Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2014., 18:00   #121
Rasprava o poznatim fizikalnim relacijama naprosto nije moguća. Kakva rasprava? Ovdje nitko ni ne raspravlja, samo pojedinci iznose nezavidnu količinu nepoznavanja poznatih fizikalnih zakonitosti, a drugi se pak "križaju sa sve četiri"...
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Old 06.01.2014., 18:10   #122
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
I) Prosječna brzina je 288 km/h. Jako dobar motor, a i mjenjač, a i gume...
II) Prosječna brzina 450 km/h. Još bolje. Skoro k'o avion.
III) Prosječna brzina 540 km/h. Genijalno.

Auto je najbrže bilo u III brzini.

Jel' meni nešto promaklo ili ne znaš što želiš reći?
cifre sam lupo, lijepo sam tražio da neko izračuna bar okvirno koliko metara može preći auto koje ubrzava 13 sec (o-100) pa bi i gornje cifre bile realnije

nisi li ti do juče tvrdio da je auto brže i I brzini ?? jer tu tobože ima veću vučnu silu !?!?!

Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
onaj koji to napravi za manje sekundi što nema nikakve veze sa prijeđenim putem.
odnosno, prijeđeni put u nekom vremenu je mjera za BRZINU.
nemoj zajebavat
može li se desit da auto koje je prešlo 500 metara u ubrzanju 0-100
IMA BOLJE vrijeme od auta koje je prešlo 400 metara
ili UVJEK mora biti pravilo
manji put=bolje ubrzanje
duži put=lošije ubrzanje

Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
zahvaljujem

ne, nije troler.
tip STVARNO ne kuži razliku između brzine i ubrzanja.

ma da?
opet malo napamet gluposti od tebe?

evo, danas istrčalo iznenada na drugoj temi.
hyundai eleantra sa 132 KS ima 10,7 sekundi od 0 do 100 kmh.
http://www.hyundai.hr/tehnicki-podaci-1.aspx

50 kila teža mazda 3 ima 120 KS i dođe do stotke za 8,9 sekundi.
http://www.mazda.hr/modeli/nova-mazd...cije-i-cijene/

a do jučer si tvrdil da mjenjač nije važan
opet onih 1% izuzetaka
pa mjenjač i nije važan ako je PRAVILNO projektovan spram motora, što je slučaj u 99% slučajeva
a vi se ko pijani plota hvatate onih 1%

Zadnje uređivanje Bošnjo 44 : 06.01.2014. at 18:23.
Bošnjo 44 is offline  
Old 06.01.2014., 18:17   #123
Quote:
mrachni hajduk! kaže: Pogledaj post
Pusti fraze koje su pisali ekonomisti za reklamne brosure i pravnici za pravila natjecanja.

Pogledaj kako DSG i CVT rade. Koncept je potpuno drukciji.
eto onaj je pametniji od profesora sa fakulteta
ti pametniji od ekonomista
dobro sam rekao: sve sami filozofi

Quote:
RandyRR kaže: Pogledaj post
Evo vam nečega oko čega se možete prepucavati s Bošnjom do sudnjega dana.



Inače, to je motor iz Honde S2000. Možda i nađem motor (a da nije brodski) koji maksimalnu snagu i moment razvija pri potpuno istim okretajima.

Pa da vidimo onda rasprave - snaga raste s okretajima, ali raste i moment!

ti si očigledno specijalac za pronalaženje IZUZETAKA od pravila
izuzetaka koji čine, možda ni 1% od pravila za ostalih 99%
čemu to ??? šta dokazuješ ?
Bošnjo 44 is offline  
Old 06.01.2014., 18:46   #124
Quote:
Bošnjo 44 kaže: Pogledaj post
eto onaj je pametniji od profesora sa fakulteta
ti pametniji od ekonomista
dobro sam rekao: sve sami filozofi
Pa ekonomist koji se mijesa u tehniku ocito nije "svoj na svome", zar ne? A ja nekako kontam da je prijenos snage motornih vozila ipak tehnicki a ne ekonomski problem.

