Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2010., 15:54   #81
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
Ak netko dođe s ustaškom kapom onda ga kaznite. To je ekvivalentno.
ma ne verujem da ce ikad neko u Srbiji toliko nisko da padne pa da juri da kaznjava ljude sa sahovnicom, nezavisno od mesta na koje je odlucio da je stavi..


cekaj, problem je kapa + drzavni grb?
Znaci da ga je zakacila na jaknu, ne bi imala probleme, yeah right
letterbomb is offline  
Old 27.06.2010., 15:55   #82
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
Sve to su samo djelići mozaika koji kad se izvade iz cijele slike daju krivu sliku, a ti djelići su izvađeni da se napravi ta slika o tome da Srbin ne može biti na krivoj strani. Navedi i ostale stvari, ak si faca. Selektivno i Hitler može ispasti dobar čovjek.
To možeš da pričaš nekom drugom a ne meni. Tvoje laičko objašnjenje da su "to samo djelići mozaika" dovoljno govori u prilog poslednje rečenice mog prethodnog posta. Naravno da su delovi mozaika i to veoma bitni delovi mozaika. Ja nikada nisam rekao niti bih podržavao teoriju da su "Srbi uvek u pravu" tj. da nikada nisu u krivu ali istina se mora znati bez obzira kakva je.

Tvoje poređenje Hitlera i Draže Mihajlovića je dragi moj Grunfe posledica tvog neznanja. Nije problem što ne znaš već što se kurcobecaš bez ikakve osnove. No tema nije o četnicima.

Da rezimiram, tzv. "kokarda" je naš dvoglavi orao sa ocilima, isti onaj koji stoji na našoj zastavi u ambasadi u Zagrebu i koji će stojati na našim automobilskim tablicama ubuduće. A potez devojke je kretenski apsolutno.
VrangeL_1917 is offline  
Old 27.06.2010., 15:55   #83
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
ako ti je tako lakše
meni je bar sve jasno .
frane2110 is offline  
Old 27.06.2010., 15:56   #84
Quote:
ilovik kaže: Pogledaj post
Ljude zanima što su četnici radili ovdje, u RH, a ne u Srbiji.
A da, znam. Radili su mnogo veće zločine od ustaša u CRO.
VrangeL_1917 is offline  
Old 27.06.2010., 15:57   #85
Quote:
Falkon kaže: Pogledaj post
Ovisi da li je plećka sastavni dio tebe ili nije
Mudro. Jeste, da budem precizan. Šta ćeš sad?
VrangeL_1917 is offline  
Old 27.06.2010., 15:58   #86
Quote:
letterbomb kaže: Pogledaj post
Znaci da bi smo mi, po reciprocitetu trebali da kaznjavamo sve koji sa sahovnicom dodju u Srbiju.
Na srecu, Srbija i ovakva nikakva, nikad nece moci da spadne toliko nisko kao sto je kod vas slucaj.
ako vam dode na neki cetnicki ili "anitifasisticki skup" naravno da bi ga trebali kazniti .
frane2110 is offline  
Old 27.06.2010., 15:58   #87
Quote:
VrangeL_1917 kaže: Pogledaj post
To možeš da pričaš nekom drugom a ne meni. Tvoje laičko objašnjenje da su "to samo djelići mozaika" dovoljno govori u prilog poslednje rečenice mog prethodnog posta. Naravno da su delovi mozaika i to veoma bitni delovi mozaika. Ja nikada nisam rekao niti bih podržavao teoriju da su "Srbi uvek u pravu" tj. da nikada nisu u krivu ali istina se mora znati bez obzira kakva je.

Tvoje poređenje Hitlera i Draže Mihajlovića je dragi moj Grunfe posledica tvog neznanja. Nije problem što ne znaš već što se kurcobecaš bez ikakve osnove. No tema nije o četnicima.

