Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2018., 21:02   #141
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Brat je imao 14 godina kad je majka umrla. Dakle, sad ima 18.
To više nisu djeca.
I da, autorice mnogi od nas su u tvojim godinama imali svoju djecu i nitko im nije pomagao... i preživjeli smo. Nije bio kraj svijeta.
Odrasti napokon i suoči se sa životom kao i svi mi ostali.
Suočavanje sa životom ne vodi do psihičkih poremećaja. Baš obnuto, guranje glave pod tepih vodi do anksioznosti.

Možeš ti biti ljuta na čitav svijet i željeti svima drugima jednaku nesreću kakvu proživljavaš i sama, ali što ti realno imaš od toga?

Zadnje što možeš poželjeti jednoj mladoj djevojci je da se suoči da životom na isti način kao i ti. Mislim da imaš daleko previše godina za ovakav bezobrazluk.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 21:15   #142
Nisam jednom čula da emocionalno maltretirana supruga naraste tumor i umre. Ljudi pod neprestanim stresom, u brakovima sa mentalnim bolesnicima jednostavno najčešće dobiju te imunološke bolesti.

Tebi i braci niko ne može pomoći i iz ovog što pišeš mi se čini da vam ne bi bilo puno bolje u odnosu sa ocem da je mama živa. Samo bi imali plus razlog da ga mrzite.

Šanse su velike da vas ne htjedne finansirati kad dobije novu obitelj. Recimo ona useli, ili zatrudni... Spremite se na tu mogućnost kako god možete.

Nova partnerica očito nema pojma što je čeka. Nju jedino možete žaliti.
pikatchoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 22:35   #143
Ne znam sto se dogodilo forumu u zadnjih par godina, ili nam jednostavnosvima fali kronicno empatije pa smo ovako osorni i gluhi cuti nekoga tko jednostavno trazi pomoc, savjet i/ili iskustvo u istoj/slicnoj situaciji.

Prosla sam slicnu situaciju - ostala bez bez jednog roditelja, a onaj koji mi je ostao je jednostavno bio emocionalno hendikepiran. I falilo je dosta toga. I treca je osoba usetala. I ostala sam sama. Godinama se nakon pitala zasto i kako. Nije polucilo rezultata dok jednostavno nisam sama sa sobom sjela i dogovorila se.
Mozda stvari nikad nece biti bajne. Mozda nikad nece biti topline. Mozda boli i tugujes radi svega sto si izgubio i sto bi mozda imao, i sve one ŠBBKBB price. I nekome treba par mjeseci da to provari. nekome godine. Nekoga gorcina ubije.

Mogu ti samo reci da ce to pitanje ostati vjecno rana i kopkanje po njoj pitanjima i cudnim scenarijima u glavi..pa, samo ce uciniti da prokrvari ponovo. Jedino sto mozes je okrenuti se prema sebi, bratu, vama dvoma. Da drzite glavu iznad vode zajedno. vrijeme ce vec uciniti onaj dio da se lakse nosite oboje sa svime sto ste dozivjeli. Citajuci tebe, pomalo se smjeskam jer me podsjecas na mene.

Stoga, mogu osjetiti ono sto prozivljavas. Bit ces dobro. Ako mozes, pricaj jos s nekim. Nemoj pustiti da to trune sve u tebi. Znam da cete oboje uspjeti i od srca vam to zelim.

Tatu pusti. Koliko god htjeli vi nesto vise, ocito nema (mozda trenutno) kapaciteta za tako nesto. Iznova se razocarati - ne zelis to. Trosi previse energije.

Sretno! Oboma!
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 11:44   #144
Quote:
pikatchoo kaže: Pogledaj post
Nisam jednom čula da emocionalno maltretirana supruga naraste tumor i umre. Ljudi pod neprestanim stresom, u brakovima sa mentalnim bolesnicima jednostavno najčešće dobiju te imunološke bolesti.
Iako ne mislim da tumori nastaju od stresa, slucajno znam nekoliko takvih primjera, i to bas u svojoj neposrednoj blizini. Slucajnost ili ne, nemam pojma.

Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Suočavanje sa životom ne vodi do psihičkih poremećaja. Baš obnuto, guranje glave pod tepih vodi do anksioznosti.

