Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2006., 13:38   #21
veću sliku digni na ovaj server -> http://imageshack.us/

pa ovdje zalijepi link
Boris_RI is offline  
Old 31.10.2006., 13:42   #22
Quote:
Boris_RI kaže:
veću sliku digni na ovaj server -> http://imageshack.us/

pa ovdje zalijepi link
http://img422.imageshack.us/my.php?i...kuhinjaiq9.jpg
brazilac 5 is offline  
Old 13.11.2006., 01:39   #23
Wink gdje naruciti kuhinju i ormar

bok ekipa
ja postala ponosni vlasnik novog stana
sad treba to i urediti
zanimaju me vasa iskustva sa kupovinom kuhinja

prvo sam otisla u meblo, kazu oni mogu mi dati projedlog kuhinje za hrk 300; no way
pa pitala u el panelu;kaze gdicna da ce mi nacrtati kuhinju samo ako ziher kod njih kupim; nit sam vidjela prijedlog niti cijenu ali moram biti ziher da cu kupiti tamo?!
u mesaric kuhinjama ljubazni gdin upravo crta njihov prijedlog i slaze troskovnik
znate kaj o njima? ili imate nekog drugog za preporuciti?
i zanima me tko radi dobre ugradbene ormare? ali ne bi eduro, kod njih mi klizna vrata too much plesu i izgledaju ko da ce otpasti
tarzanka is offline  
Old 13.11.2006., 02:04   #24
Quote:
tarzanka kaže:
bok ekipa
ja postala ponosni vlasnik novog stana
sad treba to i urediti
zanimaju me vasa iskustva sa kupovinom kuhinja

prvo sam otisla u meblo, kazu oni mogu mi dati projedlog kuhinje za hrk 300; no way
pa pitala u el panelu;kaze gdicna da ce mi nacrtati kuhinju samo ako ziher kod njih kupim; nit sam vidjela prijedlog niti cijenu ali moram biti ziher da cu kupiti tamo?!
u mesaric kuhinjama ljubazni gdin upravo crta njihov prijedlog i slaze troskovnik
znate kaj o njima? ili imate nekog drugog za preporuciti?
i zanima me tko radi dobre ugradbene ormare? ali ne bi eduro, kod njih mi klizna vrata too much plesu i izgledaju ko da ce otpasti

Ja ti preporučam Duplić i Duplić kuhinje. Kupili smo kuhinju pred dva mjeseca, nakon što smo prošli više salona. Ima par pogodnosti.
1. Ispali su najjeftiniji
2. sve rade po mjeri
(većina drugih proizvođača (bilo slovenskih: gorenje, marles, itd; bilo talijanskih) imaju modele i ormariće u više veličina pa ti onda kao lego kockice na tvoje mjere kuhinje, slažu svoju ponudu; dok kod Duplića to nije problem jer on počinje od drva (kao stolar) pa sve možeš podrediti sebi.
npr. ako je kupuješ gorenje kuhinju ormarić je visok 70cm, kod Duplića može biti 65, 70, 82 itd. kako god ti paše)
3. brzi su i korektni
4. sve je lako dogovorivo (način plaćanja itd.)
5. hrvatski porizvod
6. od materijala i boja imaš maksimalni izbor
7. upute te na detalje o kojima ni ne razmišljaš itd.
Uglavnom, imali smo jako pozitivno iskustvo.
Eh da, i dali su nam crtež iako to nije ni njihova ni praksa inače. U većini salona su nam nacrtali i pokazali te rekli približnu ciijenu (normalno je da ti odmah računaju, ovisno o materijalu i modelu na kojeg se preliminirano odlučiš). Osim toga, na njihovom siteu piše da nude i savjetovanje. Ne znam da li to naplaćuju, ali možeš probat kontaktirati.
Toliko o kuhinjama.
Razmišljamo o ugradbenom ormaru, al ga nismo kupili. Bili smo u Eduru da nam izračunaju cijene i prilično su skupi. Obzirom da Duplić i Duplić također izrađuju i ormare, pitali smo i njih na iste mjere, pa nas je došlo oko 1500-2000kn jeftinije. No, oni ne rade točno ugradbene, nego po mjeri. Dakle, za razliku od Edura oni ti stavljaju zadnju plohu, odnosno dobiješ cijeli ormar kao kutiju (u eduru ne dobiješ tu zadnju stranicu nego samo bočne fiksirane na zid, i vrata). Ne znam što je bolje od te dvije opcije. No, vrijedi se raspitati. Vjerujem da ima i drugih proizvođača ugradbenih ormara osim Edura (znam da sam negdje vidjela i kombi s reklamom), ali ne znam točno.
Toliko od mene.
Sretno i javi kako je bilo kod Duplića ako im se obratite.
fonemf is offline  
Old 13.11.2006., 02:12   #25
za duplice sam cula i definitivno sam mislila i tamo pitati
ne treba meni nacrt da ga nosim doma pa sama radim po to, ak mi pokazu u 3D formatu i daju mi cijenu a sve mi se svidi, to je skroz ok
al mi je drago cuti da imas pozitivna iskustva s njima

