Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2009., 09:14   #1001
'jutro

pitanje: koliko se čeka na Rebru nakon kaj se naručiš i dali studentski liječnici običavaju davati uputnice za Rebro ili se "psih.problemi studenata" rješavaju u krugu psihologa, savjetnika itd. studentskih?

Naime. prošle godine sam dobila (u ovo vrijeme) uputnicu moje liječnice opće prakse u Kr.-zagorskoj županiji uputnicu za psihoterapiju...
ja tako onda zovem Rebroo da se raspitam, da se naručim. (jer u kr-zagorskoj ne postoji terapeut, osim prijavatnih ordinacija a za to nemam novaca). Ispostavilo se da ne primaju pacijente iz drugih županija, osim u slučaju da se treba hospitalizirati. u suprotnom se treba čekati .. rečeno mije oko Božića(dakle za 4-5mjeseci) bih došla na red i to tek da evaluaciju kod nekog dr. na odjelu koji bi ustanovio treba li mi hospitalizacija ili ne. u slučaju da ne, tek onda idem dole u prizemlje i dogovaram sa terapeutom termin i to samo i samo ako on ima mjesta tj ako prima nove pacijente

e, sad. ove godine ujesen ja dolazim u zg (studij) pa razmišljam o premještaju zdr. kartona u zg. kod .. ha, valjda studentskog neko liječnika. budući da će moj karton biti u ZG županiji, dali postoji mogućnost da konačno dobijem uputnicu koja će me odvesti drito u ordinaciju nekog od psihoterapeuta..ako u međuvremenu ne shvatim da mi spomenuto ne treba ili da nemam vremena za to

zahvaljujem
MeTheChaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 11:21   #1002
kad dodjes zivjeti u zagrab, tj. budes imala boraviste u zagrebu, tada te se tretira kao is sve druge gradjane s ovog podrucja i imas pravo na obradu u zdr. ustanovama i izvan hitnih indikacija. samo sto se ni tako ne ceka bas malo
__________________
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Roza Smota is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 20:06   #1003
Quote:
Roza Smota kaže: Pogledaj post
kad dodjes zivjeti u zagrab, tj. budes imala boraviste u zagrebu, tada te se tretira kao is sve druge gradjane s ovog podrucja i imas pravo na obradu u zdr. ustanovama i izvan hitnih indikacija. samo sto se ni tako ne ceka bas malo
aha, dakle nema potrebe za premještanjem zdr. kartona ?
MeTheChaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 16:46   #1004
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Čula sam da je odlična i preporučuju je i njezini kolege. kako funkcionira u Viliju ne znam, no privatno radi i uglavnom je u potpunosti bukirana. Prije godinu -dvije je imala listu čekanja za one koji su baš nju htjeli, a sad je recesija pa se možda pokoje mjesto i otvorilo?
hvala ti!
btw, pitala sam u viliju i kazu da je nema do 9.-og mjeseca, a do sada je dolazila 1x tjedno. 400 kn po seansi pa cu se probati naruciti na jesen.

takodjer primam preporuke (i prosjecne cijene) za ostale zg psihoterapeute s psihoanalitickim pristupom (moze i na uputnicu ako je uopce moguce preko uputnice dospjeti do nekoga tko je dostupan za pristojne seanse) ili pak psihoanaliticare, samo da su predani i da ih se ne mora vuci za rukav (sto je, vjerujem, nazalost cesto kod onih koji su ostvarili malo plodniju karijeru).

hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 16:08   #1005
Ako je ona 400kn u Viliju, možda je povoljnija privatno (tj kod sebe doma - ako sam dobro shvatila radi kod njih ali ima i svoje vlastite).
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 20:45   #1006
Quote:
MeTheChaos kaže: Pogledaj post
aha, dakle nema potrebe za premještanjem zdr. kartona ?
uputnica ti vrijedi iz bilo koje ambulante, ako imaš prijavljeno boravište. samo ti je zgodnije ako ti je dr. bliže pa bi u tom smislu ipak preporučila da preseliš karton u zagreb. recimo žena koja ima ord. opće medicine u cvjetnom naselju (mirela vuković) je odlična. ja sam bila kod nje cijeli fax + još par godina- vrlo profesionalna i korektna.
__________________
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Roza Smota is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 14:26   #1007
Nadam se da će mi netko moć odg..
Imam 18 godina i treba mi psiholog za malo popričat, malo su mi se kockice pobrkale u glavi,što mi je i rekla pshihologica na profesionalnoj orjentaciji a i moji bližnji su to shvatili. Problem sa samopouzdanjem, samoozlijeđivanje, (prevelika) briga oko najmanjih sitnica, usamljenost, nedruštvenost i bezvoljnost oko istog, česte promjene raspoloženja, često plakanje..
sad neznma gdje potražit psihologa? da prvo pitam kod doktora opće prakse pa će me on uputit ili kako? ili ima i privatnih psihologa? kolko se to plaća?
Stvarno neznam ništa od tome pa ću bit zahvalna ak će me ko uputit
*Mateinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 16:19   #1008
Možeš se posavjetovati i sa svojom liječnicom, da te nekuda uputi, i da usput procijeni da li problem ima u osnovi nečega medicinskoga i da li je stvar pogodnija za psihologa ili psihijatra.
Privatno su ti psiholozi manje-više dosta skupi, oko 200 kn i prvi put ćeš vjerojatno samo davti podatke i rješavati testove, a onda još svaki puta ponovno po 200 ili više kuna. Pa probaj i na uputnicu ako možeš, ili u nekom centru za savjetovanje (ima na ovoj temi dosta podataka). Ali, s obzirom da spominješ i samoozljeđivanje..., mislim da je bolje preko liječnice pa da te ozbiljno uputi! A bolje i platiti, ako ne bude druge.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 18:50   #1009
Hvala vigilanty Otići ću svojem liječniku što prije pa ću pitat.
*Mateinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 18:30   #1010
ljudi, da li znate gdej bi mogla otići na psihoterapiju na uputnicu - a da nije Klinika za psihološku medicinu na Rebru?? molim vas, hitno je, pomišljam o samoubojstvu!! Please...