Jedino ti radiš filozofiju od ovoga. Osnovni princip je relativno jednostavan.
mrachni hajduk! is offline  
Old 06.01.2014., 18:51   #125
Quote:
Bošnjo 44 kaže: Pogledaj post
cifre sam lupo, lijepo sam tražio da neko izračuna bar okvirno koliko metara može preći auto koje ubrzava 13 sec (o-100) pa bi i gornje cifre bile realnije

nisi li ti do juče tvrdio da je auto brže i I brzini ?? jer tu tobože ima veću vučnu silu !?!?!



Nitko ne može biti toliko glup pa zaključujem da trolaš bezveze.

Ja sam tvrdio da je auto brži u prvoj brzini? Koji je tebi vrag?

Zaista je Wonder u pravu. Razlikuješ li ti brzinu od ubrzanja? Tebi je to isto? Koji kjurac? Watafak? Auto nije brži u prvoj brzini. Ima veću silu u prvoj brzini. Najbolje ubrzava u prvoj brzini. No, tebi je to nejasno jer ne razlikuješ put od brzine niti brzinu od ubrzanja, da ne navodim da ne razlikuješ ubrzanje od trzaja (to je treća derivacija puta po vremenu, ako se čudiš)...

Tako nepismenih nema nigdje, dakle, zaključak je - trolanje.

Molim moderatora da se pozabavi trolanjem...
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Old 06.01.2014., 19:19   #126
10/10 za trollanje, uspio zatrollat dobar dio podforuma.


Pa da nastavimo u istom revijalnom tonu trollanja,kako vi svi ne kuzite da mjenjac je nevazan, mjesalica za beton ima samo jednu brzinu i vazna je samo snaga elektromotora koji je pokrece,dakle isti princip mora da se odnosi i na aute, covjek rezonira po iskustvu sa posla.....
Nihi is offline  
Old 06.01.2014., 20:25   #127
Quote:
Bošnjo 44 kaže: Pogledaj post


PONOVO
auto je u jednoj brzini prešlo 500 m za 5 sekundi
u nekoj drugoj brzini (nije ni bitno koja je jebena brzina u pitanju) auto je prešlo 600 m za 5 sekundi
"matematičaru/fizičaru" jesil sposoban izračunat kojom je brzinom auto išlo u jednom i drugom slučaju i naravno u kojem je slučaju bilo brže !!!!!!!!!!
Na šta ti ciljaš...? Mislim da ti pojma nemaš i zato si se uhvatio pređenih metara... To je NEBITNO čovječe... Može se to izračunati kako sam ti prekjučer napisao, ali to NIJE bitno...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Old 06.01.2014., 21:28   #128
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post

Nitko ne može biti toliko glup pa zaključujem da trolaš bezveze.

Ja sam tvrdio da je auto brži u prvoj brzini? Koji je tebi vrag?
greška, ko će vas više razlikovat, ti si skorašnji padobranac
onaj drugi filozof (wonder) je do juče tvrdio da je veće ubrzanje u I
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Zaista je Wonder u pravu. Razlikuješ li ti brzinu od ubrzanja? Tebi je to isto? Koji kjurac? Watafak? Auto nije brži u prvoj brzini. Ima veću silu u prvoj brzini. Najbolje ubrzava u prvoj brzini. No, tebi je to nejasno jer ne razlikuješ put od brzine niti brzinu od ubrzanja, da ne navodim da ne razlikuješ ubrzanje od trzaja (to je treća derivacija puta po vremenu, ako se čudiš)...
definiši: "najbolje ubrzava u prvoj brzini"

ajmo PONOVO dok ti ne uđe ko wonderu

ubrzanje je 0-100 obavljeno za 13 sec
zamisli da ne znaš na kojoj si brzini bio na kraju svakog stepena prenosa, nego samo imaš pokazatelj da si došao do 100 km/h

kako ćeš izračunati gdje si imao najbolje ubrzanje ?

dakle, ostaju ti samo pređeni metri i sekunde u kojima se šaltalo po stepenima mjenjača

sad te metre podijeli na tri dionice u kojima je šaltano u te 3 brzine (nešto slično donjem dijagramu)
koliko je auto imalo prosječnu brzinu u svakom stepenu KOJA JE ISTOVREMENO I PROSJEK svih pojedinačnih ubrzanja u svakom pojedinačnom stepenu?

osim toga, kao što vidiš na donjem grafikonu, u I je najduže vrijeme a i pređeni put, tako da nikako ne može biti ni najveća brzina ni ubrzanje




Zadnje uređivanje Bošnjo 44 : 06.01.2014. at 21:50.
Bošnjo 44 is offline  
Old 06.01.2014., 22:00   #129
Ako imaš dijagram put-vrijeme, druga derivacija tog dijagrama je trenutno ubrzanje. Računa se trivijalno. Prvo deriviraš put po vremenu, a onda deriviraš brzinu po vremenu. Na kraju shvatiš da je ubrzanje najveće u prvoj, a najmanje u petoj. Prva i druga obično ni nemaju preklapanja.

