Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2016., 22:30   #1
pomoc oko antena

vecer, ovako ide problem ova antana


http://www.pin-computers.hr/article....54d4e1a7b5ff6f

je ustekana u ovu

USB Wireless adapter AirLive WL-1700USB, Long Range 11G, 5dBi Dipole Antenna
pa vas molim jel moze to funkcionirati tako da ta vanjska antena odasilje wifi da mozemo prikljuciti tablet preko wifia. inace preko te vanjske antene hvatam susjedov signal a ona je spojena zicno na ovu malu crnu. ja se ispricavam ali nadam se da sam vam nekako docarao problem
joooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 11:27   #2
Na tvom linku je vanjska usmjerena antena 18dBi, a taj WL-1700USB nije antena nego wifi uređaj ( adapter) na kojem je antena kružnog zračenja od 5dBi.
Umjesto kružne može se spojiti koaksijalnim kablom ona sa tvog linka iako se uslijed dužine kabla i vrste kabla (tv koaks 75oma) sigurno izgubi bar 10dB jer su wifi antene i uređaji podešeni da rade na 50oma opterećenju.
Pošto je ta vanjska antena usmjerena prema susjedovom ruteru i možeš je spojiti samo na svoj PC preko USB kabla nije moguće da ti pomogne za tablet . Trebao bi nabaviti wifi extender ( repetitor mod) da on preko te usmjerene vanjske antene ima internet od susjedovog rutera a tebi unutar kuće da omogući spajanje preko wifi tog tableta, smartfona itd a na PC bi koristio taj WL-1700 sa njegovom orginalnom antenom ili lan kabal na extender.
Napomena da taj wifi extender mora imati mogućnost da spojiš vanjsku antenu umjesto jedne od orginalnih , neki extenderi nemaju vanjske antenice već samo unutarnje bez koaksijalnog RP-SMA priključka na kućištu što ti ne odgovara.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 12:58   #3
hvala gazda G/Duki, tako sam i mislio nema srece, e sad moze pomoc "wifi extender ( repetitor mod)" jel znas mozda koji to moze. jer ima sto vrsta a ja bas nisam nesto dobar za te stvari?
joooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 14:25   #4
Quote:
joooka kaže: Pogledaj post
hvala gazda G/Duki, tako sam i mislio nema srece, e sad moze pomoc "wifi extender ( repetitor mod)" jel znas mozda koji to moze. jer ima sto vrsta a ja bas nisam nesto dobar za te stvari?
Pojačivač WLAN-signala TP-LinkTL-WA830RE ima mogućnost spajanja na vanjsku antenu. Antenu sa repetitora slobodno odšarafite i na njega priključite vanjsku antenu pomoću konektora RP-SMA.

Link direktno na proizvod ne možemo objaviti ovdje jer tada bi to bila reklama ali objavit ćemo odgovor i link u našoj sponzoriranoj temi (tražite pri dnu).

Conrad Hrvatska is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 15:46   #5
koliko daje snage taj "pojačivač" na izlazu ako na ulaz dovedem snagu od 0.1 W ????
...i malo nejasno što je tu uređaj "pojačivač" a što uređaj "repetitor" koji navodiš u tekstu iza pojačivača ????


ps: usput ovaj post od joooka je bio završen prije više od mjesec dana......
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 20:52   #6
Pojačivač WLAN signala odnosno WLAN repetitor je uređaj. Komercijalan naziv jest pojačivač WLAN signala iako u struci kažemo repetitor.
Glavna funkcija uređaja je zaprimanje i slanje signala na veću udaljenost, dok se sam signal fizički ne može pojačati.
Snaga signala na izlazu se ne mijenja, bez obzira kolika je na ulazu, jer uređaj služi isključivo u svrhu prijenosa signala na veću udaljenosti.
Conrad Hrvatska is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 16:14   #7
Dakle složit ćemo se da je prijevod "komercijalni" problem marketinga što navodi kupce da kupuju jači uređaj a u biti dobiju uređaj iste snage
Uređaj "wifi extender" se ne može prevesti da ispadne "wifi amplifier" ( pojačalo).

Taj TP-LinkTL-WA830RE i slični "extenderi" ne pojačavaju snagu ali se kod pravilnog postavljanja na pola puta od rutera prema korisniku može dobiti na većoj udaljenosti kvalitetan EM signal uz gotovo prepolovljenu max. brzinu prijenosa podataka pri opciji rada kao repetitor.
Dobra stvar je i kad ima vanjske antene ili čak mogućnost spajanja drugih antena na RP-SMA konektore umjesto postojećih antena čime se domet u tom jednom smjeru još može povećati.

ps:
Po EU standardima svi wifi uređaji su ograničeni na max. 20dBm (100mW) izračene snage (EIRP) ..... pa kad na uređaj postavimo antenu veće usmjerenosti (>dBi ) dobijemo i veći EIRP pa smo i zakonski u prekršaju
primjer: umjesto tvorničke antene od 3dBi usmjerenja postavimo drugu sa 6dBi tada max. EIRP umjesto 100mW bude 200mW.
To usput dovodi do spoznaje da sam wifi uređaj koji ima 3dBi antenu i deklariranih 20dBm ( 100mW) EIRP na samom RP-SMA izlaznom priključku daje max. 10dBm (50mW) snage
--- 3dB=x2 , 10dB=x10 , 20dB=x100 ---
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.