju (ni sam nisam ateist) , nego instituciju koja je "predstavlja" koja već odavno ne slijedi učenja iste... Koliko još možete biti slijepi prije nego uvidite da nešto ne štima!?!? Još jednom pročitajte citat i razmislite...

Možda je glupo, ali nekad osjetim kao da su ti koji su razapeli Isusa zapravo i "napravili" sve ove Crkve, Vatikan i sadašnji ustroj, prodavajući Isusova učenja, a zapravo rade potpuno suprotno.... Ostatak tog zloglasog Rimskog carstva....

Zadnje uređivanje Strepite : 23.05.2011. at 06:50.
Strepite is offline  
Old 24.05.2011., 10:55   #205
Quote:
CalvinaXXX kaže: Pogledaj post
Otvorila bih temu, u kojoj bi korisnici samo unosili nekretnine i pokretnine, koje poznaju a da su u vlasništvu Crkve.
Dakle, svi koji živite u blizini crkvenih nekretnina, pokretnina, možete navoditi imena nekretnina, lokacije, okvirnu novčanu vrijednost, koliko često se nekretnina obnavlja, tko od vas ocjeća pritisak zbog toga jer je pozvan da daje novac, koju funkciju imaju te nekretnine, da li građani imaju ikakve koristi od nekretina i pokretnina, dakle da se procjeni, koliko Crkva daje zajednici.

Znači model bi bio ovakav:

Naziv nekretnine
Mjesto nekretnine i pokretnine
Novčana vrijednost nekretnine i pokretnine
Korist za zajednicu
Dosada već utrošen iznos
Količina pritiska na vjernike i na zajednicu.

Ukoliko netko želi dodati još pokoju važnu referencu, može samostalno unijeti. Ali neka model bude ovakav, bez govorenja, kako se oni bogate, pritužbe se mogu voditi i na drugim brojnim temama. Ova tema bi na neki način bila virtualni katastar, koji bi imao evidenciju što sve Crkva posjeduje. Ugodna istraga!

"Skroman" domicil za dvadesetak sestara karmeličanki!
http://www.karmel.hr/web/samostani/s...-breznica.html

http://bistrica.karmel.hr/bistrica/karmel-bistrica-.jpg
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Old 25.05.2011., 22:35   #206
Don Bosco je centar u Gomi u KOngu, pakao bijede i siromastva na planeti, brigu o o najsiromasnijima vode Selezijaci. http://www.youtube.com/watch?v=KRP4H...eature=related http://www.youtube.com/watch?v=0Dyei...eature=related

Svi vi nosite u dzepu jedan dio Konga. Kobalt nosite svaki od vas svaki dan u dzepu iscupan iz kongoanske zemlje, otet ovim ljudima iz videa u KOngu?
Brigaju li vas brige gladne, napustene dijece koje vidite iz ovog videa?
Udjelite koju lipu, bar sa taj hendy?
Ili muku mucite gledajuci u "velebne crkvene palace"?

Uvjek jedno te isto frfljanje na Crkvu kako se bogati, gradi velebna zdanja i bas je za siromasne.
Uvijek jedno te isto bljuvatorsko podgrijavanje za sitne malogradjanske duse okovane u predrasudi ziveci u kasabi i da se nagledaju i nahrane i upiru prstom svaki puta, a koje ocito ne umiju skloniti pogleda zadreceni u ta "velebnih zdanja", ne umiju se okrenuti, pogledati iza. Zadivljeni, zasljepljeni opcinjeni su velebnim zdanjima Crkve.
Izgrist ce ih jal.
I zato sto im ocito samima bitno jedino to materijalno i zato to svugdje oko sebe u svemu sto se stvara u okolini vide samo jedino to materijalno.

