Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2009., 19:03   #141
kažu da se samo treba opustiti. ja nisam pa me boljelo za pop***iti.

jedini je bed poslje što nema više sluzi pa je kontakt mokraćne cjevi s mokraćom bolan.
-]Cro[-BlackHole- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 11:08   #142
Ja sam danas ujutro prvi put obavio bris uretre i mogu reći da nije ništa tako strašno kako se čini. Po meni je jedino strašno to pečenje kod mokrenja nakon uzimanja brisa.
 
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 18:59   #143
Evo ja se vratih sa brisa uretre (gurnuli mi 4 štapića unutra) i sve što mogu reći je:
svi oni koji tu cendraju kako je to grozno, jako neugodno i kako je bolje naslijepo piti sumamed nego ići na bris su najobičnije pičkice. (pardon my french )
Malo pecka kod brisa i kod mokrenja kasnije, ali, bože moj, nije kraj svijeta.

Ovo nije nešto što bih radio svaki dan, ali uopće nije toliko neugodno kako neki pričaju. Mislim da je tu više u pitanju strah nego fizička neugoda.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 18:29   #144
+1

Imam potrebu nešto napisati jer su me toliko prestravili pričama o prebolnim brisovima i kako je to našto najstrašnije na svijetu, frend mi je ispričao da ga je prvi toliko bolio da nije htio dopustiti da mu drugi uzmu!

Uglavnom, stvar je toliko bezazlena da sam se na kraju uzimanja prvog uzorka smijao od olakšanja (ne onakvog olakšanja ) i jedino je treći bris malo zapeckao i prvo mokrenje odmah nakon brisa je peklo, al ne da bih pustio ikakav bolni uzdah a kamoli zapamtio kao nešto stravično...

Negdje sam (možda i ovdje) pročitao preporuku da odem na Rebro napraviti tu pretragu i stvarno sam otišao, sve pohvale za nježne ruke, žene su se smijale kad sam spomenuo da se na netu priča kak su nježne...

Uglavnom, pretpostavljam da je bris mnogo bolniji ako imaš zbilja kakvu upalu uretre i već te peče kad mokriš, ali ako ne onda bih svaki dan radije otišao na bris nego zubaru!

EDIT: negativno, negativno, negativno, negativno, sterilno, saprofiti! WTF su saprofiti? pitam ja žensku, a ona me potapša i veli: normalni na koži, sve čisto, ne brini!
Sad se lakše diše :LOL:
Marko9801 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 14:01   #145
Pre svega pozdrav svima na forumu! Ispricacu vam moj utisak o brisu i nadam se da ce naici neko kao ja i procitati ovo!

U sredu sam otisao kod doktorke jer sam dobio neke simptome koje sam imao ranije, rekla mi je da uradim bris uretre, bris i urinokulturu.
Cim sam cuo bris uretre odma sam znao da to nije dobro, mislim bris uretre uopste ne zvuci kao nesto fino zar ne?

Dosao sam kuci, upalio komp i ukucao na guglu "bris uretre", prvo sto je izaslo je ovaj forum, tj. ovaj topic!
Saznao sam o cemu se radi i iskreno nisam se uplasio, pomislio sam "malo se gurne stapic i izvadi, ne moze da bude jako bolno, prezivecu!" ALI nakon sto sam procitao komentare sa ovog foruma i nekih drugih zestoko sam se uplasio...
Ja razumem da ste vi odgovorili iskreno i to se ceni, bilo bi sumljivo da su svi rekli "ma nije nista strasno" ali ipak moram vam reci da niste bili upravu!
Toliko ste me ucinili nervoznim posle par komentara da sam to sa srede prebacio na cetvrtak a zatim na petak!

Skupio sam *khm* i otisao u bolnicu, desilo se nesto veoma neocekivano - med.sestra mi je dala 5 briseva i rekla da ja tom sam uradim (od skoro promenjeno nesto, vise ne rade oni??), objasnila mi kako se radi i rekla kad uradim da joj dam...malo cudno, bio sam bas zbunjen!
Dakle ne znam sta je gore, da su mi oni uradili na brzaka( i pravilno) ili da su pustili mene da uradim sam...