Jel kužiš sad?
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Old 06.01.2014., 22:09   #130
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Ako imaš dijagram put-vrijeme, druga derivacija tog dijagrama je trenutno ubrzanje. Računa se trivijalno. Prvo deriviraš put po vremenu, a onda deriviraš brzinu po vremenu. Na kraju shvatiš da je ubrzanje najveće u prvoj, a najmanje u petoj. Prva i druga obično ni nemaju preklapanja.

Jel kužiš sad?
Ne kuži, bolje da krene od v-t dijagrama i da vidi kako tangente na krivulju brzine imaju sve manje kutove prema vremenskoj (t) osi kako vrijeme raste, jer je a=dv/dt. Kako je to ustvari tangenta to je najbolji dokaz ovoga što si sada napisao...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Old 06.01.2014., 22:16   #131
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Ako imaš dijagram put-vrijeme, druga derivacija tog dijagrama je trenutno ubrzanje. Računa se trivijalno. Prvo deriviraš put po vremenu, a onda deriviraš brzinu po vremenu. Na kraju shvatiš da je ubrzanje najveće u prvoj, a najmanje u petoj. Prva i druga obično ni nemaju preklapanja.

Jel kužiš sad?
pa demantuje te gornji grafikon
Bošnjo 44 is offline  
Old 06.01.2014., 22:30   #132
Bošnjo, slušaj čovjeka jako pažljivo, engleski ti valjda nije problem

https://upload.wikimedia.org/wikiped....ogg.360p.webm
cincinšpula is offline  
Old 06.01.2014., 23:22   #133
Quote:
Bošnjo 44 kaže: Pogledaj post
pa demantuje te gornji grafikon
Demantuje tebe dejstvo opijata.

Jel vidiš, bre, na tvom trivijaliziranom grafikonu iz jeftinog magazina kako je, iako dođavola pojednostavnjeno, nagib krive u prvoj veći je od nagiba krive u drugoj, a najmanje je nagnuta kriva u trećoj. Razumeš? Kontaš šta je nagib krive brzine? dv/dt?
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Old 06.01.2014., 23:24   #134
Quote:
Bošnjo 44 kaže: Pogledaj post
pa demantuje te gornji grafikon
Ne, bas se na gornjem grafu najbolje vidi ovo sto je sonata rekao. Derivacija funkcije (brzine po vremenu) na gornjem grafu je najveca u dijelu gdje je prikazano ubrzanje u prvoj brzini. Dakle, i promjena brzine, odnosno akceleracija je najveca na tom dijelu grafa.

Zadnje uređivanje mrachni hajduk! : 06.01.2014. at 23:42.
mrachni hajduk! is offline  
Old 06.01.2014., 23:53   #135
Neda se Bosanac, da ste negdje u birtiji i čakiju bi potego vjerojatno
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Old 07.01.2014., 00:42   #136
hakkler is offline  
Old 07.01.2014., 08:57   #137
Bošnjo44, dobro prouči koljenasto vratilo motora. Koja je njegova zadaća?
cincinšpula is offline  
Old 07.01.2014., 10:58   #138
Quote:
Bošnjo 44 kaže: Pogledaj post
nisi li ti do juče tvrdio da je auto brže i I brzini ?? jer tu tobože ima veću vučnu silu !?!?!
opet ti nije sumnjivo da jedino ti tvrdiš da nije tako?
pogledaj slike gdje je čovjek mjerio akceleraciju.



