Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2007., 23:10   #81
to sto ste rekli nema veze s ničime kakav je pas to je sve do vlasnika,i vjeruj upoznala sam jedne ljude koji imaju mopse sa rodovnicama bla bla odvratni su bolezljivi i sve tako da su to gluposti rodovnica ne sluzi ničemu...inace bavim se psima mal više tak da znam mnogo o tome informirana sam
aisha... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 23:20   #82
Quote:
aisha... kaže: Pogledaj post
to sto ste rekli nema veze s ničime kakav je pas to je sve do vlasnika,i vjeruj upoznala sam jedne ljude koji imaju mopse sa rodovnicama bla bla odvratni su bolezljivi i sve tako da su to gluposti rodovnica ne sluzi ničemu...inace bavim se psima mal više tak da znam mnogo o tome informirana sam
nisam mislila na rodovnice nego na uzgojne dozvole....
__________________
sanja
mala mazica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 23:22   #83
ma ne to uzgojno pravo sta vrijedi to..kuziš puno više ljudi koji to nemaju bolje se bave psima i bolji su psi nego kod nekih koji imaju uzgojno pravo,to nije nista,nikakva sigurnost ničega...ja kada sam kupovala psa ,rekla sam si sama sta bude bit ce,nitko nije kriv ako se moj pas razboli...tako da...sve je od zivotinje do zivotinje
aisha... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 23:26   #84
Quote:
aisha... kaže: Pogledaj post
ma ne to uzgojno pravo sta vrijedi to..kuziš puno više ljudi koji to nemaju bolje se bave psima i bolji su psi nego kod nekih koji imaju uzgojno pravo,to nije nista,nikakva sigurnost ničega...ja kada sam kupovala psa ,rekla sam si sama sta bude bit ce,nitko nije kriv ako se moj pas razboli...tako da...sve je od zivotinje do zivotinje
upravu si,ali da si bar vidjela u kakvim uvjetima taj tip drži pse,to je katastrofa... u prostoriji 3 sa 3 u kojem je bračni krevet na kojem spavaju,vrše nužde, to onda samo prekrije novinama i super!!! ma joj jadni psići
__________________
sanja
mala mazica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 23:30   #85
taj od kojega si ti uzela ili...?? ma kuziš taj covjek se očito bavi psima jel zeli samo pare zaraditi,sto je po meni glupo,treba se baviti ako to voliš,strasno je ovo,iako ja nisam do sada vidjela takve slučajeve...i nadam se da ni necu
aisha... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 23:34   #86
Quote:
aisha... kaže: Pogledaj post
taj od kojega si ti uzela ili...?? ma kuziš taj covjek se očito bavi psima jel zeli samo pare zaraditi,sto je po meni glupo,treba se baviti ako to voliš,strasno je ovo,iako ja nisam do sada vidjela takve slučajeve...i nadam se da ni necu
ma da od njega smo uzeli,kreten,ali nisam imala<srca ostaviti ga u takvim uvjetima! i još nam je rekao da ga trebamo hraniti sa mljećnim namazima,pilećim kostima i takvim sranjima
__________________
sanja
mala mazica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 23:36   #87
ajme meni kake kosti pileće,nemoj ni slučajno,moj ni sad sa 1 godinom ne jede to,ni slučajno ne daj,njegovu hranu s kojom ga hranis hrani,i mozes piletine mu davati bjelog mesa to mu nece naskoditi a obozavaju to,i ponekad rize mu dati moj obozava to...
aisha... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 23:38   #88
Quote:
aisha... kaže: Pogledaj post
ajme meni kake kosti pileće,nemoj ni slučajno,moj ni sad sa 1 godinom ne jede to,ni slučajno ne daj,njegovu hranu s kojom ga hranis hrani,i mozes piletine mu davati bjelog mesa to mu nece naskoditi a obozavaju to,i ponekad rize mu dati moj obozava to...
znam,hranimo ga hils hranom i ponekada bijelo meso i riža
__________________
sanja
mala mazica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 23:39   #89
ajd molim vas ako netko dođe do njega tj mopsfamily da mi javi,tako bi mu svašta rekla,najrađe bi ga tužila
__________________
sanja
mala mazica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 23:39   #90
vidiš moj je jeo sve te hrane ,i hills koji ne voli,i jeo je eukanubu dugo dugo i sad hoće samo friskis od suhe hrane,,,al et deblja se ko lud ima 9 kg a godinu dana puni za 2 dana jupii nemo ima rođoš he he a nesmije papati tortu zato ce dobiti mesa bjeloga he he
aisha... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 23:40   #91
a ti si od te mopsfamily uzela pa oni su kao super ne kuzim??
aisha... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 23:42   #92
Quote:
aisha... kaže: Pogledaj post
a ti si od te mopsfamily uzela pa oni su kao super ne kuzim??
tako sam i ja ćula da su super kadna kraju.......eto to štosam ti isprićala,ako budeš imala priliku oditamo,to ti je na savici negdje
__________________
sanja
mala mazica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 23:42   #93
odakle su oni ??? pa gle nemos nista tuzbom dobiti ali nije u redu da se covjek tako ponasa prema njima
aisha... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 23:45   #94
jel tvom mopsu prošlo ono s kozom mala mazica jel dobro sada??
aisha... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 23:45   #95
Quote:
aisha... kaže: Pogledaj post
odakle su oni ??? pa gle nemos nista tuzbom dobiti ali nije u redu da se covjek tako ponasa prema njima
zagreb,savica!!!
