Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2011., 23:03   #221
Da li postoji koji fakultet u Dalmaciji da je slican FOIu i da se moze prebacit na njega?
__________________
Svaka zena je bespomocna dok joj se ne osusi lak na noktima
lake of fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 23:33   #222
Quote:
lake of fire kaže: Pogledaj post
Da li postoji koji fakultet u Dalmaciji da je slican FOIu i da se moze prebacit na njega?
Mislis da li se moguće prebaciti s FOI-a na fakultet X ili s fakulteta X na FOI?

Inače, FOI je veoma, al veoma poseban fakultet Još nigdje nisam vidjela da se svi mogući kolegiji kod njega obrađuju, od informatike, programiranja, preko odabranih poglavlja matematike, do marketinga i državnih stuktura i poslovnih komuniciranja i neznam ni ja već čega

U Splitu imas PMF - odjel za informatiku. Mislim da nebi trebalo biti problema se prebaciti s FOI negdje drugdje, jer je dosta cjenjen (bar mi se tako cini tj. bar je bio) ali s nekog fakulteta na FOI je već teže jer su kriteriji FOI-a smješno strašni, s obzirom da se umislio da je najbolji fakultet Europe
*Cupcake* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 17:23   #223
Quote:
*Cupcake* kaže: Pogledaj post
Mislis da li se moguće prebaciti s FOI-a na fakultet X ili s fakulteta X na FOI?

Inače, FOI je veoma, al veoma poseban fakultet Još nigdje nisam vidjela da se svi mogući kolegiji kod njega obrađuju, od informatike, programiranja, preko odabranih poglavlja matematike, do marketinga i državnih stuktura i poslovnih komuniciranja i neznam ni ja već čega

U Splitu imas PMF - odjel za informatiku. Mislim da nebi trebalo biti problema se prebaciti s FOI negdje drugdje, jer je dosta cjenjen (bar mi se tako cini tj. bar je bio) ali s nekog fakulteta na FOI je već teže jer su kriteriji FOI-a smješno strašni, s obzirom da se umislio da je najbolji fakultet Europe
mislila sam sa FOIa na neki fakultet... hvala na odgovoru
__________________
Svaka zena je bespomocna dok joj se ne osusi lak na noktima
lake of fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 14:27   #224
da li netko zna nešto o prebacivanju na FFZG ali s jednog smjera na drugi?
KillinHOES is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 12:19   #225
kako treba izgledati molba... da li se u nju trebaju napisati i razlozi prebacivanje, ili je dovoljno napisati -"molim vas da razmotrite prebacivanje sa x fakulteta na y fakultet"
__________________
Svaka zena je bespomocna dok joj se ne osusi lak na noktima
lake of fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 00:49   #226
Quote:
lake of fire kaže: Pogledaj post
kako treba izgledati molba... da li se u nju trebaju napisati i razlozi prebacivanje, ili je dovoljno napisati -"molim vas da razmotrite prebacivanje sa x fakulteta na y fakultet"
Hmm, ovisi. Neki su pisali "zgog privatnih razloga", neki "zbog preseljenja", neki su pisali "zbog promjene interesa želim studirati u područjima toga i toga, stoga sam izabrala vaš fakultet ... " Sve ovisi. Ja kad sam pisala molbu za prebacivanje, nisam navodila razloge. Ovako je izgledala moja molba u nekom outlineu:


Poštovani,
Moje ime je (...) i pišem Vam zamolbu u svrhu prebacivanja na Vaš (ime faksa), smjer (...).


Pohađala sam (im faksa), te sam položila sve ispite s prve i druge godine koje možete vidjeti u prilogu „Ispis ocjena“ kojeg sam priložila ovom dokumentu.

(bla bla bla, sad je tu bio neki dio o tome kako sam uz molbu i priložila plan i program položenih predmeta te ih molim da usporede sa svojim planom i programom u svrhu priznavanja ispita)

(onda nakon toga, pišem o tome da mi je želja da se prebacim direktno na drugu godinu zbog povećeg broja položenih i ostvarenih ECTS bodova, te da si svjesna ispita razlika koje moraš položiti ali da ti to nije problem jer to žarko želiš. itd.)

(onda za kraj složiš neku lijepu rečenicu poput "Ispričavam se na utrošenom vremenu i nadam se da ću ostvariti sva svoja obećanja napisana u molbi bla bla".)

