Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2009., 23:08   #1
Džamija u Rijeci

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clana...,18,,176762.jl

Nije li ovo sramota? U jednoj zemlji dominantno kršćanske kulture gradi se islamska bogomolja financirana od Saudijske Arabije koja zabranjuje gradnju kršćanskih crkvi na svojem teritoriju, zabranjuje simbole svih drugih religija osim Islama, nema religijskih sloboda, a za prakticiranje kršćanstva (i u tajnosti!) određene su teške kazne.
Velšanin is offline  
Old 19.09.2009., 23:43   #2
Quote:
Velšanin kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/vijesti/clana...,18,,176762.jl

Nije li ovo sramota? U jednoj zemlji dominantno kršćanske kulture gradi se islamska bogomolja financirana od Saudijske Arabije koja zabranjuje gradnju kršćanskih crkvi na svojem teritoriju, zabranjuje simbole svih drugih religija osim Islama, nema religijskih sloboda, a za prakticiranje kršćanstva (i u tajnosti!) određene su teške kazne.
To ti je multiKUsredina, pitaj onog ZeljkaRi, sudeći po njegovim postovima on se uglavnom sa zabranom krščanstva, zapravo katoličanstva.
Kvirin is offline  
Old 20.09.2009., 00:30   #3
Quote:
Velšanin kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/vijesti/clana...,18,,176762.jl

Nije li ovo sramota? U jednoj zemlji dominantno kršćanske kulture gradi se islamska bogomolja financirana od Saudijske Arabije koja zabranjuje gradnju kršćanskih crkvi na svojem teritoriju, zabranjuje simbole svih drugih religija osim Islama, nema religijskih sloboda, a za prakticiranje kršćanstva (i u tajnosti!) određene su teške kazne.
Nije sramota sama izgradnja džamije ali jest činjenica da ju dijelom financira i sudijska arabija koja je jedna pa biti ću blag devojebačka,islamističko radikalna crna rupa čovječanstva sa velikim količinama nafte što je jedini razlog toleriranja postojanja takve zemlje.
torrio is offline  
Old 09.10.2009., 22:13   #4
Thumbs down

Quote:
torrio kaže: Pogledaj post
Nije sramota sama izgradnja džamije ali jest činjenica da ju dijelom financira i sudijska arabija koja je jedna pa biti ću blag devojebačka,islamističko radikalna crna rupa čovječanstva sa velikim količinama nafte što je jedini razlog toleriranja postojanja takve zemlje.
Da,Saudijska Arabija je glavni finansijer terorizma u svetu i tu kvazi drzavu je potrebno unistiti!!Ona je direktno uperena protiv ostalih relegija,forsira islam ali u najgorem smislu..trenutno je saveznik USA,pa je to odrzava,podigla se na nafti, a na nafti ce se i ugasiti i pretvoriti u pustinju kao sto je i bila,ta monstrum drzava!!
 
Old 20.09.2009., 00:33   #5
Koliko u Rijeci prema popisu stanovništva živi pripadnika muslimanske vjeroispovjesti?
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Old 20.09.2009., 00:41   #6
Mišljenja sam da je čovjek dužan poštovati ljude i običaje kraja u kojem se naseli.

Gradnja džamije s minaretom visokim gotovo 25 metara izrazito bi narušila vizuru grada i dojam o njemu kao dijelu europsko mediteranske kulture.

Za zadovoljavanje vjerskih potreba malobrojnih riječkih muslimana može se pronaći i diskretnije rješenje samo treba imati tolerancije no pitanje je koliko je s druge strane ima.
moja kanta is offline  
Old 20.09.2009., 00:44   #7
Quote:
moja kanta kaže: Pogledaj post
Mišljenja sam da je čovjek dužan poštovati ljude i običaje kraja u kojem se naseli.

Gradnja džamije s minaretom visokim gotovo 25 metara izrazito bi narušila vizuru grada i dojam o njemu kao dijelu europsko mediteranske kulture.

Za zadovoljavanje vjerskih potreba malobrojnih riječkih muslimana može se pronaći i diskretnije rješenje samo treba imati tolerancije no pitanje je koliko je s druge strane ima.
Točno, ja sam za izgradnju dzamije, ok je postivati manjine, ali da ta dzamija bude u skromnijem izdanju..