Da rezimiram, tzv. "kokarda" je naš dvoglavi orao sa ocilima, isti onaj koji stoji na našoj zastavi u ambasadi u Zagrebu i koji će stojati na našim automobilskim tablicama ubuduće. A potez devojke je kretenski apsolutno.
Znam da to Srbima ne mogu pričati jer su oni u zabludi u vezi četnika. To dokazuje i to kaj je vaš parlament od notornih fašista napravio antifašiste. Jbg, vama je spašavanje pilota dokaz antifašizma. Toliko neznanju i osnovama. Nije bitno kaj su četnici ratovali na strani fašista Talijana i Njemaca nego je bitno to kaj je Draža pred kraj rata radi popravljanja imidža predao pilote Amerima i tako ih spasio. Komedija
Grunf is offline  
Old 27.06.2010., 15:59   #88
Quote:
letterbomb kaže: Pogledaj post
Znaci da bi smo mi, po reciprocitetu trebali da kaznjavamo sve koji sa sahovnicom dodju u Srbiju.
Na srecu, Srbija i ovakva nikakva, nikad nece moci da spadne toliko nisko kao sto je kod vas slucaj.
Pa ako nađete neku budalu koja Srbijom šeta s ustaškom kapom na glavi, slobodno ga uhapsite - još bolje, zadržite ga doživotno.
Ili ga proglasite antifašistom i dajte mu penziju...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is online now  
Old 27.06.2010., 16:00   #89
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Pa ako nađete neku budalu koja Srbijom šeta s ustaškom kapom na glavi, slobodno ga uhapsite - još bolje, zadržite ga doživotno.
Ili ga proglasite antifašistom i dajte mu penziju...
Pa nije isto ustaska kapa i drzavni grb neke zemlje
letterbomb is offline  
Old 27.06.2010., 16:00   #90
Quote:
VrangeL_1917 kaže: Pogledaj post
A da, znam. Radili su mnogo veće zločine od ustaša u CRO.
Riječ je o četnicima i kokardi, nemoj se sada izvlačiti na ustaše.Ili partizane ili saveznička bombardiranja...
ilovik is offline  
Old 27.06.2010., 16:01   #91
Quote:
TomislavM kaže: Pogledaj post
Možda se cura uputila na Ravnu Goru pa zalutala, tko će ga znat.



Ali sa Titom Nijemci nisu surađivali a sa Dražom jesu. Ili je možda Tito zapovjedao četničkim snagama na Neretvi?
Greška, komunisti na čelu sa Titom su direktno sarađivali sa Nemcima te 1941 godine od okupacije pa do 22.06.1941. godine. Ujedno njihov konačni cilj jeste bio kao ustaški ako zanemarimo komunističku ideologiju i bio je zbacivanje svinjarske dinastije Karađorđevića i rušenje monarhije.

A kakve veze ima Neretva sa ovim o čemu pričamo. Tada je čak i glupi Draža shvatio da od komunista preti najveća opasnost po budućnost ovih prostora i bio je u pravu.
VrangeL_1917 is offline  
Old 27.06.2010., 16:01   #92
Quote:
letterbomb kaže: Pogledaj post
ma ne verujem da ce ikad neko u Srbiji toliko nisko da padne pa da juri da kaznjava ljude sa sahovnicom, nezavisno od mesta na koje je odlucio da je stavi..


cekaj, problem je kapa + drzavni grb?
Znaci da ga je zakacila na jaknu, ne bi imala probleme, yeah right
sa sahovnicom , naravno da ne, ali ako vam dodu neke ustase s ustaskim slovo U ,onda ga slobodno kaznite
frane2110 is offline  
Old 27.06.2010., 16:01   #93
Quote:
VrangeL_1917 kaže: Pogledaj post
To možeš da pričaš nekom drugom a ne meni. Tvoje laičko objašnjenje da su "to samo djelići mozaika" dovoljno govori u prilog poslednje rečenice mog prethodnog posta. Naravno da su delovi mozaika i to veoma bitni delovi mozaika. Ja nikada nisam rekao niti bih podržavao teoriju da su "Srbi uvek u pravu" tj. da nikada nisu u krivu ali istina se mora znati bez obzira kakva je.

Tvoje poređenje Hitlera i Draže Mihajlovića je dragi moj Grunfe posledica tvog neznanja. Nije problem što ne znaš već što se kurcobecaš bez ikakve osnove. No tema nije o četnicima.

Da rezimiram, tzv. "kokarda" je naš dvoglavi orao sa ocilima, isti onaj koji stoji na našoj zastavi u ambasadi u Zagrebu i koji će stojati na našim automobilskim tablicama ubuduće. A potez devojke je kretenski apsolutno.
Cetnici jesu (najvecim dijelom) ono sto se na ovim prostorima naziva 'antifasistima'. Sasvim je pak druga stvar sto to (kao i u partizana) nikakve veze s ikakvim vrijednosnim sustavom nema vec ima slucajnost nalazenja na odredjenoj strani za koju se procijenilo da ce u datom trenutku najbolje posluziti interesima pokoje skupine. Cetnicima velike srbije, partizanima za komunisticku revoluciju, itd...

I jedni i drugi su neprijatelji hrvatske drzave. Stoga niti ne cudi njihov zajednicki dernek na Srbu kad je i krenula klaonica. Gle kurca, poklalo hrvatske hodocasnike. Valjda od previse sljivovice vidjelo ustase.
dee is offline  
Old 27.06.2010., 16:02   #94
Quote:
VrangeL_1917 kaže: Pogledaj post
Greška, komunisti na čelu sa Titom su direktno sarađivali sa Nemcima te 1941 godine od okupacije pa do 22.06.1941. godine. Ujedno njihov konačni cilj jeste bio kao ustaški ako zanemarimo komunističku ideologiju i bio je zbacivanje svinjarske dinastije Karađorđevića i rušenje monarhije.

