Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2012., 12:25   #601
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Pa ako preko dana to ne čuješ onda to i nemaš Nadam se da shvaćaš
Ti sugeriras da sam lud

Salim se, ne, mislim da preko dana ne cujem jer je sve oko mene glasnije a nocu kada se sve smiri je druga prica...

Ajde razjasni mi malo molim te...
dzoni dzins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 13:25   #602
pozdrav svima,vec oko 10-tak godina mi zuji u usima,cujem i po danu i po noci,lijecnici nisu nasli uzrok,povremeno sam imao lagane vrtoglavice,znaju me povremeno bolit ramena pa preko vrata do glave.ja isto mislim da sa kicmom nesto nije u redu.primjetio sam kad se jako nanerviram da mu bide jako lose i da se ocu srusit!! stres smeta? hm neznam? smetaju mi jako zarke boje,u autu zamracena stakla nemrem gledat kroz njih odma mi se povraca neznam dali to ima veze sa zujenjem? i tako sve vec 10god.naviko se jesam ali bi radje bez toga!!!!
goran79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 13:35   #603
Tako je i meni bilo, sad je malo bolje - sto se tice popratnih simptoma, provjeri EEG, možda je promijenjen što bi moglo rezultirati ovakvim simptomima.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 17:33   #604
Evo jedan članak koji pojašnjava o čemu je možebitno riječ
http://znano.st/znanost-zdravlje-i-m...e-u-usima/497/
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 14:25   #605
Thumbs up

Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
s ovim se potpuno slažem.. u ožujku iduće godine biti će 20 godina kako ne prestaje niti na milisekundu. konstantan, glasan, zvuk tuljenja kraja programa na televiziji.. nikad ne spavam bez upaljene televizije.. nikad ne spuštam gard jer kad bih se samo na minutu prepustila panici, osjećam da bih poludjela bez povratka.



Kod mene je isto u pitanju audio trauma.. techno party, diva futura, klub 88, ožujak 93, ecstasy (jagode.. sjećam se svakog detalja).. razbila se ko glupača, uzela nečiju fućkaljku (da ironija bue veća, fućkaljke su mi se inače oduvijek gadile i smatrala sam ih debilnim rekvizitom) i fućkala cijelu noć.. doktori su rekli da je u pitanju oštećenje centra u kori velikog mozga... i da lijeka u principu nema. Otad se ne usudim niti ići kod doktora jer me strah da ću, kad mi ponove dijagnozu, pasti u histeriju i prolupati..

pa ignoriram koliko mogu.. al čujem ga stalno.. i sada, dok sjedim u internet caffeu, uz otvorena vrata i promet s maksimirske, muziku, dvoje ljudi koji mi sa svake strane pričaju i bukom ostatka kafića.. čujem ga stalno.
Evo jedna stranica na kojoj ti je najbolje objašnjen Tinitus i načini na koje se može liječiti,ja sam svoj uspio smanjiti za 95 % tako da ga nisam ni primječivao tokom dana,eventualno navečer prije spavanja ali toliko slabog intenziteta da je bilo praktički zanemarivo.Kod ORL sam ustanovio da imam oštećenje sluha u visokim frekvencijama zahvaljujući čestim izlascima u noćne klubove i slušanju glasne glazbe u autu i to je uzrok mog tinitusa s time da je stres na poslu bio okidač...nadam se da će pomoć

http://www.t-gone.com/
Denpa001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 17:43   #606
nisam izlazio u disco klubove,nisam slusao glasnu muziku na slusalicama!!! pa otkud zujanje onda vec 10god? stres??
goran79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 19:54   #607
Možda si imao neku akustičnu traumu + stres 100%.. mislim da stres napravi da smo x puta podlozniji unistavanju pa je dovboljna i manja količina ili izloženost buci.. stres sucks
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 12:50   #608
Evo vam još jedno istraživanje koga zanima http://znano.st/znanost-zdravlje-i-m...a-u-usima/501/
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 16:54   #609
JA ĆU OVO PRBATI JA NEMREM VIŠE,,KAŽU DA MOŽDA IMAM

JA ĆU OVO PROBATI KOLIKo SE TO DUGO PIJE?JER VIŠE NE MOGU ŽIVJETI SA TIM!NAVODNO DA POSTOJI MOGUĆNOST DA JE OŠTEĆEN SLUŠNI ŽIVAC ILI AKO ima NEKAKVO ZADEBLJANJE DA SE TO VIDI NA MRI ,a dok dobiješ termin za MRI moreš crknuti baš fino!ja imam isto oštećenje neko i zujanje !mislim a mi sluh stalno slabi,više ne znam komu se obariti doktori su nemoćni na ovom području znanstvene grane!!
vlasta29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 17:42   #610
Vlasta, specijalisti su nemocni na tom podrucju. Ja redovno citam americke forume i jos nista efikasno se nije pojavilo na trzistu. T, je tricky simptom i osoba mora da se adaptira ili hm. nije dobro. Da li si se malo adaptirala ili prihvatila tinitus za tako drugo vrijeme.
__________________
I love Carlos
arween 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 16:00   #611
Unhappy hmmmmm

