Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2012., 21:47   #321
Donata Jedva čekam prvu priliku da mi zatreba kruh (čitaj maneštru za ručak) pa da zamijesim ovaj kruhić. Ili ću možda prije raditi kukuruznu verziju
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 21:48   #322
coflek, divan je

donata

mislim da ne stignem u ponediljak kruh pravit
a i nisam još skupila dovoljno hrabrosti
__________________
Ne zanima me kakav mi novčanik ima dragi - ja nisam površna i vanjština mi nije tako bitna, važno mi je ono unutra. :o :D (© Nica)
Kad narastem, bit ću moderator! :lux:
MalaMulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 21:51   #323
Quote:
Casidy kaže: Pogledaj post
p.s. Sviđa mi se i ono ispod kruha
Jooj, baš ti hvala! Iznenadi me da takve stvari netko uopće još primjećuje danas

Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Ili ću možda prije raditi kukuruznu verziju
Ajde probaj ovaj raženi, obzirom da si pekla onaj alpski komplicirani, ovako ćeš usporediti koji se bolje isplati raditi.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 21:55   #324
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Jooj, baš ti hvala! Iznenadi me da takve stvari netko uopće još primjećuje danas
Primijetila sam i ja, samo nisam neka od i ne znam da li je to (tvoj) ručni rad pa nisam htjela komentirati

Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Ajde probaj ovaj raženi, obzirom da si pekla onaj alpski komplicirani, ovako ćeš usporediti koji se bolje isplati raditi.
Dogovoreno


Imam jedno pitanje vezano uz metodu pečenja - kolikog promjera ti je ta padela i da li bi se ta padela trebala koristiti samo za pečenje kruha ili se u njoj kasnije opet može kuhati?
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 22:01   #325
Quote:
coflek kaže: Pogledaj post
E, da, kak vama to s tim brašnom tak ispadne?
ja sam pobrašnila samo dno rajngle,
a po kruhu gore nisam niš brašnila
(nije pisalo u receptu)
Kada kruh staviš peći prevrneš ga s krpe tako da ona donja strana bude gore, kako je dobro pobrašnjen prije nego se stavi na krpu za zadnje dizanje, a i na krpu stavim brašna, onda ispada kao veliki "crincles" ... kasnije to brašno otresem, naravno.


Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje vezano uz metodu pečenja - kolikog promjera ti je ta padela i da li bi se ta padela trebala koristiti samo za pečenje kruha ili se u njoj kasnije opet može kuhati?
Išla sam mjeriti, ima 24 cm promjer i visina oko 15 cm. Ovu u Italiji najnormalnije koristim i za kuhanje, a u Hr imam dvije starije emajlirane zdjele, jednu veću i jednu manju, ovisno koliko veliki kruh pečem, te dvije mi služe samo za kruh.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 23:08   #326
Upravo sam pregledala sve postove od zadnjeg puta i moram vas sve pohvaliti. Svi kruhovi super izgledaju: i oni sa sjemenkama, i bijeli i kombinacija s kukuruznim brašnom, pa s raženim... Drago mi je da se stvaraju nove kombinacije i dijele iskustva. Odmah me uhvati inspiracija za pravljenje kruha. Tako je i nastao ovaj današnji. Kombinacija starter (Donatina verzija), pola bijelo pola integralno pšenično brašno i pola vrećice kvasca. Uz dodatak prženih sezamovih sjemenki...

__________________
Moj blog
Little Miss Violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 07:24   #327
Ja došao prijaviti da kukuruzni od jučer ima odličan okus, praviti ću ga ponovo zasigurno

Hvala svima na pohvalama i Donati na svim receptima
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 09:26   #328
I ja se zahvaljujem Donati na isprobanim receptima i dojmovima.

