Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2013., 13:17   #1201
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
e a što je sa podvezivanjem jajnika? za one koji su sigurni da neće više djece? čitam (i ne vjerujem) da se to radi ne prije 35te (wtf?) ali ne kužim po kojem to zakonu/pravilniku?? i da posebna komisija odobrava zahtjev..

ok, zašto je to takav bauk? Što nije dovoljno da odrasla osoba pri zdravom razumu i svijesti donese tu odluku.

Radi li se to privatno? Pa da nema tih kerefeka i ograničenja?

A vazektomija? Je li procedura ista? vrijedi isti "zakon"?
ja ti mogu samo rec da je vazektomija puno laksa, kod nas u de se radi ambulantno, dok je podvezivanje jajnika ajmo rec "prava operacija". ne znam kako je sa zakonom u cro, ali smijesno mi je da trebaju komisije i slicno. cuj, jednom kad se jajnici podvezu to je skoro pa ireverzibilno. i super sigurno. mozda zato zele bit sigurni da znas sto radis kako kaze moja gin, zena se vec dokazala radjajuci, pa se onda ocekuje od muskarca da si podveze jajnike i tako da svoj doprinos. ja sam za sada na pilulama, i ok je, nije neko super rjesenje, ali ne pada mi bolje napamet.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 13:43   #1202
i mislim d ato uzrokuje menopauzu zajendo sa svim popratnim pojavama, neka me netko isprravi ako grijesim
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 13:52   #1203
neee, kod žena nema apsolutno nikakvih nuspojava, menga se odvija redovito..i hormonalno sve je isto.

kod muškaraca su česte nuspojave u vidu bolnih testisa. kod žena je zahvat kompliciraniji i ostaje se 1 dan u bolnici.

što se tiče dileme ja ili on. štajaznam, ako se meni ne rađa (ne kažem da bi sutra išla na to, ali za koju godinu ako se ne odlučimo na još djece) to je to, ni pod kojim uvjetima, ja bi zaključila to poglavlje života i za narednih 15-20 godina sam mirna, nema brige oko neželjene trudnoće.

jel, mislim, ako sam ja u to sigurna onda ću to napraviti ja. a on ako želi uvijek stigne napraviti još djece..recimo da se meni nešto dogodi, poginem, razvedemo se. on može postati tata i sa 45 i 50 bez beda. ja to ne bi nit ne mogu. pa iz tog razloga mislim da on ne bi trebao.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 13:52   #1204
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
i mislim d ato uzrokuje menopauzu zajendo sa svim popratnim pojavama, neka me netko isprravi ako grijesim
na brzaka sam malo pogledala sto je publicirano na tu temu, i nisam nasla nista pametno. ali ima slucajeva da kad se mladje zene steriliziraju da ima tijelo reagira na nacin da ime se poremete ciklusi, i da krenu ti neki menopauza simptomi.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 14:01   #1205
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
na brzaka sam malo pogledala sto je publicirano na tu temu, i nisam nasla nista pametno. ali ima slucajeva da kad se mladje zene steriliziraju da ima tijelo reagira na nacin da ime se poremete ciklusi, i da krenu ti neki menopauza simptomi.
da tak sam ja isto vidal, samo mi se cini ne bas tako da moze uzrokovati neg do cesce uzrokuje. nemam pojma, nisam sitrazivala jer si ne mislim nista raditi, nakon 20 godina pilula, poroda, spirale, ako je na nekome red na njemu je.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 14:05   #1206
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
da tak sam ja isto vidal, samo mi se cini ne bas tako da moze uzrokovati neg do cesce uzrokuje. nemam pojma, nisam sitrazivala jer si ne mislim nista raditi, nakon 20 godina pilula, poroda, spirale, ako je na nekome red na njemu je.
s tim da je nakon vazektomije moguce "postat tata" (spermici se i dalje proizvode bez obzira na vazektomiju), ili MPO putem ili reoperirat da tako kazem. to kod muskaraca sasvim dobro funkcionira, pogotovo ako nije proslo puno vremena nakon sterilizacije. samo, mozda je nekim "macanima" to udar na muskost...
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 14:24   #1207
moj je puko od smijeha kad sam prosula: znaš, razmišljala sam o sterilizaciji, svojoj ili tvojoj.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 23:18   #1208
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
e a što je sa podvezivanjem jajnika? za one koji su sigurni da neće više djece? čitam (i ne vjerujem) da se to radi ne prije 35te (wtf?) ali ne kužim po kojem to zakonu/pravilniku?? i da posebna komisija odobrava zahtjev..

ok, zašto je to takav bauk? Što nije dovoljno da odrasla osoba pri zdravom razumu i svijesti donese tu odluku.

Radi li se to privatno? Pa da nema tih kerefeka i ograničenja?

