Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2011., 21:28   #3281
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Pa ja jedem dosta mesa (baš osjetim da mi fali), i ne štedim se na kruhu (raženi beskvasni) kad sam gladna. Rižu otprilike jednom tjedno, tijesto jednom u 2 tjedna (sve integralno), krumpir uopće ne. Jer isto ne želim više mršavit, izgledam k'o vješalica.
E pliiiiz reci mi gdje ima za kupiti integralni beskvasni kruh? Ja sebi sama pravim kruh bez kvasca i zube polomih dok ga jedem

Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Da, kandida je uzrokovala vaginitis, i bolnu/suhu sluznicu. Blago nama. Vaginitis je svaka upala rodnice (bakterijska, gljivična), ne treba mi ga nitko dijagnosticirat, znam sama da ga imam. Bakterijski se dijagnosticira cervikalnim brisevima.
E dovraga i bestraga

Pa kako da se riješim tog vaginitisa? Nemam candidu sada ali stalno osjećam žarenje i lagano peckanje. Ajme u kakvoj sam ja banani
lady m is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 00:13   #3282
nitko bas ne spominje neugodne mirise. Meni je trenutno takva situacija..jako neugodan miris i iscjedak. Zna me svako tolko zacohati ali samo izvana nikad iznutra. Trenutno koristim lactacyd za pranje al ne kuzim da mi bas pomaze.
Pringles_f is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 09:51   #3283
Quote:
Pringles_f kaže: Pogledaj post
nitko bas ne spominje neugodne mirise. Meni je trenutno takva situacija..jako neugodan miris i iscjedak. Zna me svako tolko zacohati ali samo izvana nikad iznutra. Trenutno koristim lactacyd za pranje al ne kuzim da mi bas pomaze.
Ja nisam imala taj problem, a isto me samo izvana svrbi.
Dva mjeseca sam vodila bitku s njima, pa valjda bih primijetila mirise.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 11:04   #3284
čaj od kadulje-bljuv
__________________
Will I die if I blush my cheeks with an eyeshadow brush?
nutrizone is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 12:45   #3285
Quote:
Pringles_f kaže: Pogledaj post
nitko bas ne spominje neugodne mirise. Meni je trenutno takva situacija..jako neugodan miris i iscjedak. Zna me svako tolko zacohati ali samo izvana nikad iznutra. Trenutno koristim lactacyd za pranje al ne kuzim da mi bas pomaze.
Kakav neugodan misris?

To bi ti mogla biti nekakva bakterija. Recimo za Gardnerelu vaginalis sam pročitala da ima jako slične simptome ko i candida ali iscjedak smrdi po ribi. Canidida ti baš nema nekakav miris, a i iscjedak od candide ne možeš fulati ni da hičeš jer bude sirasti i gust. Zato ginovi zalijepe na ono stakalce kada rade papu i odmah skontaju da je riječ o candidi.

Trebala bi otići kod gina da vidi šta je.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 14:52   #3286
zadnji put kad sam radila papa test bile su mi oznacene gljivice (funghi) i odmah mi je uvalio canesten makar sam mu rekla da sam vise puta to pila i nista. Ostalo je valjda bilo ok ali proslo je dosta vremena od toga. Ali uvijek imam iscjedak sirast gust ma svakakav ali evo u zadnje vrijeme i taj neugodan miris. Nakraju mozda nemam kandidu nego nesto sasvim drugo.
Pringles_f is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 15:05   #3287
Quote:
Pringles_f kaže: Pogledaj post
zadnji put kad sam radila papa test bile su mi oznacene gljivice (funghi) i odmah mi je uvalio canesten makar sam mu rekla da sam vise puta to pila i nista. Ostalo je valjda bilo ok ali proslo je dosta vremena od toga. Ali uvijek imam iscjedak sirast gust ma svakakav ali evo u zadnje vrijeme i taj neugodan miris. Nakraju mozda nemam kandidu nego nesto sasvim drugo.
candida nema miris uopće tako da definitivno kod ginića da nije što drugo.. pretpostavljam da nisi "pila" canesten nego da si ga "mećala" u špiljicu
__________________
Life is not a dress rehearsal.
*SveMirac* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 15:23   #3288
Quote:
*SveMirac* kaže: Pogledaj post
candida nema miris uopće tako da definitivno kod ginića da nije što drugo.. pretpostavljam da nisi "pila" canesten nego da si ga "mećala" u špiljicu
Ispravak netocnog navoda..stavljala ih u skuljicu, spiljicu
Pringles_f is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 15:31   #3289
Quote:
Pringles_f kaže: Pogledaj post
zadnji put kad sam radila papa test bile su mi oznacene gljivice (funghi) i odmah mi je uvalio canesten makar sam mu rekla da sam vise puta to pila i nista. Ostalo je valjda bilo ok ali proslo je dosta vremena od toga. Ali uvijek imam iscjedak sirast gust ma svakakav ali evo u zadnje vrijeme i taj neugodan miris. Nakraju mozda nemam kandidu nego nesto sasvim drugo.
Pa moguće je uz neku bakterijsku infekciju dobiti i candidu. Candida je inače normalna u mikroflori ali kad joj se stvore pogodni uvijeti ona se nakoti i onda počne raditi probleme.

