Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2006., 00:55   #41
Quote:
odgovorko kaže:
Da li je Jehova Bog znao što će se dogoditi i time postao odgovaran za svo zlo?
Možda bi nekome odgovor mogao biti čudan, ali ne znamo da li je znao.
sa ovime se ne slažem...

naime Bog je znao da će zlo i grijeh nastati i prije stvaranja svijeta i čovjeka isto tako i anđela...

te je imao 2 opcije...

1. da li Stvoriti sve i dopustiti sve da se to dogodi, znajući da će neki završiti u paklu

2. ne Stvoriti ništa i očuvati čistim sve

i tu je Ljubav koja se očituje...on je ipak znajući što će se dogoditi Stvorio sve i Isus Krist se odmah javlja kao Spasitelj čovječanstva jer On je i stvorio čovječanstvo...

do dakako pošto je svako ljudsko i anđeosko biće stvoreno sa slobodnom voljom isto tako je svako biće stvoreno za vječni život...

i tu je čovjekova kušnja - vjerovati i tražiti Boga i On će tebe naći i pružiti ti ono zbog čega smo i stvoreni - potpuni život sa Bogom

i tu nema nikakve nepravde, tko nije želio život niti ga ne želi - dobit će smrt, tko želi život - vjerovat će Bogu...
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 01:21   #42
Quote:
-Daniel- kaže:
i tu nema nikakve nepravde, tko nije želio život niti ga ne želi - dobit će smrt, tko želi život - vjerovat će Bogu...
"Tko ŽELI život" kažeš ti, neka sklopi trgovački ugovor s bogom, neka vjeruje i neka čini dobra djela. Zauzvrat bog će mu ispuniti ŽELJU.

Osim toga, proturječiš svojoj bibliji:

Bolje ti je jednooku ući u kraljevstvo Božje, nego s oba oka biti bačen u pakao, gdje crv njihov ne gine niti se oganj gasi.

Iz ovog citata (i sličnih) može se zaključiti nekoliko stvari:

1. Ne postoji smrt nego vječne muke za proklete. Crvi te izjedaju i neugasivi oganj prži, doslovno ili u prenesenom značenju. Dapače, o stvarnoj paklenoj vatri "svjedoče" mnogi sveci.

2. U pakao bog proklete "baca". Nije mi jasno zašto neki tvrde da oni koji odbacuju boga tamo idu svojevoljno. A to pokazuje i ovaj citat: Mnogi će me u onaj dan pitati: 'Gospodine, Gospodine! Nismo li mi u tvoje ime prorokovali, u tvoje ime đavle izgonili, u tvoje ime mnoga čudesa činili?' Tada ću im kazati: 'Nikad vas nisam poznavao! Nosite se od mene, vi bezakonici!' Očito je da će se neki htjeti prepirati i dokazivati da ipak ne zaslužuju prokletstvo. Međutim, božja pravda je neumitna i nepokolebljiva - prokletnici će dobiti što zaslužuju, koliko god izvrdavali.
__________________
Always remember that you are unique. Just like everyone else.
Nodens is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 01:31   #43
Quote:
Osim toga, proturječiš svojoj bibliji:

Bolje ti je jednooku ući u kraljevstvo Božje, nego s oba oka biti bačen u pakao, gdje crv njihov ne gine niti se oganj gasi.
ne proturječim...pakao je - smrt

pročitaj Otkrivenje o Posljednjem Sudu
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 09:12   #44
Quote:
-Daniel- kaže:
ne proturječim...pakao je - smrt

pročitaj Otkrivenje o Posljednjem Sudu
Samo kao metafora, "smrt" kao suprotnost od punine života. Očita je samopravdnost pisca te lakrdije, također prezir i nedostatak ikakvog suosjećanja ili žaljenja prema tim prokletima. U smislu, bitno je da smo mi (malo stado) upisani u "knjigu života" - fućka nam se za nevrijedne i okaljane.

Taj pristup: "svatko je odgovoran samo za sebe" i "sami su si krivi" - u tolikoj je suprotnosti sa tzv. "kršćanskom ljubavi", da je potrebno biti vrlo vješt u duplozofiji ne bi li si čovjek sve to nekako opravdao i posložio u glavi.

Jezero ognjeno - to je druga smrt: ko se god ne nađe zapisan u knjizi života, bio je bačen u jezero ognjeno.

Kukavicama pak, nevjernima i okaljanima,
ubojicama, bludnicima,
vračarima i idolopoklonicima
i svim lažljivcima
udio je u jezeru
što gori ognjem i sumporom.
To je druga smrt.