A vazektomija? Je li procedura ista? vrijedi isti "zakon"?
A sto znaci "sigurni da nece vise imati djece"?

Podvezivanje jajovoda je dosta kompliciranija procedura od vazektomije.

Kod mene na NZ je vazektomija jako popularna. Jako puno muskaraca radi "snip" nakon sto dobiju svoje dvoje-troje-cetvero djece, cesto prije 40. godine. Evo moji susjedi (oni isti kojima je i Mirena i minipill zakazala ) pricaju o tome, oboje su u srednjim tridesetima i imaju dvoje djece.

Nezgoda je sto se ljudi predomisle. Brakovi se raspadnu, udje se u novu vezu i sad bi imali dijete s tom osobom. Pa se rade vasectomy reversal koji mogu i ne moraju biti uspjesni...

Osobno mislim da nije lose sto do tih procedura nije jednostavno doci, cisto da se da ljudima vremena (pa i prisilnim birokratskim putem) da dobro razmisle je li to zaista to sto zele--jesu li zaista sigurni, jesu li oba clana para (ako su u paru) zaista za to.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 18:23   #1209
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
ne znam kako je sa zakonom u cro, ali smijesno mi je da trebaju komisije i slicno.

baš me zanima kakav je zakon u DE i NZ. Ima li kakvih ograničenja i kakva je procedura. Ovo što sam ja našla je smijurija. Na snazi je zakon iz 78!

Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Osobno mislim da nije lose sto do tih procedura nije jednostavno doci, cisto da se da ljudima vremena (pa i prisilnim birokratskim putem) da dobro razmisle je li to zaista to sto zele--jesu li zaista sigurni, jesu li oba clana para (ako su u paru) zaista za to.

Ne vidim da je smisao kompliciranog postupka "dobro razmisliti". Pa valjda je netko dobro razmislio čim se na takvo što odlučio. NIje da se reklamira po teveju i i iskaču banneri, il na kolektivi "ponuda dana vazektomija". To je naslijeđe iz nekog drugog vremena kad je sloboda pojedinca bila pomalo apstraktan pojam. A naročito se (valjda?) poticalo rađanje ..

a za sva ostala žaljenja i predomišljanja nije nadležna, kriva ni dužna država. to je nešto što IMHO svak može za sebe odlučiti i za što ne bi trebalo biti ograničenja nekakvog. tipa ovo da je dobna granica 35. čemu? ako netko rodio svoju djecu sa 22 i 25 i ne želi još djece..
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.

Zadnje uređivanje katjes : 03.07.2013. at 18:32.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 12:24   #1210
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
da tak sam ja isto vidal, samo mi se cini ne bas tako da moze uzrokovati neg do cesce uzrokuje. nemam pojma, nisam sitrazivala jer si ne mislim nista raditi, nakon 20 godina pilula, poroda, spirale, ako je na nekome red na njemu je.
tu si apsolutno u pravu, žene se cijeli život gnjave oko te kontracepcije, taman posla još da idu i na podvezivanje jajovoda, pogodovo jer je podvezivanje sjemenovoda puno lakši i potencijalno reverzibilan zahvat.
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Osobno mislim da nije lose sto do tih procedura nije jednostavno doci, cisto da se da ljudima vremena (pa i prisilnim birokratskim putem) da dobro razmisle je li to zaista to sto zele--jesu li zaista sigurni, jesu li oba clana para (ako su u paru) zaista za to.
i s ovim se u poptunosti slažem.
ljudi imaju različit mentalni sklop i različito životno iskustvo s 22, 25 i 35 godina.
a da ne kažem koliko se stvari može u životu promijeniti od 22-35g, pa tako i želja za imanjem/neimanjem djece - i to stoput.
edit: i da, postoje brojni drugi načini kontracepcije koji nisu zdravstveno rizični kao operativni zahvat, a niti su ireverzibilni

Zadnje uređivanje tisi : 04.07.2013. at 12:40.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 12:32   #1211
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
baš me zanima kakav je zakon u DE i NZ. Ima li kakvih ograničenja i kakva je procedura. Ovo što sam ja našla je smijurija. Na snazi je zakon iz 78!

Ne vidim da je smisao kompliciranog postupka "dobro razmisliti". Pa valjda je netko dobro razmislio čim se na takvo što odlučio. NIje da se reklamira po teveju i i iskaču banneri, il na kolektivi "ponuda dana vazektomija". To je naslijeđe iz nekog drugog vremena kad je sloboda pojedinca bila pomalo apstraktan pojam. A naročito se (valjda?) poticalo rađanje ..