__________________
sanja
mala mazica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 23:47   #96
Quote:
aisha... kaže: Pogledaj post
jel tvom mopsu prošlo ono s kozom mala mazica jel dobro sada??
ma je prošlo mu je,jućer smo bili na zadnjoj kontroli i sada je napokon sve uredu... nakon 4 mj ljećenja
__________________
sanja
mala mazica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 23:55   #97
Quote:
aisha... kaže: Pogledaj post
to sto ste rekli nema veze s ničime kakav je pas to je sve do vlasnika,i vjeruj upoznala sam jedne ljude koji imaju mopse sa rodovnicama bla bla odvratni su bolezljivi i sve tako da su to gluposti rodovnica ne sluzi ničemu...inace bavim se psima mal više tak da znam mnogo o tome informirana sam
Pa čini mi se da bi se ipak trebala malo bolje informirati.
Da se baviš psima ozbiljnije sigurno ne bi tako razmišljala, a i znala bi da je cijena rodovnice 150 kuna pa prema tome ne može biti samo "mamljenje novca" kako si ti rekla.
Da, za bolesti pogotovo demodikozu koju u zadnje vrijeme ima gotovo svaki mopsić su krivi vlasnici koji dozvoljavaju da u uzgoj idu mopsići koji su preboljeli demodikozu, a genetski se prenosi.
Sasvim je sigurno da ne postoje bez veze uzgojne dozvole. I ne bi danas bilo toliko visokih, štrkljavih mopsića s premalim glavicama da u uzgoj idu jedinke koje zadovoljavaju uvjetima i imaju uzgojnu dozvolu.
Ja ne uzgajam, niti ne namjeravam, ali jako volim ovu pasminu i nimalo mi se ne sviđa u šta se pretvara zahvaljujući štancerima, švercerima i sličnima.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 11:48   #98
Quote:
lea_li kaže: Pogledaj post
Pa čini mi se da bi se ipak trebala malo bolje informirati.
Da se baviš psima ozbiljnije sigurno ne bi tako razmišljala, a i znala bi da je cijena rodovnice 150 kuna pa prema tome ne može biti samo "mamljenje novca" kako si ti rekla.
Da, za bolesti pogotovo demodikozu koju u zadnje vrijeme ima gotovo svaki mopsić su krivi vlasnici koji dozvoljavaju da u uzgoj idu mopsići koji su preboljeli demodikozu, a genetski se prenosi.
Sasvim je sigurno da ne postoje bez veze uzgojne dozvole. I ne bi danas bilo toliko visokih, štrkljavih mopsića s premalim glavicama da u uzgoj idu jedinke koje zadovoljavaju uvjetima i imaju uzgojnu dozvolu.
Ja ne uzgajam, niti ne namjeravam, ali jako volim ovu pasminu i nimalo mi se ne sviđa u šta se pretvara zahvaljujući štancerima, švercerima i sličnima.
o čemu ti pričaš kakva cijena rodovnice 150 kn ne moze rodovnicu imati svaki pas jel ju nasljeduje od roditelja ili ti papire,ako pas nije sa papirima ne moze biti niti mali njihov,i demodikoza to ima gotovo svaki mops,i jako se brzo lječi i nije vise toliko strasno kao prije,tako da to je njima bolest kao nama neznam nesto na kozi sto ode.Jer vjeruj da nema garancije i nemora biti nasljedno nego je to do imuniteta kao prvo,a kao drugo ti misliš ako roditelji tvoga mopsa nisu imali demodikozu da tvoj nece imati..nebudi sigurna toliko
aisha... is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 12:41   #99
Quote:
aisha... kaže: Pogledaj post
o čemu ti pričaš kakva cijena rodovnice 150 kn ne moze rodovnicu imati svaki pas jel ju nasljeduje od roditelja ili ti papire,ako pas nije sa papirima ne moze biti niti mali njihov,i demodikoza to ima gotovo svaki mops,i jako se brzo lječi i nije vise toliko strasno kao prije,tako da to je njima bolest kao nama neznam nesto na kozi sto ode.Jer vjeruj da nema garancije i nemora biti nasljedno nego je to do imuniteta kao prvo,a kao drugo ti misliš ako roditelji tvoga mopsa nisu imali demodikozu da tvoj nece imati..nebudi sigurna toliko
Pa naravno da rodovnicu ne može imati svaki mops. Tko je rekao da može
A ne pitaš se zašto skoro svaki mops ima demodikozu i nije sitina da se uvijek lako liječi. Malo prošvrljaj po forumu pa ćeš vidjeti koliko patnje ta bolest može zadati.
A čim je preporuka da u uzgoj nejdu mopsići (odnosno psi općenito) koji su imali demodikozu (ne znam je li samo oni s generaliziranim oblikom ili i s lokalnim) vjerojatno ima nešto u tome. Jel tako?
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 13:06   #100
Cure, mopsfamily je zatvoren zbog muljaže s papirima. Dakle, svaka kuja može dobiti papire za određeni broj legala, moje je bilo zadnje. Nakon toga je moja frendica kupila bež dečka sa papirima, bar tako su rekli. I onda 3,4,5 mj. ništa, silni izgovori i povrat para nikad nije dobila.
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.