Možeš ti biti ljuta na čitav svijet i željeti svima drugima jednaku nesreću kakvu proživljavaš i sama, ali što ti realno imaš od toga?

Zadnje što možeš poželjeti jednoj mladoj djevojci je da se suoči da životom na isti način kao i ti. Mislim da imaš daleko previše godina za ovakav bezobrazluk.
Slazem se sa svime. Pogotovo s prvim pasusom.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 09:36   #145
Quote:
tvojneko kaže: Pogledaj post
Molim administratore da temu (ukoliko nije za ovaj pdf) prebace na odgovarajuci.

Majka mi je umrla prije 4 godine - na poprilicno tragican nacin (nije bilo prirodnim putem). U to vrijeme, moji su bili u braku preko 20 godina i sa svime sto brak nosi - a situacija je u zadnje vrijeme bila poprilicno katastrofalna.
Dvije godine nakon majcine smrti, otac upoznaje novu partnericu i cesto odlazi na putovanja u inozemstvo sto skriva od mene i mlade brace.
Pocinje izbivati sa posla, cudno se ponasati i sl.
Njegova sadasnja partnerica ima djecu iz prvog braka i sasvim je normalna i zena "na mjestu".
Otac se uvijek trudio da nam s financijske strane sve omoguci ali ima jako tesku manipulativnu narav i u svim malo kompliciranijim situacijama prijeti izbacivanjem iz kuce, vrijeda nas na racun majcine smrti itd.

Problem nastaje u tome sto smatram da se sve nekako prebrzo i naglo odigralo. U ove 4 godine, sva paznja je usmjerena na njega jer je svoju bol i tugu lijecio alkoholizmom, nije zelio ici kod doktora, svi blagdani i proslave rodendana nam i dalje prolaze u tuznom tonu a jedino kad je sretan i opusten i zadovoljan je kad ga nema kuci - odnosno kad odlazi kod nove partnerice.

Ponekad imam osjecaj da nam se teze nositi sa njegovim stanjem nego sa majcinom smrcu.

Nedavno nam je obzanio da ce nova partnerica cesce dolaziti kod nas i da cemo je ugoscavati - no svaki put kad ona dode, on sklanja nase zajednice slike i majcine slike, ponasa se kao zaljubljeno djecak od 16.godina, voda je po restoranima i slicno.

Aposlutno sam svjesna da nam on nije zamjena za majku i da ni ja ni braca ne mozemo od njega traziti da popuni emocionalnu rupu u srcu, ali jedino sto ocekujem je da nam pruzi koliku toliku sigurnost jer je zivot rigispil zadnje 4 godine.

Ja zavrsavam fakultet za koji mjesec, brat je pri kraju srednje i jedva cekamo odseliti negdje.

Ne znam vise odakle da krenem rjesavati ovaj problem i sa cime se prvo trebam uhvatiti u kostac..
Koga boli briga što je to tebi osobno prebrzo!? Što bi tvoj tata trebao reći svima "jadni vi!ma evo patiti ću ja dok vi ne odlučite da je vrijeme za mene!"

Tvoj tata ima apsolutno pravo raditi što želi i kada želi. On je individua a vi si nađite život!
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 09:45   #146
Pa već I radi što mu se prohtje ionako.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 04:57   #147
Nisam citao icjelu temu,

Neki ovdje napadaju autoricu, ja ovako vidim situaciju.

Otac je slabic koji se nikada nije znao nositi sa problemima. Nakon smrti majke nije pruzio svojoj djeci dovoljno utjehe vec im je jos i zadavao probleme. On odjednom nalazi zenu te su mu problemi rijeseni. ( osim kada je sa djecom )

Ja sam jedan koji medju prvima govori da se ljudi danas ponasaju djetinjasto pri tome mislim na ljude koji se ponasaju kao da imaju 15 a imaju 35 pa i vise.

Covjek bi sa 20 trebao biti vec gotovo potpuno zrela osoba pa mi je smijesno kada mnogi govore oni klinci a ovi imaju 20 i vise.

Pod zrelost ne mislim na iskustvo vec na neke druge stvari koje mi je sad malo komplicirano objasnjavati.

