Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2015., 21:12   #1541
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ne znam kaj kuhas - ako npr topis cokoladu i stavis na nisku temperaturu, onda ti se bude nekada po stjenci lonca i dnu zagorilo dok je ostatak cokolade i dalje tekuc.

Sto je deblje dno posude to se manje to osjeti jer dno drzi temperaturu pa ispegla taj ukljuc/iskljuc nacin rada.

No imam par skupih tava bas za indukciju, sve OK ali ulje cvrci pa ne cvrci i tako dalje dok pecem snicle. Isto ono........nije bas.......
Čokoladu topim najprije na 5 i onda smanjim na 4, ili npr. engleske kreme radim na 3. I nikad mi ništa ne zagori.
A kad pečem šnicle ispočetka na 9, a poslije par minuta smanjim na 8 ili 7. i uvijek cvrči, do kraja...neprekinuto. Kad bih ostavila na 9 sve bi pregorilo. Ako recimo lagano držim ručku od tave uvijek na dlanu osjećam kako se pali i gasi, ako je u takvom modu...
Beppinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 21:18   #1542
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Mene nervira moja indukcijska koja ima touch kontrole da kada vidim da mi nesto hoce kipiti i stisnem ona ima timer da prepozna gumb nakon 1-2 sekunde.
To je stavljeno da ne bi slucajno nehotice iskljucio plocu ako si presao tamo prstima.

No kada gledas tursku kavu kada se penje uz djezvu i onda fino u pravom trenutku hoces iskljucit da dodje pjena a ne iskipi van - to je problem.
Mozes dignuti djezvu ali ako ima bakelitnu drsku sto neke moje nemaju pa moram pripremit krpu.

Indukcijski reso ima klasicne gumbe one kaj pritisnes pa naprave klik - tamo stisnem i ona se ugasi. Pa je za ovo kaj sam napisao bolja.

Drugo kod tog pali/gasi kuhanja - ides raditi gusti umak na niskoj temperaturi pa ona upali sve se zaprzi na dnu posude i onda ugasi i tako radi niski ciklus.
Steta sto nije konstantna niska snaga.
Moja jedna džezvica nema bakelitnu ručku, ali mi ne treba nikakva krpa, ručkica joj je uvijek hladna.
Inače, zašto gledaš kavu kako se penje po džezvi? Ne moraš.
Ja najprije zakipim vodu, zatim istovremeno, lijevom rukom ugasim ploču, a desnom ubacim kavu u ključalu vodu, promiješam i - to je to.
Beppinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 21:36   #1543
Quote:
Spakstil šokok kaže: Pogledaj post
Pa ne znam do čega je, i moja se pali-gasi (doduše, to skužim jedino kad jaja kuham na maksimalnom programu jer skaču u loncu , morala sam kupiti onaj stalak za kuhanje jaja što se stavi u lonac jer niti jedno čitavo jaje nisam uspjela skuhati do tog stalka ). A da probaš s posuđem od lijevanog željeza?

Koju indukcijsku imaš?
Vjerojatno su ti pucala jer si ih ostavila cijelo vrijeme na najjačem (9)? Ja ih držim na 9 samo dok ne zakipe, a onda smanjim na 6 ili 5, tek toliko da lagano kuhaju i nikad mi ne puknu (zasad).
Beppinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 21:41   #1544
Quote:
Beppinna kaže: Pogledaj post
Vjerojatno su ti pucala jer si ih ostavila cijelo vrijeme na najjačem (9)? Ja ih držim na 9 samo dok ne zakipe, a onda smanjim na 6 ili 5, tek toliko da lagano kuhaju i nikad mi ne puknu (zasad).
Jest, na najjače sam ih držala. Ali stalak je bio jeftin pa nije strašno ulaganje, nekih 16 kn ako me sjećanje dobro služi.
Spakstil šokok is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 22:12   #1545
Kakav je to "stalak za kuhanje jaja"? Sve me strah ukucati to u Google. Nikad čula, ali grozničavo tražim način za praktično kuhanje jaja.

