Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2002., 11:24   #1
uho, grlo, nož

jeste citali?
i?
sad je ta knjiga strasno "in" i svi je citaju i svi je strasno hvale....i svi se strasno cude kad kazem da me je knjiga ostavila posve ravnodusnom! mislim da je to najgori dojam koji ti knjiga moze ostavit. bas nikakav!procitala sam do kraja, zatvorila, i pomislila da mi je bilo bolje da sam citala agatu kristi!
a mozda sam glupa pa nisam skuzila kaj je u knjizi trebalo skuzit.
ako je netko skuzio zasto je ta knjiga tak super, lijepo molim da mi objasni pa da onda i meni bude super pa da i ja mogu biti "in"
feniksich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2002., 13:02   #2
nisam čitala.. autor?
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2002., 14:03   #3
vedrana rudan
feniksich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2002., 14:31   #4
Re: uho, grlo, nož

Quote:
feniksich kaže:
jeste citali?
i?
sad je ta knjiga strasno "in" i svi je citaju i svi je strasno hvale....i svi se strasno cude kad kazem da me je knjiga ostavila posve ravnodusnom! mislim da je to najgori dojam koji ti knjiga moze ostavit. bas nikakav!procitala sam do kraja, zatvorila, i pomislila da mi je bilo bolje da sam citala agatu kristi!
a mozda sam glupa pa nisam skuzila kaj je u knjizi trebalo skuzit.
ako je netko skuzio zasto je ta knjiga tak super, lijepo molim da mi objasni pa da onda i meni bude super pa da i ja mogu biti "in"
Ma, nije u tome stvar, ona je jednostavno jedna od prvih s ovih prostora koja se sluzi otvoreno razgovornim jezikom, psovačkim jezikom i progovara o nekim temama o kojima je E. Jong govorila prije Krista.Utoliko je boom.

Nije me ostavila ravnodushnom, ali me nije ni oborila s nogu.

Slavenka D.,D.Ugresic to josh uvijek chine, ali Vedrana ne.

I E.Jong , josh uvijek sa "Strahom od pedesete", svaka žena u 30-tima treba prochitati ovu knjigu.

Ne zbog femini-brija, nego zbog ženstva.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2002., 14:40   #5
cula sam i ja za tu knjigu,al procitavsi ovaj odlomak nije me privukla da je kupim.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2002., 18:21   #6
Da, da.. meni se na neki način sviđa, ali ko što sam rekla već prije negdje ~ baba je prosta i ne vidim razlog zbog čeg je knjiga baš TAK JAKO isfurana. Ali sve u svemu, osvježavajuće, iako mi baš idu na q ti dijelovi koje je Samantha gore navela...
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 19:34   #7
Pa kaj vam je ljudi?
Velite, Vedrana pise kao Erica Jong prije 2o i kusur godina...da je to i istina,pa sta? (a nije, zato sto je Vedrana Rudan strogo ogranicena na nasu sredinu)

Ukoliko se pozdravi ovakav nacin pisanja, mozda za 25 godina dobijemo i "Vaginine Monologe". U zemlji gdje deseci tisuca ljudi pohode mega-turbo koncerte kojekakvih glazbenih zlocinaca, a u saboru sjedi Lj.C.Rojs....zar je to malo?
__________________
Tango Javorka
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2002., 00:06   #8
Procitala sam je.Nisam je procitala zbog toga sto je razvikana nego zbog toga sto su mi se svidale nje kolumne u Feralu.Knjiga me razocarala.Ne smeta mi psovanje,ali imam dojam da je previse psovala,samo da pise.
Mare is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2002., 21:56   #9
intervju na vipu