Ovo čudo me odmah podsjeti na Istanbul
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Old 06.11.2009., 20:59   #8
Angry

Quote:
_Bea_ kaže: Pogledaj post
Točno, ja sam za izgradnju dzamije, ok je postivati manjine, ali da ta dzamija bude u skromnijem izdanju..

Ovo čudo me odmah podsjeti na Istanbul
Ma kakvo poštivanje manjina i tolerancija! To sve treba pobit. A to u Rijeci me i ne čudi. Pogledajte samo što su i Rimu uradili. Prijestolnica kršćanstva, a zabranili križeve...Ako se ne varam kod nas su u Zagrebu i Gunji, ova u Rijeci je treća, a ako se ovako i nastavi bit će ko i u Bosni. I Bosna je nekad živjela u slavi hrvatstva i kršćanstva, a danas je turska
 
Old 06.11.2009., 22:54   #9
Quote:
sretni_sokol kaže: Pogledaj post
Ma kakvo poštivanje manjina i tolerancija! To sve treba pobit. A to u Rijeci me i ne čudi. Pogledajte samo što su i Rimu uradili. Prijestolnica kršćanstva, a zabranili križeve...Ako se ne varam kod nas su u Zagrebu i Gunji, ova u Rijeci je treća, a ako se ovako i nastavi bit će ko i u Bosni. I Bosna je nekad živjela u slavi hrvatstva i kršćanstva, a danas je turska
razlika između tebe i njih je da ti kad se posereš papirom razmažeš drek lijevo-desno i gore-dole po guzici i hodaš po svijetu vječno sa od dreka šporkom guzicom i mudantama, a njima od čačkanja po šupku ostane uvijek malo govna ispod nokta
malvazija is offline  
Old 20.09.2009., 00:55   #10
Quote:
_Bea_ kaže: Pogledaj post
Koliko u Rijeci prema popisu stanovništva živi pripadnika muslimanske vjeroispovjesti?
Nema veze koliko ih živi - poslije auto-bombe "parkirane" u ulaz riječke policije, nikakve džamije im ne treba dopuštati graditi.

Zadnje uređivanje Kvirin : 20.09.2009. at 01:01.
Kvirin is offline  
Old 20.09.2009., 01:31   #11
Preglomazno , sama gradnja đamije nije problem ali cinjenica da je financira saudijska arabija i da postoji mogcnost prenosa devojebacke nekulture je uistinu zabrinjavajuca , grad vjerske objekte a toliko ljudi jedva zivi , bacanje novca
__________________
Ezri Dax je najbolja .....trilica sa tockicama :)
TNG is offline  
Old 20.09.2009., 02:19   #12
Quote:
Kvirin kaže: Pogledaj post
Nema veze koliko ih živi - poslije auto-bombe "parkirane" u ulaz riječke policije, nikakve džamije im ne treba dopuštati graditi.
to je hrvatski raketni štit..
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Old 20.09.2009., 21:03   #13
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
to je hrvatski raketni štit..
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is online now  
Old 20.09.2009., 16:02   #14
Quote:
_Bea_ kaže: Pogledaj post
Koliko u Rijeci prema popisu stanovništva živi pripadnika muslimanske vjeroispovjesti?
Nekih 3.8%...

Baš me zanima da li kršćani u muslimanskm zemljama imaju Crkve tamo gdje ih je manje od 5%,a i te su vjerovatno stare po 1000 godina...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 20.09.2009., 16:06   #15
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nekih 3.8%...

