Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2015., 21:52   #421
Gdje se može u HR kupiti ili naručiti

Petra Slow Juicer FG 20.07??

Navodno je netko ovdje naručio na oscarmagno
ali im je site zatvoren!
Agnin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 22:39   #422
Šta mislite o ovome:

http://www.ebay.com/itm/SAFTPRESSE-E...item4adacc99f2
Agnin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 09:40   #423
mislim da je ovo u kategoriji vivax-a vec spominjanog ovdje, teoretski bi trebao biti ok ....
pitanje je samo kakva je procedura sa garancijom i rezervnim djelovim .... također pogledaj malo revirew-e na webu:

http://www.opineo.pl/opinie-6277570-camry-cr4108.html
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 21:51   #424
Naručen je,cijena je povoljna 600.- njak,za te novce nema povoljnijeg slow juicera.Koliko sam vidio na netu svi imaju totalno iste dijelove tj, rade na istom principu.pročitao sam mišljenja,isto kao u svemu,neki hvale,neki ne.
Uglavnom,mislim da mrkvu i ciklu treba rezati na manje komade.
Agnin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 09:27   #425
aj super, napiši iskustva kad stigne!
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 18:27   #426
Sokovnik je stigao za par dana,jako brzo.Nisam dobio račun i garanciju,odmah sam poslao mail i odgovorili su mi da je garancija na odvojive dijelove 1 godinu a na motor sokovnik 2 godine,ozbiljna su firma iz Njemaćke i puno prodaju na Ebayu,nadam se da me neće prevariti.

Sokovnik je prilično težak,solidne izrade,i mislim da su baš svi za prešanje napavljeni po istome patentu i imaju iste dijelove,vijak,sito sa okvirom.
Sok ima fantastičan okus,više mi se sviđa od smoothieja,mogu i puno više zelenja preraditi a da ne promijeni drastično okus.
Jedan oveći komadić mrkve je upao i malo zaglavio motor,automatski se isključio,kliknuo sam na kontra vrtnju i vratio na normalno,odmah se sve
dalje pokreniulo.
Sve u svemu za ovih 630.- dobra kupnja sad ovisi koliko dugo će raditi,naravno!
Agnin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 20:59   #427
Zanima me jel ima netko iskustva sa Delimano Fusionom dobio sam ga pa cisto onak da cujem kak je tko zadovoljan....
Hvala
zgsleeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 02:05   #428
Bok svima!
Imam pitanje tu za vas jer cu dobit slom živaca. Muž mi je poklonio za rođendan Tefalov blender Blendforce 300838( 4 blades ). Već mjesecima njurgam o tome kako bi neki smoothie maker i danas dobijem blender. Dakle, u uputama piše : " ... Sjeckalicu nemojte rabiti za pripremu tekućih napitaka ( voćnih sokova) ... " pa za šta da ga onda rabim?? U pakiranju nije nikakva dodatna oprema pa sam sad skroz zbunjena. Ispričavam se ako postavljam glupa pitanja ali eto... Ako mi ne služi za te smoothie i sl mogu ga komotno vratit u dućan...
Unaprijed hvala.
Škartolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 10:02   #429
Quote:
Škartolina kaže: Pogledaj post
Bok svima!
Imam pitanje tu za vas jer cu dobit slom živaca. Muž mi je poklonio za rođendan Tefalov blender Blendforce 300838( 4 blades ). Već mjesecima njurgam o tome kako bi neki smoothie maker i danas dobijem blender. Dakle, u uputama piše : " ... Sjeckalicu nemojte rabiti za pripremu tekućih napitaka ( voćnih sokova) ... " pa za šta da ga onda rabim?? U pakiranju nije nikakva dodatna oprema pa sam sad skroz zbunjena. Ispričavam se ako postavljam glupa pitanja ali eto... Ako mi ne služi za te smoothie i sl mogu ga komotno vratit u dućan...
Unaprijed hvala.
To nije sokovnik pa se sok ne može dobiti (valjda na to misle).
Nije to ni smoothie maker, ali smoothie ipak pravi.
To je klasičan blender za mješanje tekućih i krutih sastojaka. Dapače, on bez tekućeg neće ni raditi kako treba (mješati). Dakle, samo naprijed sa smutijima...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 13:25   #430
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
To nije sokovnik pa se sok ne može dobiti (valjda na to misle).
Nije to ni smoothie maker, ali smoothie ipak pravi.
To je klasičan blender za mješanje tekućih i krutih sastojaka. Dapače, on bez tekućeg neće ni raditi kako treba (mješati). Dakle, samo naprijed sa smutijima...
Joj super! Puno hvala na odgovoru. Sad u nabavku voćki pa krećem :klap: Valjda će ispasti onako kako si ja to zamišljam. Zbunila me ta rečenica a na kutiji slike svih mogućih sokića...
Škartolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 20:46   #431
Quote:
Škartolina kaže: Pogledaj post
Joj super! Puno hvala na odgovoru. Sad u nabavku voćki pa krećem :klap: Valjda će ispasti onako kako si ja to zamišljam. Zbunila me ta rečenica a na kutiji slike svih mogućih sokića...
Stavljaju slike sokića jer to dobro izgleda. Blender ustvari pravi kašice. To se dakle ne pije (mada može ako se doda vode), već služi kao jedan lagan obrok (obično doručak ili večera). Kašice su zato što sva vlakna iz voća i povrća ostaju dok sokovnik odvaja sok od krutog (koje se baca). Sok iz sokovnika ima znatno intenzivniji okus jer nema vlakana niti se razređuje s vodom.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 15:40   #432
staviš malo više tekućine i imaš više gusti sik nego kašicu provjereno svakodnevno
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 00:06   #433
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
staviš malo više tekućine i imaš više gusti sik nego kašicu provjereno svakodnevno


