Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2012., 17:00   #1021
Lightbulb

Ljudi otvorite stranicu galactic free pass, i protegnite oci, a vi koji se smatrate lightworkerima, bi to vec trebali znati

Pekara is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 19:47   #1022
Quote:
Varanasi kaže: Pogledaj post
Snimi tu tvoju telekinezu lepo i zakači na youtube.
Telekineza je magijska popratna pojava (nusprodukt) višeg stadija meditacije odnosno popratni ucinak dodira prijelomne točke na "putu ka prosvjetljenju". Za neuke i nespremne to može biti šokantno i inhibirajuće pa se preporučuje učitelj kao oslonac koji će osobu unaprijed pripremiti.

Telekineza je jedan od najupečatljivijih popratnih učinaka inicijacije !

Onaj tko se to odluči snimati, odnosno zadržati se na toj prizemnoj razini duhovnosti, neće napredovati i postupno će se vračati u stanje tjelesnog-elementarnog.

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 21:53   #1023
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
=
Onaj tko se to odluči snimati, odnosno zadržati se na toj prizemnoj razini duhovnosti, neće napredovati i postupno će se vračati u stanje tjelesnog-elementarnog.
Je li ti to znas ili vjerujes u to?
wonderkidd is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 09:07   #1024
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Telekineza je jedan od najupečatljivijih popratnih učinaka inicijacije !

Onaj tko se to odluči snimati, odnosno zadržati se na toj prizemnoj razini duhovnosti, neće napredovati i postupno će se vračati u stanje tjelesnog-elementarnog.

Pa ne mora on snimati, neka angažira nekog prijatelja.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 23:44   #1025
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Telekineza je magijska popratna pojava (nusprodukt) višeg stadija meditacije odnosno popratni ucinak dodira prijelomne točke na "putu ka prosvjetljenju". Za neuke i nespremne to može biti šokantno i inhibirajuće pa se preporučuje učitelj kao oslonac koji će osobu unaprijed pripremiti.

Telekineza je jedan od najupečatljivijih popratnih učinaka inicijacije !

Onaj tko se to odluči snimati, odnosno zadržati se na toj prizemnoj razini duhovnosti, neće napredovati i postupno će se vračati u stanje tjelesnog-elementarnog.

Puno puta ljudi obmanu sebe i misle da su i dotle stigli. No, jasno.
Varanasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 02:45   #1026
Hrpa Gluposti
Murcielagoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 03:19   #1027
Quote:
Murcielagoo kaže: Pogledaj post
Hrpa Gluposti
Vala odoh na ljubav, erotika, sex
Varanasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 07:32   #1028
Vidim da se uz meditaciju i duhovnost veoma često spominje i magija.

Magija nije nešto ćega se trebate bojati. Prakticirate je ionako cijeli svoj život nesvjesno (večina barem). Ako učinite nešto loše magijom, život će vam vratiti i naučiti vas lekciju. Postoji li bolji učitelj ?


Meditacija je zaista izvrstan način da brže upoznate sami sebe, druge, svijet i Boga. Zaista, vi se ne razvijate, već samo upoznajete. Vi možete učiniti stvari koje sada ne možete niti zamisliti. VI već držite u rukama knjigu svog znanja ovoga svijeta - samo ju trebate otvoriti


E da, isprobajte meditaciju u svemu što radite, a ne samo onda kada opuštate svoje tijelo. Meditirati možete uvijek. Ipak, smirenost tijela omogućava vam da lakše umirite svoj um. Za početnike je to veoma važno.
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 16:57   #1029
Quote:
Varanasi kaže: Pogledaj post
Puno puta ljudi obmanu sebe i misle da su i dotle stigli. No, jasno.
Nema tu ni, "s" od samoobmane. To je nešto poput kontrolne točke koju svaki meditant mora proči i pritom se suočiti s izazovom nastavka puta, stagnacije ili povratka...

Samoobmana je značajka onih koji se poistovječuju s lepršavim pričama i teorijama, a da pritom dalje od sjedanja u lotos (ili neki drugi položaj) i sklapanja očiju nikada nisu pravo ni odmakli.

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 17:36   #1030
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Nema tu ni, "s" od samoobmane. To je nešto poput kontrolne točke koju svaki meditant mora proči i pritom se suočiti s izazovom nastavka puta, stagnacije ili povratka...

Samoobmana je značajka onih koji se poistovječuju s lepršavim pričama i teorijama, a da pritom dalje od sjedanja u lotos (ili neki drugi položaj) i sklapanja očiju nikada nisu pravo ni odmakli.

Na takve i mislim. Ja ne mislim na telekinezu već samoobmanu da smo postigli telekinezu (a jesmo samo sebe ubedili i to je sve, "mozak" je čudo ).

