Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2014., 18:03   #2661
Krivo su ti rekli.
Probaj opet, a ako kažu da ne može traži voditelja. Pozovi se na to da na interetskoj stranici banke lijepo piše nakon prve.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 22:59   #2662
Večer,

Imam pitanjce, trebao bi nam kredit da zatvorimo jedan drugi koji su nam navalili za vrat.
Predpostavljam da nam za to trebao gotovinski nenamjenski, a trebali bi kakvih maksimalno 40 000 kn ..
Dali me netko zna uputiti gdje je najbolje tražiti takvo što?
U matičnoj banci, ili postoje neke povoljnije opcije?

hvala
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 13:34   #2663
Question

Ljudi imam jedan problem...pomagajte ako znate..
Znaci...Imam kredit..rata mi je 1200 kn mj..sjela mi je ovrha na racun za neki dug za tele 2.....planiram ici raditi u Austriju..a kredit ne mogu placati drugacije nego da osobno dodem u banku i podmirim dug..
Dali je ikako to moguce drugacije rijesiti
melano is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 21:37   #2664
Imam pitanje vezano uz jedan ugovor za kredit, naime radi se ovako jedna osoba A je digla nenamjenski kredit za drugu osobu B, ali osoba A je digla kredit na svoje ime u banci. Osoba B je kreditno nesposobna zbog primanja, ali taj kredit redovno otplacuje osobi A. U ugovoru se nigdje nespominje sta nakon smrti osobe A, osim da u slucaju neplacanja kredita osobi A sjedaju na racun u banci, ali nigdje se nespominje sjedanje na nekretninu osobi A. Nakon 5 god. osoba A umre, za sve to vrijeme osoba B daje redovno novce banci za taj kredit ali osoba B nije nikakav jamac niti nista i nigdje se nespominje u ugovoru za taj kredit osim za punomoc da moze raspolagat racunom u banci, osim sto osoba A daje punomoc osobi B da ima pravo raspolagat sa njegovim racunom u banci. Nakon smrti osobe A nekretnina koju osoba A ima preuzima sestra na svoje ime i zatvara racun na koju je osoba A primala mirovinu, ali kredit je dignut u drugoj banci i osoba B ima punomoc za racun u banci na kojem je i dignut kredit.
-Mene sad zanima dali kojim slucajem banka moze sjest na tu nekretninu u slucaju neplacanja tog kredita jer sestra je u procesu preuzimanja nekretnine na svoje ime, a planira ga i prodat. Osoba B vise nebi htjela isplacivat taj kredit jer trenutno nije bas pri novcima da isplacuje taj kredit, a osoba A koja je digla taj kredit je umrla. Osoba B je u dobrim prijateljskim odnosima sa sestrom od preimunle osobe A, pa dali je ikako moguce da banka sjedne na tu nekretninu ili jednostavno da osoba B prestane isplacivat taj kredit i ako je budu zvali iz banke jer je ostavila broj posto osoba A prilikom dizanja kredita nije imala telefon i kaze da je osoba A umrla i da ona nema veze sa tim kreditom?
Nadam se da ste shvatili sta sam reko i ispricavam se na dugackom tekstu, ali sam morao nekako docarat cijelu situaciju.
deklok is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 21:41   #2665
Da, ako nasljednici (sestra) prihvati nasljedstvo ujedno prihvaća i obveze tj. i aktivu i pasivu.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 23:04   #2666
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Da, ako nasljednici (sestra) prihvati nasljedstvo ujedno prihvaća i obveze tj. i aktivu i pasivu.
ali kako banka moze sjest na nekretninu, ako u ugovoru nigdje nepise nekretnina nego samo racuni u banci, znaci racuni na kojima ima novaca, posto je doticni imao mirovinu u jednoj, a kredit u drugoj banci.
deklok is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 00:35   #2667
To je nebitno, napravit ce ovrhu nad imovinom u visini duga ili u visini nasljedstva.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 12:56   #2668
koliko se dugo čeka da mastercard dođe doma, naime prošli četvrtak ili petak mi je u banci(zaba) rečeno da bi trebala doći za par dana pa eto prošlo je tjedan dana i ništa još
toni_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 16:14   #2669
Što trebam napraviti da mi odobre kredit na 12 rata? Maestro.
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 11:28   #2670
Quote:
maminho kaže: Pogledaj post
Što trebam napraviti da mi odobre kredit na 12 rata? Maestro.
Ovisi koja banka. U Zabi to ide uz tekući račun s redovitim primanjima, najčešće u visini jedne plaće pa na više.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 19:23   #2671
Quote:
bluebunny kaže: Pogledaj post
Ovisi koja banka. U Zabi to ide uz tekući račun s redovitim primanjima, najčešće u visini jedne plaće pa na više.
Placu primam preko ZABe,.. jel bi mogao predat zahtjev u RBA banci za master karticu ako nisam njihov klijent, jel zna netko?