Ta "druga smrt" očito nije smrt u smislu nepostojanja. Inače bi biblija bila (i) po tom pitanju u kontradikciji sama sa sobom. Duša je vječna, pa su stoga i paklene muke vječne. U tome su posve sporazumni teolozi i mistici.
__________________
Always remember that you are unique. Just like everyone else.
Nodens is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 10:28   #45
Quote:
Nodens kaže:
Taj tvoj JHWH, bog starog zavjeta - je zločesti, posesivni i osvetoljubivi bog, sasvim u skladu opakom svećeničkom kastom koja ga je izmislila. I definitivno nije Bog
Da.

Opis Jehove odgovara opisu đavola a ne Boga - ljubomoran, posesivan, osvetoljubiv.

"Poubijajte malu djecu zato što Me njihovi roditelji nisu obožavali" ... po Bibliji takvo nešto je Bog izgovorio !!! (takve stvari Bog NE MOŽE izgovoriti)


"Obožavajte Me i pomoći ću vam da pokorite susjedne narode", tako Jehova govori, a tako je i Hitler govorio o njemcima kao izabranom narodu koji trebaju vladati nad drugim narodima.
To je opet đavo a ne Bog, jer za Boga nema izabranih. Za Boga su svi izabrani.

Ili krvne žrtve jadnih životinja, a zamisli samo razloga - da bi se tim ubijanjima Boga zadovoljilo !!! Jer bit će ljut ako nešto ne prikolju za Njega !!!

Dobro je Isus rekao Jehovinim svećenicima "vaš otac je đavo", jer oni su nesvjesno zaista obožavali đavola.


Itd... ima toga još u Bibliji, i to je sve skupa prilično očito, ali poštovani Nodens trebaš znati jednu stvar:
uzalud je sve to govoriti istinskim vjernicima jer je njihova vjera u Bibliju jača od bilo kojeg argumenta.
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 11:27   #46
Quote:
Nodens kaže:
Samo kao metafora, "smrt" kao suprotnost od punine života. Očita je samopravdnost pisca te lakrdije, također prezir i nedostatak ikakvog suosjećanja ili žaljenja prema tim prokletima. U smislu, bitno je da smo mi (malo stado) upisani u "knjigu života" - fućka nam se za nevrijedne i okaljane.

Taj pristup: "svatko je odgovoran samo za sebe" i "sami su si krivi" - u tolikoj je suprotnosti sa tzv. "kršćanskom ljubavi", da je potrebno biti vrlo vješt u duplozofiji ne bi li si čovjek sve to nekako opravdao i posložio u glavi.

Jezero ognjeno - to je druga smrt: ko se god ne nađe zapisan u knjizi života, bio je bačen u jezero ognjeno.

Kukavicama pak, nevjernima i okaljanima,
ubojicama, bludnicima,
vračarima i idolopoklonicima
i svim lažljivcima
udio je u jezeru
što gori ognjem i sumporom.
To je druga smrt.


Ta "druga smrt" očito nije smrt u smislu nepostojanja. Inače bi biblija bila (i) po tom pitanju u kontradikciji sama sa sobom. Duša je vječna, pa su stoga i paklene muke vječne. U tome su posve sporazumni teolozi i mistici.
tko nije za Mene taj je protiv Mene...

Bog ne voli one koje Ga ne traže, jer da Ga traže našli bi Ga, isto tako a što bi tim zlim ljudima trebalo biti...

da bašte život sa pravednicima?

nemoj biti smiješan, pravednici koji cijeli život svoj provedu uz Krista i pokušavajući odricati se svega štetnog i onda da im bude oprošteno poslije smrti...to bi bilo nepravedno...

pročitaj Joela poglavlje 3 nadalje...to ti se danas i bude se događalo uskoro...pročitaj što piše tko će bii spašen u to vrijeme

treba omekšati srce, kada omekšaša srce Biblija će ti biti puno jasnija...

-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 11:29   #47
Quote:
Hiarcs kaže:
Da.

Opis Jehove odgovara opisu đavola a ne Boga - ljubomoran, posesivan, osvetoljubiv.

"Poubijajte malu djecu zato što Me njihovi roditelji nisu obožavali" ... po Bibliji takvo nešto je Bog izgovorio !!! (takve stvari Bog NE MOŽE izgovoriti)


"Obožavajte Me i pomoći ću vam da pokorite susjedne narode", tako Jehova govori, a tako je i Hitler govorio o njemcima kao izabranom narodu koji trebaju vladati nad drugim narodima.
To je opet đavo a ne Bog, jer za Boga nema izabranih. Za Boga su svi izabrani.

Ili krvne žrtve jadnih životinja, a zamisli samo razloga - da bi se tim ubijanjima Boga zadovoljilo !!! Jer bit će ljut ako nešto ne prikolju za Njega !!!

Dobro je Isus rekao Jehovinim svećenicima "vaš otac je đavo", jer oni su nesvjesno zaista obožavali đavola.


