Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2012., 22:24   #541
Akupunkture ne pomaze kod tinitusa . Ja sam isla kod 100 % china man, 350 kr tretman i jedini efekat je bio bolji apetit. Meni je T. kao dio mene, ne mogu zamisliti kako je to osjetiti apsolutnu tisinu. Kod mene je akusticna trauma, tako da je permanentan.
__________________
I love Carlos
arween 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 09:01   #542
Šumi u lijevom uhu, počelo 2002, točno se sjećam, koncert Kosheen, stajao sam kraj razglasa. Dakle AKUSTIČNA TRAUMA. Pojačavalo se tri mjeseca uz bolove i pritisak. Napravio pretrage, platio par tisuća kn i dobro se iživcirao. Od 2003 negdje oko ljeta do sada šumi i šumi. Tipa WHITE NOISE. Ponekad boli. Dijagnoza je loša vratna kralježnica a trigger (okidač) je bio spomenuti koncert. Nije mi baš jasno ali sam prihvatio dijagnozu. Vježbajte, držite kilograme na niskoj razini, nosite kape i ne idite na heavy-metal koncerte ( a ako idete stanite u udaljeni kut dvorane).
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 15:03   #543
Ja se zbilja nadam da ce se ipak barem smanjiti sum ...
__________________
i love 4 silver rings
meme is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 23:51   #544
Quote:
megatronman kaže: Pogledaj post
Šumi u lijevom uhu, počelo 2002, točno se sjećam, koncert Kosheen, stajao sam kraj razglasa. Dakle AKUSTIČNA TRAUMA. Pojačavalo se tri mjeseca uz bolove i pritisak. Napravio pretrage, platio par tisuća kn i dobro se iživcirao. Od 2003 negdje oko ljeta do sada šumi i šumi. Tipa WHITE NOISE. Ponekad boli. Dijagnoza je loša vratna kralježnica a trigger (okidač) je bio spomenuti koncert. Nije mi baš jasno ali sam prihvatio dijagnozu. Vježbajte, držite kilograme na niskoj razini, nosite kape i ne idite na heavy-metal koncerte ( a ako idete stanite u udaljeni kut dvorane).
kilažu misliš čim manju?..ja zaista neznam što je kod mene..nakon silnih pretraga rekli su od upale uha kao od ispiranja nešto pošlo krivo kad sma bila mala i oštetili nešto...ja zadnjih godina i posebno zadnje vrijeme osjetimšum i zujanje nekad kao lagano zvonjenje i nekad bol ..najviše desno uho ali nekad rijetko se premjesti u lijevo uho...ja neznam dal može bit od anksioznosti i paničnog napadaja...imam strašna stezanja oko srca i osjećaj knedle u grlu i to onda kulminira...pogotovo sad kad je bilo hladno -nisam izlazila jer mi poplave usne i nokti i stravično loše.vrti mi se i rušim se onda...jak napad mi se desio pred 13 godina -bila sam jako pod stresom i iscrpljena...kilaža mi je 55 kg a i ispod padne na 172 cm... sad sam krenula na psihoterapiju...želim se toga riješit...oduvijek me vuče cruiser i psihica me potiče..ali s obzirom na sve skupa ja više ..jer čim je jači napor meni je loše i rušim se i recimo na mirise hrane za životinje-nesvjestica me lovi..i tlak mi je niži..100 sa 65 cca...ono što me muči dodatno su emocije o kojima s dečkom ne mogu razgovarat...a možda jednostavno smo došli do zida i trebam napravit rez što mi nije nimalo lako...mene sve to skupa- plus činjenica da nemam neke okupacije -sad godinu i pol jer sam nezaposlena-prilično izbedira i očito misli i psiha radi svoje i reflektira se na organizam..