Anyway, nadam se da sam ti malo pomogla, sve ovisi koji si faks studirala i gdje se hoćeš prebaciti, pa si pogledaj da li bi ti radije upalili neko socijalni razlozi / financijski razlozi / razlozi više sile ili jednostavno ne napišeš razlog nego automatski udreš što hoćeš
*Cupcake* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 00:27   #227
zna li netko jel se moguće prebaciti s osječkog pravnog fakulteta na zagrebački pravni i ako se može, nakon koliko vremena?
Lady Moira. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 20:31   #228
je li moguće prebaciti se sa filozofskog u ljubljani na onaj u zagrebu nakon jedne godine? studij ruskog i pov. umjetnosti.
StepUp is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 00:15   #229
Jel se moguće prebaciti na pravnom fakultetu u zagrebu sa prava recimo nakon 1. godine na socijalni rad? hvala
__________________
My dream is to fly over the rainbow, so high...
Bart_Simpson is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 10:02   #230
Prebacijvanje s Ekonomskog u Osijeku u Zagreb

Da li netko zna što treba pisati u zamolbi za prebacivanje, koje dokumente treba priložiti?
Može mi netko poslati primjer zamolbe?

Hvala!
zoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 12:45   #231
Quote:
zoki kaže: Pogledaj post
Da li netko zna što treba pisati u zamolbi za prebacivanje, koje dokumente treba priložiti?
Može mi netko poslati primjer zamolbe?

Hvala!
Gle, svaki fakultet ti ima svoje zahtjeve. Uglavnom ono što se prilaže u molbi, to je znači prijepis ocjena (ovjeren, znači isprintas ga iz studomata i doneses teti u referadi da ti ga ovjeri), fotokopija indeksa OVJERENA (kod javnog biljeznika, za to ćeš moram iskeširati ) te obavezno kurikulum, silabus, tj. plan i program SVAKOG predmeta. Također tražiti u referadi to, i oni ti budu bacili pečat na to, niti slučajno nemoj sprintat s neta.

Znači:
  • Molba
  • Ovjerena fotokopija indeksa
  • Ovjereni prijepis ocijena
  • Ovjereni plan i program svakog položenog predmeta

Naravno, za svaki slučaj pitaj i referadu fakulteta gdje se hoćeš prebaciti, ako slučajno imaju dodatne zahtjeve. Anyway, molba ti naravno mora biti službeno napisana. Znači predstaviš se, pišeš s Vi ( ), objasniš gdje studiraš, na kojoj si godini te napomeneš da si priložio to i to. Onda sljedeće napišeš da se hpćeš prebaciti na njihov fakultet iz tog i tog razloga. Mislim da sam čak i napisala u mom prijašnjem postu iznad kak bi to trebalo nekako izgledati, pa pogledaj
*Cupcake* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 16:12   #232
Ej ljudi imam pitanje oko prebacivanja na ffzg. Dakle, trenutno studiram engleski i pedagogiju na filozofskom u splitu, inace sam iz zagreba. Prošo sam prošle godine prag na intelektualnim sposobnostima i položio predispit iz engleskog ali nažalost nisam upo, upravo sam zavrsio prvu godinu, ispiti svi očišćeni. E sad, čuo sam da se prijave za prebacivanje šalju prodekanu u 9. mjesecu pa me zanima procedura, jel bitan prosjek i kolika je vjerojatnost da me prihvate? Ako netko mozda ima iskustva ili zna nesto o tome, pliz napisite. Hvala.
bassmasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 23:18   #233
Ne znam da li je baš pravi topic ali ako netko zna odgovor će dobro doć. Ako upisujem neki fakultet u sedmom mjesecu kao redovan student, a već studiram na jednom isto kao redovan da li se ja odmah u sedmom mjesecu moram i ispisat sa tog faxa ili mogu u 9. mjesecu pa da zadržim prava tih 2, 3 mjeseca dok mi ne počne fax ovaj novi koji sam upisao?
Hvala
innovator is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 22:03   #234
Quote:
innovator kaže: Pogledaj post
Ne znam da li je baš pravi topic ali ako netko zna odgovor će dobro doć. Ako upisujem neki fakultet u sedmom mjesecu kao redovan student, a već studiram na jednom isto kao redovan da li se ja odmah u sedmom mjesecu moram i ispisat sa tog faxa ili mogu u 9. mjesecu pa da zadržim prava tih 2, 3 mjeseca dok mi ne počne fax ovaj novi koji sam upisao?
Hvala
Ja sam mislila da si student, dakle imaš sva prava, čim se upišeš... Znači i tih 2-3 mjeseca prije početka nastave.