Posle dosta muka (2 - 4 cm treba gurnuti) uspeo sam da ih gurnem, moram priznati bilo je neprijatno ali NI IZBLIZA kao sto ste vi pricali, jedino sto pece jeste kada treba okrenuti i to je to...nista strasno! Moram vam priznati da od ta tri stapica, samo sam na kraju uspeo lepo da prodrmam ili sta vec, okrenem...tesko je raditi sam sebi to :/

Nastavicu u sledecem postu ono sto zapravo zelim da vam kazem!
Nenaddd is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 14:07   #146
Rekao sam sebi ako ne bude strasno, registrovacu se na ovaj forum i reci vam da ne slusate sta vam drugi kazu nego odete to i uradite! (dakle nije bilo strasno)

Verujem da postoje ljudi kao ja, koji su otisli na gugl-ukucali-procitali-prestravili se bez razloga!

Pre svega treba znati koliko polne bolesti mogu biti opasne i da su one vecinom prenosive! Treba znati da su odredjene polne bolesti duplo stetnije kod zena nego kod muskaraca, i da vi zbog straha od jednog obicnog brisa mozete nekome preneti bakteriju na razne nacine!
Da li ste znali da se polne bolesti mogu preneti preko bazena/peskira/wc solje, tesko ali moguce i onda da nekoj devojci (ili vasoj devojci) nanesete neke ozbiljnije posledice?

Ono sto vam ja predlazem jeste da slobodno kada vas nesto muci ili sumnjate na neku bolest, obratite se dermatologu i on ce vam pomoci kao meni...nista nije strasno, skinete se, pogleda i to je to...
Nemojte da pijete ili mazete lekove napamet zato sto to nije dobro, uradite bris/urin ili stagod vam kaze doktor i postedite drugih i sebe nekih vecih komplikacija!

Eto to je to od mene...nadam se da cu barem jednoj osobi pomoci ovim i prethodnim postom...
Nenaddd is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 17:00   #147
Quote:
Nenaddd kaže: Pogledaj post
Pre svega pozdrav svima na forumu! Ispricacu vam moj utisak o brisu i nadam se da ce naici neko kao ja i procitati ovo!

U sredu sam otisao kod doktorke jer sam dobio neke simptome koje sam imao ranije, rekla mi je da uradim bris uretre, bris i urinokulturu.
Cim sam cuo bris uretre odma sam znao da to nije dobro, mislim bris uretre uopste ne zvuci kao nesto fino zar ne?

Dosao sam kuci, upalio komp i ukucao na guglu "bris uretre", prvo sto je izaslo je ovaj forum, tj. ovaj topic!
Saznao sam o cemu se radi i iskreno nisam se uplasio, pomislio sam "malo se gurne stapic i izvadi, ne moze da bude jako bolno, prezivecu!" ALI nakon sto sam procitao komentare sa ovog foruma i nekih drugih zestoko sam se uplasio...
Ja razumem da ste vi odgovorili iskreno i to se ceni, bilo bi sumljivo da su svi rekli "ma nije nista strasno" ali ipak moram vam reci da niste bili upravu!
Toliko ste me ucinili nervoznim posle par komentara da sam to sa srede prebacio na cetvrtak a zatim na petak!

Skupio sam *khm* i otisao u bolnicu, desilo se nesto veoma neocekivano - med.sestra mi je dala 5 briseva i rekla da ja tom sam uradim (od skoro promenjeno nesto, vise ne rade oni??), objasnila mi kako se radi i rekla kad uradim da joj dam...malo cudno, bio sam bas zbunjen!
Dakle ne znam sta je gore, da su mi oni uradili na brzaka( i pravilno) ili da su pustili mene da uradim sam...

Posle dosta muka (2 - 4 cm treba gurnuti) uspeo sam da ih gurnem, moram priznati bilo je neprijatno ali NI IZBLIZA kao sto ste vi pricali, jedino sto pece jeste kada treba okrenuti i to je to...nista strasno! Moram vam priznati da od ta tri stapica, samo sam na kraju uspeo lepo da prodrmam ili sta vec, okrenem...tesko je raditi sam sebi to :/

Nastavicu u sledecem postu ono sto zapravo zelim da vam kazem!


ovisi tko te ulovi. moram priznati da sam se ja usro jer nisam zamisljao da će medicinske sestre meni nešto gurati. meni je bilo izuzetno bolno jer se nisam opustio, a i ona je taj štapić vrtila tokom ulaska i izlaska tih 2-4cm.