Medjutim u obiteljima mi funkcioniramo na jedan nacin trazimo potporu svoje obitelji pogotovo starijih. Ako trazis potporu i ljubav od starijih tu nije prica o zrelosti vec o potrebi za bliskoscu te to u potpunosti mogu razumjeti.

Meni se on ovdje ponasa kao infantilno, nezrelo i sebicno.
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 03:44   #148
Quote:
tvojneko kaže: Pogledaj post
Vrijeda nas na nacin jer je izjavio par puta da mu nije zao sto nam se (kao nama djeci) to dogodilo i da smo to i zasluzili
a jesi li ga ti mozda prije toga sa necim isprovocirala? jesi li ti njega mozda vrijedjala?
ili je to onako rekao iz cistog mira.
Lisa T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2018., 22:07   #149
Quote:
tvojneko kaže: Pogledaj post
Financiram se sama od prve godine faksa, radim studentski i primam svoju stipendiju. Ocu ne placam stanarinu, ali smatram da dovoljno sudjelujem u svim kucanskim obavezama. Moje knjige, odjeca, vozacki, potrebe - priustim si koliko si mogu. Ne smatram se hvale vrijednom ni zbog toga sto sama pokrivam svoje potrebe niti losom osobom zbog toga jer sa 23 godine zivim u roditeljskoj kuci (ne stanu) i jer ne placam stanarinu ocu.

Istina nije nicije ekskluzivno pravo, i ne znam tko to drugima moze "otvarati oci" na brutalan nacin i jos to nazivati iskrenoscu a druge prozivati da su "lazno empaticni". Ljudi su skloni bezobraznost nazivati brutalnom istinom i "otvaranjem ociju".

Procitajte moje postove jos jednom, svi koji mislite da nisam odrasla, u zadnje 4 godine su nam se u obitelji dogodile 4 smrti, od toga dvije na isti nacin.
A svemu tome je prethodilo i razdoblje koje je dovelo do takvog raspleta situacije.

Nije najgora stvar na svijetu, ima i tezih situacija i jos tuznijih zivotnih prica. Ali nismo svi isti. Netko zbog stresa na faksu ocelavi, netko se zbog propale veze propije, netko da pobjegne od problema u obitelji uleti u jos destruktivniji brak.


Hvala na svim konstruktivnim savjetima i prije svega dobronamjernim, hvala svima koji ste sliku sagledali iz sireg kuta i dali savjet iz osobnog iskustva.
Vama takoder skidam kapu na hrabrosti.

Sto se mene tice, tema se moze zatvoriti jer sam cula dovoljno poticajnih i pametnih savjeta te
Neka ti je sretno u životu !
__________________
Sjećanje mi snagu daje...
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2018., 17:33   #150
Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
on je tvoj otac, ali je i muškarac. za muškarca je normalno da nakon 4 god od ženine smrti razmišlja o tome da ne želi biti sam. mislim da je malo sebično od tebe što razmišljaš da bi on trebao uvijek misliti na interese familije iznad svojih. čovjek se zaljubio i sretan je. mislim da bi ga vi trebali podržavati u tome.
Ti baš ne znaš čitati? Nije problem u partnerici već očevom samoživom i nedoraslom ponašanju prema djeci. Štoviše, partnerica je opisana kao ona koja je "na mjestu". Prijetit djeci izbacivanjem, optuživat ih za majčinu smrt je blago rečeno nefer i nezrelo, a gore đubretarski i sramotno. On pati, a tko pita za djecu? Oni su super? Oni nemaju potrebe? Kakvo je to retardirano ponašanje? Užas! Hvala bogu pa autorica završava faks, pa će moći uskoro pronaći pristojan posao i pobrinuti se za svoju braću.
Atomic Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2018., 17:37   #151
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Mozda bi se on trebao odseliti od vas.
Ocito doma nije sretan, niti ga za dom vezu neke predivne uspomene. Ne mislim nista lose, ali ocito u njemu vristi potreba za novim zivotom,a vas ne vidi i ne dozivljava jer je i sam u banani.
Sto opet ne skida s njega odgovornost da bude otac i potpora barem bratu koji je sve to prosao u najgorim mogucim godinama.
edit: I ostavit dvoje djece samo? Baš prekrasno razmišljanje. A ja sam mislila da je po našem balkanoidnom uvjerenju otac glava obitelj pa kao takav ima određenu odgovornost prema obitelji, pogotovo kada je teško i kada njegova vlastita djeca ostanu bez majke. Autorica ima koliko? Cca 23 godine, mlađi još valjda ni 18. Kome onda da ih ostavi? Same sa sobom dok se on sprema uklopit u novu obitelj? Kakav otužni, bijedni, slabašni jado. Fuj.