nedavno sam bila par puta (na Rebru) ali ne želim više ići tamo. ja sam iz Novog Zagreba, i čula sam da ne mogu baš bilo gdje otići na psihoterapiju preko uputnice, ne kužim zašto? kao to ovisi di ćeš ići o tome iz kojeg si kvarta... jel to istina??

molim vas hitno je..
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 18:43   #1011
Quote:
šećerna vata kaže: Pogledaj post
ljudi, da li znate gdej bi mogla otići na psihoterapiju na uputnicu - a da nije Klinika za psihološku medicinu na Rebru?? molim vas, hitno je, pomišljam o samoubojstvu!! Please...

nedavno sam bila par puta (na Rebru) ali ne želim više ići tamo. ja sam iz Novog Zagreba, i čula sam da ne mogu baš bilo gdje otići na psihoterapiju preko uputnice, ne kužim zašto? kao to ovisi di ćeš ići o tome iz kojeg si kvarta... jel to istina??

molim vas hitno je..
ako si iz novog zagreba ideš u jankomir.
CantCme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 18:51   #1012
Quote:
CantCme kaže: Pogledaj post
ako si iz novog zagreba ideš u jankomir.
to su mi ili negdje rekli, da ja spadam u jankomir, ali meni je to stvarno daleko do tamo i natrag mi treba barem 2 sata, vjerojatno i više. a još i radim, nije da imam cijeli dan vremena..

a osim toga grozim se jankomira i vrapča, tamo su oni najteži slučajevi.. zar stvarno ne mogu nigdje drugdje?
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 18:53   #1013
Quote:
šećerna vata kaže: Pogledaj post
to su mi ili negdje rekli, da ja spadam u jankomir, ali meni je to stvarno daleko do tamo i natrag mi treba barem 2 sata, vjerojatno i više. a još i radim, nije da imam cijeli dan vremena..

a osim toga grozim se jankomira i vrapča, tamo su oni najteži slučajevi.. zar stvarno ne mogu nigdje drugdje?
tamo spadaš po mjestu stanovanja.
možeš kod privatnika, 300kn sat.
CantCme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 18:57   #1014
dobro a zašto sam onda mogla na Rebro, tj. još prije kad sam zvala su mi rekli da ne mogu kod njih i da zovem jankomir a onda poslije mi je prijateljica dala broj od svoje psih. i odmah su me primili. ali nisam zadovoljna sa njima (nije sad bitno zašto), htjela bi negdje drugdje otići.. znači ništa od tog, ha?
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 19:54   #1015
Ovisi o tome što ti liječnik/ca napiše na uputnicu, a to se snjom možeš dogovoriti i konzultirati, možda je tako i najbolje.
a Vrapče i Jankomir nisu samo za najteže slučajeve, nego ovisi od toga na koji odijel ideš. Ima odjela i za lakše poremećaje.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 17:49   #1016
mene zanima ako sam donedavno išla u Kliniku za psihološku medicinu na Rebru ali ne želim dalje ići jer nisam zadovoljna, i sad želim krenuti nekam drugdje na psihoterapiju, da li trebam nekako prebacivati karton sa Rebra, ili ga mogu jednostavno otvoriti tamo gdje ću ići od sad??
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 20:08   #1017
Zar nemaš jedan primjerak kopije kartona kod sebe? Ako da, onda to poneseš.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 21:05   #1018
pretpostavljam da si to meni napisala, vigilanty.. ne, nemam ima samo jedan karton a taj je na Rebru gdje sam donedavno išla. znači, ipak ću morat kod njih uzet karton pa otići tamo gdje ću već ić??
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 21:15   #1019
Iskreno, nisam sigurna. Ja sam na drugim klinikama vidjela da drugačije funkcionira. To je sve stvar kako su organizirani. Pitaj svog liječnika/cu kad budeš išla po uputnicu, možda je veća imao/la sličnih situacija.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 22:49   #1020
Quote:
vigilanty kaže: Pogledaj post
Iskreno, nisam sigurna. Ja sam na drugim klinikama vidjela da drugačije funkcionira. To je sve stvar kako su organizirani. Pitaj svog liječnika/cu kad budeš išla po uputnicu, možda je veća imao/la sličnih situacija.
ok hvala ti svejedno!!
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:43.