i jako je peklo prilikom mokrenja
-]Cro[-BlackHole- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 12:57   #148
Upravo se vratih s pretrage. Ulazim u ordinaciju i pitam doktora "Što mogu očekivati od ove pretrage". Kaže on "Jedan ko nijedan". Naime, uzimao mi je samo jedan bris i njegove riječi pokazale su se istinitima. Jedan bris je stvarno dječja igra. Kaže da je problematično poslje trećeg brisa jer je sluznica tada već poprilično oštećena. Jedino što pišanje kasnije peče ko sam vrag. Evo, ja već cijeli dan nisam pišo jer me bol zaustavila kod prvog pokušaja. Ali mislim da ni to nije tako strašno ako ti ne radi bris na HPV jer se HPV ugnijezdi malo dublje i treba malo jače zaorati nego kod ostalih brisova. Enivej, još jednom ponavljam. Čak ni bris na HPV nije neugodan. Neugodno je pišanje poslje. Ali bez brige. I to brzo prođe.
__________________
Kul sam da ne mogu kulje, ko lešo brancin na maslinovo ulje.
lefter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 12:20   #149
evo da i ja podijelim svoje iskustvo.. 3 brisa napravljena.. ne da nije strasno, nego je totalno bezveze.. na ljestvici boli od 1 do 10, bol je valjda jedva jedinica.. malo je cijela ta situacija neugodna sama po sebi, ali opcenito psihicke naravi. A što se tiče fizičke neugode, stvarno nije za zabrinjavat se, a kamoli plašiti..
nadam se da ce ovih zadnjih par postova smiriti one koji to moraju napraviti, a boje se..
bio na rebru, zena je bila jako pažljiva
jukkoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 21:10   #150
Evo, da i ja podelim moje iskustvo, danas sam bio na brisu uretre, i to, sa bogami debelim brisevima. Boli nesto neznatno, i traje 1-2 sekunde znaci gotovo nista. Jedino sto stvarno boli je mokrenje posle, prvi put kad sam isao danas posle brisa "uzasno!" je bolelo, sada vec manje, i cini mi se da sto vise tecnosti pijem manje boli.

Razlog sto sam radio bris uretre (na hlamidiju, mikro i urea plazmu) je posto vec dva meseca imam bolove u donjem delu ledja, otezano mokrenje, blago crvenilo na glansu.. Utvrdjena je bila upala prostate (pre 3 nedelje). Terapija- 3 kutije rifamora. poslednji pregled prostate (juce), skroz u redu. Bolovi i dalje postoje ali znatno manje.
moje pitanje je, da li ove polno prenosive bolesti dolaze u obzir, s obzirom da imam istu devojku vise od 3 godine (inace 1, i jedina), dakle da li je ovaj bris meni uopste potreban.. Hvala
Student87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 21:30   #151
Možeš imati spolno prenosive bolesti unatoč jednom stalnom partneru.

Znaš kako se kaže ona: kad liježeš s nekim u krevet onda liježeš i sa svim prethodnim partnerima od te osobe.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 22:03   #152
Znam to, ali koristimo kondom (doduse, jednom pukao pre 3god. otprilike), pa mi malo nerealno da ni ona nema simptoma, a ni ja vec tri godine, i sad odejdnom... Al dobro za svaki slucaj sam uradio da ne razmisljam vise..

skoro ispade da i udisanjem zraka mozes zakaciti nesto
Student87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 22:08   #153
A jesi imao koju partnericu ranije prije sadašnje cure?

Inače kondom nije 100 postotna zaštita kako od trudnoće tako ni od spolnih bolesti, ali u velikoj mjesri ipak štiti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 22:02   #154
Pa o tome se radi, nisam imao pre, a ona je imala dvojicu pre mene. Kazem dugo smo zajedno skoro 4 god. Nije mi logicno da mi se odjednom pojavi to. Bio sam kod Prof.dr. urologa, on je rekao da je prostatitis i da nema potrebe da se testiram na hlamidiju mikro i urea.., ali ja sam ipak svojevoljno otisao da budem siguran, ipak nije za zajebanciju cekam ponedeljak i rezultate
Student87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 22:08   #155
Pa ona ne mora imati simptome a ti ih možeš imati. Vrijedi i obrnuto.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 14:30   #156
Smile bris uretre