edit2: prastara tema sretno autorici!
Atomic Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2018., 17:52   #152
Nadam se da se autorica do sada već snašla i da su se stvari posložile kako treba.
Sretno
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2021., 19:08   #153
Sad cu dignit temu nakon 4 godine, ali mozda ce nekome moje iskustvo posluziti. Nazalost, tek sad - skoro 4 godine nakon uvodnog posta - sam odlucila otici kod psihologa jer nisam bila dobro. Otac je nazalost, nedugo nakon mojih upisa, preminuo od teske i kratke bolesti. Iako se nije dugo patio, bilo je jako tesko.

Njegova partnerica je pravo lice svoje ljubavi pokazala nakon tatinog sprovoda kad je odlucila pravnim putem zatraziti ono sto je njeno. Dakle, dan nakon pokopa je preko svog odvjetnika zatrazila svoj dio ostavine (da se razumijemo, tata i ona nista zajednicko nisu stekli, a moj tata je u naslijedstvu imao dio obiteljske kuce koju su sagradili nasi prabake i pradjedovi, baka i djed..).
Ono sto su oni zajedno stekli su 2 poveca nenamjenska kredita, na tatino ime, taman iz vremena mojih upisa a novci su se trosili na hotele, vecere, izlete..


Tako da, od velike ljubavi nista. Trenutno smo u sudskog procesu sa jako proracunatom i mogu slobodno tako reci - zlocestom osobom).

Zakljucak cijele moje price je ovakav:

- cuvaj prvo sebe i svoj zivot
- cuvaj svoju obitelj
- ako brak vec duze vremena ne funkcionira, ako ste u potpuno disfunkcionalni i stetni za okolinu: razvedite se
- ako nadete novog partnera nakon smrti prijasnjeg, onda nemojte zaboraviti svoju djecu iz tog prethodnog braka. Zapitajte se zasto nisu ostvarili odnos sa novom osobom.
Kao sto su neki na ovoj temi na to upucivali, mi nismo iz ljubomore i posesivnosti prema ocu bili distancirani spram te veze. Ja mislim da on nije mogao ni slutiti ovakav kraj njihove "ljubavi".
- u obitelji se zna sto je cija uloga. Nije na djeci da nose obitelj vec to moraju ciniti majka i otac. Da, reci ce te da sam tradicionalna..ali ako kao roditelj niste u stanju "voditi obitelj" onda barem sa djecom razgovarajte, objasnite svoje osjecaje, pokazite im da ste osoba od krvi i mesa.

Ja se, unatoc svemu, jos uvijek trudim nadati da sutra moze biti lijepo i da cu jednog dana, s odmakom, na ovo iskustvo gledati kao jako bitnu lekciju.
tvojneko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2021., 21:10   #154
Quote:
tvojneko kaže: Pogledaj post
Njegova partnerica je pravo lice svoje ljubavi pokazala nakon tatinog sprovoda kad je odlucila pravnim putem zatraziti ono sto je njeno. Dakle, dan nakon pokopa je preko svog odvjetnika zatrazila svoj dio ostavine (da se razumijemo, tata i ona nista zajednicko nisu stekli, a moj tata je u naslijedstvu imao dio obiteljske kuce koju su sagradili nasi prabake i pradjedovi, baka i djed..).
Ono sto su oni zajedno stekli su 2 poveca nenamjenska kredita, na tatino ime, taman iz vremena mojih upisa a novci su se trosili na hotele, vecere, izlete..
Na koji bi to način očeva partnerica sada trebala pokazivati svoju ljubav (prema komu?)??? Posve se jednako i za tebe može reći da pokazuješ "pravo lice svoje ljubavi".

