Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2010., 16:59   #1
gljivice i stiropor fasada

alo ljudi!
trebamo stavljat fasadu na kucu,i mislili smo staviti stiropor,ali smo culi jako puno negativnih komentara od ljudi koji vec imaju stiropor fasadu,a to je da im se pojavljuju gljivice na zidovima(ne na vanjskim zidovima,nego na unutarnjim-u kuci),i da ih se ne mogu nikako rijesit..... zanimaju me vasa iskustva..
samo da napomenem da zivimo u dalmaciji,uz more..
pomagajte,plizzzzzzz
ivana2702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 17:24   #2
dali si slučajno primjetila dali su ti ljudi, koji su stavili stiropor na fasadu, stavili i PVC stolariju?

nama su se (u dalmaciji) gljivice javljale samo prvu godinu nakon postavljanja stirpopor fasade i PVC stolarije.
zbog dobrog dihtanja prozora, vlaga iz zidova nije mogla izlaziti pa su se pojavile gljivice.
a bilo je potrebno jedno ljeto da vlaga i zidova izađe i sad je sve ok.
smatram da smo fasadu radili na proljeće, a ne na jesen, da nebi imali tih problema.

dakle, provjetravanje za vrijeme grijanja i sve je riješeno.
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 19:06   #3
Uz provjetravanje i dovoljno toplinske izolacije necete imati problema.
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 12:10   #4
ja to prvi put čujem.......
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 12:34   #5
Quote:
ivana2702 kaže: Pogledaj post
alo ljudi!
trebamo stavljat fasadu na kucu,i mislili smo staviti stiropor,ali smo culi jako puno negativnih komentara od ljudi koji vec imaju stiropor fasadu,a to je da im se pojavljuju gljivice na zidovima(ne na vanjskim zidovima,nego na unutarnjim-u kuci),i da ih se ne mogu nikako rijesit..... zanimaju me vasa iskustva..
samo da napomenem da zivimo u dalmaciji,uz more..
pomagajte,plizzzzzzz

to sigurno nije zbog stiropor fasade.
Razloge treba tražiti negdje drugdje.

U izvođenju radova, serklaža, nadvoja, provjetravanja, ugradba stolarija (nije važno toliko drvo, pvc, alu ili šta god), osušesnost zidova prije nekih radova tj poslije, loša izolacija podova, hidroizolacija zidova....


uglavnom, sad će toplo vrijeme, tko ima tih problema kad je sunce otvoriti prozore, prozarčiti dobro, odmaknuti velike ormare od čoškova kuće da se zrak izmjeni i prolufta.

Za vrijeme grijanja treba prozračivati prostorije, barem jednom dnevno otvoriti na koju minutu prozor.
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 16:40   #6
Quote:
ivana2702 kaže: Pogledaj post
trebamo stavljat fasadu na kucu,i mislili smo staviti stiropor,ali smo culi jako puno negativnih komentara od ljudi koji vec imaju stiropor fasadu,a to je da im se pojavljuju gljivice na zidovima...
Taj slučaj se može desiti i ljudima koji rade običnu fasadu (a prije nje naravno mjenjaju i stolariju)
Stavljanjem plastične/alu stolarije kuća bolje dihta i drastično se smanjuje protok zraka (nema više ljuljanja zavjesa ), a "sep" koji se stavi na fasadu smanjuje paropropusnost (izlazak vlage iz kuće kroz zidove).
Stavljanjem stiropora također se dodatno smanjuje paropropusnost, ali opet isključuje javljanje "termo mostova".
Najbolje rješenje prije izrade bilo kakve fasade (i promjene stolarije) je izrada zračnjaka (kako bi se dobila stalna izmjena male količine zraka) i to u (skoro) svim prostorijama (osobito kuhinja, kupaona i sobe gdje se spava).
__________________
Beaker's Ballad

Zadnje uređivanje Dadichi : 16.02.2010. at 16:48.
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 19:11   #7
Quote:
dado33 kaže: Pogledaj post
Taj slučaj se može desiti i ljudima koji rade običnu fasadu (a prije nje naravno mjenjaju i stolariju)
Stavljanjem plastične/alu stolarije kuća bolje dihta i drastično se smanjuje protok zraka (nema više ljuljanja zavjesa ), a "sep" koji se stavi na fasadu smanjuje paropropusnost (izlazak vlage iz kuće kroz zidove).
Stavljanjem stiropora također se dodatno smanjuje paropropusnost, ali opet isključuje javljanje "termo mostova".
Najbolje rješenje prije izrade bilo kakve fasade (i promjene stolarije) je izrada zračnjaka (kako bi se dobila stalna izmjena male količine zraka) i to u (skoro) svim prostorijama (osobito kuhinja, kupaona i sobe gdje se spava).
Kakvi su to zračnici, ima li to za kupit?
lovro2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 19:22   #8
Quote:
lovro2008 kaže: Pogledaj post
Kakvi su to zračnici, ima li to za kupit?

naravmno da ima, odeš u trgovinu građevnog materijala ili sanitarija i tražiš prozračnike i pokazat će ti više vrsta, a onda ti po onoj doborj staroj "kolko para tolko muzike"
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 19:15   #9
to su najobičnije rupe u zidu, mislim.
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 21:01   #10
Quote:
lovro2008 kaže: Pogledaj post
Kakvi su to zračnici, ima li to za kupit?
Quote:
Bocca della Verita kaže: Pogledaj post
to su najobičnije rupe u zidu, mislim.
Je, obične rupe u zidu (recimo fi 50-110mm izbušene malo ispod stropa).


Quote:
lovro2008 kaže: Pogledaj post
Valjda postoji neki sistem, malo mi je glupo da izbušim neku rupu u zidu i onda mi puše po glavi kad je vani -20
Bolji sistem je izrada pravog zračnjaka (sistem kao dimnjak) ili korištenje starih dimnjaka koji se više ne koriste.
Uloga je ista (izmjena konstantne male količine zraka), a što se tiče gubitaka topline oni su minimalni u odnosu na kvalitetu zraka u sobama.
Ja imam u spavačoj sobi dva zračnjaka fi 50mm na suprotnim zidovima (da strujanje bude što bolje) i ne vidim razliku u temperaturi na prema drugoj sobi u kojoj nema zračnjaka (ako je ima ona je max 0,5 °C), ali zato znam da je u ovoj sobi bez zračnjaka uvjek zagušljiv zrak (kad se boravi u njima).
__________________
Beaker's Ballad

Zadnje uređivanje Dadichi : 16.02.2010. at 21:10.
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 19:23   #11
Valjda postoji neki sistem, malo mi je glupo da izbušim neku rupu u zidu i onda mi puše po glavi kad je vani -20
lovro2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 19:59   #12
ljudi,hvala puno na pomoći! zakon ste!
ivana2702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 20:22   #13
Quote:
lovro2008 kaže: Pogledaj post
Valjda postoji neki sistem, malo mi je glupo da izbušim neku rupu u zidu i onda mi puše po glavi kad je vani -20
naravno, al to je sad neka druga tema

potraži malo, bilo je toga puno po forumu...nesjećam se točno naziva tema, prozračivanje, zračnisi, tak nešto, budeš našao ak tražio
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:25.