Zadnje uređivanje lea* : 25.05.2011. at 22:47.
lea* is offline  
Old 26.05.2011., 00:29   #207
Quote:
lea* kaže: Pogledaj post
Svi vi nosite u dzepu jedan dio Konga. Kobalt nosite svaki od vas svaki dan u dzepu iscupan iz kongoanske zemlje, otet ovim ljudima iz videa u KOngu?
Koltan, a ne kobalt (nemoj strašit ljude).
Nepoznati is online now  
Old 26.05.2011., 11:07   #208
Quote:
lea* kaže: Pogledaj post
......
Pa kad se već Crkva toliko brine za male gladne Afrikančiće, neka probaju izračunati koliko bi se njih moglo nahraniti samo razlikom u cijeni između neke normalne građevine i onog megalomanskog mauzoleja od oniksa kojeg su si priuštili "jer je dugoročno jeftinije".
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 26.05.2011., 12:20   #209
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Pa kad se već Crkva toliko brine za male gladne Afrikančiće, neka probaju izračunati koliko bi se njih moglo nahraniti samo razlikom u cijeni između neke normalne građevine i onog megalomanskog mauzoleja od oniksa kojeg su si priuštili "jer je dugoročno jeftinije".
Ja još ne mogu skužiti zašto bi se netko toliko strastveno brinuo oko tuđe imovine. U hrvatskoj ima udruga koje dobijaju milijune iz proračuna, a njihovi predsjednici žive luksuznije nego bilo koji svećenik. Ja, osobno, bi svima "zatvorio pipu", ali ako netko misli da zaslužuju sve te pare tko sam ja da se miješam?

Katolička crkva donira škole, hranu, lijekove u Africi i drugdje. Njeni članovi rade u tim istim školama, bolnicama, hospicijima. Nećeš vjerovati, ali ti ljudi nisu tamo išli zbog svoje osobne koristi ili ugleda. Čemu to omalovažavati?

"Palača od oniksa" je zapravo skromno i jeftino zdanje. Tko tvrdi drugačije nema pojma.

I na kraju: poznajem puno svećenika. Neki su gotovo sveci, drugi su prasci od ljudi. Ali ono što me ljuti da kako između te velike skupine svećenika nema niti jedan bogataš koji bi meni mogao nešto udijeliti? Pa gdje su nestali svi ti super bogati popovi o kojima pišete?

Ne znam, možda papa i kardinali stvarno potajno žive kao superbogataši, ali većina klera su skromni i vrijedni ljudi. Dva primjera koja znam: Prošli župnik (prasac) je pustio brdo neplaćenih računa. Novi župnik nije želio potrošiti župni novac na te račune nego se zaposlio u struci (psiholog) i cijelu plaću davao dvije godine dok dug nije bio isplaćen. Drugi primjer je gvardijan srednjevjekovnog samostana koji svake godine ide par mjeseci raditi u Italiju kako bi zaradio novac za održavanje samostana. Inače bi održavanje trebali plaćati grad, ministarstvo kulture i ta superbogata crkva, ali svi kukaju da nema para i da nije tog gvardijana sve bi već bilo raspadnuto.
eke777 is offline  
Old 26.05.2011., 19:42   #210
Quote:
eke777 kaže: Pogledaj post
Ja još ne mogu skužiti zašto bi se netko toliko strastveno brinuo oko tuđe imovine.
Zato što je to bila naša imovina dok im je korumpirani političari nisu poklonili.

Quote:
eke777 kaže: Pogledaj post
U hrvatskoj ima udruga koje dobijaju milijune iz proračuna,
Dok crkva dobija stotina milijuna.


Quote:
eke777 kaže: Pogledaj post
Katolička crkva donira škole, hranu, lijekove u Africi i drugdje. Njeni članovi rade u tim istim školama, bolnicama, hospicijima. Nećeš vjerovati, ali ti ljudi nisu tamo išli zbog svoje osobne koristi ili ugleda. Čemu to omalovažavati?
Pa ne govorimo o idealistima koji su u Africi nego o debeloguzima koji sjede u palačama tu kod nas. Zar kardinal i biskupi imaju pravo na luksuz na račun nekih svećenika koji crnče?

