Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2003., 20:00   #41
Re: ...germanska marljivost...

Quote:
AgentScully kaže:
... nije vise sta je nekad bila...
Ali je daleko veca u odnosu na druge narode. Izuzevsi Japance.
FFE is offline  
Old 25.01.2003., 17:00   #42
Quote:
Winona kaže:
tocno
ali tko Njemca opali po dzepu , tu ljubavi bas i nema.
Ziva istina !
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Old 12.02.2003., 14:11   #43
Question Njemacka-Munchen

Pozdrav svima,
Zanimaju me troskovi zivota u Muenchenu. Recimo, preko ljeta ili May - Dec? Stanarina, rezije, vlak i avionske karte za Zg. Ili je bolje uzeti rent-a-car? Kakav je javni prijevoz i koliko kosta?
Glossu R.H.
Glossu is offline  
Old 12.02.2003., 14:57   #44
Nisam te dobro shvatila. Zelis li iznajmiti stan u Münchenu?
Stanarine su ti ( otprilike, bogu hvala ne trazim) za apartman oko 400-500 eura warm ( sve osim struje i telefona).
Za hotele ne znam ali ti postoje pansioni ( soba+wc i eventualno neka zajednicka kuhinja) cijene ti isto ne znam ali nije puno jeftinije od apartmana. Da napomenem da se tu stanovi traze mjesecima unaprijed.
Avion je bio nekih 300 eura povratna a vlak oko 100. Za buseve ne znam. Mi obicno idemo autom tako da su ti i ove cijene upitne.
Javni prijevoz ti je jako dobro organiziran. Imas podzemnu ( U-bahn) gradsku zeljeznicu koja u centru ide kao podzemna ( S-bahn) tramvaje i buseve. Karte su ti 2 eura u jednom smjeru i traje 3 sata, 4,5 eura dnevna, za mjesecne ti bas ne znam ali mislim da je oko 40-ak eura za 1 ring i da se poveceva oko 10 eura po ringu ( za to ti stvarno nisam sigurna). Za ove dnevne znam jer ih cesto koristim, to mi je jeftinije nego placati 2-3 eura po satu parking ako ga uopce i nadjem
Sto se tice rent-a cara zaboravi ako mislis autom ici u Hrvatsku, ne daju.
Ako te jos nesto zanima pitaj
penelop@ is offline  
Old 12.02.2003., 15:22   #45
Namjeravao sam iznajmiti stan, iako ne bi nikako imao mjesece da ga nadem. Mozda tjedan dana
Ali mi se najam stana na 3-6 mjeseci cini kao razumno rjesenje, naspram hotela. Mozda bi firma imala nekoga tko bi sredio nesto slicno? Je li to pretjerivanje ili normalna stvar?
Lokacija je pod upitnikom, iako vjerujem samo da sam kraj Ubahn-a me vise-manje dovuce di god treba u manje od 40 min. Ili grijesim?
Sto je "warm" kod stanarine?
Koliko traje put vlakom Muenchen-Zg?
Hvala na informacijama,
Glossu R.H.
Glossu is offline  
Old 12.02.2003., 15:32   #46
Mislim da bi ti to preko firme islo najbolje. Stavno je tesko iznajmiti stan. Doduse mozes ga iznajmiti i preko agencije za 5 minuta ali ti to oni naplacuju oko 2-3 mjesecne stanarine ( dakle u najboljem slucaju oko 1000 eura)
Warm, to ti je stanarina u koju je ukljucena cijena grijanja, tople vode, ciscenja stubista...
Sto se lokacije tice otprilike si dobro pogodio. Isto ti je i kad si blizu S-bahna. Nije ti bed ni kad si malo izvan grada ali da si blizu S-bahna ( on ide i do Dachaua to ti ipak ne bi preporucila, malo je predaleko)
Vlak Zg-Mü je otprilike 8 sati ( ne znam tocno)
penelop@ is offline  
Old 12.02.2003., 15:37   #47
Pogledaj malo ovdje i upisi do koje cijene bi isao.
el_mariachi is offline  
Old 12.02.2003., 15:42   #48
Quote:
penelop@ kaže:
Sto se tice rent-a cara zaboravi ako mislis autom ici u Hrvatsku, ne daju.
Kako da ne. Autoeurope i Avis, na primjer.
No-Name is offline  
Old 12.02.2003., 15:44   #49
Za ove prve nisam cula ali Avis sigurno ne da. To sto ti tamo pise mozes objesit macku o rep. Provjereno
penelop@ is offline  
Old 12.02.2003., 15:46   #50
Ma kazem ja da moze iznajmiti za 5 minuta preko agencije, ali one deru papreno
penelop@ is offline  
Old 12.02.2003., 15:46   #51
Sto se tice vlaka München - Zagreb, odes lijepo na www.bahn.de i upises von M. nach Z (i par puta kliknes na Verbindung suchen ili tako nesto)... Najbolje sto sam ja nasla je 8 sati i 33 minute. (Imali su neke posebne cijene za povratne karte, 160 EUR, ne znam da li to jos uvijek vrijedi).
Avion - ja sam isla iz Frankfurta, najjeftinija povratna karta 290 EUR (Croatia airlines). Za München ne znam.
Meni je firma pomogla oko trazenja stana, a sam mozes pogledati na:
www.immobilienscout24.de (pa na Wohnen --> W. mieten...)
ili na:
www.sperrmuell.de
ili na:
www.immopool.de
Mila is offline  
Old 12.02.2003., 15:51   #52
Sorry, nisam prije vidjela marijacijev link na immobilienscout...
Mislim da preko Sperrmuella ima najvise sanse za naci nesto sto nije preko agencije, tj. da ne mora platiti proviziju...
Mila is offline  
Old 12.02.2003., 15:51   #53
Quote:
No-Name kaže:
Kako da ne. Autoeurope i Avis, na primjer.
Ja sam nekoliko puta uzeo rent-a-car u Njemackoj za Hrvatsku: Europcar je dao (ali ako uzmes preko firme), a takodjer i Autovermietung Pasing (http://www.autovermietung-pasing.de/). Nijedna firma ne daje VW/BMW ili Mercedes vozila za hrvatsku, mozes dobiti francuske ili talijanske aute ili od njemackih Opel ili Ford.
BozeSacuvaj is offline  
Old 12.02.2003., 15:54   #54
Za stan pogledaj pod http://immocenter.sueddeutsche.de . Sperrmuell i ostale besplatne oglase mozes zaboraviti .... tamo nema (skoro) nista.
BozeSacuvaj is offline  
Old 12.02.2003., 15:55   #55
Vidis muz je isto jednom trebao ici ( prije 2 godine) i firma je placala auto a mom se gospodinu bas nesto cefnulo i nije bilo sanse. Ni Avis, ni Hertz ni Europacar ( ovi su davali do Slovenije), ostale nismo ni zvali jer smo mislili da ako ovi ne daju sto imaju poslovnice u Hr kako ce tek ovi drugi. Nesto su govorili da je to zbog osiguranja.
penelop@ is offline  
Old 12.02.2003., 16:03   #56
Quote:
penelop@ kaže:
Vidis muz je isto jednom trebao ici ( prije 2 godine) i firma je placala auto a mom se gospodinu bas nesto cefnulo i nije bilo sanse. Ni Avis, ni Hertz ni Europacar ( ovi su davali do Slovenije), ostale nismo ni zvali jer smo mislili da ako ovi ne daju sto imaju poslovnice u Hr kako ce tek ovi drugi. Nesto su govorili da je to zbog osiguranja.
Kod mene je stvar bila sarmiranje sluzbenice na salteru
Ja sam imao Europcar karticu, tako da nije bilo problema. Osiguranje je placalo od bivse Yu samo Sloveniju i Hrvatsku, a zanimljivo je da su Poljska, i Slovacka bile na crnoj listi.

