Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2012., 22:58   #41
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Evo od jucer sam trazila (jer mi je ostalo u sjecanju) ovu davno otvorenu Dunjinu temu “Leksikon religijskih pojmova" - ocistila sam temu, stavila stiki i voala
nijel to ona tema sto je parsifal i jos neki metaforicki karikirao?

ako je, steta zasto one upise nisi premjestila u neku drugu temu?

Quote:
musa kaže: Pogledaj post
...
i po kojem kriteriju odredjujete koja je tema za tamo a koja za teologiju vamo?
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 19:40   #42
Quote:
musa kaže: Pogledaj post


nijel to ona tema sto je parsifal i jos neki metaforicki karikirao?

ako je, steta zasto one upise nisi premjestila u neku drugu temu?



Je, vise nas je tu sudjelovalo i otislo u sarkazam, tak da je obrisano, ali naravno, nista nije harddelitano, pa se moze to stavit na ovaj drugi ppdf.


A kriterije je, ono sto i stoji u podnaslovu - leksikon religijskih pojmova, svakako tu pripada.

Ja sam mislila da ces ti vec koji pojam upisati, kad ti je to bilo tako vazno, no dobro, valjda hoces i ti i ostali. Mislim da je dobro imati ovakvu temu.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 22:15   #43
Arrow

Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Je, vise nas je tu sudjelovalo i otislo u sarkazam, tak da je obrisano, ali naravno, nista nije harddelitano, pa se moze to stavit na ovaj drugi ppdf.
mislim da bi bilo lijepo to spasiti i ostaviti u nekoj bolje naslovljenoj temi


Quote:
A kriterije je, ono sto i stoji u podnaslovu - leksikon religijskih pojmova, svakako tu pripada.
nije moj upit bio o leksikonu vec o temama po kojim kriterijumima preseljevate neke teme sa pdf Religija na ppdf Teologija a neke ostavljate?

Quote:
Ja sam mislila da ces ti vec koji pojam upisati, kad ti je to bilo tako vazno, no dobro, valjda hoces i ti i ostali. Mislim da je dobro imati ovakvu temu.
bice, aBd..., samo ko ce od modova uzeti na sebe ulinkavanje i sredjivanje svega toga i kako?
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 20:12   #44
eh, mislio sam samo zavirit, a sad sam izgubljen u ovim forumaškim izrazima 21.stoljeća, ništ mi nije jasno..a imam problem i što sam polu pisme-polunepismen, a neda mi se ni previše zamarat praznu glavu pravopisom i gramatikom...ja sam samo izgubljeni čovjek što istinu tražim, nadam se ne među lažljivcima i obmanjivačima, nego istinu tražim i nadam se da me slijepog nevodi slijepac nego zdrav ili barem neki sa dobrim naočalama, da nađem put do spoznaje, jer mudrost tražim ,istinu i sreću bilo u ovom ili drugom životu ako ga uopšte više i ima, jer ništa više nisam siguran, i ono malo prašine što sam imao u rukama vjetar mi unese u oči, pa nevidim više ništa, al srce traži slobodu, um traži mudrost, samo mira da bude i da steknem neko znanje od nekog ko zna znanje, jer mudri mi kaže da je ispraznost, sve je ispraznost i ništa novog nema pod suncem, i on mudar pa se ipak pita čemu tlaka i muka pod suncem?? eto, lutat ću ko i dosada između ovih redova i tražiti istinu i mudrost, ako tu i tamo koju ispraznost nabacim, molim da se neuvrijedi nitko mojim komentarima il pitanjima, jer sam malen i neuk, samo istinu tražim, kakva god da je.
straky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 15:43   #45
dobro došao straky,
traži da tebe Istina nađe
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 13:45   #46
Interesira me smije li se ovako pisati pa da probam i ja malo ako dozvoljava se.Sviđa mi se ideja u bazi podosta jer ostavlja mnogo mogućnosti.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=141
Kitim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 17:18   #47
Ne postoji generalni odgovor na ovo pitanje.
Ovisi o kontekstu i malo široj slici.

U ovom kontekstu, 'Ti kao zastupnik bukvalaca' odnosi se na to da forumaš u pitanju zastupa poprilično jasno definiran stav spram Biblije i njenog tumačenja, koji baš ne ide u širinu, te je vrlo koncizan i mogli bismo reći, i doslovan u tumačenju napisanog. S tim u svezi, bukvalac u ovom kontekstu, ne djeluje mi uvredljivo. Da riječ zamijenimo sinonimom doslovno, ili napišemo nešto kao: 'Ti kao zastupnik bukvalnih (doslovnih) tumačenja.....', vidjeli bismo sve konotacije napisanog.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 01:48   #48
Ne znam baš pravilnije mjesto gdje bih postavio pitanje, pa se unaprijed ispričavam u slučaju neke zabune. E ovako, interesira me kako ovaj post krši pravila novootvorenog pdf-a? I koliko se sjećam Budizam je bio jedna od top tema, zašto se to promijenilo?
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 17:18   #49
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Ne znam baš pravilnije mjesto gdje bih postavio pitanje, pa se unaprijed ispričavam u slučaju neke zabune. E ovako, interesira me kako ovaj post krši pravila novootvorenog pdf-a? I koliko se sjećam Budizam je bio jedna od top tema, zašto se to promijenilo?
Pošto je otvoren novi forum za teme teološke prirode, potrebe za top temama više nije bilo.

