Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2014., 20:53   #1241
A sto? Bolilo te jako?
mala.tratinčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 19:16   #1242
Quote:
Ana Jacqueline kaže: Pogledaj post
Na web stranici "Glorije" su nedavno objavili koja dva čaja pomažu kod ublažavanja menstruacijskih bolova.

Posljednji put mi je bilo toliko loše, zamalo se nisam onesvijestila, bilo je grozno dok Caffetin menstrual nije konačno počeo da djeluje. Možda počnem sa ovim čajevima (vrkuta/stolisnik), preventivno, ne može odmoći, može samo pomoći.
Joj kako te razumijem. Da znaš koliko sam ja puta završila na hitnoj. Sada uzimam kapsule ulja noćurka, a prije njih pila sam i vrkutu i Evin M čaj. Sve pomaže. Ako me ipak malo jače zaboli (ni približno kao nekada), a trebam nešto raditi ili negdje ići, popijem si Nalgesin. I to je to. Prije nisam mogla zamisliti M bez Ketonala ili Voltarena. Zahvalna sam baš curama na forumu jer su izvor informacija koje znaju čovjeku (ženi) promijeniti život.
__________________
To nisam ja! To je moja Schauma!
la_nana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 09:52   #1243
Gdje se u Zg-u može naći taj čaj od vrkute?

Probala bi i to, makar jako sam skeptična.
Evo danas dobila rano ujutro i bolilo me za ne izdržat, skoro sam i povraćala, odmah sam uzela Neofen 400 mg i nakon 20tak minuta sam uspjela zaspat jer se očito počelo malo smirivat. Sad me trenutno ništa ne boli, blaženi bio neofen i "izumitelj" mu.
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 11:02   #1244
Quote:
Tourniquet_ kaže: Pogledaj post
Gdje se u Zg-u može naći taj čaj od vrkute?

Probala bi i to, makar jako sam skeptična.
Evo danas dobila rano ujutro i bolilo me za ne izdržat, skoro sam i povraćala, odmah sam uzela Neofen 400 mg i nakon 20tak minuta sam uspjela zaspat jer se očito počelo malo smirivat. Sad me trenutno ništa ne boli, blaženi bio neofen i "izumitelj" mu.
Vrkutu možeš kupiti u ljekarni, a ako trenutno nemaju, drage ti volje naruče već za sljedeći dan. Cijena ti je 20ak kn, čini mi se. Kapsule noćurka sam ja uzela u Konzumu. Imaju stalak sa raznoraznim vitaminima i dodacima uz prehranu, ali možda samo veće poslovnice.
Čajevi ti ne mogu škoditi, ali ih i treba redovito piti.
Nemoj se trovati tabletama ako nije potrebno. Ja sam ih znala piti i po 4 dnevno jer su bolovi bili neizdrživi, ali stvarno nije potrebno kada ih biljni čajevi itekako mogu ublažiti.
__________________
To nisam ja! To je moja Schauma!
la_nana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 15:13   #1245
Quote:
la_nana kaže: Pogledaj post
Vrkutu možeš kupiti u ljekarni, a ako trenutno nemaju, drage ti volje naruče već za sljedeći dan. Cijena ti je 20ak kn, čini mi se. Kapsule noćurka sam ja uzela u Konzumu. Imaju stalak sa raznoraznim vitaminima i dodacima uz prehranu, ali možda samo veće poslovnice.
Čajevi ti ne mogu škoditi, ali ih i treba redovito piti.
Nemoj se trovati tabletama ako nije potrebno. Ja sam ih znala piti i po 4 dnevno jer su bolovi bili neizdrživi, ali stvarno nije potrebno kada ih biljni čajevi itekako mogu ublažiti.
Hvala
Meni su isto bolovi neizdrživi tako da ću probati s čajem, a noćurak sam već spremila u košaricu na iHerbu.
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 17:43   #1246
Quote:
Tourniquet_ kaže: Pogledaj post
Zakaj je neofen odvratan za piti?
Ja imam grozne bolove i već dugo vremena jedino kaj pijem svaki mjesec je Neofen i naravno da mi smanji bol, super je za to i najbolje mi je kaj jako brzo djeluje, za 20tak minuta mi je već bolje...i drži fakat dosta...ne bi ga mijenjala trenutno.
ni meni nije jasno zašto, neofen forte me spasi, djeluje jako brzo.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 12:37   #1247
ja uzmem veliki ibuprofen od 600 mg