Ja imam Floking ili kako se zove ta jeftina Ikeina indukcija. Muž je prezadovoljan. A ja sretna jer više nema odurne plinske boce u stanu. Indukcija forever!
Maiken is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 23:15   #1546
Quote:
Maiken kaže: Pogledaj post
Kakav je to "stalak za kuhanje jaja"? Sve me strah ukucati to u Google. Nikad čula, ali grozničavo tražim način za praktično kuhanje jaja.


http://www.vivre.hr/p-220707/dr%C5%B...je_jaja_silver

Staviš jaja na to (a to u lonac) i onda ne skaču na indukciji. Sklopiv je pa ne zauzima mjesta u ladici.
Spakstil šokok is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 13:17   #1547
Quote:
Beppinna kaže: Pogledaj post
Inače, zašto gledaš kavu kako se penje po džezvi? Ne moraš.
Ja najprije zakipim vodu, zatim istovremeno, lijevom rukom ugasim ploču, a desnom ubacim kavu u ključalu vodu, promiješam i - to je to.
A 3 put da se kahva digne? Ne moze to tako....
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 13:26   #1548
Super ova stvar za jaja, joj, ako netko registrira na Vivreu, javite, ljudi! Tri put da se kava digne, jel vi to o turskoj kavi pričate? Ja pravim Neskavicu, držim se onog pravila da nikad kavu ne prelijem s ključalom vodom, malo pustim da odstoji. Osim kad sam u žurbi.
Maiken is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 14:27   #1549
Quote:
Maiken kaže: Pogledaj post
Super ova stvar za jaja, joj, ako netko registrira na Vivreu, javite, ljudi! Tri put da se kava digne, jel vi to o turskoj kavi pričate? Ja pravim Neskavicu, držim se onog pravila da nikad kavu ne prelijem s ključalom vodom, malo pustim da odstoji. Osim kad sam u žurbi.
Da o turskoj. Onak kak kod nas doma u narodu kada se kaze kava misli se na tursku kavu iz djezve.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 14:37   #1550
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A 3 put da se kahva digne? Ne moze to tako....
Kakvi 3 puta? Ti uništavaš svoje zdravlje. Kava se samo treba preliti ključalom vodom, nikakvo naknadno zagrijavanje ili zakuhavanje. Inače, ako si nervozan, ako ti se tresu ruke ili imaš nesanicu makar znaš zašto....
Beppinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 14:57   #1551
Quote:
Beppinna kaže: Pogledaj post
Kakvi 3 puta? Ti uništavaš svoje zdravlje. Kava se samo treba preliti ključalom vodom, nikakvo naknadno zagrijavanje ili zakuhavanje. Inače, ako si nervozan, ako ti se tresu ruke ili imaš nesanicu makar znaš zašto....
Nisam primijetila da se ljudi u mojoj okolici tresu..niti da su pretjerano nervozni u zivotu nisam srela bosanca koji kuha kavu ovako kako si opisala
Niti sam ikad cula da je kava na onaj gore nacin skuhana opasna po zdravlje..ja svoju obavezno pustim dva puta barem da "prebaci" i onda dolijem ostatak vode.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 15:02   #1552
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
Nisam primijetila da se ljudi u mojoj okolici tresu..niti da su pretjerano nervozni u zivotu nisam srela bosanca koji kuha kavu ovako kako si opisala
Niti sam ikad cula da je kava na onaj gore nacin skuhana opasna po zdravlje..ja svoju obavezno pustim dva puta barem da "prebaci" i onda dolijem ostatak vode.
Tocno i nema tu Bosanac ili sto vec - tako se turska kuha. Odi u Armeniju tako se kuha. Odi na Bliski istok - tako se kuha....

A nervozan, tresu ruke, ovo ono, nesanica - o cemu ova prica?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 16:49   #1553
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
Nisam primijetila da se ljudi u mojoj okolici tresu..niti da su pretjerano nervozni u zivotu nisam srela bosanca koji kuha kavu ovako kako si opisala
Niti sam ikad cula da je kava na onaj gore nacin skuhana opasna po zdravlje..ja svoju obavezno pustim dva puta barem da "prebaci" i onda dolijem ostatak vode.
Zar jedino naši jarani bosanci kuhaju kavu?