A što se posta tiće, i dalje vrijede pravila s glavne stranice koja jasno navode da se citate može koristiti kako bi se potkrijepilo svoje stajalište, ali ne i umjesto osobnog stajališta.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 15:11   #50
Napomena:

- ovo je PDF za pitanja teološke naravi i probleme koji su dubiozni laičkom oku, te stoga pokušavamo naći odgovore u vidu diskusije koja je prije svega na nivou i konstruktivna;

- s tim u svezi, krajnje je bespotrebno offtopično i nonšalantno chatati kao da smo na Pikniku;

- pokoji offtopičan komentar, pa i chaterski, svakako da se može dogoditi i to nije smak svijeta. Međutim, da ih se dogodi hrpa, i to kroz više tema

- offtopična prepiska kao takva (konstruktivna i smislena) i nije toliki problem, iako nije preporučljiva, ali uvijek ju se može prebaciti u odgovarajuću temu. Problem su chatersko-spamerski sadržaji, često i osobne prirode koji odvlače diskusiju u sasvim nepotrebnom smjeru, te prekidaju nit teme.


Molim prekid takve prakse.
Zahvaljujem.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 20:41   #51
Zdravo!
Na temi: Ni džamija,ni tekija,.... tehn. greškom sam poslao 3 ista posta,umjesto jednog, pa molim uređujećeg modera da prva dva po mogućnosti izbriše/ukloni.
Fala!
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 20:54   #52
OK.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2018., 06:35   #53
Tražim temu Katoličanstvo ali ju ne nalazim pa ću pitati ovdje forumaše koji su Katolici jedno pitanje koje me živo zanima..

Molim katolike da mi kažu da li se Papa ispovijeda, kako i kome?

Hvala
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2018., 12:45   #54
Ispovjeda se. Moze bilo kojem sveceniku kao i svatko drugi, ako se ne varam, ali obicno imaju neke svoje ispovjednike.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2018., 13:45   #55
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ispovjeda se. Moze bilo kojem sveceniku kao i svatko drugi, ako se ne varam, ali obicno imaju neke svoje ispovjednike.
Ajd Beljki razguli ti nisi Katolik
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2019., 11:26   #56
Poštovani narode!

Bila sam stavila temu s videom pok. David Bowie-a The Next Day. Tema mi je zaključana a Bubi mi objasnio da je nespretno započeta i izaziva trolanje. OK.

Naime, išla sam ja malo slušat i gledat mjuzu na youtube i tamo mi se nalijepio nekakav katolik smrtno uvrijeđen tim videom. Nije htio prekinut, iako sam ga upozorila da je off topic dok nisam napisala God bless you, to je zahtijevao.

Pa sam naprosto htjela vidjet jel i vama katolicima taj video uvredljiv. Tema je brzo prekinuta, ali čini mi se da vam nije baš nešto jako uvredljivo.

Evo, to je taj video, nije potpun, ali s riječima
https://www.youtube.com/watch?v=h9Yv9rfHD2Y

Video je remek djelo, nastupaju Gary Oldman (dobar stari Drakula) i Marion Cottilard (Edit Piaf)

Također, postavila sam upit kako katolici reagiraju na recentni nalazak masovnih grobnica unutar Vatikana? Meni je to krajnje jezivo. Budi sjećanja na inkviziciju. Naravno, ne to jedino, ni izdaleka, užasava me i npr primjena dronova za bombardiranje itd.

Nije baš jasno čemu ovaj pdf, ali možda se moj upit ovdje održi.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2019., 11:59   #57
Još jedna zanimljiva stvar. Zanima me što mislite vi katolici. Gledam seriju o Titu na HRT. Navodno je inzistirao da Katolička crkva bude više nacionalna, ne privjesak Vatikana. To nije prošlo, kardinal Stepinac se protivio i loše prošao, uvijek mi je žao tog dragog čovjeka.

Znate što? Pa vas katolika uglavnom nema ovdje u RH. Pravite se da jeste, samo to.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2019., 09:39   #58
Eto divote of pdf-a. Pričam sama sa sobom
Čak nikoga da me banira
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2019., 18:46   #59
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Eto divote of pdf-a. Pričam sama sa sobom(
O grobnicama možeš ovdje:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=635491

A o ostalom, na Glazbi i Televiziji.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2019., 19:02   #60
Ok, thanx!
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:46.