Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Iza katedre

Iza katedre Rad i bivstvovanje u sustavu znanosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2014., 18:17   #141
Quote:
law_os kaže: Pogledaj post
Evo novosti za one koji će tek doktorirati. Ovo je c/p iz cirkularnog emaila NSZ-a.

NAKNADA ZA TROŠAK IZRADE DOKTORATA. Za naknadu troškova za izradu i opremu doktorata, Sindikat je uspio izboriti da zaposlenici u suradničkom, stručnom i nastavnom zvanju imaju pravo na povrat stvarnih troškova nužnih za tisak i opremu doktorskog rada, prema dostavljenim računima, a najviše u iznosu od 6.000 kuna. Budući da je Ministarstvo imalo intenciju ukinuti i tu naknadu, valja biti zadovoljan i s ovim rješenjem. U njemu je novo da je troškove potrebno dokumentirati računom. Do sada je to u biti bila nagrada, a sada postaje naknada za realne troškove.
Što bi značilo da ovima kojima nisu isplatili će isplatiti 6000 ili neće ništa?
Medri012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 18:27   #142
Quote:
Medri012 kaže: Pogledaj post
Što bi značilo da ovima kojima nisu isplatili će isplatiti 6000 ili neće ništa?


Procitaj post jos jednom
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 19:25   #143
Quote:
fluffy16 kaže: Pogledaj post


Procitaj post jos jednom
Šta da procitam - da ce se odluka koja će tek stupiti na snagu retrogradno primjenjivati na osobe koje su pred godinu - dvije doktorirale?!
Medri012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 19:50   #144
pretpostavljam da se ova odluka odnosi na one koji su doktorirali nakon ukidanja kolektivnog ugovora. za one prije (barem dio, ne znam da li sve) je upravo u tijeku isplata tih 6000.
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 23:12   #145
Kolegica koja je doktorirala prije godinu dana tek je danas dobila 6000.
law_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 18:05   #146
Quote:
arorua kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da se ova odluka odnosi na one koji su doktorirali nakon ukidanja kolektivnog ugovora. za one prije (barem dio, ne znam da li sve) je upravo u tijeku isplata tih 6000.

Još uvijek čekamo definitivno pravno tumačenje vidovite fluffy16...
Medri012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 18:25   #147
Quote:
Medri012 kaže: Pogledaj post
Još uvijek čekamo definitivno pravno tumačenje vidovite fluffy16...
ton ti je poprilicno arotgantan pa cu ti tako i odgovoriti. Nema potrebe da mene vrijedjas zato sto ne znas citati.

Ako je nesto vrijedilo do tad, onda za stare vrijedi kako je bilo i ranije, a ovo je nova odluka pa ce za nove vrijediti tako. U medjuvremenu su ti drugi odgovorili i potvrdili na primjerima to.
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 20:52   #148
Quote:
fluffy16 kaže: Pogledaj post
ton ti je poprilicno arotgantan pa cu ti tako i odgovoriti. Nema potrebe da mene vrijedjas zato sto ne znas citati.

Ako je nesto vrijedilo do tad, onda za stare vrijedi kako je bilo i ranije, a ovo je nova odluka pa ce za nove vrijediti tako. U medjuvremenu su ti drugi odgovorili i potvrdili na primjerima to.
Jedina osoba koja ne cita s razumijevanjem si ti. Moje pitanje je i dalje na mjestu i nije odgovoreno. Cudi me ako to ne shvacas...

Vrlo vjerojatno niti samo Ministarstvo nije sigurno kako ce postupati s osobama koje su doktorirale nakon isteka KU a prije slubenog stupanja na snagu navedene odluke (za one unutar KU je stvar ipak jasnija ali opet ovisi o njihovoj dobroj volji).
Medri012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 20:53   #149
Quote:
Medri012 kaže: Pogledaj post
Jedina osoba koja ne cita s razumijevanjem si ti. Moje pitanje je i dalje na mjestu i nije odgovoreno. Cudi me ako to ne shvacas...

Vrlo vjerojatno niti samo Ministarstvo nije sigurno kako ce postupati s osobama koje su doktorirale nakon isteka KU a prije slubenog stupanja na snagu navedene odluke (za one unutar KU je stvar ipak jasnija ali opet ovisi o njihovoj dobroj volji).
Pitanje ti tako nije bilo postavljeno, sada se izvlacis
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 21:21   #150
Quote:
fluffy16 kaže: Pogledaj post
Pitanje ti tako nije bilo postavljeno, sada se izvlacis
Dobro je - kuzis ali sporo

Tocno tako je bilo postavljeno ali si uletila i morala komentirati povrsno citajuci moje pitanje. Tipicna ishitrena reakcija
Medri012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 21:23   #151
Quote:
Medri012 kaže: Pogledaj post
Dobro je - kuzis ali sporo

Tocno tako je bilo postavljeno ali si uletila i morala komentirati povrsno citajuci moje pitanje. Tipicna ishitrena reakcija
"vidiovita sam" pa citam misli
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 16:08   #152
Quote:
law_os kaže: Pogledaj post
Kolegica koja je doktorirala prije godinu dana tek je danas dobila 6000.

Ja sam prije godinu i pol, pa još ništa.
Hamanu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 14:39   #153
Provjereno na fakultetu... Isplata 6000 kn odnosi se na one koji su doktorirali prije 27.03., odnosno prije isteka kolektivnog ugovora. Svi oni će uskoro dobiti nofce.
Kaže teta u računovodstvu da se ništa ne zna za one koji su doktorirali nakon tog datuma.
casper77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 20:24   #154
ima li kakvih shema s novcima za specijalisticki PDS?
ona1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 10:19   #155
Quote:
ona1 kaže: Pogledaj post
ima li kakvih shema s novcima za specijalisticki PDS?
Kakvih shema? Specijalisticki PDS su uglavnom namijenjeni za strucno osposobljavanje i rad u privredi, pa se ocekuje da takve studije placa ili poslodavac ili za osobne potrebe. Drzava takve studije u pravilu ne stipendira, osim u nekim slucajevima kao sto je medicina.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 12:18   #156
30. siječnja 2015., prvo sam pomislila gotovo, ali zapravo tek od tog datuma sve počinje.
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 14:15   #157
Počinje što???
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 12:28   #158
ima li netko kakvu novu informaciju o isplati naknade za troškove izrade doktorata? što se dogodilo 30.siječnja 2015.?
magicfire44 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:39.