Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2007., 18:21   #101
Quote:
4,05% kaže: Pogledaj post
Jeste bitno ali kada su sudili ovi u Hagu što zatvaraju na doživotnu onda su samo Srbi i poneki Hrvat (sjetimo se koliko je u prvoj presudi dobio Blaškić i zdravlje izgubio u Hagu) procesuirani, a sada kada će se suditi po Zakonu ex Yu gdje maksimalno 20 godina onda se sjetiše da su i Alijini „vitezovi“ bili zločinci.

Odakle ti ova ideja?
Prvo, doticni osudjeni u Haagu su optuzeni za genocid i u tom svijetlu su dobili premalo, premalo...
17 godina nije nista.
Drugo, nacionalni sudovi su daleko daleko stroziji pa ce ovi razni silovatelji i ubice kojima se sudi vec sada na Sudu BiH dobiti daleko vise nego sto su dobili oni koji su osudjeni za genocid. Sto je paradoks.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 11.02.2007., 18:40   #102
Quote:
rackoza kaže: Pogledaj post
Ima svakakve veze s nikom.I probaj da ne budes sarkastican toliko

Znas i sam, koga je 4.05% i ne trebas da pametujes previse
Eto ti pa pametuj.
__________________
I moji preci su 27.marta 1941 bili protiv NAZI pakta. I ja mu se protivim.
4,05% is offline  
Old 11.02.2007., 18:59   #103
Quote:
nordea kaže: Pogledaj post
Odakle ti ova ideja?
Prvo, doticni osudjeni u Haagu su optuzeni za genocid i u tom svijetlu su dobili premalo, premalo...
17 godina nije nista.
Drugo, nacionalni sudovi su daleko daleko stroziji pa ce ovi razni silovatelji i ubice kojima se sudi vec sada na Sudu BiH dobiti daleko vise nego sto su dobili oni koji su osudjeni za genocid. Sto je paradoks.
Po zakonu ex yu nikako ne može dobiti više od 20 god. Jedino ako će se sadašnji zakon provoditi retroaktivno.
__________________
I moji preci su 27.marta 1941 bili protiv NAZI pakta. I ja mu se protivim.
4,05% is offline  
Old 11.02.2007., 19:55   #104
Quote:
SON_OF_A_SUN kaže: Pogledaj post
Ti si zesci psihopata. Smiri se bre, ima Hag, tamo ljudi primaju novce da rade svoj posao. Bolje se potrudi da guglas Ratka Mladica i svoje kamenujes.

Ako mu se nesto dokaze Dudakovic ce odgovarati. Bosna ga nece sakriti kao vi Mladica.

A ti ne spamuj citav forum laznim informacijama i bombasticnim naslovima iza kojih ne stoji nista. Nisu ti ovo srpske novine govedo.
Potpisujem
100% is offline  
Old 11.02.2007., 20:45   #105
Quote:
4,05% kaže: Pogledaj post
Eto ti pa pametuj.
Evo malo i tebi

Etnička baština Hrvatske na dražbi

Opće je poznata činjenica da su u Hrvatskoj od Drugog svjetskog rata do danas prisutna izrazito nepovoljna demografska kretanja. Depopulacija nije samo zahvatila naše otoke i brdsko-planinske predjele, nego i većinu ruralnih krajeva. Pojedina naselja poprimila su dobnu strukturu »staračkih domova«. Neki su demografi s razlogom počeli govoriti o »etničkoj baštini« koja živi u tim zaboravljenim krajevima.



Znanstvenici već dugi niz godina upozoravaju na ovaj problem. Uloga demografa je, da na temelju znanstvenih argumenata, vladama predoče stanje stvari. U nekim državama o tome brinu i populacijske komisije koje djeluju pri vladama. Francuska ima takvu komisiju više od 100 godina. U nas demografi upozoravaju od početka 1970-ih godina na negativne demografske trendove jer je u demografiji to moguće. Naime, oni su dugoročni i predvidivi, a promjena je vrlo rijetko »skokovita«.

Prema projekciji UN-a, Hrvatska će 2015. imati 4 275 000 stanovnika. Taj će broj pasti 2025. na 4 088 000, a 2050. na svega 3 587 000. Zbog efekta naraštajnog pomaka između 2010. i 2020. godine natalitet će se još strmije smanivati, nego između 2000. i 2001. godine. Pritom će se mortalitet blago pvećavati jer u staračku dob ulaze »kompenzacijski« naraštaji nakon Drugog svjetskog rata. Nužnost hitne i promišljene društvene akcije nameće se sama po sebi.

