Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2014., 15:33   #321
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Pitanja koja ti postavih oko sure inadalje ostaju otvorenim pitanjima, na tebi je da na njih odgovoriš il neodgovoriš.
Moje mišljenje ostaje isto: Teolozi, u ovom slučaju islamski, u blokadi su, u nemogućnosti ljudima odgovoriti iz razloga što ni nisu u posjedu odgovora.
U prijevodu: Teolozi mogu muljat kako koga, al mene ne.
ma napiši ti i šahbaz slobodno!
svakako mi nacrtaj! baš sam radoznao

a odgovor na tvoje pitanje glasi:

....
hajd malo pročitaj šta si napisala, pa malo preformuliši pitanje!
ajet tretira Raj a Biblijski citat zemlju.
đe je veza?
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 15:36   #322
Opet vas dvoje..... malo stanite na loptu.

Dakle, PČ piše i u drugim citatima, na drugim forumima, našla sam tako.

Onda, što je PČ?
Pravi Život nije izmislila, nego je očito prepisala citat i referencu na isti.
Možda ni ne zna što je PČ - ne znaš ni ti kako se čini, niti sam ja našla što je to.

Nećemo se sad tu potezati bez razloga.
Chill.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 16:19   #323
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Opet vas dvoje..... malo stanite na loptu.
Oni su skloni svako pitanje koje im ne ide u prilog proglasiti bezveznim pitanjem. A zašto?

Kakvo je bilo stvarno mišljenje Muhameda po pitanju žena, kad su sunije poligamiju nazvali "brakom iz užitka"?

Dal je to opravdano pred Bogom?

Pronalazim da se Muhamed po tom pitanju, načuvši, jer naime je bio nepismen pa nije mogao osobno čitati Starozavjetne zapise, u neku ruku poveo principima zapisanima iz SZ, ali ne razumjeći da poligamija nije bila dozvoljena u SZ, već su neki naopaki muški sami sebi oslobodili to muško pravo, time automatski obezvrijedivši ženski rod i zakon kojeg im je dao Bog.

Znaš što još primjećujem? Evo to da mnogi ateisti, oni onako nevjerujući a ipak podržavaju jednonačelno "jedan muškarac, jedna žena, jedan brak, jedno uzajamno poštivanje u jednoj zajednici, i ništa mimo tog ne dolazi u obzir".

Imam li pravo uspoređivati? Ima li neko ko će mi to pravo zakinuti?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 18:38   #324
Meadow ni ja nisam siguran šta je PČ, ali pretpostavljam da je u pitanju njena skraćenica od Pandža-Čaušević
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 18:43   #325
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Oni su skloni svako pitanje koje im ne ide u prilog proglasiti bezveznim pitanjem. A zašto?

Kakvo je bilo stvarno mišljenje Muhameda po pitanju žena, kad su sunije poligamiju nazvali "brakom iz užitka"?
???

Quote:
Dal je to opravdano pred Bogom?
da li je opravdano stvarno mišljenje tog Sunije ili Muhameda?

Quote:
Pronalazim da se Muhamed po tom pitanju, načuvši, jer naime je bio nepismen pa nije mogao osobno čitati Starozavjetne zapise, u neku ruku poveo principima zapisanima iz SZ, ali ne razumjeći da poligamija nije bila dozvoljena u SZ, već su neki naopaki muški sami sebi oslobodili to muško pravo, time automatski obezvrijedivši ženski rod i zakon kojeg im je dao Bog.
????
meni Meadow ovjde ništa nije jasno. proroci Mojsije, Salomon imali kamaru žena!? jesu li to oni ti neki naopaki muški

Quote:
Znaš što još primjećujem? Evo to da mnogi ateisti, oni onako nevjerujući a ipak podržavaju jednonačelno "jedan muškarac, jedna žena, jedan brak, jedno uzajamno poštivanje u jednoj zajednici, i ništa mimo tog ne dolazi u obzir".
lijepo!
Quote:
Imam li pravo uspoređivati? Ima li neko ko će mi to pravo zakinuti?
imaš puno pravo uspoređivati!
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 19:38   #326
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
????

imaš puno pravo uspoređivati!
Naravno da imam pravo, u (ne)slobodnoj zemlji pitati i uspoređivati (ne)slobodne stvari, računajući da će drugi zamjeriti.

