Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Iza katedre

Iza katedre Rad i bivstvovanje u sustavu znanosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2004., 18:39   #21
Quote:
Winona kaže:
Ovih 15000 kuna - tko to placa?
odlikaši sine, odlikaši

plaćam ja, naravno ... moj faks je bezobrazno skup ... ali, kad pomislim na ove jadničke koji sad upisuju doktorski studij po novome, još sam dobro prošla ... oni naime za 6 semestara doktorskog studija ukupno keširaju 45000 kunića

budući da je to stvarno povelika lova za naše prilike, faks im je izašao u susret pa je ugovorio sa zagrebačkom bankom da mogu dići "povoljan" kredit za to

nekad se moglo, nakon obranjene dizertacije, tražiti povrat novca od ministarstva znanosti ... ne znam je li to još uvijek moguće, morat ću se raspitati
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2004., 18:44   #22
Quote:
allegra kaže:
odlikaši sine, odlikaši

plaćam ja, naravno ... moj faks je bezobrazno skup ... ali, kad pomislim na ove jadničke koji sad upisuju doktorski studij po novome, još sam dobro prošla ... oni naime za 6 semestara doktorskog studija ukupno keširaju 45000 kunića

budući da je to stvarno povelika lova za naše prilike, faks im je izašao u susret pa je ugovorio sa zagrebačkom bankom da mogu dići "povoljan" kredit za to

nekad se moglo, nakon obranjene dizertacije, tražiti povrat novca od ministarstva znanosti ... ne znam je li to još uvijek moguće, morat ću se raspitati

cek malo, ovi koji moraju platiti 45 000 kuna, da li doktorat kade kao full time job? Ako da gdje zarade novac ( i kada?) da zarade jos i za zivot?

Ili doktorat rade iskljucivo usporedo s nekim poslom pa od te place zive?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2004., 18:47   #23
Znanstveni poslijediplomski na medicini?

Tzv biomedicina - tako mi zvuci ovo sto Allegra opisuje.
Valjda misle da ce doktori zaraditi novce i lako vratiti kredit.
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2004., 18:49   #24
Winona

ovo drugo ... barem u mojoj instituciji
neke ustanove navodno plaćaju troškove studija, ali to je u mojoj branši rijetkost

pretpostavljam da su i novaci, zaposleni na faksu, oslobođeni tih troškova, ali nisam sigurna (možda Pallas i doc znaju)
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2004., 18:54   #25
Re: Znanstveni poslijediplomski na medicini?

Quote:
puffko kaže:
Tzv biomedicina - tako mi zvuci ovo sto Allegra opisuje.
Valjda misle da ce doktori zaraditi novce i lako vratiti kredit.
da, radi se o biomedicini, konkretno MF ... na PMF i Biokemijsko-farmaceutskom su jeftiniji ... barem za sada.

iskreno, ja ni sama ne znam koliko se to isplati i kako ti se to može vratiti, ali zahtjevi za poslijediplomskim usavršavanjem su ogromni (mođžda i nerealni), pogotovo ako želiš raditi u klinici
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2004., 14:31   #26
Vojky

kako napreduje pisanje dotorata?
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2004., 21:20   #27
Quote:
allegra kaže:
Vojky

kako napreduje pisanje dotorata?
Super, evo pronađoh da se o temi mojeg rada par redova nalazi u "Constitutio Frederici a. 1158." njmačkog cara Fridricha I. Barbarosse, pa neću imati uobičajenu pravnu prazninu između Justinijana i Marije Terezije!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2004., 23:34   #28
najgore će ti biti kad ćeš pisati zadnju trećinu rada

onda moraš "popuniti rupe" (detaljno obraditi i dijelove teksta koji ti nisu baš dragi) i sve izanalizirati još jednom, a ja se uz to i budim po noći s kojekakvim idejama -- da mi je tema glupa i da sve to treba radit iz početka, da mi je netko ukrao cijeli rad, a ja se ne mogu sjetiti ni naslova, a kamoli ga ponovno napisati i tsl.

valjda nakon ove faze padam u nirvanu
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2004., 23:47   #29
Quote:
Vojky kaže:
Super, evo pronađoh da se o temi mojeg rada par redova nalazi u "Constitutio Frederici a. 1158." njmačkog cara Fridricha I. Barbarosse, pa neću imati uobičajenu pravnu prazninu između Justinijana i Marije Terezije!
opa!

nisam znao da se u tvojim temama ide tako u prošlost?

BTW, 1158. ili 1159?
__________________
Ambition can be a virtue when it drives you to excellence!
Commodus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2004., 11:04   #30
Quote:
a ja se uz to i budim po noci s kojekakvim idejama -- da mi je tema glupa i da sve to treba radit iz pocetka, da mi je netko ukrao cijeli rad, a ja se ne mogu sjetiti ni naslova, a kamoli ga ponovno napisati i tsl.
a ja sam mislila da sam jedina koja sam se budila usred snova o tome kako mi je netko ukrao temu, kako sam na obrani a netko iz komisije kaze - pa ovo sve isti tekst je objavljeno prije par mjeseci vec ili kako teorija ne drzi vodu...kako je muz u isto vrijeme zavrsavao svoj doktorat a bio smireniji od mene, onda bi me obicno prizemljio....

....poslije je tek priznao da je na trenutke gotovo prasnuo u smijeh od mojih raskosnih horor scenarija
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2004., 23:19   #31
Quote:
Commodus kaže:
opa!

nisam znao da se u tvojim temama ide tako u prošlost?

BTW, 1158. ili 1159?
1159. u pravu si...

Ovako - sada ću malo generalizirati - kada ideš nešto sustavno pisati u pravu, obično se u nas polazi od rimskog prava čiji smo baštinik.