Revitalizacija u demografskom smislu označava proces ponovnog povećanja broja stanovnika (repopulacija-to je kvantitativni aspekt) kao i sposobnost zadržavanja iste dinamike u budućnosti (kvalitativni aspekt). Oživljavanje depopulacijskih regija i naselja nije moguće »pod hitno« jer je riječ o dugotrajnom demografskom procesu.
Dal3 is offline  
Old 11.02.2007., 20:53   #106
Quote:
horus kaže: Pogledaj post
a prijatelju to je tako jer hrvatska nije pravna drzava, razumijes... pa prije nekoliko mjeseci su na htv-u bili prikazali video snimak herojskih djela dudakovica po dalmaciji, i kako se on hrabro bori protiv ustasa sa svojim drugovima...
NIsi ti kriv sto si takav
Jekna is offline  
Old 11.02.2007., 22:08   #107
***

Komšić: ''General Dudaković je heroj obrane BiH''

SARAJEVO - Član Predsjedništva BiH Željko Komšić izjavio je da je reforma policije ključni uvjet za potpisivanje Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju s Europskom unijom, te kako ima određenih naznaka da bi moglo doći do izvjesnog napretka u tome.

Gostujući u programu Radio-televizije RS-a u petak uvečer i odgovarajući na pitanje kako komentira istragu koja se vodi protiv generala bivše Armije BiH Atifa Dudakovića, Komšić je kazao da je za njega general Dudaković heroj odbrane BiH.

"Možete se s tim slagati ili ne, to je moje mišljenje. Ako postoje indicije da su jedinice kojima je on zapovjedao počinile bilo kakav zločin, ja vjerujem da je on toliko častan čovjek da će za to odgovarati. On će reći je li toga bilo", kazao je Komšić.



11.2.2007.
Pincom.info / Fena
SON_OF_A_SUN is offline  
Old 11.02.2007., 23:29   #108
Ma dajte ljudi, KOS nastoji diskredirati Dudakovica sa nekakvim montazama od videa (i ako i na njima nema ama bas nista neubicajeno i nesto sto predstavlja ratni zlocin) i time ne samo izjednaciti krivicu, nego i rjesiti se jednog opasnog komandanta koji ce sasvim sigurno biti velika prepreka ostvarenju velike Srbije koju cetnici jos sanjaju. V Korpus ubio par cetnika vojnika, cetnici bi ga sad sudili? a to sto su oni ubijali, silovali, palili to nikom nista? cetnicka posla i nista to ne bi bilo novo da neka hrvatska glasila informiranja nisu krenuli copy/paste njihovu propagandu?
RKL is offline  
Old 11.02.2007., 23:49   #109
Quote:
Dal3 kaže: Pogledaj post
Evo malo i tebi
Etnička baština Hrvatske na dražbi
Opće je poznata
...
demografskom procesu
Jel postoji neki razlog tvoje nove digresije u odnosu na temu? Sa 3 "replike" navedeš nove digresije. Ne odgovara ti tema pa razvodnjuješ ili...?
__________________
I moji preci su 27.marta 1941 bili protiv NAZI pakta. I ja mu se protivim.
4,05% is offline  
Old 12.02.2007., 00:10   #110
Quote:
SON_OF_A_SUN kaže: Pogledaj post
***

[I]Komšić: ''General Dudaković je heroj obrane BiH''
Znao sam da je Komšić normalan čovjek,a ne nekakva ulizica,ko ovi Hercegovci koji sad u velikosrbinu Dodiku vide Boga.

Meni je uopće enigma kako je peti korpus opstao pune četiri godine u potpunom srpskom okruženju,te s još jednim frontom s Muslimanima kod Kladuše.

To su HEROJI i ja im se divim,kao i mnogi Hrvati iz Like i s Korduna,jer da nije 5 Korpus sve četiri godine odolijevao trima vojskama(Babina,rs,rsk) mislim da bi četnici prejako ugnijezdili u tom dijelu RH i BiH za dugo vremena.
Još kad se sjetim priča da su neki ljudi umirali od gladi u Bihaćkoj enklavi...koma
Constatinopol is offline  
Old 12.02.2007., 01:15   #111
Quote:
SON_OF_A_SUN kaže: Pogledaj post
***

Komšić: ''General Dudaković je heroj obrane BiH''

SARAJEVO - Član Predsjedništva BiH Željko Komšić izjavio je da je reforma policije ključni uvjet za potpisivanje Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju s Europskom unijom, te kako ima određenih naznaka da bi moglo doći do izvjesnog napretka u tome.