moje neko mišljenje da to možda od lošeg osjećanja(emocija) se pojača..izrazito se patim s tim..dakle trošim energiju jako jer se trudim bit dobro ..nisam sigurna čak da me psihica razumije...savjetuje da krenem na grupnu a to će kao potrajat godinama i to me nekako baš ubilo u pojam...brdo pretraga sam prije napravila i eto zbog mog stanja krenula i ovo..puno stvari mi se poklopilo..neke traume...ali rado bih se riješila toga i da budem smirena i da nestane šum i bol..jer ta bol ide od srca (ful steže) gore prema grlu-knedla u grlu total preko desne strane zubiju u uho...zubi su mi se jako iskvarili zadnjih godina-desna strana posebno
drvozivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 09:25   #545
Quote:
drvozivota kaže: Pogledaj post
kilažu misliš čim manju?..ja zaista neznam što je kod mene..nakon silnih pretraga rekli su od upale uha kao od ispiranja nešto pošlo krivo kad sma bila mala i oštetili nešto...ja zadnjih godina i posebno zadnje vrijeme osjetimšum i zujanje nekad kao lagano zvonjenje i nekad bol ..najviše desno uho ali nekad rijetko se premjesti u lijevo uho...ja neznam dal može bit od anksioznosti i paničnog napadaja...imam strašna stezanja oko srca i osjećaj knedle u grlu i to onda kulminira...pogotovo sad kad je bilo hladno -nisam izlazila jer mi poplave usne i nokti i stravično loše.vrti mi se i rušim se onda...jak napad mi se desio pred 13 godina -bila sam jako pod stresom i iscrpljena...kilaža mi je 55 kg a i ispod padne na 172 cm... sad sam krenula na psihoterapiju...želim se toga riješit...oduvijek me vuče cruiser i psihica me potiče..ali s obzirom na sve skupa ja više ..jer čim je jači napor meni je loše i rušim se i recimo na mirise hrane za životinje-nesvjestica me lovi..i tlak mi je niži..100 sa 65 cca...ono što me muči dodatno su emocije o kojima s dečkom ne mogu razgovarat...a možda jednostavno smo došli do zida i trebam napravit rez što mi nije nimalo lako...mene sve to skupa- plus činjenica da nemam neke okupacije -sad godinu i pol jer sam nezaposlena-prilično izbedira i očito misli i psiha radi svoje i reflektira se na organizam..

moje neko mišljenje da to možda od lošeg osjećanja(emocija) se pojača..izrazito se patim s tim..dakle trošim energiju jako jer se trudim bit dobro ..nisam sigurna čak da me psihica razumije...savjetuje da krenem na grupnu a to će kao potrajat godinama i to me nekako baš ubilo u pojam...brdo pretraga sam prije napravila i eto zbog mog stanja krenula i ovo..puno stvari mi se poklopilo..neke traume...ali rado bih se riješila toga i da budem smirena i da nestane šum i bol..jer ta bol ide od srca (ful steže) gore prema grlu-knedla u grlu total preko desne strane zubiju u uho...zubi su mi se jako iskvarili zadnjih godina-desna strana posebno
Bok, zao mi je kaj te sve ovo muci. No imam jedan savjet za tebe. Ako nisi do sada, odi si pregledaj stitnjacu. Puno toga sto si napisala, moglo bi se povezati s nepravilnim rado stitnjace. Sami sum se cak povezuje sa stitnjacom.
__________________
i love 4 silver rings
meme is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 11:45   #546
Quote:
meme kaže: Pogledaj post
Bok, zao mi je kaj te sve ovo muci. No imam jedan savjet za tebe. Ako nisi do sada, odi si pregledaj stitnjacu. Puno toga sto si napisala, moglo bi se povezati s nepravilnim rado stitnjace. Sami sum se cak povezuje sa stitnjacom.
kontrolirala sam nju najprvu...pred neke dvije godine...svašta sam radila...štitnjaču, limfne čvorove, srce nešto preko krvi, utz abdomena, ginić, gastroskop.nisam mogla napravit, pretragu za amebe, heliobacter, klamidiju...sve je u redu ...a ja se ovako osjećam...
drvozivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 16:44   #547
Kod težine sam mislio da ako netko ima slabiju vratnu kralježnicu, malformacije, kongenitalni blok onda treba imati manje kg, logično, zar ne?!
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 17:33   #548
Quote:
megatronman kaže: Pogledaj post
Kod težine sam mislio da ako netko ima slabiju vratnu kralježnicu, malformacije, kongenitalni blok onda treba imati manje kg, logično, zar ne?!
Ako imas 'slabiju kraljeynicu', onda je trebas ojaciti vjeybama. Nisam bas sigurna da visak kilograma uyrokuje tinitus. Tada bi pola Amerikanaca imalo sum u usima
__________________
i love 4 silver rings
meme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 14:11   #549
Molim vas ako neko ima za preporučiti nekog doktora audilologa ili otorinca ili bilo koga tko se razumije u tinitus da mi preporuči jer volio bi više nač uzrok tom momo problemu .. thnx

može i hzzo ili privat
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 13:59   #550
Pozz svima!