Pitanje kojeg postavih staro je godinu i više, pogledaj opet niste odgovorili a pitanje je više nego konstruktivno smisleno, čak i bitno za vremena u kojem živimo danas. Nakon toliko vremena, odgovor me više ni ne zanima jer -
sve što se može zaključiti: Trebao se ateizam podignuti i donjeti mjeru zakonodavne ovlasti bolje od one koju je zamislio Muhamed. Jer ateisti su oni koji su osmislili socijalne udruge tj. institucije po kojima se žene i djecu ne prisiljava kruhom i krovom nad glavom onako kako je prisilila islam-religija, kako je već navedeno u onoj suri koristoljubivosti "uzmite drugu, treću, petu, desetu ako treba, one koje vam se sviđaju" s naglaskom na "one koje vam se sviđaju" jer pa što bi krov nad glavom ponudio onoj koja ti tjelesno izgledom ne odgovara, a što se postavlja pitanje kojim je to pravilnikom Muhamed zaštitio žene koje su imale neki eventualni defekt, možda pri islam-invaziji ostale bez noge, ili ruke, možda oka?, možda je neku usput u prolazu borbe dotakao mač pa ne samo da je ostala bez muža već je ostala i bez vlastitog oka?, a njena djeca sva sreća su ostala netaknuta, zamisli tu majčinu sreću!, al gle sad novonastale nevolje, nju niko neće, umrijet će od gladi skupa sa svojom djecom.

Rekoh da je Muhamed kao tipičan muškarac drugim muškarcima učinio ustupke, pritom zaboravljajući na najosjetljiviju kategorizaciju, jer da je mislio na tu kategoriju onda bi donio drugačiji pravilnik.

To je to. Pozdrav.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 19:12   #327
odzdrav!

očekujem da ćeš podjednako smetati i u budućnosti i radujem se tome!
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 12:51   #328
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
odzdrav!

očekujem da ćeš podjednako smetati i u budućnosti i radujem se tome!
To ti je isto ko da si napisao da je ova tema isključivo za podržavanje islam-religije a o Muhamedu se nesmije napisati ništa u negaciji.

Previše očekujete, rekoh vam onda prije po navedenom zaključku s kojim će se, istina, čak i ateisti složiti prije muslimana jer je skroz nemuslimanski pogled na problematiku. Koja je to? Eto ona po pitanju Muhamedove vizije o raju, premda je skoro tisuću godina prije njega bilo rečeno "na nebu se ne ženi nit udaje, na nebu se živi onako kako žive anđeli", pa ako vi mislite da anđeli osnivaju bračne zajednice tek to onda znači koliko malo znate o Nebu.
Možda vi ne primjećujete u kolikoj mjeri njegova vizija sliči življenju na zemlji, detalji razlike su zamalo pa nikakvi a položaj žena u "nebeskom" društvu također uglavnom ostaje isti.
Čitava ta priča o besmrtnosti duše je zmutljiva jerbo kanda neznate da nebeski elementi ne posjeduju materijalno tijelo pa onda time ne mogu raditi stvari koje rade ljudi u materijalnom tijelu. Stoga i po tom pitanju zaključak ovaj: Sve što je navedeno u Muhamedovom pravilniku odnosi se na pravilnik za muslimane vezano samo za život na zemlji, i nikako mimo tog.

Ili da pitamo Boga, što misliš o tom da će Bog reči a što nije rekao još prije 6 tisuća godina?

Pozdrav.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 08:46   #329
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
To ti je isto ko da si napisao da je ova tema isključivo za podržavanje islam-religije a o Muhamedu se nesmije napisati ništa u negaciji.

Previše očekujete, rekoh vam onda prije po navedenom zaključku s kojim će se, istina, čak i ateisti složiti prije muslimana jer je skroz nemuslimanski pogled na problematiku.
vidiš da ne očekujem previše. eto javila si se opet!

Quote:
Koja je to? Eto ona po pitanju Muhamedove vizije o raju, premda je skoro tisuću godina prije njega bilo rečeno "na nebu se ne ženi nit udaje, na nebu se živi onako kako žive anđeli", pa ako vi mislite da anđeli osnivaju bračne zajednice tek to onda znači koliko malo znate o Nebu.
ja tebe ništa ne kontam!
ovaj tekst koji si citirala( to je ono što si stavila pod navodnike) nigdje ne postoji. možeš li mi reći odakle ti to?

Quote:
Možda vi ne primjećujete u kolikoj mjeri njegova vizija sliči življenju na zemlji, detalji razlike su zamalo pa nikakvi a položaj žena u "nebeskom" društvu također uglavnom ostaje isti.
ehhhh gladan sitom ne vjeruje, sit se gladnom ne razumije, ko drugom jamu kopa fizički je radnik, a jedna lasta ne čini proljeće i nikada ga neće činiti

Quote:
Čitava ta priča o besmrtnosti duše je zmutljiva jerbo kanda neznate da nebeski elementi ne posjeduju materijalno tijelo pa onda time ne mogu raditi stvari koje rade ljudi u materijalnom tijelu. Stoga i po tom pitanju zaključak ovaj: Sve što je navedeno u Muhamedovom pravilniku odnosi se na pravilnik za muslimane vezano samo za život na zemlji, i nikako mimo tog.
sve treba da je po pe-esu!