Pritom miješaš Obiteljski zakon i Zakon o nasljeđivanju - naime, što je tvoj otac stekao, a što naslijedio važno je pri podjeli bračne stečevine nakon razvoda braka (kada se dijeli samo ono što je stečeno u braku, a nasljedstvo ostaje nasljedniku), dok u ostavinsku raspravu ide ukupna imovina pokojnika koja se dijeli sukladno Zakonu o nasljeđivanju.

To što ti i ostali nasljednici mislite da žena s kojom je proveo četiri posljednje godine života nije dostojna te imovine i što smatrate svojim pravom dobiti ovaj ili onaj dio, vaš je problem.

Reklo bi se da otac nije ostavio oporuku kojom bi odredio podjelu nasljedstva različitu od onoga što ide po slovu Zakona (u slučaju kada nema oporuke) - što misliš, zašto?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2021., 01:36   #155
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Na koji bi to način očeva partnerica sada trebala pokazivati svoju ljubav (prema komu?)??? Posve se jednako i za tebe može reći da pokazuješ "pravo lice svoje ljubavi".

Pritom miješaš Obiteljski zakon i Zakon o nasljeđivanju - naime, što je tvoj otac stekao, a što naslijedio važno je pri podjeli bračne stečevine nakon razvoda braka (kada se dijeli samo ono što je stečeno u braku, a nasljedstvo ostaje nasljedniku), dok u ostavinsku raspravu ide ukupna imovina pokojnika koja se dijeli sukladno Zakonu o nasljeđivanju.

To što ti i ostali nasljednici mislite da žena s kojom je proveo četiri posljednje godine života nije dostojna te imovine i što smatrate svojim pravom dobiti ovaj ili onaj dio, vaš je problem.

Reklo bi se da otac nije ostavio oporuku kojom bi odredio podjelu nasljedstva različitu od onoga što ide po slovu Zakona (u slučaju kada nema oporuke) - što misliš, zašto?
Zapravo, super.
Ako je jedina financijska posljedica njihovog braka par kredita, onda se ona ponudila da plati svoj komad.
To je ponuda koju se ne smije propustiti, kad se žena već ponudila
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2021., 08:45   #156
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Na koji bi to način očeva partnerica sada trebala pokazivati svoju ljubav (prema komu?)??? Posve se jednako i za tebe može reći da pokazuješ "pravo lice svoje ljubavi".

Pritom miješaš Obiteljski zakon i Zakon o nasljeđivanju - naime, što je tvoj otac stekao, a što naslijedio važno je pri podjeli bračne stečevine nakon razvoda braka (kada se dijeli samo ono što je stečeno u braku, a nasljedstvo ostaje nasljedniku), dok u ostavinsku raspravu ide ukupna imovina pokojnika koja se dijeli sukladno Zakonu o nasljeđivanju.

To što ti i ostali nasljednici mislite da žena s kojom je proveo četiri posljednje godine života nije dostojna te imovine i što smatrate svojim pravom dobiti ovaj ili onaj dio, vaš je problem.

Reklo bi se da otac nije ostavio oporuku kojom bi odredio podjelu nasljedstva različitu od onoga što ide po slovu Zakona (u slučaju kada nema oporuke) - što misliš, zašto?
Mozda zato sto je otac nakon majcine smrti naslijedio i majcin dio
Sto bi bilo npr da su djeca nakon majcine smrti " prepustila" svoj zakonski dio ocu?
Pravo ( zakoni) i pravda su 2 razlicite stvari
Otac nije srecom pisao oporuku, jer da ju je napisao sve bi ostavio toj zeni. A da je pozivio jos malo ili bi sve potrosio ili bi se i on nasao na cesti