P.S. tek sada sam skužila da sam postala "malo veću" sliku nego šta je običaj. Ako je to problem, molim moderatore da je maknu, ja više ne mogu
__________________
Moj blog
Little Miss Violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 09:35   #329
LMV, super ti izgleda kruh koliko si ga dugo dizala s obzirom na te pola vrećice kvasca kojeg si koristila?
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 11:32   #330
LMV, super izgleda

coflek, tvoj je isto divan

lego, tvoj je neloš moj je mrv'cu lipši, al dobro, šta se može

svi su vam kruhovi divni! za donatin nemam prikladan smajlić ( ) koliko je dobar!

ja mislim da ću ja prvo pravit onaj bijeli kojeg je casidy stavila neki dan! samo tribam riješit problem posude za pečenje, obzirom da nemam prikladnu

* silujem nove smajliće, skužajte na retardiranom postu
__________________
Ne zanima me kakav mi novčanik ima dragi - ja nisam površna i vanjština mi nije tako bitna, važno mi je ono unutra. :o :D (© Nica)
Kad narastem, bit ću moderator! :lux:
MalaMulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 12:49   #331
@LMV, krasan kruh


Quote:
MalaMulica kaže: Pogledaj post
coflek, divan je
fala mule

htjela sam raditi četvrtasti oblik, onak ko onaj tvoj prvi,
volim kukuruzni u tom obliku, ali nemam poklopac za taj kalup
s čim si ti poklopila?
coflek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 12:55   #332
@lego: cijelu noc sam da ostavila da se dize. Korisitla sam starter+1/2 vrecice kvasca na 500g brasna (kombinacija psenicno bijelo i integralno).
@Mala Mulica: ni ja nemam prikladnu tepsiju pa ga pecem na onom velikom protvanu iz pecinice. Sastrane stavim dva remekina puna vode koji vlaze povrsinu kruha dok se pece. Zato korica bude fina hrskava
@Coflek: hvala!
__________________
Moj blog
Little Miss Violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 13:44   #333
Quote:
coflek kaže: Pogledaj post
htjela sam raditi četvrtasti oblik, onak ko onaj tvoj prvi,
volim kukuruzni u tom obliku, ali nemam poklopac za taj kalup
s čim si ti poklopila?
ja prvi kukuruzni nisam ni poklopila! pekla sam ga u onoj velikoj tepsiji iz pećnice, pa je zadržao oblik 'kuverte' tj bio je kvadratan!
a drugi put sam ga pekla u zatvorenoj posudi!
ako želiš baš kvadratni, stavi ga na veliku tepsiju i poklopi nekom većom posudom, bilo kojeg oblika! kruh će ionako zadržat oblik koji mu ti daš!

Quote:
Little Miss Violet kaže: Pogledaj post
@Mala Mulica: ni ja nemam prikladnu tepsiju pa ga pecem na onom velikom protvanu iz pecinice. Sastrane stavim dva remekina puna vode koji vlaze povrsinu kruha dok se pece. Zato korica bude fina hrskava
ma znam, al sam tila peć onoga kojeg je pekla casidy...ček, idem nać linak!

edit: ovaj, a triba redat ove rolice jednu pored druge da se finu spoje i dignu! i sad nemam ideje, osim da napravim duplu smjesu pa redam 2 takva reda u onu duboku tepsiju 30x20 ili tako nešto! a onda mi to puno kruha
__________________
Ne zanima me kakav mi novčanik ima dragi - ja nisam površna i vanjština mi nije tako bitna, važno mi je ono unutra. :o :D (© Nica)
Kad narastem, bit ću moderator! :lux:
MalaMulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 13:48   #334
LMV , odličan kruh
MalaM.. onaj bijeli ja isto pečem u velikoj roštijeri: stavim pek papir, pa dužu stranu kruha naslonim na rub roštijere, a s druge strane dignem pek papir. Dok se diže podbočim s nečim, tako da se ne širi.
Ovaj kruh pečem bez vode u pečnici ,sa ove slobodne strane drži ga samo pek papir. Valjda sam dobro objasnila