Quote:
eke777 kaže: Pogledaj post
"Palača od oniksa" je zapravo skromno i jeftino zdanje. Tko tvrdi drugačije nema pojma.
ROTFL
Vlasac is offline  
Old 27.05.2011., 00:12   #211
Quote:
Vlasac kaže: Pogledaj post
Zato što je to bila naša imovina dok im je korumpirani političari nisu poklonili.
...Dok crkva dobija stotina milijuna.
Nego što, naše... Čim država bude ukinula financiranje KC ekonomija će nam procvjetati i svuda će niknuti nove škole i bolnice. Bilo bi lijepo, ali ipak nemoguće. Kao što sam prije rekao, svaka čast na tvojem mišljenju, ali nema nikakvu vrijednost kao ni moje mišljenje oko financiranja nekakvih udruga.

Quote:
Vlasac kaže: Pogledaj post
Pa ne govorimo o idealistima koji su u Africi nego o debeloguzima koji sjede u palačama tu kod nas. Zar kardinal i biskupi imaju pravo na luksuz na račun nekih svećenika koji crnče?
Ali gdje je taj silan luksuz?!? Ponavljam, ne znam, možda stvarno biskupi imaju neke tajne luksuzne kuće gdje uživaju u hedonističkim orgijama, ali nisam vidio ništa slično. Biskup kod kojeg sam bio nedavno živi u malom stanu kojemu treba farbanje i ima stari "debeli" TV. Ajd, ima malo bolji auto, ali desetak godina star i daleko od "A" klase.

Kažem, ima prasaca kao jedan mladi župnik koji je čim je došao u malo primorsko mjesto ispraznio blagajnu (koju je stari župnik godinama pazio i štedio) da bi renovirao stan i kupio skup kožni namještaj. Ali taj novac nije došao iz proračuna nego iz donacija.

Više sa tom "palačom od oniksa" su svi pretjerali. Ako gradiš poslovno-stambenu zgradu koja treba trajati slijedećih pedesetak godina nećeš napraviti smeće od stiropora koje treba će trebati renovirati za dvije godine. Ali ako ti misliš da je to luksuzna zgradurina od poludragog kamenja i zlata i da je crkva tebi ukrala taj novac: samo naprijed.
eke777 is offline  
Old 27.05.2011., 02:02   #212
Quote:
eke777 kaže: Pogledaj post
Nego što, naše... Čim država bude ukinula financiranje KC ekonomija će nam procvjetati i svuda će niknuti nove škole i bolnice. Bilo bi lijepo, ali ipak nemoguće. Kao što sam prije rekao, svaka čast na tvojem mišljenju, ali nema nikakvu vrijednost kao ni moje mišljenje oko financiranja nekakvih udruga.


Ali gdje je taj silan luksuz?!? Ponavljam, ne znam, možda stvarno biskupi imaju neke tajne luksuzne kuće gdje uživaju u hedonističkim orgijama, ali nisam vidio ništa slično. Biskup kod kojeg sam bio nedavno živi u malom stanu kojemu treba farbanje i ima stari "debeli" TV. Ajd, ima malo bolji auto, ali desetak godina star i daleko od "A" klase.

Kažem, ima prasaca kao jedan mladi župnik koji je čim je došao u malo primorsko mjesto ispraznio blagajnu (koju je stari župnik godinama pazio i štedio) da bi renovirao stan i kupio skup kožni namještaj. Ali taj novac nije došao iz proračuna nego iz donacija.