Evo link za intervju

Prostakuša
kex is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2002., 16:39   #10
jos uvijek je nisam procitala, nikako da nadjem pare da je kupim . izgleda da cu morat cekat da dodje u knjiznice. ipak, poznavajuci vedranu rudan, mislim da je knjiga dobra. mozda ne genijalna, ali dobra u svakom slucaju. iako me ona kao osoba ponekad zna zivcirat s onom njenom paranojom - pokrali su me - pokrali su me. da, pokrali su nas, ali se ne svodi sve samo na to.
ipak, ne mogu joj porec da nema muda. jer mi smo jos uvijek mala, konzervativna sredina s gomilom usadjenih predrasuda protiv kojih se treba boriti. mislim da je ovaj roman bar uzdrmao neke od njih. tako da - vedrana, samo ti laj!!
sumski duh is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 11:43   #11
Re: uho, grlo, nož

Quote:
feniksich kaže:
jeste citali?
i?
sad je ta knjiga strasno "in" i svi je citaju i svi je strasno hvale....i svi se strasno cude kad kazem da me je knjiga ostavila posve ravnodusnom! mislim da je to najgori dojam koji ti knjiga moze ostavit. bas nikakav!procitala sam do kraja, zatvorila, i pomislila da mi je bilo bolje da sam citala agatu kristi!
a mozda sam glupa pa nisam skuzila kaj je u knjizi trebalo skuzit.
ako je netko skuzio zasto je ta knjiga tak super, lijepo molim da mi objasni pa da onda i meni bude super pa da i ja mogu biti "in"
Knjiga mi je odvratna....nema nikakvu vrijednost...ništa...žena samo psuje, i misli-e pa ja ću sad šokirat, pa ću prodat knjigu u puno primjeraka, pa ću kupit mercedes!!!prč!!!!!
Ja toj ženi nebi dala da piše recepte, a kamoli knjigu ili neke kolumne...
Malaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 12:47   #12
Re: Re: uho, grlo, nož

Quote:
Malaja kaže:
Knjiga mi je odvratna....nema nikakvu vrijednost...ništa...žena samo psuje, i misli-e pa ja ću sad šokirat, pa ću prodat knjigu u puno primjeraka, pa ću kupit mercedes!!!prč!!!!!
Ja toj ženi nebi dala da piše recepte, a kamoli knjigu ili neke kolumne...
Ona MISLI da će prodati tu knjigu? A ti si je pretpostavljam PROZRELA u toj namjeri? I OSUJETILA u istoj? Ona NIJE zaradila pare na toj knjizi, jel to hoćeš reći? Knjiga joj se NE PRODAJE?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 15:01   #13
Re: Re: Re: uho, grlo, nož

Quote:
walter kaže:
Ona MISLI da će prodati tu knjigu? A ti si je pretpostavljam PROZRELA u toj namjeri? I OSUJETILA u istoj? Ona NIJE zaradila pare na toj knjizi, jel to hoćeš reći? Knjiga joj se NE PRODAJE?
Knjiga joj se prodavala....sjećam se da sam pročitala neki članak, kak joj je super knjiga i kako se u dosta primjeraka prodala, ali to je bilo davno, negdje 5 mjeseci nakon šta je izašla.....
Malaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 20:26   #14
Thumbs up samo malo da se osvrnem na ovu diskusiju, pa da razmotrime određena stajališta