Moj bijeli se odlično dignuo, upravo se peče,već vidim navalu na topli kruh
Sljedeći tjedan obavezno ću probati kukuruzni..
__________________
Zamela me bura..
Casidy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 14:06   #335
Quote:
Casidy kaže: Pogledaj post
LMV , odličan kruh
MalaM.. onaj bijeli ja isto pečem u velikoj roštijeri: stavim pek papir, pa dužu stranu kruha naslonim na rub roštijere, a s druge strane dignem pek papir. Dok se diže podbočim s nečim, tako da se ne širi.
Ovaj kruh pečem bez vode u pečnici ,sa ove slobodne strane drži ga samo pek papir. Valjda sam dobro objasnila
aha, podbočiš ga samo dok se diže! dok se peče, nije potrebno ničim ga podbočit, jel da?

dobro si objasnila! hvala!
__________________
Ne zanima me kakav mi novčanik ima dragi - ja nisam površna i vanjština mi nije tako bitna, važno mi je ono unutra. :o :D (© Nica)
Kad narastem, bit ću moderator! :lux:
MalaMulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 15:29   #336
Quote:
MalaMulica kaže: Pogledaj post
ja prvi kukuruzni nisam ni poklopila! pekla sam ga u onoj velikoj tepsiji iz pećnice, pa je zadržao oblik 'kuverte' tj bio je kvadratan!
ok, znaci nema beda ak se ne poklopi.
pekla bum drugi put tak nepoklopljeno, jer hoću taj četvrtasti oblik

jos moram probat i onaj bijeli od waterlily.

i mješani s raženim...
i sa sjemenkama...
coflek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 16:19   #337
Quote:
coflek kaže: Pogledaj post
jos moram probat i onaj bijeli od waterlily.

i mješani s raženim...
i sa sjemenkama...
ništa mi ne pričaj!
sve, sve, sve bi probala! a niti vrimena imam, niti materijal, niti ljude koji bi to pojeli

p.s. rađe peci s poklopcem! bolje se digne i raspukne! probala ja i jedno i drugo, i ovo s poklopcem daje ogromnu razliku
__________________
Ne zanima me kakav mi novčanik ima dragi - ja nisam površna i vanjština mi nije tako bitna, važno mi je ono unutra. :o :D (© Nica)
Kad narastem, bit ću moderator! :lux:
MalaMulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 18:12   #338
Quote:
MalaMulica kaže: Pogledaj post
p.s. rađe peci s poklopcem! bolje se digne i raspukne! probala ja i jedno i drugo, i ovo s poklopcem daje ogromnu razliku
ovo je istina meni je puno bolje sa poklopcem
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 19:03   #339
i meni

danas pekla bijeli no knead od kilograma brasna
kako nemam dovoljno veliku posudu sa poklopcem secirala sam ga na 2 manja


necu slikat
nit imam fotic dobar, nit dobro osvjetljenje
a do sutra ne vjerujem da ce preziveti za slikanje po dejlajtu (ako kisa uopste stane )
Killi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 20:01   #340
Još jedan kruh imamo ... Little Miss Violet - znam da imaš već iskustva s "no knead" kruhom. Kako ti se dopada sa starterom?

Inače, kada koristite starter, bez obzira koje brašno ćete koristiti, računajte da vam doza od 50 gr brašna i 250 ml vode daje starter za 700 gr brašna! Ako idete ispod te količine brašna smanjite količinu startera.

Na temu mog zadnjeg kruha - muž mi je jako zadovoljan, veli da je ovo najbolji od svih dosadašnjih raženih Ne znam ima li smisla dalje eksperimentirati i pokušati još povećati količinu raženog brašna

EDIT: u receptima koje sam stavila zabunom sam utipkala tbs umjesto ts, za one koji imaju one mjerne žličice. Količina kvasca koju uobičajeno stavljam je 1/4 čajne žličice (ts).

Zadnje uređivanje Donata : 26.02.2012. at 20:22.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:13.