Zenit rimskog prava nalazi se u kodifikaciji rimskog prava koju je dao izraditi bizantinski car Justinijan (527. – 565.). Kodifikacije se zajednički zovu Corpus iuris civilis, a sadržavaju: Codex, Digesta, Institutiones i Novellae.

Obično se povijesni pregled počinje s tim dokumentima. Onda slijedi jedno 1000 godina vrlo oskudnih izvora (osim par redova o feudalnom pravu i nešto više o srednjevjekovnim gradskim statututima - gdje i mi Hrvati imamo svoje zapaženo mjesto u pravnoj povijesti). I tako se dođe negdje do Marije Terezije, gdje se počinje sa suvremenim propisima.

I onda - dvjesto strana kasnije - u zaključku dođeš do spoznaje da su Rimljani u biti stvar već bili sasvim dobro definirali, a da su Austrijanci u Općem građanskom zakoniku iz 1811. razradili to isto do detalja.

Imam sad jedno pitanje - da li i prirodnjaci i tehničar imaju povijesni pregled? Počinju li recimo fizičari od Newtona ili?

Naime, kod nas možeš vrlo uspješno u znanstvenom radu ubaciti citat nekog rimskog pravnika i da djeluje sasvim suvremeno.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2004., 23:41   #32
Quote:
Vojky kaže:

Imam sad jedno pitanje - da li i prirodnjaci i tehničar imaju povijesni pregled? Počinju li recimo fizičari od Newtona ili?
Neznam za fizicare. Znam da u medicini ne krecu od Hipokrata. Obicno ima sasvim dovoljno suvremenih stvari o temi da se pogubis i u tome. I nije bas na 200 str.
__________________
Mi smo stabilizaciju prihvatili-to nam je svetinja
doc_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2004., 23:49   #33
meni je mentor "naredio" max. 220 strana

jedina naredba koju mi je dao
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2004., 23:54   #34
Quote:
doc_1 kaže:
Obicno ima sasvim dovoljno suvremenih stvari o temi da se pogubis i u tome.
vamo isto

sugestija mog mentora odnosila se na činjenicu kako ti radnju čitaju osobe koje imaju određeno predznanje, tako da se na neke stvari nije potrebno osvrtati

npr. kod mene je u radnji jako malo teorijskog uvoda

teorije ima, ali se odnosi ciljano na problem
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2004., 00:03   #35
Quote:
Vojky kaže:
Imam sad jedno pitanje - da li i prirodnjaci i tehničar imaju povijesni pregled?
pa ovisi o čemu pišeš i kako koncipiraš uvod ... ja nisam radila povijesni pregled jer mi nije bitan ... doduše to područje baš i nema neku povijest, svega dvadesetak godina

što se broja stranica tiče, ja sam uspjela nalupati oko 100 stranica uključujući dodatke ... ne znam kako je u drugim granama - očekuje li se veća opširnost ili se cijeni konciznost ... baš bih htjela čuti iskustva s drugih faksova i sveučilišta.
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2004., 00:07   #36
Quote:
sunčica kaže:
meni je mentor "naredio" max. 220 strana

jedina naredba koju mi je dao
ja sam inače sklona maksimalnoj restriktivnosti u pisanju teksta pa je bilo obratno ... meni je mentorica rekla - nemoj da baš bude manje od 100 strana
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2004., 00:15   #37
Quote:
doc_1 kaže:
Neznam za fizicare. Znam da u medicini ne krecu od Hipokrata. Obicno ima sasvim dovoljno suvremenih stvari o temi da se pogubis i u tome. I nije bas na 200 str.
Hmmm - meni je magisterij nešto preko 220 strana (ukupno, sa sadržajem i popisom literature) i preko 500 bilješki unutra, doktorat teško da će biti kraći.

A jedan profesor mi je pričao kako je njegov doktorat - pisan istina prije dosta godina - imao 600 stranica i bio ukoričen u tri knjige...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2004., 00:58   #38
Quote:
allegra kaže:
... meni je mentorica rekla - nemoj da baš bude manje od 100 strana
to mi je premalo

koja je to oblast, ako nije tajna?

mislim da ću imati do 200 str.
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2004., 18:34   #39
Quote:
Vojky kaže:
Hmmm - meni je magisterij nešto preko 220 strana (ukupno, sa sadržajem i popisom literature) i preko 500 bilješki unutra, doktorat teško da će biti kraći.

A jedan profesor mi je pričao kako je njegov doktorat - pisan istina prije dosta godina - imao 600 stranica i bio ukoričen u tri knjige...



Muz moje prijateljice citira svog mentora: 80 stranica, ni manje, ni vise. (medicina, Njemacka, Sveuciliste u Heidelbergu)
Pa si ja mislim - jos 10-ak stranica i na konju sam (biologija je, doduse, u pitanju, ali vidjela sam disertaciju koja ima kojih 200-tinjak stranica i dosadna je dozlaboga...)
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2004., 19:08   #40
Quote:
Vojky kaže:
Hmmm - meni je magisterij nešto preko 220 strana (ukupno, sa sadržajem i popisom literature) i preko 500 bilješki unutra, doktorat teško da će biti kraći.

A jedan profesor mi je pričao kako je njegov doktorat - pisan istina prije dosta godina - imao 600 stranica i bio ukoričen u tri knjige...
Sto u stvari znaci 220 strana? Times New Roman 12 pt, dvostuki prored ili 10 pt jednostruki je velika razlika.
Prema pravilima mog faksa, doktorat ne smije biti dulji (ali ni bitno kraci) od 80 000 rijeci.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:34.