sto se ormara tice, cula sam i za ankor i komandor, ali mislim da je to slicna fora ko eduro
ja bi pravi ormar, sa svim stranicama
btw frendica mi je u euronamu kupila tal. ormar venier ili tak nesto, ormar je mrak ali mu je takva i cijena
meni su za ormae od 2,60 m rekli cca 25 tis kuna!!!!
tak da trazim nekaj drugo, ali za duplo manje para
nemam pojma za elpanel cijene, ali mislim da i oni to rade al nisam jos pitala za cifru
tarzanka is offline  
Old 13.11.2006., 08:36   #26
Pogledaj stare teme pa ces naci dosta informacija o kuhinjama i ormarima!
Uglavnom - i ja sam za Duplice. Kad su meni radili kuhinju (prije cca godinu i pol) bili su na pola jeftiniji nego npr. L-paneli. I zadovoljna sam. Kod njih sam uzela i aparate (Smeg i Faber) - povoljno. Frizider i perilicu nisam uzimala kod njih (nije da ne bih ali splet okolnosti je bio takav), ali mi je superljubazni monter to montirao bez naknade (inace su druge firme uzimale po 150kn po aparatu)
Ne kazem da ovi drugi nisu dobri (L-Panelovci su radili mojoj frendici i ona je super zadovoljna), al ak ti cijena igra ulogu... Sto se materijala tice, mislim da i jedni i drugi koriste iste (ak neki stolar to bolje kuzi nek me ispravi!)
Mesaric mi je isto radio projekt - vrlo solidno, al cijena kao i L-Panel... tada.
Tursiops truncatus is offline  
Old 13.11.2006., 14:56   #27
Hvala na ovim informacijama za druge proizvođače ugradbenih ormara.

Što se Duplića tiče, ako puno salona kuhinja obiđeš, vjerujem da ćeš shvatiti da su najpovoljniji (nama su bili za duplo povoljniji od Cadora i Gorenja)

A za materijale možeš birat zaista kod svih isto: od iverice do medijapana. I ne vjerujem da se razlikuju u kvaliteti. Osim toga, Duplić ti daje 7 godina garancije.
Ma Baš smo ih izreklamirali

Ugradnja tehnike u kuhinju se obično plaća, osim ako ne kupuješ i tehniku kod proizvođača kuhinja.

Ako ti bude još štogod trebalo javi se na PP jer ima puno detalja na koje treba pazit.
fonemf is offline  
Old 13.11.2006., 15:27   #28
Vidim svi stvarno hvalite te duplice pa cu definitivno otici tamo
njihova internet stranica mi je jako ok, i izgleda mi dobro to kaj rade

Po meni ozbiljna firma mora imati i dobre stranice tak da mi se definitivno svidjaju (za sad....)
odo kod njih po ponudu

e a kad vec stvarno davim da li netko zna gdi ima kupiti lijepih, modernih okvira za krevet, ravne linije i svijetle boje?
necu one masivne krevete velikih uzglavlja....

