Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2013., 15:42   #141
Praedicator, bili su mi danas oni tvoji nakon dugo vremena. Rekao sam im da su falili kuću
__________________
"Hrvatska iznad svega, samo Bog je od nje veći, a hrvatski narod preći." -dr. Ante Starčević
hajduk1911st is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 15:52   #142
Question

Quote:
hajduk1911st kaže: Pogledaj post
Praedicator, bili su mi danas oni tvoji nakon dugo vremena. Rekao sam im da su falili kuću
A slobodna volja. Moze se izabrati spasenje ili unistenje. Bog je dao ljudima veliki dar- slobodnu volju i ljudi sami odabiru i snose poslijedice.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 01:05   #143
Krišna mi se objavio u meditaciji.
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 09:13   #144
Quote:
hajduk1911st kaže: Pogledaj post
Praedicator, bili su mi danas oni tvoji nakon dugo vremena. Rekao sam im da su falili kuću
da, što bi na vratima kad radije "ovdje"
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 20:32   #145
////////////...JEDNA ZANIMLJIVOST...//////////

Nocas sam sanjao da mi je netko rekao pročitaj Izaiju 30.

Sto mislite je li to neka poruka ili samo obican san ?

http://wol.jw.org/en/wol/b/r19/lp-c/23/30

Zanimljivo a ?
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 20:39   #146
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
////////////...JEDNA ZANIMLJIVOST...//////////

Nocas sam sanjao da mi je netko rekao pročitaj Izaiju 30.

Sto mislite je li to neka poruka ili samo obican dan ?
Mislimo da ti je san kao java.
Podsvijest na djelu razgovora samog sa sobom... Uzevši u obzir da se Bog ljudima ne obraća kroz san, svakako ne naredbama.
Što sanjaš samog sebe, čovječe, što ti je došlo! Heh.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 20:48   #147
Milost Božija
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 21:09   #148
Thumbs up

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Milost Božija
Hmmm.. Ne znam bas. Bog se ne obraca vise ljudima putem snova ali moram priznati da sam procitao izaiju 30 i cini mi se zanimljivo i znakovito. Ali vjetojatno je samo obican san.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 13:52   #149
pozdrav svima

Vidim da se ovdje piše o regiliji i Bogu...pa da iznesem svoje osobno iskustvo...Odgojena sam u katoličkoj obitelji...krštenje,pričest,krizma i sve,ali nisam isla u crkvu tako cesto do nedavno.Osjetila sam veliku potrebu za ljubav prema Bogu i odlucila sma krenuti sa nedjeljnim misama,molitvama i time.I reci cu vam Bog mi je podario zdravlje,srecu i ljubav,a prije svega razum.Osjecam se super,mirna sam i nekakav nalaz koji mi godinama nije dolazio uredan,sad je,puno se stvari promijenilo,ali treba vjerovati i moliti,moliti iz srca i moliti za spas.Jer ako trazite dobit cete i to je cinjenica...LP
Trnoružyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 14:02   #150
Quote:
Trnoružyca kaže: Pogledaj post
Vidim da se ovdje piše o regiliji i Bogu...pa da iznesem svoje osobno iskustvo...Odgojena sam u katoličkoj obitelji...krštenje,pričest,krizma i sve,ali nisam isla u crkvu tako cesto do nedavno.Osjetila sam veliku potrebu za ljubav prema Bogu i odlucila sma krenuti sa nedjeljnim misama,molitvama i time.I reci cu vam Bog mi je podario zdravlje,srecu i ljubav,a prije svega razum.Osjecam se super,mirna sam i nekakav nalaz koji mi godinama nije dolazio uredan,sad je,puno se stvari promijenilo,ali treba vjerovati i moliti,moliti iz srca i moliti za spas.Jer ako trazite dobit cete i to je cinjenica...LP
Mogu li da te pitam da li vjeruješ da je Isus Bog i da li se Bogu klanjaš pred ikonama i likovima(Isus na krstu itd..)?
Israphel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 18:25   #151
Wink

Quote:
Israphel kaže: Pogledaj post
................
Isus je sin Božji,Gospodin Krist,slika njegova,a Bog je samo jedan jedini.Sta se tiče slika,imam ih kući.

Zadnje uređivanje Meadow : 31.03.2013. at 16:46. Reason: quote
Trnoružyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 02:32   #152
Thumbs up

Quote:
Trnoružyca kaže: Pogledaj post
Isus je sin Božji,Gospodin Krist,slika njegova,a Bog je samo jedan jedini.Sta se tiče slika,imam ih kući.
Bog ne odobrava slike, kipove i krizeve jer je to sve idolopoklonstvo !
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 03:02   #153
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Bog ne odobrava slike, kipove i krizeve jer je to sve idolopoklonstvo !
Upravo to. Za ''monoteiste'' katolici se klanjaju i slikama i kipovima i boga i svetaca (što mene osobno jako podsječa na politeističke bogove za sve i svašta) i time krše božju zapovijed
__________________
I break away from all conventions that do not lead to my earthly success and happiness.
LordBane is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 05:34   #154
Thumbs up

Quote:
LordBane kaže: Pogledaj post
Upravo to. Za ''monoteiste'' katolici se klanjaju i slikama i kipovima i boga i svetaca (što mene osobno jako podsječa na politeističke bogove za sve i svašta) i time krše božju zapovijed
Tak je. A na zalost oni to ne vide. Toliko o nedoumici je to prava ili kriva religija! ccc.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 08:50   #155
Quote:
LordBane kaže: Pogledaj post
Upravo to. Za ''monoteiste'' katolici se klanjaju i slikama i kipovima i boga i svetaca (što mene osobno jako podsječa na politeističke bogove za sve i svašta) i time krše božju zapovijed
ne znaš ti čemu se oni klanjaju .....
__________________
Centurion koji stajaše pred Njim.

Zadnje uređivanje biftek : 03.05.2013. at 09:07. Reason: ako tebe u meni nema ....
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:28.