Pitanje za sve: Ja se namjeravam ispisati s PMFa u Zg, istraživačke fizike (trenutno sam prva godina i imam položen jedan predmet no ne namjeravam ga prenjeti) i upisati u Osijek na fiziku. Nisam polagala maturu, vrijede mi prošlogodišnji rezultati i zadovoljna sam njima.
Zanima me, ako se SLUČAJNO desi, da su ove godine svi genijalci pa ja ne upadnem u Osijek, iako je to gotovo nemoguće budući da je manje tražen od PMFa a tamo sam upala, da li se mogu preseliti ovako, kao prebacujem se s jednog faksa fizike na drugi, ali bez upisivanja više godine studija (jer to neću, a ni ne mogu). Nadam se da me kužite.
night angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 16:33   #235
Bok! Najvjerojatnije ću ove godine upisati stomatologiju u Splitu, inače živim u Zagrebu, ali ovdje neću upasti. Zna li itko mogu li se prebaciti u Zagreb nakon prve godine studiranja u Splitu? Hvala puno, jako je važno!
__________________
Seal, poruka za tebe:
"Svi ste vi stari punksi, svi ste vi anarhisti!
Svi ste vi, svi ste vi ste kurac na batini!"
devotchka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 16:49   #236
Wink

Quote:
devotchka kaže: Pogledaj post
Bok! Najvjerojatnije ću ove godine upisati stomatologiju u Splitu, inače živim u Zagrebu, ali ovdje neću upasti. Zna li itko mogu li se prebaciti u Zagreb nakon prve godine studiranja u Splitu? Hvala puno, jako je važno!
Možeš se prebaciti u Zagreb nakon prve godine pod uvjetom da položiš sve ispite. Detalje potraži na stranici faksa
*the lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 01:56   #237
Prebacivanje na FER ?!

moze li mi netko reci koliko je teško prebaciti se na fer sa nekog drugog fakulteta??
imam dvije opcije:
1. upisati etf u Osijeku (da li se moze prebaciti nakon prvog semestra vec ili tek nakon prve godine i da li je potrebno polagati kakve razlike u ispitima)
2. upisati pmf - fiziku i informatiku u Zg. (da li je prijelaz sa tog faksa uopce moguc, kolika je razlika u ispitima?? )

molim vas brzo pomozite (posaljite u privatne poruke ako je moguce) ...hitno je jer samo jos sutra mogu mijenjati prioritete, a za fer ce mi faliti par mjesta (svaka informacija je dobrodosla ) Hvala puno !
Kiway is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 17:10   #238
Quote:
Kiway kaže: Pogledaj post
moze li mi netko reci koliko je teško prebaciti se na fer sa nekog drugog fakulteta??
imam dvije opcije:
1. upisati etf u Osijeku (da li se moze prebaciti nakon prvog semestra vec ili tek nakon prve godine i da li je potrebno polagati kakve razlike u ispitima)
2. upisati pmf - fiziku i informatiku u Zg. (da li je prijelaz sa tog faksa uopce moguc, kolika je razlika u ispitima?? )

molim vas brzo pomozite (posaljite u privatne poruke ako je moguce) ...hitno je jer samo jos sutra mogu mijenjati prioritete, a za fer ce mi faliti par mjesta (svaka informacija je dobrodosla ) Hvala puno !
evo ovo i mene zanima.
odnosno mene zanima jos prebacivanje sa FESB na FER? koji su uvjeti? dali se moze odmah nakon upisa prebaciti na fer?
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 21:08   #239
Quote:
Cydia kaže: Pogledaj post
evo ovo i mene zanima.
odnosno mene zanima jos prebacivanje sa FESB na FER? koji su uvjeti? dali se moze odmah nakon upisa prebaciti na fer?
Pa ljudi, ako vam je to toliko hitno, zovite FER i pitajte.
Šta ćete tu čekat na forumu da se netko sjeti odgovorit i još se pouzdat da taj netko sigurno zna
Demona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 22:24   #240
Quote:
Demona kaže: Pogledaj post
Pa ljudi, ako vam je to toliko hitno, zovite FER i pitajte.
Šta ćete tu čekat na forumu da se netko sjeti odgovorit i još se pouzdat da taj netko sigurno zna
Zvala sam danas prijepodne bas; zena koja se javila nije previse znala o tome...sve sto je rekla je da je moguce ako se vecina predmeta poklapa i ako je prosjek na prethodnoj godini dobar...index i program fakulteta se mora donijeti na uviđaj pa onda oni odluce da li je prijelaz moguc ili ne...
Kiway is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.