Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2016., 18:29   #1
Novi router

Odlučio sam uzeti novi router jer trentuno imam onaj ZTE router od T-Com-a čiji je wifi signal katastrofa i jedva mi dolazi do sobe. Razmisljao sam provuci kabel kroz zidove, ali je došlo do neki komplikacija tako da sam od toga odustao i odlučio jednostavno uzeti novi router. Vidio sam Asus RT-AC1200G+ koji si mi se čini dobar i kvalitetan samo da pitam hoće li na njega bez problema ići MaxTV i tako to? Pretpostavljam da hoće, ali rađe ću prvo pitat prije nego što pljunem 600 kuna za njega.

Unaprijed hvala.
__________________
ASRock B75 Pro3, GTX 980 Ti G1, Corsair RM750x, 8GB RAM DDR3, i7 2600 (none k) 3.40GHz 8MB Cache, NZXT H440, Samsung EVO 840 240GB, Samsung EVO 850 500GB, WD Green 4TB
domidown is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 19:24   #2
Dakle misliš na ZTE na jedan LAN priključak nakačiti taj Asus a ugasiti wifi na ZTE .. a ostaje ti Max-TV na ZTE .
..... na Asusu ugasiš DHCP server a wifi će imati nešto bolji signal jer ima bolju antenu za oba banda što ne znači da će sasvim riješiti stanje koje ovisi o broju korisnika tj. smetnji wifi uređaja u okolini.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 19:25   #3
Dakle misliš na ZTE na jedan LAN priključak nakačiti taj Asus a ugasiti wifi na ZTE .. a ostaje ti Max-TV na ZTE .
..... na Asusu ugasiš DHCP server a wifi će imati nešto bolji signal jer ima bolju antenu za oba banda što ne znači da će sasvim riješiti stanje koje ovisi o broju korisnika tj. smetnji wifi uređaja u okolini.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 21:28   #4
Ma broj uređaja čak i nije problem nego što je signal stvarno slab.
Aha, znači ja ne mogu sve stavit na Asus-ov router?
__________________
ASRock B75 Pro3, GTX 980 Ti G1, Corsair RM750x, 8GB RAM DDR3, i7 2600 (none k) 3.40GHz 8MB Cache, NZXT H440, Samsung EVO 840 240GB, Samsung EVO 850 500GB, WD Green 4TB
domidown is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 21:44   #5
Ne, nipošto ne jer ZTE je programiran u TCOMu i koristi njihov program za spajanje na ISP server. To ASUS nema i nije moguće to nabaviti. Nužno je koristiti opremu koju je pružatelj usluge dostavio kako bi se usluga koristila.

ASUS je moguće koristiti samo za kućnu mrežu, no onda imaš dva uređaja za jedan posao i nešto veći ping(sporiji protok podataka).
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 08:59   #6
A bi mi se onda možda više isplatilo uzet neki dobar access point ili kako se vec zovu uređaji koji bolje prošire wifi mrežu?
__________________
ASRock B75 Pro3, GTX 980 Ti G1, Corsair RM750x, 8GB RAM DDR3, i7 2600 (none k) 3.40GHz 8MB Cache, NZXT H440, Samsung EVO 840 240GB, Samsung EVO 850 500GB, WD Green 4TB
domidown is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 10:04   #7
Quote:
domidown kaže: Pogledaj post
A bi mi se onda možda više isplatilo uzet neki dobar access point?
Isplatilo bi se, ali ne onako kako si zamislio.
Imao sam isti problem s wi-fijem kao i ti. Kupio sam jedan od kvalitetnijih access pointa, isprobao različite modove rada, da bi zaključio da je signal s njime mrvicu bolji, ali opet ne onoliko koliko bi trebalo biti za ugodan rad. I na kraju sam ipak provukao žicu kojim sam spojio router i access point.

Žica je zakon.
__________________
Ja mislim da je barem tako...
Davero is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 11:09   #8
Ozbiljno? Uf onda mi je to problem jer imam najvecu mogucu brzinu 50Mb/s, a dobivam samo 20-30Mb/s.
A znam, ja sam isto uvijek za žice, ali u ovom slučaju mi to nije opcija.
Mislim evo trenutno mi nije ni s novcem problem tako da bi htio probat bio kakvu opciju.
__________________
ASRock B75 Pro3, GTX 980 Ti G1, Corsair RM750x, 8GB RAM DDR3, i7 2600 (none k) 3.40GHz 8MB Cache, NZXT H440, Samsung EVO 840 240GB, Samsung EVO 850 500GB, WD Green 4TB
domidown is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 13:19   #9
Probaj ukloniti sve što bi moglo ometati protok signala, razne metalne strukture u prostorijama, lako je moguće da ti jedna ili više njih slabi signal do određenog dijela stana/kuće.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 22:03   #10
Zidovi guše signal prosječno -25 dB , drvena vrata oko -15 dB i sad zamisli wifi ruter kao izvor svjetla ( sijalica) a metalne površine nimalo ne propuštaju ali zato reflektiraju signal kao ogledalo svjetlost ...i zidovi djelomično reflektiraju signal ali dosta manje.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.