Kažem ti Gardnerela ima jako slične simptome kao i candida (i ona je kao i candida normalan stanovnik flore u maternici), samo što još uz sve to ima i neugodan miris. Legica mi ju je imala i pila je mislim medazol (antibiotik).

Samo ti odi kod gina i inzistiraj na brisevima. Meni je moj skroz vikao da je candida pa je na kraju ispao streptokok (jest da sam uz njega imala i candidu).
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 16:45   #3290
zvala sam negdje u 12 mj ginica..sestra kaze prvi slobodni termin u 6 mj osim da nije nesto hitno. Ajme luda dosla. Ma sutra cu zvat i reci da je hitno da ne mogu vise malo dramatit valjda ce upalit.
Pringles_f is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 17:02   #3291
Reci da imaš iscjedak čudnog mirisa i da te boli jajnik ili zdjelica. Ako te ne budu nakon toga ranije primili, mijenjaj gina.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 21:57   #3292
nakon sta sam probala sa twinlabovim yeast fighterom i lactogynom ili kako se vec zovu one skupe tablete sta ih je 10tak u kutiji za 80tak kuna i nekakvih homeopatskih tabletica sad uzimam ovo - Advanced Multi-Bilion Dophilus od Solgara... navodno ima vise probiotika od lactogyna i nije samo za crijevnu floru nego i vaginalnu.. vidit cemo jel pomaze :/
i definitivno nisu svi intimo gelovi dobri i mogu negativno utjecat na kandidu, meni je vagisan iako niskog ph ocajan dok mi je hygiea ok


Maknut link. Molim vas da ne stavljate linkove na proizvode. Hvala!
leeloo27
__________________
run 4 ur life

Zadnje uređivanje leeloo27 : 22.03.2011. at 22:02.
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 08:17   #3293
Quote:
lady m kaže: Pogledaj post
E pliiiiz reci mi gdje ima za kupiti integralni beskvasni kruh? Ja sebi sama pravim kruh bez kvasca i zube polomih dok ga jedem

Pa kako da se riješim tog vaginitisa? Nemam candidu sada ali stalno osjećam žarenje i lagano peckanje. Ajme u kakvoj sam ja banani

Kupujem raženi u Konzumu, tvrd k'o kamen. Samo njega jedem od početka dijete (zadnjih mjesec-dva jedem i obični raženi, neće me valjda ubit ta germa unutra).
A nikako - kad se sluznica oporavi od kandide (što će potrajati očito ), sve će valjda unormaliti dolje.
Mi smo za staro željezo.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 13:06   #3294
evo javljam da je stanje savršeno dobro nakon korištenja multygin gela , svrabu ni traga već danima

Netko je gore rekao da je pod kantarionovo ulje kupio ulje nočurka
nočurkovo ulje nikako nije kantarionovo ulje
titirlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 13:39   #3295
Quote:
titirlica kaže: Pogledaj post
Netko je gore rekao da je pod kantarionovo ulje kupio ulje nočurka
nočurkovo ulje nikako nije kantarionovo ulje
To bi bila ja Trgovac mi krivo dao, ja naravno nisam uspjela nac racun, ali svejedno sam ga uspjela zamijenit za kantarionovo, tako da je sve o.k.
mia.principessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 16:18   #3296
Quote:
lady m kaže: Pogledaj post
E baš si me nasmijala

Nedavno sam bila kod ginekologa i frajer mi uvali 4 kutije antibiotika zbog ureaplazme i e.coli. A na moje pitanje - kako mi može davati atb. kad zna da imam candidu, dobila sam odgovor da na te atb candida ne reagira