I ja imam Tinitus vec godinu dana,toliko sam se vec s time sazivila da bi mi sad bilo cudno da mi nista u uhu ne zuji.
Imala sam jaku upalu desnog uha prije nekoliko mjeseci,isla sam kod otorinca,audiologa i i sve je ok.Navodno mi je zacepljena nekakva cjevcica koja ide iz nosa prema uhu.Ugl,cula sam za jednog jako dobrog lijecnika tradicionalne kineske medicine koji radi u Rijeci(uzima 250 kn po dolasku),i navodno nije od onih koji te narucuju unedogled,nego stvar vrlo brzo rjesava(ako je rijesivo,naravno).Neki meni bliski ljudi su bili vezano za neke druge tegobe i vec nakon jednog tretmana su velike promjene nabolje.
Mislim da cu se naruciti ovih dana,jer mi to zujanje ide totalno na zivce.
Sada uzimam antialergike koji mi btw,uopce ne pomazu:-(
Žena-dijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 01:00   #551
nemam pojma da li je to doista pomoglo ili je koincidencija, ali bila sam sestri, koju je od proslog ljeta mucio tinitus, prije mjesec dana spomenula da sam cula na tv- u da je moguci uzrok tome nedostatak B12 vitamina, i ona si je uzela B-complex super strength (sadrzi 12,5 mcg cijankobalamina), i kaze danas da joj je zujanje prestalo

da, uzimala je istovremeno i dodatni magnezij, ali u granicama normalne dnevne doze, nista vise.
mozda vrijedi probati
...

Zadnje uređivanje tanveer : 05.03.2012. at 01:05.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 22:07   #552
Quote:
Žena-dijete kaže: Pogledaj post
Pozz svima!

I ja imam Tinitus vec godinu dana,toliko sam se vec s time sazivila da bi mi sad bilo cudno da mi nista u uhu ne zuji.
Imala sam jaku upalu desnog uha prije nekoliko mjeseci,isla sam kod otorinca,audiologa i i sve je ok.Navodno mi je zacepljena nekakva cjevcica koja ide iz nosa prema uhu.Ugl,cula sam za jednog jako dobrog lijecnika tradicionalne kineske medicine koji radi u Rijeci(uzima 250 kn po dolasku),i navodno nije od onih koji te narucuju unedogled,nego stvar vrlo brzo rjesava(ako je rijesivo,naravno).Neki meni bliski ljudi su bili vezano za neke druge tegobe i vec nakon jednog tretmana su velike promjene nabolje.
Mislim da cu se naruciti ovih dana,jer mi to zujanje ide totalno na zivce.
Sada uzimam antialergike koji mi btw,uopce ne pomazu:-(
Ajde ako odes do tog lika, javi kako je proslo.
__________________
i love 4 silver rings
meme is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 23:00   #553
da,ici cu ove dane sigurno,pa javim.

Neki dan sam i ja gledala na tv onu placenu reklamu od Natural Wealtha o Ginseng forte i rekli su da pomaze kod zujanja u usima.Jel netko to probao?
Žena-dijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 02:06   #554
Kontinuirani zvuk/šum u uhu

Evo ovako ljudi, javljam se radi mame, ona vec godinu dana cuje taj šum, zvuk u lijevom uhu, prvih pola godine bi prestao ili se snizio sad vec tri mjeseca non stop i kaze da joj se mjenjaju zvukovi, postaje neizdrzljivo... Znam da ce mnogi od vas reci da je to "Tinitus", ali ona je prije nekih 10 godina operirala bila nos jer joj je to otezavalo disanje (ne znam tocne pojedinosti) te joj je to sve prije operacije isto stvaralo zvuk u uhu, slican ovome sada.