davim sa uredjenjem stana ali mi je prvo i nemam bas iskustava s tim
iduci put bude lakse
tarzanka is offline  
Old 14.11.2006., 14:23   #29
Ja sam prije 4-5 godina uzeo malu kuhinju od Mesarica, fakat su bili ok. Majstori (jedan stari i jedan mladi) su sve slozili u prijepodne, fakat su se trudili i dan danas nigdje nista ne skripa, nista nije otpalo, procurilo ili slicno. I oni su jedni od rijetkih gdje mozes reci hocu element od 48 cm i oni ce ga napraviti. Ovi oko njih na velesajmu isto rade kuhinje "po mjeri", a kad im pocnes crtati kako hoces da izgleda kuhinja onda kazu "a, da, ali ovaj gornji element vam imamo samo od 80 cm... " i sl. Nes' ti mjere... Bar je tako bilo kad sam ja kupovao... i do sad sam ih hvalio kad god sam imao prigode. Za cijene ti ne znam, ne pratim...
svinjskigulas is offline  
Old 15.11.2006., 15:58   #30
Quote:
Tursiops truncatus kaže:
Pogledaj stare teme pa ces naci dosta informacija o kuhinjama i ormarima!
Uglavnom - i ja sam za Duplice. Kad su meni radili kuhinju (prije cca godinu i pol) bili su na pola jeftiniji nego npr. L-paneli. I zadovoljna sam. Kod njih sam uzela i aparate (Smeg i Faber) - povoljno. Frizider i perilicu nisam uzimala kod njih (nije da ne bih ali splet okolnosti je bio takav), ali mi je superljubazni monter to montirao bez naknade (inace su druge firme uzimale po 150kn po aparatu)
Ne kazem da ovi drugi nisu dobri (L-Panelovci su radili mojoj frendici i ona je super zadovoljna), al ak ti cijena igra ulogu... Sto se materijala tice, mislim da i jedni i drugi koriste iste (ak neki stolar to bolje kuzi nek me ispravi!)
Mesaric mi je isto radio projekt - vrlo solidno, al cijena kao i L-Panel... tada.
Koliko bi koštala kod duplića kuhinja 1,60m ravna, npr. zelena sa 2 sudopera, bez aparata??
pilgrami is offline  
Old 16.11.2006., 09:21   #31
Quote:
pilgrami kaže:
Koliko bi koštala kod duplića kuhinja 1,60m ravna, npr. zelena sa 2 sudopera, bez aparata??
Stvarno ti to ne bih mogla precizno izracunat - moja je puno veca (cca 4m u L + stol/sank sirine 160x80), a dosta ovisi i o perverzijama tipa Al okvir (kakav smo mi stavili), tip ruckica, da li imas ladice i sl... Mislim da je nama sve to bilo oko 16500kn (provjerit cu jos racun!)
Najbolje ti je da odes do njih (Finske kuce pokraj 12 paviljona na Velesajmu, ili u Solidum)
Tursiops truncatus is offline  
Old 16.11.2006., 09:54   #32
najjeftinija opcija je da ti duplić, mesarić ili netko drugi nacrta kuhinju, a onda s tim nacrtom odeš kod nekog stolara da ti skroji kuhinju. Cijena i kvaliteta naravno ovise o spretnosti stolara i izboru materijala.
ne bi bilo loše da već imaš kuhinjske aparate tako da ti ih odmah ugrade.
__________________
ma zafrkava se, opće ne bu poletil
sjedi5 is offline  
Old 17.11.2006., 13:30   #33
Quote:
pilgrami kaže:
Koliko bi koštala kod duplića kuhinja 1,60m ravna, npr. zelena sa 2 sudopera, bez aparata??

Uh, teško je reći, ali naša je došla oko 11500kn (bez aparata, naravno). Ovisi o materijalu, detaljima, imaš li gornje ormariće itd. Najbolje ti je otići do njih i pitat (možda probat mailom ili telefonom al sumnjam da će to upalit)
fonemf is offline  
Old 17.11.2006., 14:28   #34
Quote:
Tursiops truncatus kaže:
Stvarno ti to ne bih mogla precizno izracunat - moja je puno veca (cca 4m u L + stol/sank sirine 160x80), a dosta ovisi i o perverzijama tipa Al okvir (kakav smo mi stavili), tip ruckica, da li imas ladice i sl... Mislim da je nama sve to bilo oko 16500kn (provjerit cu jos racun!)
Najbolje ti je da odes do njih (Finske kuce pokraj 12 paviljona na Velesajmu, ili u Solidum)

Moja kuhinja je isto cca 4 m u L -ocito mogu ocekivati slicnu cijenu. ovaj podatak mi je stvarno koristan pri izracunu koliko okvirno treba ukucati u kuhinju.
Hvala. Pls mozes mi reci kako izgleda taj tvoj stol/sank? Ja naime imam problem jer nemam mjesta i za sank i za stol i pokusavam iskemijat nekaj pametno. Sank mi se definitivno svidja ali nisam ziher kakav je to osjecaj kad je to jedini "stol" u stanu
jesu ti i sank radili duplici? jel mozes mozda poslat sliku?

hvala unaprijed

Btw malo sam se informirala u medjuvremenu i svi koji su prosli uredjenje stana kazu da je komandor jeftiniji i od akrona i edura a navodno su svi ti ormari na istu foru
tarzanka is offline  
Old 17.11.2006., 15:46   #35
Quote:
tarzanka kaže:
jesu ti i sank radili duplici? jel mozes mozda poslat sliku?
I ja bih voljela vidjeti fotografiju!