Pomalo sam se uhodala i da, malo vise vode stavim i imam gusti sok. Ja totalno zadovoljna. Taman ono sta mi treba. Npr, uz naranču, mandarinu i jabuku stavim cca dec vode i super mi je. Po mom skromnom misljenju, ovo mi je bolje ispalo nego sokovnik. A i lakše se čisti
Škartolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 09:32   #434
bog ekipa ... što se cijedi ovih dana?


pomalo mi nestaje ideja
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 10:13   #435
Pozdrav svima,
prvo moram se izviniti na greske pri pisanju, jer sam iz Makedonije.

Nasao sam forum trazeci informacije o sokovnik Vivax SJ-150. Vidim da ga imaju dosta koji citaju i pise ovde.
Dosta je jeftiniji od svi ostali slow juiceri i sam jako zagrejan da ga kupim.

Video sam slike i procitao ovaj review http://www.spacepetuniareview.com/20...ss-juicer.html
i kako sto mogu da vidim od slike, izgleda mi da ima dosta pulpe u sok, tj. izgleda da je dosta gusti.
To nikako ne volim, hocu da sok bude sto tecniji i to me zadrzava da ga kupim za sad.

Molim za komentare od vlasnika ovog sokovnika, kakvo je vase licno misljenje u vezi pulpe u soka. Dali se dosta oseca pri konzumiranja.

Zadnje uređivanje ogledaloogledal : 09.04.2015. at 10:26.
ogledaloogledal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 22:02   #436
Sokovnici tog tipa prave sok sa ponešto pulpe. Meni nije problem jer volim pulpu (u toj količini). Centrifugalni prave manje pulpe, ali ono važno je lošije - manja iskoristivost namirnice, slabija kvaliteta soka... Pa sad vidi.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 23:41   #437
Imam centrifugalni sokovnik i mogu reci da ima skoro isto pulpe u soka koliko sam video na slike sa onog review-a vivaxa.
Nasao sam i jedan sporedbeni review za slow juiceri gde se komentira i kolicina pulpe u soka. Kazu da neki ostavlja vise neki manje pulpe. Vec spominjan Petra 20:07 je bio onaj koji pravi najcisti sok, sa najmanje pulpe.
Posto ivanaj kaze da i Hurom ostavlja pulpe, dali je sok slican na recimo posljednu sliku gde su dvije pune case, sa vivaxovog reviewa?
Kakav je Mulinex koji ga isto nekoliko ovdje imaju, u vezi pulpe/gustina soka? I mulinex je bio na taj review, i komentar je bio bistar sok.
ogledaloogledal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 01:39   #438
Pozdrav,