Navići se ne mogu pokušavam,ali imam osjećaj da svakim danom sve više to zuji,pišti i šušti!!betaserc,sturegon forte,ne znam slušni aparatić od 1500eura!!Više ne znam kako niti što?Ajde što ja ne čujem najbolje priznajem,mada ne znam ni kako je došlo do tog oštećenja jer sam do prije 3 .god normalno čula,tinitus je bio i tada tu,ali ne tako intenzivan!Možda zato što radim u buci,vjerojatno zbog toga,ali ljudi moji ja studiram i radim,drugačije se ne može kao i pola ljudi i hr.!Dala bih sve da mi ne zuji u ušima,najgore je kad učim i u tišini!Tada sam nemoćna!
vlasta29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 13:41   #612
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Koje si tablete koristio? Meni se čini da mi trebaju i za buku, stres i sinuse, imala sam sve tegobe, sinuse par mjeseci prije.. i onda u jednom tjednu buku i stres.. pretpostavljam da je glupo sve piti..
Ja sam koristio za Buku i za Stress,uzeo sam pakiranje za 3 mjeseca...ali uz to sam pio i Ginko od Phytocaps i Betaserc 24 mg za poboljšanje cirkulacije u unutarnjem uhu,a uz to sam i aktivno išao u teretanu i vježbao...te pio minerale i vitamine u tabletama.Sad baš čitam da su B-vitamini baš jako bitni kod Tinitusa i da mogu umanjiti simptome dosta.Nije mi prošlo preko noći ali nakon određenog vremena (mjesec ili 2) se razina smanjila skroz do te mjere da ga više nisam primječivao tokom dana a po noći je bilo isto slabo.
Denpa001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 23:35   #613
Thumbs up

Quote:
vlasta29 kaže: Pogledaj post
Navići se ne mogu pokušavam,ali imam osjećaj da svakim danom sve više to zuji,pišti i šušti!!betaserc,sturegon forte,ne znam slušni aparatić od 1500eura!!Više ne znam kako niti što?Ajde što ja ne čujem najbolje priznajem,mada ne znam ni kako je došlo do tog oštećenja jer sam do prije 3 .god normalno čula,tinitus je bio i tada tu,ali ne tako intenzivan!Možda zato što radim u buci,vjerojatno zbog toga,ali ljudi moji ja studiram i radim,drugačije se ne može kao i pola ljudi i hr.!Dala bih sve da mi ne zuji u ušima,najgore je kad učim i u tišini!Tada sam nemoćna!
draga vlasta ! na tvoju,a i moju žalost ostat ćeš u začaranom krugu.I ja sam prije 3 godine normalno ćula,a onda iz ćista mira pojavilo mi se zujanje i gubitak sluha. Prošla sve moguće terapije i na kraju dobila slušni aparat.Radim, a ponekad mi je pakao u glavi od zujanja i pokušaja da normalno funkcioniram među ljudima normalnog sluha.Molim se Bogu da što duže potraje moj sluh sa aparatićem i da svoje dvoje djece mogu izvesti na put.Nažalost morat ćeš se priviknuti na zujanje i shvatit da je to dio tebe.Biti psihički jaka i ne dozvolit si da poklekneš.Ja ovo doživljavam kao isprobavanje psihičke izdržljivosti,al se nedam.Imam povremeno samosažaljenje i pitanje zašto baš ja. Ali govorim si da se od toga ne umire samo mi povremeno dođe
sarah kay sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 01:42   #614
Quote:
sarah kay sandy kaže: Pogledaj post
draga vlasta ! na tvoju,a i moju žalost ostat ćeš u začaranom krugu.I ja sam prije 3 godine normalno ćula,a onda iz ćista mira pojavilo mi se zujanje i gubitak sluha. Prošla sve moguće terapije i na kraju dobila slušni aparat.Radim, a ponekad mi je pakao u glavi od zujanja i pokušaja da normalno funkcioniram među ljudima normalnog sluha.Molim se Bogu da što duže potraje moj sluh sa aparatićem i da svoje dvoje djece mogu izvesti na put.Nažalost morat ćeš se priviknuti na zujanje i shvatit da je to dio tebe.Biti psihički jaka i ne dozvolit si da poklekneš.Ja ovo doživljavam kao isprobavanje psihičke izdržljivosti,al se nedam.Imam povremeno samosažaljenje i pitanje zašto baš ja. Ali govorim si da se od toga ne umire samo mi povremeno dođe
Bog te blagoslovio!I tako treba razmišljati,i vjerovati...nikome od nas nije lako s tim "hepekom" u ušima,ali šta je tu je,nismo sami nismo jedini!Ja sam se sinoć probudio usred noći i u narednih sat vremena nisam mogao spavati.I u tih sat vremena NISAM ČUO AMA BAŠ NIKAKVO ZUJANJE!Odjednom-TIŠINA!Nemogu vam opisati sreću u ushićenje...ali...znao sam da je to još uvjek tu...ujutru kad sam se probudio zujanje je bilo prisutno ali čini mi se u manjem intezitetu...pijem gingo,vitamnim B (plibex) i nadam se,da će kroz neki duži period proces urodit plodom....nikada se nesmjemo prestati nadati,ljudski je...a nekako mislim da je pozitivna energija glavni okidać napretka u našem slučaju,nije demamogija stvarno mislim da vjera i pozitivna energija i pozitivan način razmišljanja čine čuda!
bbking83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 15:08   #615
Denpa001, Hard Candy, nekoliko vaših postova s ove teme je izdvojeno u zasebnu temu, radnog naziva Tinitus - alternativne metode liječenja, a s obzirom da se u njima dotičete homeopatije i pripravaka koje nije odobrila FDA.