uzmem i dva na dan ako treba. ne mogu trpiti bol. uzimala sam svakakve tablete za "ženske tegobe", al meni su očito preslabe. znači maznem tati ibuprofen koji pije za kičmu, i mirna sam
melody -- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 11:17   #1248
Ne znam hoće li ubuduće šta pomoći i kod bolnih menzesa, ali sam neki dan počela sa svakodnevnim tjelovježbama i u potpunosti promijenila ishranu. Još samo da konačno nabavim te biljne čajeve (vrkuta/stolisnik), koji navodno pomažu.

Ovog mjeseca kad sam dobila, odmah sam preventivno (prije nego što počnu bolovi) popila tabletu protiv bolova.
Sljedećeg dana su me probudili bolovi, pa sam morala ustati po istu tu tabletu.
Nervira me što me nekad i drugi dan menzesa uhvate jaki bolovi, pa opet moram uzimati taj Caffetin menstrual.
Najradije uopšte ne bih uzimala nikakve tablete protiv bolova, ali jednostavno nemam nikakvu toleranciju na bol. :/

Quote:
la_nana kaže: Pogledaj post
Joj kako te razumijem. Da znaš koliko sam ja puta završila na hitnoj. Sada uzimam kapsule ulja noćurka, a prije njih pila sam i vrkutu i Evin M čaj. Sve pomaže. Ako me ipak malo jače zaboli (ni približno kao nekada), a trebam nešto raditi ili negdje ići, popijem si Nalgesin. I to je to. Prije nisam mogla zamisliti M bez Ketonala ili Voltarena. Zahvalna sam baš curama na forumu jer su izvor informacija koje znaju čovjeku (ženi) promijeniti život.


Mene je ovog puta uhvatila neka vrtoglavica, pa sam popodne otišla malo odspavati, nakon toga je bilo malo bolje.

Boldirano.
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 14:02   #1249
A ja se mucim s bolnim mengama ssmo tako...
mala.tratinčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 02:22   #1250
Ja preporučujem čim osjetite početak boli odmah popiti ili Ibalgin rapid ili Rapidol S 400, odlične tablete.. bol odnešena kao rukom
chica boom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 14:32   #1251
Prvi dan mi je najgori. Popijem samo 1 Brufen 600 čim krene jer je inače neizdrživo, ostatak vremena pijem mnogo tekućine. Mislim da me ipak ovo najviše spašava ta prva 2 dana



Obični vuneni termo pojas za reumu. Navučem dolje do stidne kosti, a gore dođe do iznad pupka i grije kritična područja.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 12:48   #1252
Imam 29 godina i problem sa bolnim menzesima otkad znam za sebe (otkad su krenuli, jel). Neofen uglavnom pomogne, ali sam ja vremenom postala paranoična po pitanju korištenja lijekova i sve što mogu pokušavam riješiti na prirodan način. Pila sam vrkutu ali mi je to bilo grozno iskustvo jer me skroz poremetila (i cikluse i druge nuspojave). Fitoterapeutkinja mi je dala tinkturu od Vitexa. Pijem već neka dva mjeseca i baš pomaže. Našla sam kasnije na netu da je to ustvari konopljika i da je baš moćna kod svih ženskih problema: http://narodnidoktor.com/vitex-cudes...a-za-plodnost/
Moja prijateljica je isto krenula koristiti Vitex kapi pošto je imala problema da zatrudni i sad je u trećem mjesecu. A prije toga nema šta nije probala.
Tako da znate da potražite Vitex u ljekarni.
binki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 12:22   #1253
mene ketonal spašava al treba ga popiti čim se osjete blagi bolovi
kopar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 01:23   #1254
Sad je skoro dvije sedmice kako, preventivno, dnevno pijem šolju čaja Biljana/čaj za svaku ženu.
Sastav: herba hajdučke trave, herba kantariona, trava hoću-neću, cvijet nevena, list koprive, list kadulje, cvijet kamilice, list nane.