sjećam se bilo je to onako neko vrijeme kad se tek pojavila dotična knjigajeli i ja je uzeo da je pročitam
mislim vrijeme je bilo kad se zanju nije niznalo nijeninajavljena nit je iko o njoj dao išta naslutit al ja sam naslutio odnosno etosreća potrefilo se da naiđem na nju i pročitam nešto
kad ono sjajno ponijelo me mislim odlično
nekoliko puta sam je čitodivno divno bez teksta sam toliko iskreno nesvakidašnje za ovu sredinu nepojmljivo jer ovdje ne samo da se o tim stvarima ne govori ovdje to ljudi i ne rade niti ozbiljnije znaju šta je seks
pitajte bilo koga da vam kaže nešto ozbiljnije o seksu svi spuštaju glavu, zašto, svi kao šatro cirkuziraju vode ženke a dali to rade, ***** da izvinite rade, ne rade, oni se gledaju i jednom u 6 mjeseci to urade
zato nama trebaju emancipirani ljudi koji znaju gdje je što kako se šta kaže koji su ginekološki termini kako se javit na telefon kako uzdisat kako zakat sastanak kako bit frajer
teško je biti frajer a to se uči šteta mene nikad nisu učili
i žene s kojima s pričao o toj knjizi još se više slažu da njih tek niko ništa nije učio
išta reći kako poentirat kako zabit forhend kako bekhend
mislim da je glavna poenta ili poanta u tome što je mimo svega to kvalitetno djelo, a ja naposljetku o tom i mogu presudit jer sam ga čito
djelo potiče kolektivnu svijest sijela okupljenja divanhanisanje narodna posjela oro crnogorsko kolo bačke sjedeljke i razbija vojvođanski diskurz o ženi kao o onoj koja iza prozora gleda kriomice iza zavjese na salašu kad ćese pojavit njen dragan
ne danas se jebemo ima seksa (ne vladimira šeksa) svuđe na tv-u, u parkovima, a ovi neiskusni su po strani, oni sjede s mamama i tatama (sinovi s mamama, a kćeri s tatama) i gledaju kako im se na tv-kanalima, u novinama po promocijama svi smiju
ko ih jebe neiskusne pedere i lezbe oni neznaju šta je pravi život šta je emocija seks end drags end frks end rokenrol jebavanja po promocijama jebavanja po fakultetima jebavanja po televizijama jebavanja po poslu
toga nikad nije bilo sad je to isplivalo
al oni ne znaju tu tajnu oni su poremećeni
njih treba jebavat popit im dušu i svršit na njima nek znaju kenjci kolko su nas sprečavali u našem religijskom hodu ka istinu, pagani ludi... ne znaju oni ni šta je ljubav ni šta je seks
no, samo što ja kažem možda je glavna kvaka u tome što je to sve strašno interesantno, ne inovativno, nego interesantno...
 
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 23:23   #15
meni je ta baba čist ok, jest da genit(j)alno piše..al bože moj...
gljiwa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2004., 22:50   #16
Meni je knjiga dosta bezvezna i kako se glavni lik kroz cijelu knjigu zadržava u istom emocionalnom stanju tako postaje monotona i dosadna.

Mislim da je Vedrana Rudan prije svega komercijalista kojoj je osnovna namjera prodati što više primjeraka pa zato bira teme koje su k'o fol "kontroverzne" a u biti su dovoljno prihvatljive za širu publiku.

Također, izuzetno me iritiraju njeni javni nastupi, a pogotovo što nastupa kao neka zastupnica obespravljenih i oštećenih. Ja sam čuo da je za vrijeme rata zaradila velike novce otkupljujući jeftino kuće ljudi koji su bježali iz Hrvatske i prodavali nekretnine po cijenama dosta ispod tržišne. Naravno, to je normalan poslovni potez, prilika koju svaki poslovni čovjek spremno prihvaća i nema ništa protuzakonito u tome... ali kad se uhvati raspredati o moralu, žrtvama i sličnim pizdarijama na tv-u, pitam se je li onda nekom rekla "Ne, nema veze što ste Vi spremni prodati tu kuću za 20 000 eura, ja ću Vam je platiti 100 000 jer je to normalna cijena".

Naravno, uvijek je moguće da je to samo glasina... ali onda i dalje ostaje to da mi je njena knjiga bezvezna.
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 21:46   #17
e to mi je jedna od rijetkih knjiga koje sam ostavila na pola. danas čitam samo iz gušta, a to mi nije bio gušt.
Klota is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 23:21   #18
nisam citala knjigu, samo odlomke
mislim da je sve u tome cisti odraz naseg jadnog stanja, i psovanje, i njen "komercijalizam" kako neki kazu....
judita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:47.