Više sa tom "palačom od oniksa" su svi pretjerali. Ako gradiš poslovno-stambenu zgradu koja treba trajati slijedećih pedesetak godina nećeš napraviti smeće od stiropora koje treba će trebati renovirati za dvije godine. Ali ako ti misliš da je to luksuzna zgradurina od poludragog kamenja i zlata i da je crkva tebi ukrala taj novac: samo naprijed.
i čemu će ta zgrada služiti?
manchild is offline  
Old 27.05.2011., 10:58   #213
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
i čemu će ta zgrada služiti?
A barem se o tome pisalo jer je jadni Bozanić stalno opravdavao novinarima. Osim stambenog dijela (sobe i par malih apartmana) tamo će biti prostorije HBK, IKA-e, HKR-a, desetak ureda (za obitelj, laike, mlade...) i službi. U planu je i TV studio (doduše već godinama...).
eke777 is offline  
Old 27.05.2011., 14:26   #214
Quote:
eke777 kaže: Pogledaj post
Ja još ne mogu skužiti zašto bi se netko toliko strastveno brinuo oko tuđe imovine.
Zato što je i moj novac protiv moje volje ugrađen u tu imovinu. A nije riječ o nečemu od čega ima općedruštvene koristi.

Quote:
U hrvatskoj ima udruga koje dobijaju milijune iz proračuna, a njihovi predsjednici žive luksuznije nego bilo koji svećenik. Ja, osobno, bi svima "zatvorio pipu", ali ako netko misli da zaslužuju sve te pare tko sam ja da se miješam?
Sve te udruge da bi bile financirane iz proračuna moraju dati nekakav program po kojem se odlučuje hoće li dobiti lovu ili ne. Katoličkoj crkvi je dovoljno da postoji.

Quote:
Katolička crkva donira škole, hranu, lijekove u Africi i drugdje. Njeni članovi rade u tim istim školama, bolnicama, hospicijima. Nećeš vjerovati, ali ti ljudi nisu tamo išli zbog svoje osobne koristi ili ugleda. Čemu to omalovažavati?
Ja niti ne omalovažavam njih. Nego one koji na račun onoga što rade u Africi opravdavaju svoju bahatost i raskošan život. Da im je baš toliko do dobrobiti malih Afrikanaca, živjeli bi normalnim, udobnim, ali ne luksuznim životom i nahranili bar dvostruko više gladnih.

Quote:
"Palača od oniksa" je zapravo skromno i jeftino zdanje. Tko tvrdi drugačije nema pojma.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 27.05.2011., 18:43   #215
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Zato što je i moj novac protiv moje volje ugrađen u tu imovinu. A nije riječ o nečemu od čega ima općedruštvene koristi.
Kao što i moj novac ide na financiranje trećeligaških klubova i severinin koncert za koje mislim da nemaju nikakve općedruštvene koristi. Ali na moju (i tvoju) žalost netko misli drugačije.

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ja niti ne omalovažavam njih. Nego one koji na račun onoga što rade u Africi opravdavaju svoju bahatost i raskošan život. Da im je baš toliko do dobrobiti malih Afrikanaca, živjeli bi normalnim, udobnim, ali ne luksuznim životom i nahranili bar dvostruko više gladnih.
Ok, ali gdje je taj luksuz? Ne kažem da oskudijevaju ili da pojedinci žive raskošnije nego što bi trebali. Ali tko uživa u tim stotinama milijuna?