to su duhovi napravili, da je akceleracija u I stupnju mjenjača 0,43g a u III stupnju pri oko 100 kmh je samo 0,13 ili tu negdje?
jel? to smo mi sve izmislili?
Quote:
nemoj zajebavat
može li se desit da auto koje je prešlo 500 metara u ubrzanju 0-100
IMA BOLJE vrijeme od auta koje je prešlo 400 metara
ili UVJEK mora biti pravilo
manji put=bolje ubrzanje
duži put=lošije ubrzanje
đizssss

daj se već jednom odluči da li nas hoćeš mastrurbirati sa ubrzanjem ili sa brzinom.
halo!!!!čitaš??????

ako uvedeš prijeđeni put u izračune onda računaš BRZINU.
od zagreba do sarajeva je 400 km i prelazi se za 6 sati.
ako želiš doći brže od toga, treba uložiti više snage. logično- auto sa više snage je brži ali to je prosječna brzina.
ono što te dogura do neke brzine je moment na kotaču. koliko brzo se dosegne neka brzina kretanja, to je UBRZANJE koje dolazi od momenta.

sad opet ti: ali zašto onda škoda.....ko jebe škodu? boli nas kurac za škodu.
nitko uopće ne gleda tvoje slike i linkove jer ih stalno krivo tumačiš.
Quote:
opet onih 1% izuzetaka
pa mjenjač i nije važan ako je PRAVILNO projektovan spram motora, što je slučaj u 99% slučajeva
a vi se ko pijani plota hvatate onih 1%
kakvih 1%?
primjera kolko hoćeš, samo smo nastojali zadržati primjere unutar jedne marke auta, da ne počne tvoje sranje sa "to su korejski a ovo njemački konji".
I wonder is offline  
Old 07.01.2014., 11:52   #139
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post

daj se već jednom odluči da li nas hoćeš mastrurbirati sa ubrzanjem ili sa brzinom.
halo!!!!čitaš??????

ako uvedeš prijeđeni put u izračune onda računaš BRZINU.
od zagreba do sarajeva je 400 km i prelazi se za 6 sati.
ako želiš doći brže od toga, treba uložiti više snage. logično- auto sa više snage je brži ali to je prosječna brzina.
ono što te dogura do neke brzine je moment na kotaču. koliko brzo se dosegne neka brzina kretanja, to je UBRZANJE koje dolazi od momenta.
dobro je da si uzeo ovaj primjer ZG-SA
i podijeli ga na 3 dionice puta (analogno 3 stepena mjenjača) na primjer ZG-Županja po AC, Županja-Tuzla, Tuzla-Sarajevo
e sad
boli me kurac da li si ti povremeno na AC ubrzavo 80-120 za 5 sekundi, da li si ubrzavo 60-100 za 2 sekunde na magistrali pretičući nekoga, da li si rastego 100-150 30 sekundi, reci mi koliko si PROSJEČNO UBRZAVO cijelo vrijeme puta ??? i koliko po pojedinim od ove 3 dionice
e to je analogno ovom o čemu ja pričam, koliko je prosječno ubrzanje u svakom od 3 stepena prenosa u kojima se dešavalo ubrzanje 0-100 km/h

ostalo je bla, bla
Bošnjo 44 is offline  
Old 07.01.2014., 12:16   #140
Quote:
Bošnjo 44 kaže: Pogledaj post
dobro je da si uzeo ovaj primjer ZG-SA
i podijeli ga na 3 dionice puta (analogno 3 stepena mjenjača) na primjer ZG-Županja po AC, Županja-Tuzla, Tuzla-Sarajevo
e sad
boli me kurac da li si ti povremeno na AC ubrzavo 80-120 za 5 sekundi, da li si ubrzavo 60-100 za 2 sekunde na magistrali pretičući nekoga, da li si rastego 100-150 30 sekundi, reci mi koliko si PROSJEČNO UBRZAVO cijelo vrijeme puta ??? i koliko po pojedinim od ove 3 dionice
e to je analogno ovom o čemu ja pričam, koliko je prosječno ubrzanje u svakom od 3 stepena prenosa u kojima se dešavalo ubrzanje 0-100 km/h

ostalo je bla, bla
Pa na onom tvom grafu je takav pojednostavljeni slucaj. Pocetna brzina, krajnja brzina i linearna funkcija za svaku brzinu. I najvece ubrzanje je u prvoj brzini, to je i logicno jer je sila na kotacima najveca.

Zadnje uređivanje mrachni hajduk! : 07.01.2014. at 13:25.
mrachni hajduk! is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.