Gostujući u programu Radio-televizije RS-a u petak uvečer i odgovarajući na pitanje kako komentira istragu koja se vodi protiv generala bivše Armije BiH Atifa Dudakovića, Komšić je kazao da je za njega general Dudaković heroj odbrane BiH.

"Možete se s tim slagati ili ne, to je moje mišljenje. Ako postoje indicije da su jedinice kojima je on zapovjedao počinile bilo kakav zločin, ja vjerujem da je on toliko častan čovjek da će za to odgovarati. On će reći je li toga bilo", kazao je Komšić.



11.2.2007.
Pincom.info / Fena
Posto dupliras postove na dva topica da ti opet odgovorim: Istom tom logikom je i Ratko Mladic heroj obrane BiH od islamskog fundamentalizma.
zzbabac is offline  
Old 12.02.2007., 02:35   #112
Quote:
zzbabac kaže: Pogledaj post
Posto dupliras postove na dva topica da ti opet odgovorim: Istom tom logikom je i Ratko Mladic heroj obrane BiH od islamskog fundamentalizma.
Pa kad je tako zasto to srpski clan predsjednistva ne izjavi javno?
SON_OF_A_SUN is offline  
Old 12.02.2007., 03:04   #113
Quote:
SON_OF_A_SUN kaže: Pogledaj post
Pa kad je tako zasto to srpski clan predsjednistva ne izjavi javno?
Kakve to veze ima sto je instant Sejdo to izjavio javno. Pa zato ste ga i izabrali.
zzbabac is offline  
Old 12.02.2007., 03:06   #114
Quote:
SON_OF_A_SUN kaže: Pogledaj post
Pa kad je tako zasto to srpski clan predsjednistva ne izjavi javno?
Pa ni ono za Dudakovića nije izjavio muslimanski član predsjedništva nego Sejdo Komšić tzv. hrvatski član predsjedništva........
Zrinski is offline  
Old 12.02.2007., 03:08   #115
Quote:
zzbabac kaže: Pogledaj post
Kakve to veze ima sto je instant Sejdo to izjavio javno. Pa zato ste ga i izabrali.
Pa nema veze. Ti si napravio vezu. Izaberite vi koga kod hocete, i nece izjaviti to za Mladica....
SON_OF_A_SUN is offline  
Old 12.02.2007., 03:33   #116
Quote:
rackoza kaže: Pogledaj post
Sta mozes, pojedoste se od muke, da podjelite Bosnu, a Srbija gubi Kosovo, na zapadu niko nije cuo za Hrvatsku, a plan Hrvatske ako nastavi moze da bude Eu, ili ce oni i iduce decenije crtati karte podjele

Pa, kada vas Bugari i Rumuni jebu

Tih 40% Bosne i nek je 33%

Su urbana mjesta tipa Sarajevo,Tuzla i Zenica sa preko 100 000 stanovnika.Uglavnom, tih 33% Moze brzo i efikasno da uzme 2/3 vukojebina

Srbi sem Bl nemaju grada.Prije sam racunao Brcko 2001 kao Srpski grad, ali ne vise.Doboj je velik, ali na kilometar, a ima par zgradica.

Bijeljina je vise cirkus Kolorado nego grad.

A Jajce i Sarajevu su u Bosni i Bosnjacka su mjesta.Nije vazno na kraju, ako Srbi privremeno drze Bl

Drzali su i Prishtinu 87 godina, pa im i ona ide ove godine.A to je malo vise od 12 godina vlasti na podrucju Bosne.

na zapadu niko nije cuo za Hrvatsku
od svih ex-jugo drzave najpoznatija je Hrvatska preko svjeta
i to zbog nase more,sportasa,hrana,kultura
a sta imate vi,NISTA poznati ste samo kao neki jadnici.
kao sta neki govore kako Hrvati gledaju prema njemacke tako bosnjaci prema Hrvatskoj
dazsas71 is offline  
Old 12.02.2007., 10:46   #117
Quote:
dazsas71 kaže: Pogledaj post
na zapadu niko nije cuo za Hrvatsku
od svih ex-jugo drzave najpoznatija je Hrvatska preko svjeta
i to zbog nase more,sportasa,hrana,kultura
a sta imate vi,NISTA poznati ste samo kao neki jadnici.
kao sta neki govore kako Hrvati gledaju prema njemacke tako bosnjaci prema Hrvatskoj
Nezivi u zabludi. Hrvatska i Bosna su tu negdje...
Dragan1986. is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.