Quote:
Ili da pitamo Boga, što misliš o tom da će Bog reči a što nije rekao još prije 6 tisuća godina?

Pozdrav.
odzdrav!
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 12:46   #330
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
vidiš da ne očekujem previše. eto javila si se opet!
Evo da ti preskočim narodne poslovice pa ti velim ne javljam se ja tebi jer ja furam laganini za upravljačem a ti se javljaš meni, što se može.

Vid neuobičajenost na ovoj temi:
"Muhamed o ženama" ali ne i "žene o Muhamedu".

U zraku ko da stalno stoji podsjetnik na ono da je islam-religija vrsta religije koja zahtijeva isključivu podložnost, podložnost prvenstveno Muhamedovim tumačenjima. Onda time, zabranjeno je preispitivati njegove riječi jer nikad neznaš kud te preispitivanje može odvesti, jelte, pazi da se slučajno ne desi da Bibliji daš prednost. Jer pogledaj ovo: U Bibiliji sam Jahve Bog kaže ljudima neka preispituju duhove kako bi znali koji duh potječe od Boga.
Reci, MukaFFa, dal je Muhamed preispitivao duhove oko sebe, tim bolje dal je preispitao onaj duh koji mu se prvi put obratio? Nije, zar ne. Hm.
I ok, nije on, i ako ne žele ni ostali muškarci, ali zašto onda to ne bi učinile žene? Što ćete reč na to, pa ne valjda da je tek ženama zabranjeno takvo što, baš od njih se i očekuje veća podložnost od podložnosti muškaraca, kaj ne da je.

Ukoliko po islamu žene stvarno ne smiju preispitivati Muhameda, onda znači
Muhamed je božansko biće jer dobro je poznato da ljudi samo Boga ne preispituju, premda kako vidimo neki rade i to, preispituju Riječ Božju pokušavajući odgonetnuti dal je stvarno Riječ od Boga.
Jesu li krivi zbog toga, što misliš, ukoliko im je dozvoljeno da preispituju?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 14:14   #331
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Evo da ti preskočim narodne poslovice pa ti velim ne javljam se ja tebi jer ja furam laganini za upravljačem a ti se javljaš meni, što se može.
ja se tebi javljam, ali i ja tebi odzdravljam!

Quote:
Vid neuobičajenost na ovoj temi:
"Muhamed o ženama" ali ne i "žene o Muhamedu".
mene isto muči što se ono "o" majroziriza- što ne bi prvo o bilo, ali tja nisma ja postavio nazim teme
Quote:
U zraku ko da stalno stoji podsjetnik na ono da je islam-religija vrsta religije koja zahtijeva isključivu podložnost, podložnost prvenstveno Muhamedovim tumačenjima.

Quote:
Onda time, zabranjeno je preispitivati njegove riječi jer nikad neznaš kud te preispitivanje može odvesti, jelte, pazi da se slučajno ne desi da Bibliji daš prednost. Jer pogledaj ovo: U Bibiliji sam Jahve Bog kaže ljudima neka preispituju duhove kako bi znali koji duh potječe od Boga.


Quote:
Reci, MukaFFa, dal je Muhamed preispitivao duhove oko sebe, tim bolje dal je preispitao onaj duh koji mu se prvi put obratio? Nije, zar ne. Hm.


Quote:
I ok, nije on, i ako ne žele ni ostali muškarci, ali zašto onda to ne bi učinile žene? Što ćete reč na to, pa ne valjda da je tek ženama zabranjeno takvo što, baš od njih se i očekuje veća podložnost od podložnosti muškaraca, kaj ne da je.


Quote:
Ukoliko po islamu žene stvarno ne smiju preispitivati Muhameda, onda znači
Muhamed je božansko biće jer dobro je poznato da ljudi samo Boga ne preispituju, premda kako vidimo neki rade i to, preispituju Riječ Božju pokušavajući odgonetnuti dal je stvarno Riječ od Boga.
Jesu li krivi zbog toga, što misliš, ukoliko im je dozvoljeno da preispituju?
meni zaista nije jasno odakle ti dolaze ovakve konstrukcije- doduše kako čovjeku može biti išta jasno kada se ovoliko puta lupi po glavi
osjećam se kao Itallian Stallion
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 14:33   #332
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
meni zaista nije jasno...
Naravno da ti nije jasno jer pa više je nego očito da ti se zblokiralo nemogućnošću odgovorima na konkretne zaključke.
Rekoh već kolko ono puta da ne postoji teolog koji će pravomisaono u kulturi odgovoriti na nečija preispitivanja, stoga na koncu preispitamo i samog teologa, jednim najobičnijim pitanjem mu zadamo šah-mat i sve što mu preostaje je da - samog sebe lupa po glavi, on onako teolog pa nije znao bolje od tog.
Nije li to smješno da smješnije ne može biti?

