Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2008., 01:56   #1
Alahove nevjeste

Ne znam da li ste čitali tu knjigu...

Napisala ju je ruska novinarka Julija Juzik.Govori o Čečenkama samoubojicama, njihovim tužnim životnim pričama i kako su bile vrbovane od strane Basajeva i trenirane.

Jako tužna knjiga, zabranjena u Rusiji pod izlikom da opravdava terorizam.

Autorica opisuje ruske zločine, ali isto tako osuđuje i čečenske ''warlordove'' koji su iskoristili tragedije tih žena i poslali ih u smrt.

Jedna od tih djevojaka je bila u ljubavnoj vezi sa vlastitim bratom i da bi ''oprala'' grijeh postala je živa bomba.

Šokiralo me kako su čečenski muškarci postupali prema njima. Bilo je slučajeva seksualnog iskorištavanja, odnosno ''dijeljenja'' djevojke između više muškaraca. Čudi me da se tako nešto toleriralo kod strogih vjernika kakvima se smatraju.
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 04:40   #2
Knjiga je tipična ruska ratna propaganda.
Nagledao sam se sličnih iz Miloševićeva vremena.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 19:41   #3
Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
Ne znam da li ste čitali tu knjigu...

Napisala ju je ruska novinarka Julija Juzik.Govori o Čečenkama samoubojicama, njihovim tužnim životnim pričama i kako su bile vrbovane od strane Basajeva i trenirane.

Jako tužna knjiga, zabranjena u Rusiji pod izlikom da opravdava terorizam.

Autorica opisuje ruske zločine, ali isto tako osuđuje i čečenske ''warlordove'' koji su iskoristili tragedije tih žena i poslali ih u smrt.

Jedna od tih djevojaka je bila u ljubavnoj vezi sa vlastitim bratom i da bi ''oprala'' grijeh postala je živa bomba.

Šokiralo me kako su čečenski muškarci postupali prema njima. Bilo je slučajeva seksualnog iskorištavanja, odnosno ''dijeljenja'' djevojke između više muškaraca. Čudi me da se tako nešto toleriralo kod strogih vjernika kakvima se smatraju.
knjiga će vjerojatno ostaviti jači dojam na čitaoca koji nije upoznat s kulturom jihada, i odnosa prema ženama u šerijatskim društvima. ipak, važna je kao povijesni dokument.
AlBakr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 15:37   #4
ja sam na zegreb doxu gledala istoimeni film.....

ok mi bio
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 10:54   #5
Čitala ali me se nije dojmila. Napisana je previše novinarskim stilom pa mi se čini da autorica temu nije dovoljno iskoristila već se njome poslužila kao da barata informacijom.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 18:24   #6
isto nisam oduševljena, samo nabrajanja i činjenice kao novinski članci, čak bi rekla i dosadno
FLIKI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.