A kakve veze ima Neretva sa ovim o čemu pričamo. Tada je čak i glupi Draža shvatio da od komunista preti najveća opasnost po budućnost ovih prostora i bio je u pravu.
Tocno.
dee is offline  
Old 27.06.2010., 16:03   #95
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
sa sahovnicom , naravno da ne, ali ako vam dodu neke ustase s ustaskim slovo U ,onda ga slobodno kaznite
u jebote, mnogo se pravite glupi.
Sahovnica - drzavno obelezje Hrvatske, devojka je imala drzavno obelezje Srbije.
Koja budala moze da poistoveti slovo U sa drzavnim grbom Srbije
letterbomb is offline  
Old 27.06.2010., 16:03   #96
Quote:
VrangeL_1917 kaže: Pogledaj post
Mudro. Jeste, da budem precizan. Šta ćeš sad?
A ništa, ja sam uvijek za reciprocitet, prije desetak dana sam bio u birtiji s jednim tipom koji se kreće pa Srbiji, bavi se s konjima, on ima tetoviran hrvatski grb i slovo U, kaže da ga radi toga tamo nitko ne dira, valjda jer je dobar s nekim tamo mafijašima koji ga štite i čak se šale na tu tetovažu
Falkon is offline  
Old 27.06.2010., 16:04   #97
E sad ovako:

1) Likušu treba uhapsiti, ne treba je ni novčano kazniti, ni zatvorom, već časovima povijesti.... e onda ako ''čiste svesti i zdrave pameti'' zna ko su i šta su radili četnici, e onda je utamničiti za vek vekova....

2) Grb Srbije i kokarda nisu isto. Mislim jeste to ''isto sranje, drugo pakovanje'' ali vidi se po dizajnu...isto k'a što grb RH i ustaška šahovnica nisu isto.

Kokarda:

http://www.brojanica.ch/eshop/images..._sa_vencem.jpg

Grb Republike Srbije:

http://www.znanje.org/i/i27/07iv04/0...grb-srbija.jpg

3) Tadić od Đinđićeve smrti pristaje na sve i svašta....Pazi kad jedna Demokratska Stranka, inače po opredeljenju centar-desno, priznaje četnike kao antifašiste, a pritom je članica socijalističke internacionale

[IMG=http://img706.imageshack.us/img706/1796/croatflagsmile.gif][/IMG]
CRO Rocker is offline  
Old 27.06.2010., 16:06   #98
Još da ustaše i četnici nisu surađivali `45....
bandini is offline  
Old 27.06.2010., 16:06   #99
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
Znam da to Srbima ne mogu pričati jer su oni u zabludi u vezi četnika. To dokazuje i to kaj je vaš parlament od notornih fašista napravio antifašiste. Jbg, vama je spašavanje pilota dokaz antifašizma. Toliko neznanju i osnovama. Nije bitno kaj su četnici ratovali na strani fašista Talijana i Njemaca nego je bitno to kaj je Draža pred kraj rata radi popravljanja imidža predao pilote Amerima i tako ih spasio. Komedija
U zabludi kažeš. Reci mi molim te kako ti možeš da budeš toliko prepotentan i i da osuđuješ tuđe mišljenje a da tvoje bude potpuno zasnovano na neznanju i nacionalnim stereotipima?

Četnici možda jesu bili kolaboracionisi nemački ali nemaju nikakve veze sa fašizmom. Spašavanje pilota jeste dokaz antifašizma samo je pitanje da li je dovoljan. Ti si sad pomenuo samo pilote a ja sam lepo naveo da su četnici prvi zapucali na Nemce i to skoro 2 meseca pre komunista. Četnici su to učinili 13.05.1941. a komunisti 07.07.1941 godine. Kao i da je sam Draža bio na nemačkoj poternici baš kao i Tito.

Tanko Grunfe.
VrangeL_1917 is offline  
Old 27.06.2010., 16:07   #100
Quote:
VrangeL_1917 kaže: Pogledaj post
Greška, komunisti na čelu sa Titom su direktno sarađivali sa Nemcima te 1941 godine od okupacije pa do 22.06.1941. godine.
Ujedno njihov konačni cilj jeste bio kao ustaški ako zanemarimo komunističku ideologiju i bio je zbacivanje svinjarske dinastije Karađorđevića i rušenje monarhije.

koje laži za Tita...a ustašama je bio cilj uspostava NDH a hoće li u BG biti na prijestolju Karađorđevići ili netko drugi nije ih bilo briga
ilovik is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:43.