Telekineza je moć, mogućnost, ako je osoba stekne, ne gubi je - iako ona sama po sebi ne govori ništa toliko značajno o duhovnom razvoju pojedinca, a ako osoba posveti godine u tome to je onda više gubljenje potencijala nego neka blagodet (kao i mnoštvo drugih stvari). Generalno jeste nekakva "kontrolna tačka" razvoja, nju će lakše učiniti verovatno oni koji su je nekad činili, pa su u ovom životu dostigli nekadašnji razvoj. Zato kažem - samoobmanjivanje je još veće gubljenje potencijala od telekineze.
Varanasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 10:20   #1031
Osnove meditacije je razbijanje iluzija u kojim živimo, da bi mogli uživti u sadanjem trenutku.

Mislim da smo opet s temom telekineza zašli u novu iluziju.
DebeliXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 01:36   #1032
Ja sam jednom slučajno zapala u meditativno stanje.
To mi se desilo nakon što sam provela dva ugodna tjedna na moru, i svako jutro sam s prijateljicom radila power yogu na terasi vikendice. Mislim da je kombinacija mediteranskog okružja, redovitog plivanja, vježbanja joge i opuštanja učinila svoje i jednom, kad smo odradile yogu, sjele smo se, kao i inače u turski položaj, i zaklopile oči i malo "ommmale" .
E sad, ne znam što se to dogodilo, no u sljedećem trenutku sam bila u nekoj ogromnoj kružnoj dvorani ispunjenoj zaslijepljujućom, ali opet mekanom svjetlošću, a zidovi dvorane su činili vitki bijeli lukovi. Ja sam sjedila u turskom položaju na nekakvom ovalnom podiju izrezbarenom prekrasnim valovitim i spiralnim reljefom. Bilo je jako tiho i mirno, i jako svijetlo. Taj trenutak je potrajao nekoliko sekundi, a onda sam se prenula i shvatila da se opet nalazim na terasi i prijateljica zainteresirano zuri u mene. Kasnije mi je rekla da me nije bilo skoro 10 minuta i da me dozivala, no ja se nisam prenula. I što je najčudnije, cijelo vrijeme sam uspravno sjedila i držala glavu čvrsto, kao u budnom stanju, dakle, očito nisam zaspala.
To se dogodilo prije četiri godine, a nedavno sam upoznala jednu kolegicu koja se već deset godina bavi meditacijom i ispričala joj svoje iskustvo. Ona je samo nasmiješeno zavrtila glavom i rekla da joj je već jedno pedesetak ljudi ispričalo isto iskustvo: svi su se nalazili u ovalnoj svijetloj prostoriji i isto se osjećali. Ja se nikada nisam bavila meditacijom, niti sam istraživala tu tematiku i zato je cijela podudarnost još čudnija.

Kasnije sam pokušavala nekoliko puta meditirati, ali ne uspijeva mi. Možda zato jer imam puno previše posla kroz dan i naprosto se više ne mogu dovuć nazad u ono mirno, opušteno stanje.
eudaimonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 14:25   #1033
Quote:
DebeliXXL;39561247]Osnove meditacije je razbijanje iluzija u kojim živimo, da bi mogli uživti u sadanjem trenutku.
Ovo je toliko duboko, da moram zamoliti za šire pojašnjenje.

Quote:
Mislim da smo opet s temom telekineza zašli u novu iluziju.
Za pojašnjenje prethodnog, zamolio sam, jer se ovo pomalo kosi s njim!?

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 14:35   #1034
Quote:
eudaimonia kaže: Pogledaj post
Ja sam jednom slučajno zapala u meditativno stanje.
To mi se desilo nakon što sam provela dva ugodna tjedna na moru, i svako jutro sam s prijateljicom radila power yogu na terasi vikendice. Mislim da je kombinacija mediteranskog okružja, redovitog plivanja, vježbanja joge i opuštanja učinila svoje i jednom, kad smo odradile yogu, sjele smo se, kao i inače u turski položaj, i zaklopile oči i malo "ommmale" .
E sad, ne znam što se to dogodilo, no u sljedećem trenutku sam bila u nekoj ogromnoj kružnoj dvorani ispunjenoj zaslijepljujućom, ali opet mekanom svjetlošću, a zidovi dvorane su činili vitki bijeli lukovi. Ja sam sjedila u turskom položaju na nekakvom ovalnom podiju izrezbarenom prekrasnim valovitim i spiralnim reljefom. Bilo je jako tiho i mirno, i jako svijetlo. Taj trenutak je potrajao nekoliko sekundi, a onda sam se prenula i shvatila da se opet nalazim na terasi i prijateljica zainteresirano zuri u mene. Kasnije mi je rekla da me nije bilo skoro 10 minuta i da me dozivala, no ja se nisam prenula. I što je najčudnije, cijelo vrijeme sam uspravno sjedila i držala glavu čvrsto, kao u budnom stanju, dakle, očito nisam zaspala.
To se dogodilo prije četiri godine, a nedavno sam upoznala jednu kolegicu koja se već deset godina bavi meditacijom i ispričala joj svoje iskustvo. Ona je samo nasmiješeno zavrtila glavom i rekla da joj je već jedno pedesetak ljudi ispričalo isto iskustvo: svi su se nalazili u ovalnoj svijetloj prostoriji i isto se osjećali. Ja se nikada nisam bavila meditacijom, niti sam istraživala tu tematiku i zato je cijela podudarnost još čudnija.