Postavio si temu Sto cete u utorak da se bolje upoznamo, mislim da je ovo bolja tema za upoznavanje, kao i svaka tema u kojoj se govori o lovi.
Nije vazno sto zakon kaze, vec sto neciji moral kaze.
A moral ti nalaze da ak se udas za frajera od 60g koji umre za par mjeseci , a ima 3 djece, od cega je jedno maloljetno , a dvoje tek presli punoljetnost da ih bacis na cestu.
I da svaka zena koju si posevio dobije komad tvog imutka, nema veze sto imas djecu.
I da, zakon je takav.
1 dan braka, imas pravo na svoj zakonski dio.
Netko je cak rekao da ne moras ni biti u braku, da se izvanbracna zajednica nakon nekog vremena tretira jednako.
I onda ides od jednog do drugog pomahnitalog starca i dobijes svoj dio
U Srbiji je zakon npr takav da ako nemas djecu, mozes biti 100 g u braku, polovica nakon smrti ide supruzniku, polovica muzevoj braci i sestri
Rosemary84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2021., 08:47   #157
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
To što ti i ostali nasljednici mislite da žena s kojom je proveo četiri posljednje godine života nije dostojna te imovine i što smatrate svojim pravom dobiti ovaj ili onaj dio, vaš je problem.

Reklo bi se da otac nije ostavio oporuku kojom bi odredio podjelu nasljedstva različitu od onoga što ide po slovu Zakona (u slučaju kada nema oporuke) - što misliš, zašto?
ne slažem se s tobom. četiri godine naspram obiteljskom nasljeđu? ok je da je uzela što su zajedno stekli, ali ne ono od ranije, to je za potomke. bar je meni tako moralno.

zašto nije napisao oporuku? ljudi se ne sjete.

frendica je bila dvije tri godine u suživotu i braku sa čovjekom koji je imao dvoje djece. težak brak, borba sa karcinomom. nakon njegove smrti stan i malo kredita, ono što je čovjek stekao između dva braka pustila je njegovoj djeci. nije se osjećala da ima pravo na nešto, a i djeca su bila ok, pomagala joj u njegovoj njezi, koliko su stizali. i danas su si dobri.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2021., 09:19   #158
Poanta mog upisa je u tome da autorica sarkastično govori kako se eto sad pokazala partnericina ljubav prema pokojnom partneru, a svoje adute u sudskom postupku vidi u tome što u braku/partnerstvu nije ništa stečeno. Valjda bi dokaz te ljubavi bilo odricanje od svega uime djece koja ju od početka nisu podnosila?

Tebi autoričine riječi odzvanjaju tugom i ljubavlju?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2021., 10:23   #159
Quote:
tvojneko kaže: Pogledaj post



Njegova partnerica je pravo lice svoje ljubavi pokazala nakon tatinog sprovoda kad je odlucila pravnim putem zatraziti ono sto je njeno. .
Smiješne su mi ove floskule da se ljubav pokazuje tako da se odričeš neke imovine. Na ostavinskoj sam se odrekla imovine jedino od osobe koja mi je činila zlo, jer nisam htjela imati posla ni sa čim njenim.
Živjeli su skupa, bili su u vezi, podijelite lijepo imovinu i dugove, nema to veze s tim koliko ga je volila.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2021., 11:03   #160
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Poanta mog upisa je u tome da autorica sarkastično govori kako se eto sad pokazala partnericina ljubav prema pokojnom partneru, a svoje adute u sudskom postupku vidi u tome što u braku/partnerstvu nije ništa stečeno. Valjda bi dokaz te ljubavi bilo odricanje od svega uime djece koja ju od početka nisu podnosila?

Tebi autoričine riječi odzvanjaju tugom i ljubavlju?
Ti kao neki glas razuma bi trebao razumijeti da je autorica s cca 20g ( nisam citala sve) ostala bez majke , brat je imao 14g, a drugi ne znam koliko. I onda se otac odao pijanstvu. Za 4 g je umro i on.
Sad ce se javiti netko da od 13g zaradjuje za zivot i da je sam na svijetu i uspjesan, ali neki glas razuma govori da je poprilicno kaoticna situacija vec sam alkoholizam za sebe, a jos teza smrt roditelja. Ne znam koliko je bila stara partnerica, nije ju sigurno nasao ispod nekog mosta. A mozda i je, kad joj nije smetao cuger s 3 djece. Sasvim je ocito da je imala neku racunicu
Trebalo bi biti pravni strucnjak da doskocis svim situacijama u zivotu, vecina ljudi jedva ima neku srednju skolu, ako ju uopce imaju
Ima razlicitih prica koliko hoces, tu zakoni ne pomazu...
Rosemary84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:23.