Quote:
binki kaže: Pogledaj post
Pila sam vrkutu ali mi je to bilo grozno iskustvo jer me skroz poremetila (i cikluse i druge nuspojave).
Sorry, možda glupo pitanje (), ali da li stvarno može do ovoga da dođe, tj. da čajevi za ublažavanje menstrualnih bolova utiču na ciklus (kašnjenje menzesa, itd.)?
Hvala!
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 12:48   #1255
Quote:
Ana Jacqueline kaže: Pogledaj post
Sorry, možda glupo pitanje (), ali da li stvarno može do ovoga da dođe, tj. da čajevi za ublažavanje menstrualnih bolova utiču na ciklus (kašnjenje menzesa, itd.)?
Hvala!
Spomenuta vrkuta bi trebala regulirati ciklus, jednostavno da dobiješ mengu, a na netu ima oprečnih informacija od toga da produži ciklus pa do toga da ga skrati.

Možda ti je najbolje prije konzumiranja čajeva konzultirati ginekologa ili fitoterapeuta.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 09:05   #1256
Wvo ja ću definitivno reći Mg )). U dmu 60 tbl od 400mg Mg, pije se jedna dnevno, košta oko 2,5€, pijem cijwki mjesec zato što sam na nwkoj ishrani pa moram. Elem, dobila sam prošli petak i popila samo tri puta tabletu ))))), ja ne vjerujem, ja sam pila po tablu jakih analgetika sa produženim djelovanjem u 24h, da tablu, nekad me boli po tri dana.... Tako da Mg definitivno radi posao. Jednom sam slucajno prije ciklusa, dan i po prije, pila donat Mg popila litar, i isto me mnogo manje bolio. Tako da probajte ;-)
ljiljanalji is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 12:08   #1257
ja ne znam kako vama pomažu te tablete, ja se već 15 godina mucim s bolnim mengama, pila sam svašta najviše neofen a sad u zadnje vrijeme nalgesin međutim nikad mi to nije pomoglo eventualno je ublažilo za 10% sto je ništa, šta bi dala samo da mi bar tablete pomažu
Moraxella is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 18:43   #1258
Quote:
Moraxella kaže: Pogledaj post
ja ne znam kako vama pomažu te tablete, ja se već 15 godina mucim s bolnim mengama, pila sam svašta najviše neofen a sad u zadnje vrijeme nalgesin međutim nikad mi to nije pomoglo eventualno je ublažilo za 10% sto je ništa, šta bi dala samo da mi bar tablete pomažu

Jesi probala Ketonal? Ja isto imam strašno bolne menge. Znači ne samo trbuh nego su grčevi toliko jaki da me zdjelica užasno boli prva 3-4 dana. Čak i par dana prije na momente osjetim oštru bol. Inače nemam problema s time osim dok mi traje menga. Ali Ketonal mi podosta ublaži bolove iako ih još osjećam.

Oni se izdaju na recept Nazovi dr. neka ti šibne recept pa ih podigni
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 19:55   #1259
Najbolje mi pomaze Ibuprofen a 400mg Belupo.Ako ne popijem tabletu cim pocnu bolovi prvi dan , slijedi 3h neizdrzivih bolova,povracanje,muka. Sveukupno popijem prvi dan 2 tbl i drugi dan 1.
mjesecarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 21:24   #1260
Imam bolne menge ta prva 2-3 dana, ali povraćanje - nikada Žao mi je. Možda bedasto pitanje, ali jako me zanima. Kakav je to nagon. Znam samo za povraćanje kada si baš bolestan (ali i to sam zaboravila jer sam rijetko bolesna ) Ne mogu si ni zamisliti kako je to
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:34.