Postoji li neka banka koja odobrava izdavanje kreditne kartice ako nisam klijent te banke?

Hvala...
zac1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 03:36   #2672
Quote:
bluebunny kaže: Pogledaj post
Ovisi koja banka. U Zabi to ide uz tekući račun s redovitim primanjima, najčešće u visini jedne plaće pa na više.
ZABA. Dobio sam tek jednu plaću.
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 11:27   #2673
Quote:
zac1980 kaže: Pogledaj post
Placu primam preko ZABe,.. jel bi mogao predat zahtjev u RBA banci za master karticu ako nisam njihov klijent, jel zna netko?

Postoji li neka banka koja odobrava izdavanje kreditne kartice ako nisam klijent te banke?

Hvala...
Možeš podnijeti zahtjev za kreditnu karticu bilo koje banke, ne moraš nužno biti klijent. Jedino što su obično bolji uvjeti za klijente pa ju je tako lakše dobiti. I ja sam klijent Zabe i željela sam Fashion&Beauty Visa karticu RBA. Otišla sam u poslovnicu i žena mi je na licu mjesta rekla kakvi su uvjeti i kakva mi je kreditna sposobnost za tu karticu, tako da je najbolje da odeš u najbližu poslovnicu i pitaš.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 11:47   #2674
Zamolio bih da mi netko kaže može li se u Zabi podnijeti zahtjev za povećanjem limita obročnog plaćanja na Maestro kartici?
Hvala.
Josip7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 07:57   #2675
Dobio sam prvu plaću, ali minusa nemam?
Kaj nebi trebal biti odmah i minus s prvom plaćom?

Ili trebam u banku odnesti ugovor o radu za minus/kredit?
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 09:27   #2676
u zabi se minus odobrava 1. idućeg mjeseca nakon plaće. znači ako ti je prva plaća sjela 05.10. minus će ti se odobriti 01.11.
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 10:26   #2677
Quote:
Anasib kaže: Pogledaj post
u zabi se minus odobrava 1. idućeg mjeseca nakon plaće. znači ako ti je prva plaća sjela 05.10. minus će ti se odobriti 01.11.
Aha. A za kredu isto?
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 11:22   #2678
obročno plaćanje? ako imaš lepezu ili platnog asistenta da. ako je obični tekući račun, ne, samo minus.
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 10:33   #2679
Quote:
Josip7 kaže: Pogledaj post
Zamolio bih da mi netko kaže može li se u Zabi podnijeti zahtjev za povećanjem limita obročnog plaćanja na Maestro kartici?
Hvala.
Možeš probati, ali to određuju prema visini plaće pa ne znam da li će htjeti. Nemam takvih iskustava.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 14:01   #2680
Primam plaću u erste-u , gdje imam dopušteni minus , visu , te nenamjenski kredit koji otplaćujem u anuitetima po 1500kn 18 mjeseci (18 500kn još za otplatit). Problem je u tome što i dalje imam dopušteni minus u pbz-u , koji moram namirit u narednih par mjeseci. S obzirom da sam se sa trenutnim kreditom u ersteu-u preračunao, tj. nije mi bio dovoljan da ispunim sve obaveze, dali postoji mogućnost da u erste-u dobijem kredit od cca 40 000kn , s kojim bi zatvorio postojeći kredit, minus u pbz-u te revolving kredit koji imam na VISA-i.
Prosječna plaća mi je oko 5000kn , primljen sam na neodređeno , sa neprekidnim stažom 4god u firmi.

Hvala
Lijep pozdrav
kukomar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.