Za facepalm imaš nešto konkretno ili je to samo najbolji argument?
eke777 is offline  
Old 28.05.2011., 11:39   #216
Quote:
eke777 kaže: Pogledaj post
Ok, ali gdje je taj luksuz? Ne kažem da oskudijevaju ili da pojedinci žive raskošnije nego što bi trebali. Ali tko uživa u tim stotinama milijuna?
Za facepalm imaš nešto konkretno ili je to samo najbolji argument?
Ja ću ti odgovoriti. Koliko samo imaju nekretnina i materijalnih zdanja, na svakom koraku. Nema župe koja nema barem 1 crkvu. Imaju i vrtiće, škole, fakultete, pa i svečulišta, sve u "svojim" prostorima, koji se ne grade "običnim" materijalima, nego najskupljim, u pravilu u raznim vrstama mramora. Posjeduju razne druge nekretnine koje iznajmljuju državnim institucijama za dobre pare. Voze aute o kakvima neki drugi mogu samo sanjati. Svi su zbrinuti doživotno, sa kompletnom skrbi - od krova nad glavom i udobnih prostora za život, do doživotnih "nagrada" koje su barem duplo veće od prosječnih plaća u RH, a koje troše samo na sebe (za razliku od drugih građana koji svoje plaće u pravilu dijele s još nekim članovima obitelji i djecom). Kad ostare, i dalje dobivaju iste financijske "nagrade", jer oni ne odlaze u mirovinu u kojoj dobivaju crkavicu zbog koje onda moraju kopati po kantama za smeće, kao drugi ljudi, nego imaju i dalje iste prihode - od barem 2 prosječne hr plaće. Kad su bolesni, dobivaju potpunu skrb na teret državnog proračuna i to na vrijeme - a ne čekaju godinu dana za neku pretragu dokada mogu i odapeti, kao i svi drugi starci u ovoj zemlji. Njima je i sa 80 godina dopušteno da obavljaju svoju "službu", dok se drugi građani moraju sa 65 godina zadovoljiti sa crkavicom i kopati po kantama, itd. itd. Zar ti nemaš oči?
north wind is offline  
Old 28.05.2011., 13:09   #217
Quote:
eke777 kaže: Pogledaj post
Kao što i moj novac ide na financiranje trećeligaških klubova i severinin koncert za koje mislim da nemaju nikakve općedruštvene koristi. Ali na moju (i tvoju) žalost netko misli drugačije.
Štogod ti mislio, sport jeste od općedruštvene koristi. Vjera je osobna stvar svakog pojedinca. A ako je netko proračunsku lovu spržio na Sevku, onda je to neracionalno trošenje sredstava i trebalo bi biti sankcionirano.

Quote:
Ok, ali gdje je taj luksuz? Ne kažem da oskudijevaju ili da pojedinci žive raskošnije nego što bi trebali. Ali tko uživa u tim stotinama milijuna?
North me je preduhitrila i lijepo ti objasnila. Samo ću dodati da oni koji to ne vide, ne vide jer ne žele vidjeti. A takvima džabe objašnjavati, samozavaravanje je moćna stvar.

Quote:
Za facepalm imaš nešto konkretno ili je to samo najbolji argument?
Imaš li ti ikakvo opravdanje za izjavu da je to "skromno i jeftino zdanje"? Naročito kad su se i iz Crkve oglasili sa objšnjenjima da je to "dugoročno jeftinije"? Inače, moja firma je bila dobavljač za jedan manji dio unutrašnje opreme. I vjeruj mi da su mogli istu ili čak bolju kvalitetu dobiti za puno, puno manje novca. Ali izabran je luksuz.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 29.05.2011., 01:44   #218
Papin dolazak od HBK procijenjen na 14 milijuna, kako su neki došli da će koštati 42 milijuna kuna ili HBK znatno umanjuje iznos.
CalvinaXXX is offline  
Old 29.05.2011., 09:41   #219
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Zato što je i moj novac protiv moje volje ugrađen u tu imovinu. A nije riječ o nečemu od čega ima općedruštvene koristi.



Sve te udruge da bi bile financirane iz proračuna moraju dati nekakav program po kojem se odlučuje hoće li dobiti lovu ili ne. Katoličkoj crkvi je dovoljno da postoji.



Ja niti ne omalovažavam njih. Nego one koji na račun onoga što rade u Africi opravdavaju svoju bahatost i raskošan život. Da im je baš toliko do dobrobiti malih Afrikanaca, živjeli bi normalnim, udobnim, ali ne luksuznim životom i nahranili bar dvostruko više gladnih.