Kasnije sam pokušavala nekoliko puta meditirati, ali ne uspijeva mi. Možda zato jer imam puno previše posla kroz dan i naprosto se više ne mogu dovuć nazad u ono mirno, opušteno stanje.
Je li to iskustvo na tebe ostavilo ikakve posljedice, osim sječanja?
__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 17:07   #1035
desilo mi se da sam ležao bezveze i osječao se dobro - nešto kao meditacija, i onda sam kao htio spoznati boga, i oči mi poćnu treperat i stisnu mi se i vidio sam malo plavog svijetla kao da se iz više plavog svjetla počelo koncentrirati u jednu veću točku .. Jel se ikome slično desilo ?
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 18:06   #1036
Quote:
yeeeah kaže: Pogledaj post
desilo mi se da sam ležao bezveze i osječao se dobro - nešto kao meditacija, i onda sam kao htio spoznati boga, i oči mi poćnu treperat i stisnu mi se i vidio sam malo plavog svijetla kao da se iz više plavog svjetla počelo koncentrirati u jednu veću točku .. Jel se ikome slično desilo ?
Da, to je normalno, ima vise veze s time u kakvom si psi-stanju nego nekakvom meditacijom. Ako bolje stiskaš oči svijetlije boje će biti
tomo_z is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 21:45   #1037
A ima li pouzdan metod kako razlikovati stanje svjesnosti od ugodnog stanja, ili bilo čega čime smo napunili um a nije svjesnost?

Čitao sam da ima, ali hoć još mišljenja da čujem od vas koji se bavite time, hvala!
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 10:24   #1038
Postoje li možda zainteresirani za grupno meditiranje? Poželjno na nekoj travnatoj površini u Zagrebu

There is scientific evidence that supports the idea that meditation with others is a powerful force, so even if you are a solo practitioner, take some time now and then to participate in group meditations. Researchers who study quantum physics noticed that when a large group of monks gathered together to meditate, it had far-reaching affects that seemed to hard to dismiss as simple coincidence. For instance, group meditation at that monk conference coincided with a dramatic drop in crime. Since that study, law enforcement agencies in Washington DC have begun exploring the possibility that meditation could have a practical good effect upon crime rates in their city. In other instances, meditation seemed to cause rain after a long drought and famine, or to cause flowers and other plants to flourish. Meditation in groups has been credited with curing disease, reversing aggression, and saving people from famine – so if you get an opportunity, join a group to celebrate the power of meditation.
Roy G. Biv is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 12:16   #1039
Quote:
Roy G. Biv kaže: Pogledaj post
Postoje li možda zainteresirani za grupno meditiranje? Poželjno na nekoj travnatoj površini u Zagrebu

There is scientific evidence that supports the idea that meditation with others is a powerful force, so even if you are a solo practitioner, take some time now and then to participate in group meditations. Researchers who study quantum physics noticed that when a large group of monks gathered together to meditate, it had far-reaching affects that seemed to hard to dismiss as simple coincidence. For instance, group meditation at that monk conference coincided with a dramatic drop in crime. Since that study, law enforcement agencies in Washington DC have begun exploring the possibility that meditation could have a practical good effect upon crime rates in their city. In other instances, meditation seemed to cause rain after a long drought and famine, or to cause flowers and other plants to flourish. Meditation in groups has been credited with curing disease, reversing aggression, and saving people from famine – so if you get an opportunity, join a group to celebrate the power of meditation.
ma mos mislit

Mislis istrazvanja poput onog di su TM-ovci (to su njihove furke i teorije) samo iznjeli proracun kolko bi kriminala trebalo bit, pa onda zakljucili da je pao zbog njih jer nije toliki koliki su si sami odredili da bi inace bio? Btw bio je veci nego u istom razdoblju prosle godine.

Kako uopce mozes napraviti takvo istrazivanje? Trebao bi imati dva klonirana potpuno ista grada, dva ista paralelna univerzuma gdje bi jedina razlika bila ta grupa meditanata da usporedis. Ovako usporedjujes nesto sa nicim, odnosno s tvojim vlastitim pretpostavkama, nes ti istrazivanja i znanosti

Cime ne tvrdim da nuzno efekta nema, samo da ta istrazivanja nisu nista dokazala
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 07.09.2012. at 12:54.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 13:07   #1040
Po tvojoj logici trebaju ti isto tako dva identicna covjeka od kojih ce jedan meditirati a drugi ne, pa pogledajmo rezultate.
Ako si zainteresiran za meditaciju svijestan si njenog djelovanja, a ja vjerujem u sinergiju ljudi u povezivanju u svijesnosti. Ajmo tako reci.

Ne interesira me dublji fokus na to istrazivanje, cilj mi je povezati se s ljudima koji su zainteresirani za zajednicku meditaciju, ovo sam naveo cisto radi primjera.
Roy G. Biv is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.