Gle, MukaFFa, da te podsjetim: Muhamed je nekom prilikom izjavio da je Isus veći od njega.
Onda time je sve rečeno čija riječ mora imati prednost. Što je Isus rekao o ženama?
Dal je Muhamed to rekao pa poslije porekao? Neznam ja, ti reci, jer ispada da se poslije predomislio i o ženama govorio drugačije.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 15:21   #333
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Naravno da ti nije jasno jer pa više je nego očito da ti se zblokiralo nemogućnošću odgovorima na konkretne zaključke.
konkretni zaključci moraju proisteći iz jasne i nedvosmislene argumentacije.

to kod tebe uvijek izostaje.
ja se ne mogu baviti nečijim nemuštim parafrazama i izmišljenim citatima( citat je ono što se stavi pod navodnike)
Quote:
Rekoh već kolko ono puta da ne postoji teolog koji će pravomisaono u kulturi odgovoriti na nečija preispitivanja, stoga na koncu preispitamo i samog teologa, jednim najobičnijim pitanjem mu zadamo šah-mat i sve što mu preostaje je da - samog sebe lupa po glavi, on onako teolog pa nije znao bolje od tog.
koji teolog?
da bi se zadao šah-mat potrebno je poznavati pravila igre koja se zove šah.
tako sam ja jednom mladići rekao da ću mu dati šah iz jednog poteza. on mi je rekao da će mi, ako uspijem, dati 50 KM. Jasam mu naravno dao svoj stari šah iz jednog poteza, a za tih 50 KM sam kupio novi!

Quote:
Nije li to smješno da smješnije ne može biti?
sve mi se ramena tresu od smijeha!
Quote:
Gle, MukaFFa, da te podsjetim: Muhamed je nekom prilikom izjavio da je Isus veći od njega.
daj ti to konkretno navedi! tek toliko da se ne šicamo.
meni nije poznata ova izjava!
Quote:
Onda time je sve rečeno čija riječ mora imati prednost. Što je Isus rekao o ženama?
ne zna se sa sigurnošću, ali se zna šta je rekao Petar.
Quote:
Dal je Muhamed to rekao pa poslije porekao? Neznam ja, ti reci, jer ispada da se poslije predomislio i o ženama govorio drugačije.
ja ne mogu ni zamisliti šta ti misliš da je Muhammmed s.a.v.s. rekao o ženama.
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 16:07   #334
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
konkretni zaključci moraju proisteći iz jasne i nedvosmislene argumentacije.

koji teolog?
Argumentirano je u dobroj mjeri, eto ti sad vage pa važi.

Teolog?
Gle, to može bit svak po svojoj teološkoj volji, a što rekoh ne treba čovjeku teološka diploma pa da zaplovi teološkim vodama.
Drugim riječima: Ne čini diploma čovjeka, jer čovjek sebi načini diplomu.
Trećim riječima: Ne čini čovjeka odijelo, al čovjek iz nekog razloga ulazi u to odijelo.

Razna "odijela" su isto što i razni duhovi, isto što i razni krojači.
Svi bi htjeli krojiti i svi zaboravljaju da je Krojač samo Jedan.

Vidiš, dok ja pričam o Bogu Stvoritelju, za to vrijeme vi pričate o... kome zapravo, to samo vi znate, rekli biste vi pa pričamo o Muhamedu, o kom drugom ako ne o njemu. I kad vam rečem da je vaš naglasak na njega božanstven i da vam ne štima štorija, onda se uvredite. A zašto se tolko vređate na riječi negacije usmjerene prema Muhamedu, jer pa zar se nebiste prije trebali uvrijediti na negaciju kojom ljudi uvrijede Boga Stvoritelja?
Kad je Muhamed donio svoj pravilnik o ženama, dal je pritom uvrijedio Boga Stvoritelja? Da, na koncu je ispalo da se Muhamed po pitanju žena suprotstavlja samom Bogu Stvoritelju.

Činjenica je i ništa osim to.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 18:31   #335
zaboravila si reći "pozdrav"
kako sad ja da kažem "odzdrav!"
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 19:04   #336
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
zaboravila si reći "pozdrav"
kako sad ja da kažem "odzdrav!"
Zašto se musliman uvijek trudi imat zadnju riječ pa čak i kad mu je riječ s naglaskom na opozdrav?
Ima li takav ikakve veze sa logičnim promišljanjem ili sve ćeg se sjeti je Berzah... Jer pa gle, u toj "pregradi" neće jedne jedine žive duše prebivati, jer u grobu niko nikog ne može ispitivati, jer kad bi u grobu bilo nekih živih a tada bi žive bile žene i jao muškima kad bi ih krenule ispitivati.

Odmori, MukaFFa, ja sam sto svjetlosnih godina udaljena od mrtvačnica.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:53.