Badava Shefty,badava ti trud!
Nije moguće ništa objasniti onima koji imaju klape na očima!
Da bi se shvatilo na što mislim:
U vrijeme kad su se hrvatskim cestama istovremeno kretale konjske zapreke i automobili,moralo se konjima stavljati klape na oči,da ne vide automobile jer su se često plašili pri pogledu na njih.
Buka koju si isti stvarali konji su ignorirali.
Upravo takva je situacija s kritikama onih koji realno vide bogačenje i nepotrebnu raskoš RKC.
Čuju ih ali klape sprečavaju da vide realnost!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Old 29.05.2011., 12:07   #220
Quote:
lea* kaže: Pogledaj post
Don Bosco je centar u Gomi u KOngu, pakao bijede i siromastva na planeti, brigu o o najsiromasnijima vode Selezijaci. http://www.youtube.com/watch?v=KRP4H...eature=related http://www.youtube.com/watch?v=0Dyei...eature=related

Svi vi nosite u dzepu jedan dio Konga. Kobalt nosite svaki od vas svaki dan u dzepu iscupan iz kongoanske zemlje, otet ovim ljudima iz videa u KOngu?
Brigaju li vas brige gladne, napustene dijece koje vidite iz ovog videa?
Udjelite koju lipu, bar sa taj hendy?
Ili muku mucite gledajuci u "velebne crkvene palace"?

Uvjek jedno te isto frfljanje na Crkvu kako se bogati, gradi velebna zdanja i bas je za siromasne.
Uvijek jedno te isto bljuvatorsko podgrijavanje za sitne malogradjanske duse okovane u predrasudi ziveci u kasabi i da se nagledaju i nahrane i upiru prstom svaki puta, a koje ocito ne umiju skloniti pogleda zadreceni u ta "velebnih zdanja", ne umiju se okrenuti, pogledati iza. Zadivljeni, zasljepljeni opcinjeni su velebnim zdanjima Crkve.
Izgrist ce ih jal.
I zato sto im ocito samima bitno jedino to materijalno i zato to svugdje oko sebe u svemu sto se stvara u okolini vide samo jedino to materijalno
.
Postavi to pitanje oko pola milijuna hrvatskih građana,nezaposlenih,umirovljenika,ispod ruba egzistencije,koji ne znaju što da danas,a kamo li sutra, djeci,starima i bolesnima stave na tanjur.Koji žive ispod razine najskromnijih ljudskih potreba,a večina njih nije svojom krivicom dospjela u tu situaciju.
Zapitaj ih je li to jal i opsjednutost materijalizmom,dok vide bogačenje i raskoš u crkve,za kler osigurane stan,hranu(i to ne bilo koje kvalitete),kvalitetnu i skupu odjeću,dok se građani oblače,ako uopće na način: sve po 2o KN.I dok ti "zavidni građani izjedani od jala" ne znaju hoće li imati(moći platiti) grijanje zimi, (za"Božje sluge" postoji i klima ljeti)kako platiti dentističke usluge,pa ih sve više ima bez zuba,kako doći do preskupih lijekova,crkve troše,troše,troše kvazi za budućnost građana,a ti isti i njihovo potomstvo kakvu to osiguranu budućnost imaju?
I većina tih "malograđanskih duša"kako ih si bez ikakvog stida nazvala, vjeruje u Boga,no mora konstatirati da očito crkva prezentira, da u Božjim očima,suprotno Kristovu nauku postoje vjernici više i niže kategorije.
I ako se tim "malograđanima",sve vrti oko materijalnosti oko čega se to vrti očita pohlepa i zgrtanje materijalnih dobara RKC?
Jesu li Bogu ili Kristu takva velebna zdanja,raskošni interijer,ukrasi, raskošna misna odjeća klera uvjet vjere u njih?
I te kako se ti "malograđani" umiju okrenuti, uprijeti pogled iza,te vidjeti istinu!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:16.