Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2004., 10:29   #1
brzo vjencanje

pravnici, moze li se kako skratiti zakonski rok od 30 dana za vjencanje?
ono bi u utorak, ovaj koji dolazi! ili najbrze moguce.
Billi is offline  
Old 08.06.2004., 10:54   #2
Evo, ponovit ću i ovdje što sam odgovorila na ŽUD:

Prijaviti građansko vjenčanje možeš najkasnije 30 a najranije 45 dana prije željenog termina; i moram reći da su nama točno računali koliko je dana do datuma kojeg smo htjeli obaviti vjenčanje.

Naravno, ne mora biti subota, ali npr. u Osijeku se tako možeš vjenčati utorkom, četvrtkom i subotom. Prijava stoji 300 kn + 5 kn obrazac.

To je moje iskustvo od prije tri mjeseca...
__________________
"Sve sam to ja, isitnjen, sav od komadića, od odsjaja, probljesaka, sav od slučajnosti, od neraspoznatih razloga, od smisla koji je postojao pa se zaturio, i sada više ne znam što sam u tom kršu" (M. Selimović)
Magnolija is offline  
Old 08.06.2004., 11:07   #3
Re: brzo vjencanje

Quote:
Billi kaže:
pravnici, moze li se kako skratiti zakonski rok od 30 dana za vjencanje?
ono bi u utorak, ovaj koji dolazi! ili najbrze moguce.
Sumnjam da može u tako kratkom roku, ali zakon ostavlja mogućnost da se brak sklopi i prije 30-og dana od dana prijave namjere sklapanja braka ako za to u konkretnom slučaju postoje iznimno opravdani razlozi. Dakle, mogućnost postoji, stvar je dogovora s matičarem
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Old 08.06.2004., 11:09   #4
da to sam cula. moze se srediti samo treba napisati molbu. i ne treba navesti neki big deal razlog!
Billi is offline  
Old 08.06.2004., 11:10   #5
Recimo ides na po "zivot opasnu operaciju"ne daj boze.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Old 08.06.2004., 14:12   #6
A možda: beba je na putu?
Dunj@ is offline  
Old 08.06.2004., 14:17   #7
Quote:
Simona kaže:
A možda: beba je na putu?
ma onda bi mi rekla da ima vremena koliko hocu do poroda
Billi is offline  
Old 10.06.2004., 20:51   #8
Quote:
Billi kaže:
ma onda bi mi rekla da ima vremena koliko hocu do poroda
Reci da je ženik priprijetio: odmah ili nikad!
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Old 14.06.2004., 20:41   #9
Opravdan razlog je subjektivna stvar jedino sto moras je da djelujes uvjerljivo na maticara.
Npr. on je pomorac, odlazi na brod 9 mjeseci, a ti si trudna i zelis da se brak sto prije sklopi da ne bi imala problema kod upisa djeteta u maticu rodjenih buduci da je u slucaju izvanbracnog rodjenja potreban za upis i pristanak djetetova oca, koji u tom trenutku nece, na zalost, biti prisutan.
pantomima is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.