cudna stvar su ovi forumi,uvek za i protiv ,ali ako je neko neodlucan bice jos vise,ali neko kao npr ja sazna dosta.naime,danas tj oko 10h sam bio na brisu uretera zbog problema sa prostatom po urologu.
pregled nista strasno mada ga u US koliko citam, praktikuju u lezecem polozaju sa rukama ispod guzova sto sam posle shvatio da je najbolje rijesenje-zasto?od nelagode tokom brisa musko pritiska splovilo te samo vise iritira uretru.
traje po 5 sek. svaki. nakon toga pece prilikom mokrenja,nekad vise,nekad manje,ali vidim da kod nekog traje nekom dan ,dva ,nekom vise.
I zanimljivo pola sata poslije splovilo tj uretra reaguje na trzaj ,pritisak,savijanje , kao da je cotton swab ponovo tu kao da je nesto probode i ode
O tome sta poslije se manje zna nego o samoj proceduri brisa.
ps cistoskopija traje oko 5-10 minuta ,pod lok anestezijom boli isto koliko i bris,ali poslije je samo prvo ,drugo uriniranje bolno, u mom slucaju

moj savjet= ne stiscite ga ,nakon brisa popiti pola litra vode u 30 minuta minimum zbog razblazivanja urina i ispiranja .

Zadnje uređivanje kodza79 : 07.08.2011. at 15:05. Reason: text greska
kodza79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 21:28   #157
"moj savjet= ne stiscite ga ,nakon brisa popiti pola litra vode u 30 minuta minimum zbog razblazivanja urina i ispiranja . "

Slazem se u potpunosti jos bi dodao da ne mokrite nekoliko sati posle pregleda, izdrzite kolko mozete ali ne trpite jako dugo na silu. Npr. ja sam popio gazirani sok i peklo je jako, posle toga sam pio iskljucivo vodu i bilo je bolje, izbegavajte i kafu.
Poenta je da cela stvar brisa uretre nije strasna koliko neki tvrde, i po meni je gora stvar otici na popravku zuba nego na bris.

I eto ipak mi je nalaz na hlamidiju i sve negativan, i nije mi krivo sto sam otisao, barem se ne opterecujem vise tim
Student87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 21:18   #158
bris uretre

Evo i ja da kompletiram info tj da neko tko posle par godina bude citao ovu diskusiju ima neku jasniju sliku.Naime,bris uretre se izdrzi ,bol posle brisa uretre traje oko 24 sata ,peklo prilikom mokrenja .
Nalazi su mi svi negativni tj zdrav sam sto se "std"tice.Prostata /besika zezaju za medalju ,ali to je druga prica.
A za one koji hoce/nece sto moj tata kaze : i od goreg ima gore!

Zadnje uređivanje kodza79 : 10.08.2011. at 21:20. Reason: text greska
kodza79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 23:33   #159
bris uretre

Evo čitam ove postove danima i pravo sam se s.... i oobeshrabrio, ali ujutro moram da radim bris uretre na mikroplazme i klamidiju po svemu sudeći izgleda da mi ne ginu 3 štapića minimano i to bar dva debela...

po svemu ovome što pročitah brate nije mi svejedno...

ali obećavam da ću nakon ovoga lijepo i detaljno opisati postupak bez preuveličavanja za buduće nesretnike da imaju pravu i točnu informaciju...
tobatobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 11:57   #160
Talking Bris uretre

Evo ga napokon nakon toliko iščekivanja bris sam odradio prije 2 sata.

uglavno radi se o sljedećem:

1. sve ukupno traje max 1 minutu!
2. dođeš stoječki i malo spustiš gaće i kaže ti da rukama držiš penis i malo raširiš otvor.
3. zatim on ili ona uvlači bris i to traje 3-4 sekunde po jednom brisu.

kako sam ja radio bris uretre na mikroplazme i na klamidiju u pravilu se rade 3 brisa, dakle 3 štapića, uglavnom što se tiče štapića oni su maximalno tanki i tu nema priče.

Uglavnom iskustvo je sljedeće:

znači nema nikakve boli kao boli u smislu te riječi već samo peckajuće-žareći osjećaj dok ti uvlači, rotira i vadi, znači čitavo vrijeme postaoji taj osjećaj i koji nažalost nije nimalo prijatan, imao sam osjećaj kao da mi je ugurao užareni štapić, uglavnom osjećaj je podnošljiv isključivo što traje kratko 2-3 sekunde, a kad bi trajao recimo 10 - 20 sekundi aposlutno mogu potvrdit da bi bilo užasno i nepodnosšljivo za svakoga. poslje toga evo još imam peckajući osjećaj, a posebno kada mokrim, uglavnom preživio sam! Uglavnom nem apotrebe da se plašite i tremite jer traje nevjerovatno kratko i brzo tako da svak može izdržati...

mala napomena: bris radite tako da se ne mokrite 2-3 sata prije jer ćete ga morati ponoviti jer mlas mokraće otplavi bakterije pa tako test bude OK.
tobatobic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:58.