Zainteresirane forumašice i forumaše pozivam da se uključe u navedenu temu (link na temu sam naveo gore) koja se nalazi na pdf-u Alternativa, ppdf Alternativno liječenje. Moguće je da će moderatori pdf-a Alternativa spojiti temu s nekom od već postojećih.

Dakle, o homeopatiji, pripravcima koje nije odobrila Agencija za lijekove odnosno FDA i bioenergiji u liječenju tinitusa molim vas da tamo pišete i razmjenjujete svoja iskustva.

Zahvaljujem na razumijevanju.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 18:00   #616
kako vi spavate dragi ljudi?
__________________
I love Carlos
arween 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 21:28   #617
ja si upalim telku , nego da ne spamam ima li tneko od vas vizualnih tegoba zajedno s tinitusom ..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 22:26   #618
Quote:
bbking83 kaže: Pogledaj post
Bog te blagoslovio!I tako treba razmišljati,i vjerovati...nikome od nas nije lako s tim "hepekom" u ušima,ali šta je tu je,nismo sami nismo jedini!Ja sam se sinoć probudio usred noći i u narednih sat vremena nisam mogao spavati.I u tih sat vremena NISAM ČUO AMA BAŠ NIKAKVO ZUJANJE!Odjednom-TIŠINA!Nemogu vam opisati sreću u ushićenje...ali...znao sam da je to još uvjek tu...ujutru kad sam se probudio zujanje je bilo prisutno ali čini mi se u manjem intezitetu...pijem gingo,vitamnim B (plibex) i nadam se,da će kroz neki duži period proces urodit plodom....nikada se nesmjemo prestati nadati,ljudski je...a nekako mislim da je pozitivna energija glavni okidać napretka u našem slučaju,nije demamogija stvarno mislim da vjera i pozitivna energija i pozitivan način razmišljanja čine čuda!
sva sreća da nemam problema sa spavanjem.Povremeno kad ipak pokleknem dođe mi da spavam i spavam da to zujanje ne čujem odnosno da me psihički ne ubija.Imam nekoliko vrsta zujanja od tihih tek prisutnih do glasnih i iritirajućih.Zna se povremeno dogoditi da zujanje nestane iz čistog mira i nastupi tišina vjeruj mi povremeno me uhvati strah od te tišine.Kad nešto slušaš nonstop odjednom strah i veliko olakšanje.Nigdje mojoj sreći kraja, ali nažalost sa strahom kad će opet poćet zujati.Naviknula sam se već na to zujanje ak se to tako može reći.Doživljavam to kao nešto što mora biti prisutno neki tihi ili iritirajući zvukić.Najgore mi je kad mi jako zuji i ometa mi komunikaciji sa drugim ljudima.Al opet kažem od tog se ne umire.
sarah kay sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 11:02   #619
Ja nemam vizuelne probleme. Ovih dana pod stresom opet obracam paznju pa me malo strah da opet ne kriziram. Da li se to i vama desava ?
__________________
I love Carlos
arween 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 13:58   #620
Quote:
sarah kay sandy kaže: Pogledaj post
draga vlasta ! na tvoju,a i moju žalost ostat ćeš u začaranom krugu.I ja sam prije 3 godine normalno ćula,a onda iz ćista mira pojavilo mi se zujanje i gubitak sluha. Prošla sve moguće terapije i na kraju dobila slušni aparat.Radim, a ponekad mi je pakao u glavi od zujanja i pokušaja da normalno funkcioniram među ljudima normalnog sluha.Molim se Bogu da što duže potraje moj sluh sa aparatićem i da svoje dvoje djece mogu izvesti na put.Nažalost morat ćeš se priviknuti na zujanje i shvatit da je to dio tebe.Biti psihički jaka i ne dozvolit si da poklekneš.Ja ovo doživljavam kao isprobavanje psihičke izdržljivosti,al se nedam.Imam povremeno samosažaljenje i pitanje zašto baš ja. Ali govorim si da se od toga ne umire samo mi povremeno dođe
vlasta29 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:24.