Itd... ima toga još u Bibliji, i to je sve skupa prilično očito, ali poštovani Nodens trebaš znati jednu stvar:
uzalud je sve to govoriti istinskim vjernicima jer je njihova vjera u Bibliju jača od bilo kojeg argumenta.
kada daš citate za ove svoje budalaštine onda ćemo razgovarati...

nigdje to ne piše
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 16:29   #48
Danijele, da idem tražiti gdje to piše, to mi je težak posao koji zahtijeva dosta vremena.
Čak bi se možda i žrtvovavo kad bi znao da će ti to pomoći, ali mislim da bi sve to bio uzaludan posao.



-----
Ako zaista misliš da si sposoban gledati objektivno na te stvari, javi pa ću se u tom slučaju potruditi i pronaći ti te citate.

("objektivno" to znači bez vjerničkih predrasuda u stilu "Biblija je nepogrešiva")
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 16:40   #49
Quote:
Hiarcs kaže:
Danijele, da idem tražiti gdje to piše, to mi je težak posao koji zahtijeva dosta vremena.
Čak bi se možda i žrtvovavo kad bi znao da će ti to pomoći, ali mislim da bi sve to bio uzaludan posao.



-----
Ako zaista misliš da si sposoban gledati objektivno na te stvari, javi pa ću se u tom slučaju potruditi i pronaći ti te citate.

("objektivno" to znači bez vjerničkih predrasuda u stilu "Biblija je nepogrešiva")
prijatelju JA ZNAM DA TO NE PIŠE NA TAJ NAČIN KOJI SI TI IZNIO

ako imaš malo vjere onda ćeš u svom srcu znati da Bog nije takav kakav si ga ti opisao a ako nemaš naravno da ćeš tražiti svaku mrvicu u Bibliji koja odgovoara tvojim stavovima da bi ju iskoristio za uvrede protiv Boga...

a isto tako moraš znati da ako misliš pisat tako nešto o Bogu (što mene baš i ne dira jer znam da će se On sam obranit) onda moraš to pokrijepit citatima iz Biblije i to ne izvađenih iz konteksta nego moraš objasnit jedno poglavlje ili cjelinu pa ćemo onda razjasnit kakav je Bog zapravo...

ovako si mi samo još jedan smiješan lik koji si je udario pojam Boga u glavu i misli da je popio svu pamet svijeta

pozdrav...
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 00:58   #50
Quote:
SatansLittleHelper kaže:
ja sam dozivio to da prije rodjenja nije bilo nicega, i nije mi bilo loshe.
zasto bi mi bilo onda loshe ako poslje smrti isto nebude nicega.
Bravo! Možda je to RAJ! Ništa ne osjećati!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
D a r II 0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 15:56   #51
ima li života nakon smrti...sigurno ne u raju i paklu...to vi svi dobro znate, samo se morate "sjetiti"
 
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 17:48   #52
Cool

ima: zagrobni zivot, pa prozivljenje, pa Sudnji dan, pa vjecna nagrada i vjecna kazna...
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 19:48   #53
Tko ti je napunio glavu tim glupostima?? Molim te pročitaj ponovo to što si napisao/la...ne da nema veze s ičim nego je ovo katastrofa što mladima to govore. Ni jedna razumna osoba to ne može reći a da prije toga ne promisli malo.

Žao mi je ako ne promijeniš mišljenje jer ćeš se razočarati kad umreš
 
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 08:59   #54
Quote:
Sister kaže:
ima li života nakon smrti...sigurno ne u raju i paklu...to vi svi dobro znate, samo se morate "sjetiti"
Ne moramo se sjetiti, to nije bio planirano da se sjetimo...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 09:18   #55
U zivot nakon smrti sam cvrsto ubijedjena,Allah nas je stvorio od nicega i tako ce opet da bude
__________________
O sljedbenici Knjige, dođite da se okupimo oko jedne riječi i nama i vama zajedničke: da se nikome osim Allahu ne klanjamo, da nikoga Njemu ravnim ne smatramo i da jedni druge, pored Allaha, bogovima ne držimo!" Pa ako oni ne pristanu, vi recite: "Budite svjedoci da smo mi muslimani!" (3:64)
tesnim18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 10:06   #56
Duhovno napredniji ljudi se mogu sjetiti i plan je da se ne sijećamo zbog daljnjeg razvoja, naravno.

tesnim18....najlakše se tako riješiti pitanja ali istina ostaje onakva kakva je
 
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 13:28   #57
Najmudrija stvar koju čovjek može zaključiti vezano uz ovu temu: Radije ću živjeti kao da Bog postoji, a zatim nakon smrti otkriti da sam bio u krivu, nego živjeti kao da Boga nema, pa nakon smrti otkriti da sam se prevario... Mislim, vi neodlučni, jel vas se stvarno zeza s tim? Kad milijuni ljudi svjedoče životom vjeru kao najvažniju stvar na svijetu? Žrtvuju se za nju? Rade za nju? Zar su svi takvi u krivu? Zar vas to ni malo ne muči...?
Pakao, čistilište i raj nas sve čekaju...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:39.