Kod AV Pasing sam uzeo auto sredinom prosle godine - jedino ne daju bas novi auto i ne one marke koje sam nabrojao. Ako zelis mogu ti pronaci telefonski broj vlasnika.
BozeSacuvaj is offline  
Old 12.02.2003., 16:04   #57
Quote:
penelop@ kaže:
Mislim da bi ti to preko firme islo najbolje. Stavno je tesko iznajmiti stan.
Je li to redovna procedura ili ce me blijedo gledati kad ih pitam?

Hvala svima za linkove. Mozda ipak dode na zelenu granu.
Glossu R.H.
Glossu is offline  
Old 12.02.2003., 16:05   #58
Ma ne treba mi sada, hvala. To je taj jedan put bila opcija i nije proslo ( mozda zato sto sam ja rospija pitala telefonski )
Eto Glossu jedna informacija vise
penelop@ is offline  
Old 12.02.2003., 16:06   #59
Glos, samo ti pitaj, ide-ide, ne ide-ide...
Mislim, svakako te nece blijedo gledati...
Mila is offline  
Old 12.02.2003., 16:07   #60
Nisam sigurna koliko ti je to redovno ali vjerojatno je. Jer se nije bas lako strancu snaci a pogotovu u ovdje gdje je navala na stanove ( ne plasim te, snaci ces se). Vjerojatno ti nece platiti stanarinu ali te sigurno nece blijedo pogledati ako ih zamolis za uslugu
penelop@ is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:48.