Baš me zanima da li kršćani u muslimanskm zemljama imaju Crkve tamo gdje ih je manje od 5%,a i te su vjerovatno stare po 1000 godina...
Mozes si mislit, pogotovo u Saudijskoj Arabiji i Iranu koji sve to financiraju.
Simp is offline  
Old 20.09.2009., 16:13   #16
Quote:
Simp kaže: Pogledaj post
Mozes si mislit, pogotovo u Saudijskoj Arabiji i Iranu koji sve to financiraju.
Stavljati Saudijsku Arabiju i Iran u isti koš baš i nije na mjestu. Iran je neusporedivo liberalnija zemlja od SA, iako ti se to zbog medijske propagande možda i ne čini. I da, ima katoličke crkve. Za SA ne znam, ali ta zemlja je ionako što se mene tiče pakao na zemlji i što se tiče ljudskih prava i prava žena i radije bih se bacila u bunar nego živjela tamo.
zlatna ribica is offline  
Old 20.09.2009., 16:15   #17
Quote:
zlatna ribica kaže: Pogledaj post
Stavljati Saudijsku Arabiju i Iran u isti koš baš i nije na mjestu. Iran je neusporedivo liberalnija zemlja od SA, iako ti se to zbog medijske propagande možda i ne čini. I da, ima katoličke crkve. Za SA ne znam, ali ta zemlja je ionako što se mene tiče pakao na zemlji i što se tiče ljudskih prava i prava žena i radije bih se bacila u bunar nego živjela tamo.
Iran i Arabija su pod isti kos, a to sto ti toga nisi svjesna samo dokazuje koliko si plitko informirana.I onda neuko pricas o ljudskim pravima u Arabiji, a pri tom nemas pojma da je tako u manje vise svim islamskim zemljama.Daj curo prvo nesto nauci pa onda pametuj.

A tebi isto tako za pocetak savjetujem da se informiras kako se u toj "lijepoj" Europi islam snasao.Tko zna, mozda prestanes misliti kako je svijet crno bijeli i mozda prestanes misliiti kako smo svi mi djeca cvijeca
Simp is offline  
Old 21.09.2009., 14:09   #18
Quote:
Simp kaže: Pogledaj post
Mozes si mislit, pogotovo u Saudijskoj Arabiji i Iranu koji sve to financiraju.
Može informacija o tome da Iran financira?

Druga stvar, Iran ima itekako veliki broj crkvi.Nije Iran totalitaristička tvorevina kao Saudijska Arabija.

Evo ti par slika crkvi iz Irana, da ne bi bilo da lažem.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Ba...nk_esfahan.jpg

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Qareh_kelissa.jpg

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Ke...ian_qazvin.jpg
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 20.09.2009., 16:15   #19
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nekih 3.8%...

Baš me zanima da li kršćani u muslimanskm zemljama imaju Crkve tamo gdje ih je manje od 5%,a i te su vjerovatno stare po 1000 godina...
da upravo to, u indoneziji je naprimjer zabranjena gradnja svih vjerskih objekata koje nemaju veze s islamom.. egzistiraju samo oni koji su sagrađeni prijeviše od 100 godina, O saudijskoj arabiji i da ne govorim...a u većini tih bliskoistoćnih islamskih zemalja kršćani su autohtoni narod koji je tu bio i prije islama a svedeni na prihvatljivih 5, 6 posto islamskom tolerancijom. Muslimani u rijeci za mene nisu ništa autohtoniji od pakistanaca u predgrađima londona..
benisio is offline  
Old 20.09.2009., 16:22   #20
Quote:
benisio kaže: Pogledaj post
da upravo to, u indoneziji je naprimjer zabranjena gradnja svih vjerskih objekata koje nemaju veze s islamom.. egzistiraju samo oni koji su sagrađeni prijeviše od 100 godina, O saudijskoj arabiji i da ne govorim...a u većini tih bliskoistoćnih islamskih zemalja kršćani su autohtoni narod koji je tu bio i prije islama a svedeni na prihvatljivih 5, 6 posto islamskom tolerancijom. Muslimani u rijeci za mene nisu ništa autohtoniji od pakistanaca u predgrađima londona..
Indonezija, Iran, Arabija, Pakistan, Sirija....sve je to isto...i islam za njih nije osobna stvar nego pokret...primitivizam i takvi primitivni dolaze u Europu i onda nasa djeca misle sto misle.U Bosni isto tako od ljudi kojima vjera nije nista znacila, pilo se jela se svinjetina, varalo se itd. sve vise postaju islamisti.Od jednom je za veliki dio bosanaca islam postao vrh svijeta.
Simp is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:04.