Prije sam stavila link na fotku Duplićevog nacrt naše kuhinje, mjere su
L 180x210 + šank 60x120

Evo i fotki realizacije. Mi imamo šank (sve rađeno u Dupliću) nakon L kuhinje, s time da je zbog manjka ormarića šank zapravo povišeni ormarić, ali je daska preko njega duža da ne smeta za noge. Otvara se s vanjske strane (samo na dodir) čime se izbjeglo stvaranje kuta s teško dohvatljivim stvarima.



fonemf is offline  
Old 28.03.2007., 12:37   #36
Quote:
fonemf kaže: Pogledaj post
I ja bih voljela vidjeti fotografiju!

Prije sam stavila link na fotku Duplićevog nacrt naše kuhinje, mjere su
L 180x210 + šank 60x120

Evo i fotki realizacije. Mi imamo šank (sve rađeno u Dupliću) nakon L kuhinje, s time da je zbog manjka ormarića šank zapravo povišeni ormarić, ali je daska preko njega duža da ne smeta za noge. Otvara se s vanjske strane (samo na dodir) čime se izbjeglo stvaranje kuta s teško dohvatljivim stvarima.



jedno pitanje: napa ti je samo tak na zidu? odnosno dva pitanja: jel ona u uporabi ili je samo deko-element?
Kamila is offline  
Old 28.03.2007., 12:54   #37
Duplići

A ja vam preporučam topic Kuhinje ... pa malo pročitajte iskustva sa Duplićima ... a imate i topic Kuhinje-ovaj puta rustikalne .... have fun
elegant is offline  
Old 28.03.2007., 13:12   #38
Eduro je najskuplji što se tiče izrade ormara, a Mesarić što se tiče kuhinja..nedavno sam imala opsežno 'istraživanje tržišta' na temu ta 2 segmenta stanovanja.Duplić je najjeftiniji u oba segmenta, ali najeftinija opcija je ipak dobar stolar pa sam osobno posegnula za tim...složio mi je kuhinju za 21500, a 2 ugradbena ormara sa svim stranicama (jedan 2,10x2,6 drugi 2,45x2,6) za 16000
Zasad više nego zadovoljna
Slika kuhinje npr.
laella is offline  
Old 28.03.2007., 14:41   #39
Quote:
Kamila kaže: Pogledaj post
jedno pitanje: napa ti je samo tak na zidu? odnosno dva pitanja: jel ona u uporabi ili je samo deko-element?
napa je pricvrscena na zid, i radi (nije samo deko-element), ali jos nismo proveli cijev, pa za sad radi na samoventilaciju; u nekom trenutku cemo ju spojit na vanjsku ventilaciju, i najvjerojatnije (kao Laella) zakamuflirat knaufom jer je ruzno vidjeti cijevi...
fonemf is offline  
Old 28.03.2007., 14:51   #40
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
Eduro je najskuplji što se tiče izrade ormara, a Mesarić što se tiče kuhinja..nedavno sam imala opsežno 'istraživanje tržišta' na temu ta 2 segmenta stanovanja.Duplić je najjeftiniji u oba segmenta, ali najeftinija opcija je ipak dobar stolar pa sam osobno posegnula za tim...složio mi je kuhinju za 21500, a 2 ugradbena ormara sa svim stranicama (jedan 2,10x2,6 drugi 2,45x2,6) za 16000
Zasad više nego zadovoljna
Slika kuhinje npr.
Tvoja kuhinja je zaista divna (vidjela sam ju i na slikicama stana).
Posebno mi se svidja donji dio (puno radne povrsine ), i taj istureni dio za stolice (mi se grizemo jer se nismo sjetili da mozemo i u tu stranu produziti sank u odnosu na ormaric )
I napa je odlicna s tim knaufom i lampicama... :klap:
Nadam se da ces staviti fotke svojih ormara. Jako me zanimaju jer i mi zelimo ugradbene oramre (raspitivali se u eduru, komandoru i kod duplica). Tko ti je to radio? (podrucje zagreba?) Ajde, izreklamiraj tog stolara!
fonemf is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.