Jos nesto zasto mislim da nije tinitus, ona kaze da joj se nesto uvijek cijedi iz uha prema van, bude mokro i nekad je doslovno uho (unutra) boli... Zato sam iskreno jako ljut na jednog doticnog privatnika doktora kod kojeg je bila prije dva mjeseca, koji ju je pogledao lampicom doslovno i rekao da je tinitus, bez ikakvog temeljitog pregleda, slikanja ... ma nista nije napravio... Tako da razmisljamo da ja sutra zovem opet privatnika u Sunce osiguranje, pa da se to temeljito pregleda, bilo sto jer ja koji nisam doktor, skoro da sam uvjeren da moze biti neka unutra upala, infekcija, bakterija, bilo sto... Jel ima ko od vas ovakvih problema?

Bio sam je pitao koji zvuk cuje na ovome tu testu: http://www.tinnitool.com/de/tinnitus...e/hoertest.php

I ispalo je da cuje ovaj na 5800 Hz.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 08:44   #555
Upravo sam na ovom forumu saznao da imam tinitus.(5 godina).Načitao sam se svega i moj zaključak je da je to za struku ORL siva zona.Ako se itko javi da je izliječio tinitus, predlažem da ga se proglasi svecem od Tinitusa ;-) .
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 19:59   #556
Mene uništava taj tinitus,ali ja imam i oštećenje sluha uz to.od nekih 55db-66db,mlada sam i to se sve događa u zadnje tri godine ne znam više komu da s obratim??
vlasta29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 22:55   #557
detalji

već rekoh da je ovo možda koincidencija (ne tvrdim da je to lijek ili terapija, jer je isprobano samo na jednom članu obitelji), ali efekti na tinitus su bili nakon jednog mjeseca uzimanja ove kombinacije vitamina i minerala:

B-Complex Super Strength, jedna tableta dnevno (jedna, ne dvije kako upućuje na pakiranju) :

Tiamin (B1) 50 mg
Riboflavin (B2) 12,5 mg
Niacin (niacinamid) 75 mg
Vitamin B6 (piridoksin HCl) 12,5 mg
Folat (folna kiselina) 200 mcg
Vitamin B12 (prirodni cijankobalamin) 12,5 mcg
Biotin 25 mcg
Pantotenska kis (kalcijev d-pantotenat) 12,5 mg
Kolin (kolin bitartrat) 50 mg
Inositol 50 mg
PABA (para amino benzojeva kis) 15 mg
---------------------------------------------

i 2,5 dcl (jedna čaša dnevno) Donata Mg, što prema deklaraciji odgovara oko 275 mg magnezija

(navodim točan sadržaj zato jer ovo nije reklama neke pojedine marke vitamina, lako usporedite deklaracije)

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 13:35   #558
Ja pijem B complex sa vitaminom C i magnezij,ali to kod mene ne pomaže ništa!Doktori navodno kažu da je to od oštećenja sluha,kao posljedica oštećenja sluha!Opet drugi otorinac kaže da to nema veze sa time,možeš imati oštećen sluh,a ne imati tinitus!!Ponekad pomislim da mi možda mozak nešt nije uredu,da odem na CT??Znam samo da sam pila hrpu antibiotika 3 prošla tjedna tinitus je bio uvijek tu,al nakon toga se pogoršalo!nikako ne mogu funkcionirati da bar malo manje zuji!
vlasta29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 13:44   #559
Drugi otorinac je u pravu. Sto ga manje budes primjecivala, manje ce zujat.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 15:35   #560
pronači otorinca koji ne koristi riječ navodno ili moguče u svojim dijagnozama je jednaka onoj da se tinitus izlječi akupunkturom ..

kaj se tiče drugih savijeta tipa čim manje misliš o njemu to ćeš ga manje čut misli da bi takvim doktorima trebalo odma dat otkaz pa nek ide u alternativce ..

moj skroman savijet ti je da odeš kod neurologa i fizijatra radi vratne kralježnice
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.