Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service > Tutorials

Tutorials Ovdje ostavljajte svoje upute i savjete za lakši, brži i bolji rad s vašim računalom. Ovdje ne postavljajte pitanja. Za to postoji Help servis.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2018., 09:02   #561
Trebam malu pomoć.

Kupio sam TV Sony KD-55XE9005. Na njemu postoje četiri HDMI ulaza >
HDMI 1
HDMI 2
HDMI 3 (ARC)
HDMI 4
Također, imam grafičku karticu GeForce GTX 1050 Ti Windforce OC 4G.

Prvo sam, tutlek, samo spojio računalo na HDMI 2 (Raspberry Pi 3 sam upiknuo u HDMI 3) i veselim se kako je NVIDIA Control Panel prepoznao Sony TV, međutim kod njegove rezolucije je pisalo 1080p, 1920 x 1080 (native). Također, nije postojala mogućnost povećanja rezolucije. Rekoh, koji q!?

Tada sam malo prošvrljao opcijama telke i naišao na mogućnosti vanjskih ulaza u kojima postoji opcija Format HDMI signala koja, kad se izabere, daje dvije mogućnosti >
a) Standardni format
b) Poboljšani format: Prikazuje HDMI signale visoke kvalitete na HDMI ulazima 2 i 3. Odaberite tu opciju samo ako vaš uređaj podržava HDMI formate visoke kvalitete, poput 4K 60p 4:2:0 10bit, 4:4:4, 4:2:2

Rekoh, odlično. Kako je bila odabrana opcija Standardni format, izabrao sam Poboljšani format. Nikaj se nije automatski dogodilo nego sam u NVIDIA Control Panelu morao ručno izabrati (sad se pojavila ta mogućnost) 4k x 2k, 3840 x 2160. Napominjem da pored 1080p, 1920 x 1080 i dalje postoji oznaka (native). OK, fakat sam uspio promijeniti rezoluciju, ali kod NVIDIA colour settings mogu izabrati samo >
a) Output colour format: YCbCr420
b) Output colour depth: 8 bpc
c) Output dynamic range: Limited

Rekoh, idem probati HDMI 3 (ARC). Vratio sam rezoluciju na 1080p, 1920 x 1080 (native). Upiknuo sam u HDMI 3 (ARC) računalo, restartao ga i kad se podigao OS, automatski se na telki promijenila rezolucija na 4k x 2k, 3840 x 2160 pored koje se pojavila oznaka (native). Međutim, kod NVIDIA colour settings stoji >
a) Output colour format: YCbCr420
b) Output colour depth: 8 bpc
c) Output dynamic range: Limited

Tu sada postoji mogućnost promjene a), ali čim izaberem YCbCr422 ili YCbCr444, nestane slike na TV-u te se pojavi poruka Nema signala. Probjerite vanjski ulaz ili odaberite drugi ulaz koristeći tipku INPUT. Zašto? I ovaj Limited pod c) me hebe, zašto ne mogu izabrati Full? Ili zašto ne mogu izabrati 10 bpc pod b)?

Da ostavim računalo upiknut u HDMI 3 (ARC), a da u HDMI 2 upiknem Raspberry Pi 3? Ili da spojim obratno pa da u NVIDIA Control Panelu ručno promijenim rezoluciju na telki? Mogu li tu još nešto napraviti da izvučem najbolje iz grafulje i telke? Ili je ovo najbolje od najboljeg?

Pa nema smisla da na telki izaberem Standardni format te da na njoj ne koristim 4K rezoluciju, zar ne?

PS: Sorry svima na opširnom postu. Nisam čabe iz pisanja zadaćnica dobivao petice
mrzm smglsnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2020., 07:21   #562
nemas dvi ulaz na tv?
__________________
they see me trollin', they hatin'
willo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2021., 16:09   #563
Pod 1 možda ne trebate dirati. Pod 2 odabirete 10bit samo ako imate 10bit-ni panel. Pod 3 bi trebao podržavati full RGB, ako je uopće o tome riječ pod 3.

https://pcmonitors.info/articles/cor...-and-amd-gpus/

Pročitajte ovo da shvatite šta uopće radite sa tim izmjenama.
__________________
Toliko je hladno vani da pingvini žicaju za čaj
Penguin office is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2021., 18:55   #564
Odgovarate na post star 2 godine, i kad ste vec krenuli nemoze dobit 4:4:4 na 4k jel ta kartica ima 1.4 hdmi out i nema dovoljnu propusnost.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
I made a God out of blood , Not superiority
I killed the king of deceit , Now I sleep in anarchy
exzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2021., 06:13   #565
Ali nije uzalud bilo. Ja za to da je propusnost nisam znao, sad znam kada bude zapinjalo.
__________________
Toliko je hladno vani da pingvini žicaju za čaj
Penguin office is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2024., 08:39   #566
Pozdrav

Zanima me dali mogu kablom izlaz C na mobitelu ulaz na televizor HDMI spojiti mobitel sa televizorom i na taj način gledati IP televiziju
koju imam instaliranu kao aplikaciju na mobitelu.tj dali će mi se reproducirati sa mobitela na TV nešto kao kad spojim laptop sa televizorom HDMI na HDMI ?

hvala
tunger410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2024., 11:09   #567
ovisi o mobitelu, manji dio ih podrzava, uglavnom samsung modeli S. ali svaki mobitel moze projicirati na televizor bezicno sliku ili skines na TV IPTV aplikaciju
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2024., 12:28   #568
Quote:
klingonac_worf kaže: Pogledaj post
ovisi o mobitelu, manji dio ih podrzava, uglavnom samsung modeli S. ali svaki mobitel moze projicirati na televizor bezicno sliku ili skines na TV IPTV aplikaciju
Mobitel je Samsung S10 + a televizor nije nažalost Smart TV. Kabel košta 15 eura pa zato pitam dali netko zna da ne kupim kabel pa da onda ne radi.
tunger410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2024., 13:49   #569
https://eu.community.samsung.com/t5/...y/td-p/4241917

Navodno podrzava...

Ali neki android box/stick je, po meni, puno bolje rijesenje
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2024., 14:54   #570
ne podržava. instalirao sam MHl checker i kaže da uređaj ne podržava Mhl connection jbg
tunger410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2024., 15:05   #571
Mislim da S10+ ne koristi MHL, nego koristi "pravi" USB-C to HDMI (DP alt).
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2024., 15:14   #572
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Mislim da S10+ ne koristi MHL, nego koristi "pravi" USB-C to HDMI (DP alt).
budem probao dogovoriti u ducanu da im vratim kabel ako ne uspijem se povezati. javim..
tunger410 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.