Dali je ovo dobra ponuda?
http://www.harveynorman.hr/odjeli/ma...1G.118408.html
i ako neko koristi jel zadovoljan ?
citao sam tu kako su bolji slow juiceri ali to mi je malo puno novaca pa me zanima jel se isplati dat ove novce za ovaj centrifugalini ili ce dat istu kvalitetu ko i neki jeftiniji?(kolko sam shvatio svi centrifugalni su vise manje isti)
crveni34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 19:19   #439
Quote:
crveni34 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Dali je ovo dobra ponuda?
http://www.harveynorman.hr/odjeli/ma...1G.118408.html
i ako neko koristi jel zadovoljan ?
citao sam tu kako su bolji slow juiceri ali to mi je malo puno novaca pa me zanima jel se isplati dat ove novce za ovaj centrifugalini ili ce dat istu kvalitetu ko i neki jeftiniji?(kolko sam shvatio svi centrifugalni su vise manje isti)
Taj sokovnik je klasika. Takav možeš ponekad kupiti i za 250-300 kn. Trebao bi cjedit sasvim ok, ali ipak to nije za ljude koji žele malo ozbiljnije...
Danas sam bio u Intersparu i vidim slow juicer Vivax SJ-150 za 699 kn. Tako je lijepo bio zapakiran da mi došlo da kupim iako imam sokovnik :-)
Bolje ti je to od ovog centrifugalnog glede kvalitete soka (manje pjene, manje zagrijavanja uslijed centrifugalne rotacije, više hranjivih sastojaka), bolja iskoristivost namirnica, tiši, manje nereda. Uglavnom bolji u skoro svakom pogledu za nešto malo višu cijenu...

Zadnje uređivanje ivanaj : 11.04.2015. at 19:30.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 19:25   #440
Quote:
ogledaloogledal kaže: Pogledaj post
Imam centrifugalni sokovnik i mogu reci da ima skoro isto pulpe u soka koliko sam video na slike sa onog review-a vivaxa.
Nasao sam i jedan sporedbeni review za slow juiceri gde se komentira i kolicina pulpe u soka. Kazu da neki ostavlja vise neki manje pulpe. Vec spominjan Petra 20:07 je bio onaj koji pravi najcisti sok, sa najmanje pulpe.
Posto ivanaj kaze da i Hurom ostavlja pulpe, dali je sok slican na recimo posljednu sliku gde su dvije pune case, sa vivaxovog reviewa?
Kakav je Mulinex koji ga isto nekoliko ovdje imaju, u vezi pulpe/gustina soka? I mulinex je bio na taj review, i komentar je bio bistar sok.
Slike i filmići su ponajprije za reklamne svrhe pa stvarnu sliku nećeš dobiti dok osobno ne probaš.
Sve ti to najviše ovisi o voću i povrću. Ako koristiš zdravo i čvrsto voće i povrće i pravilno rotiraš kod cjeđenja neće biti puno pulpe. Ako cjediš gnjecavo i prezrelo, dobiješ kašicu.
Za te novce Petra i Vivax su ti najbolje rješenje. Petra ako ti je važnije cjeđenje povrća, Vivax, ako želiš balansiran stroj i za voće i za povrće. Ne znam čemu tolika odbojnost od pulpe kod mnogih ljudi, ali količina pulpe stvarno nije tolika da to predstavlja problem.
Ako baš ne voliš pulpu, skuplji centrifugalno sokovnici (npr Omega ili Kuvings) daju pulp free sok. Nisu tako ni skupi, ali na žalost kod nas ih nema pa moraš naručiti izvana (a tu su carine).
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.