A što se tiče kave, moja pravila su: ne podgrijavati, ne prekuhavati... dobro, ti se ne moraš toga držati....
Beppinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 16:56   #1554
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Tocno i nema tu Bosanac ili sto vec - tako se turska kuha. Odi u Armeniju tako se kuha. Odi na Bliski istok - tako se kuha....

A nervozan, tresu ruke, ovo ono, nesanica - o cemu ova prica?
Kuhanje i nekuhanje "turske kave" ? Neš' ti recepta? Zakipi voda, dodaš kavu i gotovo.
A za ovo ostalo, imam određena saznanja, ti se ne moraš slagati. Mene kava razbuđuje i održava budnom, ako je popijem npr oko 21 sat, neću zaspati do jutra....itd itd....
Beppinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 18:11   #1555
Beppina selila ssm se 11 puta.proputovala sve i svasta..vjeruj mi..ne znam jesam ikad vidjela takvo kuhanje turske kave. A Bosance spomenuh jer sam kraj njih najdulje dosad provela vrijeme..u dva navrata sve skupa oko 13god
No ti ocito znas
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 19:28   #1556
Pa moji isto tak kuhaju. Pustiš vodu da zakipi makneš s vatre, odliješ šalicu vode, dodaš kavu i promiješaš. Onda vratiš na šparhet. Pričekaš da se digne i makneš. I onda doliješ onu odlijanu šalicu vode. Od kad znam za sebe tak se kuhala kava kod nas na sjeveru RH.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 20:05   #1557
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
Beppina selila ssm se 11 puta.proputovala sve i svasta..vjeruj mi..ne znam jesam ikad vidjela takvo kuhanje turske kave. A Bosance spomenuh jer sam kraj njih najdulje dosad provela vrijeme..u dva navrata sve skupa oko 13god
No ti ocito znas
Hahah, pa ja nisam nikad rekla da kuham tursku kavu. Ja kuham kavu. Na taj način. Meni je tako najbolje, naravno sa mlijekom, bez šećera...
Beppinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 20:18   #1558
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
Pa moji isto tak kuhaju. Pustiš vodu da zakipi makneš s vatre, odliješ šalicu vode, dodaš kavu i promiješaš. Onda vratiš na šparhet. Pričekaš da se digne i makneš. I onda doliješ onu odlijanu šalicu vode. Od kad znam za sebe tak se kuhala kava kod nas na sjeveru RH.
Da, vrlo slično sam i ja kuhala. Više ne.
Beppinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 20:18   #1559
Quote:
Beppinna kaže: Pogledaj post
Hahah, pa ja nisam nikad rekla da kuham tursku kavu. Ja kuham kavu. Na taj način. Meni je tako najbolje, naravno sa mlijekom, bez šećera...
Pa ok, mene samo zanima otkud ti poveznica sa onakvim kuhanjem i nervozom, treskavim rukama i problema sa zdravljem?
Ja volim argumente neke, kad već takvo nešto izjaviš.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 21:10   #1560
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
Pa ok, mene samo zanima otkud ti poveznica sa onakvim kuhanjem i [B]nervozom, treskavim rukama i problema sa zdravljem?
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
Ja volim argumente neke, kad već takvo nešto izjaviš.
[/B]


Za Boga miloga pa ne pišemo ovdje pod materijalnom i kaznenom odgovornošću. Ja kuham tako kako kuham. I ne samo ja. Nikad je ne vraćam ponovo na ring da se diže. Isto tako kuham i čaj.

Inače u istraživanju djelovanja kofeina na ljudsko zdravlje postoje mnoge kontraverze, svojevremeno sam bila više u tome....Jednostavno, meni je na ovaj način kava blaža, nego da se prekuhava. Naravno tebi ne mora biti.
Beppinna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:07.