Zbrisala sam glavom bez obzira
Atb nisam ni takla, probati ću riješiti sa alternativnim lijekovima. Ne usudim se jer znam da bi ove gljivetine imale pravi party
imaš ešerihiju koli. to je opasno. za to ti trebaju antibiotici (ja sam doduše imala probleme s e.coli, koja se nije htjela nikako otjerati oralnim uzimanjem antibiotika, mislim da smo isprobali 3 ili četiri različita, a završilo je tako da sam tjedan dana bila prisiljena odlaziti na pikanja)
i na gljivve nisu djelovale. nikako. ni prošlo ni pogoršalo. bila je "lagana upalica" cijelo vrijeme, a onda sam par mjeseci cuclala biljne kapi pa je prošlo.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Escherichia_coli

k tome, ureaplazma ti (guglaj mikoplazme.) uz još neke bakterijice ti mogu dovesti do komplikacija u trudnoći.

e sad, ako ti je ginekolog radio briseve, znači da je posumnjao na ozbiljno.
imaš baktrijsku vaginozu+ureaplazme+kandidijazu.

s tim da kad sam ja radile briseve doktorica je fino objasnila da su bakreije glavni uzrok takvim "upalama" i glavni problem, a kandida samo posljedica (zbog sniženog ph. sad evo imam one vaginalete s vitaminom C i super su)

edit: evo još jednog razloga zašto se brinuti zbog ureaplazmi: http://www.femigel.info/mikoplazma/
Valerchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 17:29   #3297
Sad sam tek vidjela ovaj post od lady m. Lady m obavezno pij te antibiotike koje si dobila, candida je pičkin dim naspram ove dvije beštije. Naravno čim počneš piti antibiotike obavezno stavljaj vaginalete (to se inače radi, čim trebaš početi piti antibiotike trebaš početi i sa vaginaletama za gljivice) i pij probiotike u kapsulama.

Cure neke od vas se stvarno zajebavaju. Kako možete izignorirati savjet doktora na svoju ruku bez da se ne savjetujete sa drugim doktorom ako prvome ne vjerujete.

Ne zajebavajte se sa svojim zdravljem i ne slušajte baš sve što pročitate na netu i forumu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 17:47   #3298
leeloo27 - sori na linku

jel itko od vas koji imate problema s vaginalnom kandidom radio kakav test na istu?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 18:34   #3299
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Kupujem raženi u Konzumu, tvrd k'o kamen. Samo njega jedem od početka dijete (zadnjih mjesec-dva jedem i obični raženi, neće me valjda ubit ta germa unutra).
Evo tek jučer mi je na pamet pao bio&bio i imaju 3 vrste integralnog beskvasnog kruha pa sam ga kupila

@Valerchy, leeloo27: hvala cure za dobronamjerne savjete ali antibiotici su mi trenutno zadnja opcija. Tek kad mi ne pomogne fitoterapija ili homeopatija i nemam drugog izbora uzeti ću antibiotike.
Candidu sam dobila jer su me dragi doktori kljukali bez prekida više od 10 mjeseci antibioticima. Imunitet mi je bio jako loš pa sam stalno bila bolesna, osjećala kronični umor, izgubila težinu, apetit...bila sam u jako lošem stanju. I pila sam antibiotike zbog e.coli ali bez pomoći.

Ureaplazma mi je ustanovljena tek prije cca 40 dana i koristim alternativne lijekove. Svjesna sam da se sa bakterijama nije za zezati ali kad mi je ginekolog dao 4 paketa antibiotika koje bi trebala piti puna 2 mjeseca...za sada ne želim to. Previše sam novaca i truda uložila u alternativu da mi se imunitet ojača i stavi me na noge.

Razumijem da su nekima antibiotici jedina opcija, meni je posljednja.

I candida mi je sad pod kontrolom i ne želim se vratiti na početak i opet početi piti antibiotike.

Zaključak je da uzimam lijekove protiv e.coli i ureaplazme ali nisu antibiotici. Ako ne pomogne, tada ću razmišljati o antibioticima.

Ako i dalje mislite da griješim nakon mojeg objašnjenja voljela bi da mi to kažete jer više glava više zna

I još nešto...leeloo27, spomenula si drugo mišljenje...išla sam kod dr. Dorić i savjetovala mi je da ne pijem antibiotike već da probam riještiti problem alternativom

Zadnje uređivanje lady m : 23.03.2011. at 18:39.
lady m is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 23:49   #3300
Lady m, onda dobro ako si se posavjetovala sa drugim doktorom, ja sam mislila da si na svoju ruku zanemarila savjet svoga gina.

Ja ti držim fige da riješiš to sa alternativom, ako vidiš da ti se stanje ne popravlja onda popij te nesretne antibiotike. I uvijek kad ih piješ odmah stavljaj vaginalete za gljivice. To bi trebalo biti pravilo, jer gotovo sve cure nakon antibiotika imaju problema sa gljivicama.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:51.