a za sva ostala žaljenja i predomišljanja nije nadležna, kriva ni dužna država. to je nešto što IMHO svak može za sebe odlučiti i za što ne bi trebalo biti ograničenja nekakvog. tipa ovo da je dobna granica 35. čemu? ako netko rodio svoju djecu sa 22 i 25 i ne želi još djece..
u de je tako da se sterlizirat ne smiju samo oni koji su maloljetni, i oni koji nisu u stanju izrazit se, kao recimo teski psihicki bolesnici. i nitko ne moze trazit da se drugoga sterilizira. u DE je to jos od prije drugog svj. rata tabu tema. zeni ne treba pristanak muza, niti muzu zene. u pravilu ti treba suglasnost lijecnika koji ce sam proces obavit, da on vidi da postoje razlozi (medicinski, socijalni...), ali u praksi je to rutina. nitko te ne zaj...
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 12:40   #1212
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
ljudi imaju različit mentalni sklop i različito životno iskustvo s 22, 25 i 35 godina.
a da ne kažem koliko se stvari može u životu promijeniti od 22-35g, pa tako i želja za imanjem/neimanjem djece - i to stoput.
Pa da, to pokusavam katjes objasniti.
Ne znam kakav je zakon, ali se cini da je barem do vazektomije doci vrlo jednostavno.
Medjutim, jedan od glavnih razloga sekundarne neplodnosti je--"snip".
Najcesci slucaj: ljudi zaista izrode djece u dvadesetima , misle da vise nece (ovako kako katjes pise)--i onda, brak se raspadne, udju u novu vezu i predomisle se.
Nisam jednom cula za to.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2013., 16:29   #1213
Nocas pravo veselje. Puka nam kondom, skuzili prekasno, ujutro na hitni ginekoloski, dobila tabletu za dan poslije, s tim da ne smim dojit iducih nekoliko dana ( doktorica kaze 7 dana, upute na lijeku 36 sati). Odusevljenje je zavladalo cilom kucom.
neman312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 20:53   #1214
Molim sve koji imaju kakvu ideju: razmisljam o kontracepciji...mislim na nesto tek kad prestanem dojiti.
Prije poroda sam koristila Triquilar i to jaaako dugo i bila jako zadovoljna. Zadnji put na sistematskom mi je ginic prigovarao na pilule da sam prestara (36 g) a i imam visak kila
Spirale se grozim-od postavljanja, do ideje da imam nekaj u sebi.
Kondomi...ufff ak nikaj drugo ne smislim, spast cemo na njih. A znali nam puknut i to durexovi
Kaj mi jos dolazi u obzir?
Jel ima kaj hormonski a da nema rizika za trombozu?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 21:33   #1215
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Molim sve koji imaju kakvu ideju: razmisljam o kontracepciji...mislim na nesto tek kad prestanem dojiti.
Prije poroda sam koristila Triquilar i to jaaako dugo i bila jako zadovoljna. Zadnji put na sistematskom mi je ginic prigovarao na pilule da sam prestara (36 g) a i imam visak kila
Spirale se grozim-od postavljanja, do ideje da imam nekaj u sebi.
Kondomi...ufff ak nikaj drugo ne smislim, spast cemo na njih. A znali nam puknut i to durexovi
Kaj mi jos dolazi u obzir?
Jel ima kaj hormonski a da nema rizika za trombozu?
I mene zanima kaj jos dolazi u obzir
Meni je ginekolog naveliko izreklamirao spiralu. Cini mi se kao najsigurnija opcija
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 12:30   #1216
Ja imam spiralu već dvije godine, ali običnu (nehormonsku). Generalno sam zadovoljna. Negeneralno imam nekih simptoma, ali ne znam jel od nje ili je nešto drugo. Moram se ionako naručiti na servis ovih dana pa ću pitati.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 15:31   #1217
Moj dragi ce na vazektomiju. Bez ikakve prisile,sve je sam istrazio i o podvezvanju i o vazektomiji. I zakljucio da je sigurnije da se on operira. Mi ne zelimo vise djece. Ikada. Nikada nismo ni zeljeli vise djece. Imamo predivnu curicu,sve sto smo pozeljeli smo dobili s njom.

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
Kemijska is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 11:30   #1218
Ja razmišljam o podvezivanju jajovoda i trenutno tražim preporuke za bolnicu ili dr koji to dobro i stručno izvode.
Miriam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 00:35   #1219
dojim 2 mjeseca i dr. Mi je za zastitu prepisala mini pilule.
Dali moram odmah poceti sa koristenjem ili cekati prvi dan menstruacije?

Hvala
tinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 12:13   #1220
Quote:
tinaa kaže: Pogledaj post
dojim 2 mjeseca i dr. Mi je za zastitu prepisala mini pilule.
Dali moram odmah poceti sa koristenjem ili cekati prvi dan menstruacije?

Hvala
ne piše ništa u uputama?
ja sam ih pila, ali se ne sjećam.
pitaj ginekologicu ili ako baš hoćeš savjete forumskog puka onda radije idi na adekvatnu temu na ženskom zdravlju, mislim da je to ova.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:56.