Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2018., 11:15   #81
zgodan tekst na temu

http://www.helenfisher.com/downloads...s/03dumped.pdf
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 13:37   #82
Quote:
Ro_ kaže: Pogledaj post
Da, slatko ćeš se smijati budali na koju si potrošila X godina života, nije baš neka satisfakcija.

A i dođe mi da branim te "budale" - zakaj je lik budala - on proba, prolazi mu i ne vidi zakaj bi trebao drugačije.
S nekom drugom taj isti lik može biti divan jer ta druga će emanirati drugačiju energiju.

Mislim da svatko treba ponijeti svoj dio odgovornosti
Jebiga, ljudima se dogodi da započnu odnos sa osobom koja im je u tom trenu super, zaljube se ko budale i budu izmanipulirane. Nećeš plakat 5 godina nakon njega kada ga se sjetiš, biti će ti drago jer si od tad (nadamo se) naučila izbjegavati takve ljude i vidiš vlastiti napredak.

Djelomično se slažem da su obje strane krive, ali s druge strane- autorica je napisala da mu je nudila striktni fwb odnos, bez držanja za rukice i odlazaka na putovanja. Normalna osoba, koja stvarno želi fwb odnos i ima poštovanja prema mentalnom stanju druge osobe i ne želi ga narušiti, će se ponašati u skladu s tim. Ovaj lik bez razloga radi romantične stvari i izjavljuje joj ljubav i igra se sa njenim emocijama. Lako je tebi hladne glave reći "pa vidiš da je budala, makni se", ali u njenim očima, u kojima postoji tračak nade zbog njegovih postupaka, je to drukčije doživljeno.
Malo ti da povoda da misliš da će nešto biti, pa ostaneš i pričekaš da vidiš. A onda hladan tuš sa izjavama "pa mi nismo skupa", ali odmah iza toga slijedi neki njegov postupak da ti opet da nadu. Takvi odnosi su upravo iz toga jako teški za prekinuti, ona bi bila sretna da on želi imati normalan i zdrav odnos sa njom i svako malo pomisli da će to i dobiti jer ju on manipulira.

Krivim njega. Njezina jedina krivica je što se nada normalnom odnosu sa čovjekom sa kojim bi to htjela. A to mi i nije neka krivica.
glow-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 15:10   #83
Treba u sebi prepoznati kontradikciju - ako kažeš da hoćeš fwb, zašto bi išta što on radi tebi davalo nadu, nadu za što točno, ako kažeš da hoćeš fwb?

Ne možeš kontrolirati drugoga, sasvim je nebitno zašto on radi to što radi i argumentirati kako je on grozan prema tebi.

Zašto ti - ne konkretno ti nego općenito - radiš to što radiš?
Odnosi se uvijek razjasne kad kažeš naglas tko si i čemu stremiš ali to je rizično, možeš ostat bez tog odnosa.

Naravno da je lakše to komentirati hladne glave, ali mislim da čovjek mora biti sam svoj roditelj i pomoći si.

Ovo je tako jedna arhetipska tema, trebalo bi je uvesti u školski kurikulum
__________________
Bad times, hard times, this is what people keep saying; but let us live well, and times shall be good. We are the times: Such as we are, such are the times. - St. Augustine
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 15:18   #84
Quote:
glow-up kaže: Pogledaj post


Krivim njega. Njezina jedina krivica je što se nada normalnom odnosu sa čovjekom sa kojim bi to htjela. A to mi i nije neka krivica.
Itekako je njena krivnja jer dvaput želi normalan odnos s dokazanim manipulatorom i lažljivcem koji je tretira ko smeće i jasno joj to pokazuje. Zašto želi baš s njim odnos? Zato sta zna da ga nikad neće dobit. Zato ga i želi. Nezrelost je to.
versilov is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 16:42   #85
Quote:
Ro_ kaže: Pogledaj post
Treba u sebi prepoznati kontradikciju - ako kažeš da hoćeš fwb, zašto bi išta što on radi tebi davalo nadu, nadu za što točno, ako kažeš da hoćeš fwb?
Jer on se ne ponaša kao da je ovo običan fwb odnos. I to čovjeka zbuni. Da se on ponaša u skladu s tim, ona bi vjerojatno mogla držati svoje emocije pod kontrolom i ne bi se nadala kada bi znala da imaju dogovor i nema se čemu nadati.
Ovako ipak proradi neka stara iskra kada se on ponaša kao da je to nešto više od seksa.

Quote:
versilov kaže: Pogledaj post
Itekako je njena krivnja jer dvaput želi normalan odnos s dokazanim manipulatorom i lažljivcem koji je tretira ko smeće i jasno joj to pokazuje. Zašto želi baš s njim odnos? Zato sta zna da ga nikad neće dobit. Zato ga i želi. Nezrelost je to.
Koliko sam ja shvatila, on nije otvoreno grozan prema njoj i ne tretira ju kao smeće. On je s njom baš dobar, čak predobar. Mazi ju i pazi kad su skupa, grli i priča da ju voli (možda laže i pretvara se zato da ju zadrži, ali to nitko osim njega ne može potvrditi), a njoj to probuđuje osjećaje prema njemu. I tu je problem. Da on njoj u facu govori ružne stvari, a ona mu se svejedno vraća, onda bih se složila da je nezrelost s njene strane i mazohizam nekakav.
Ovako imaš čovjeka koji je većinom dobar prema tebi, a s druge strane te možda "vara" i vidiš da je online satima nakon što tebi kaže da ide spavati. Nikakav čvrsti dokaz, a opet sumnja je tu. Sjebe te to, nemaš niti dovoljan dokaz za ostaviti ga, niti dovoljnu nadu za primiti se da će biti dobro. I ostaješ u tom odnosu i čekaš da vidiš na koju će stranu prevagnuti.

Ljudi vole objašnjenja i čiste završetke, teško je otići dok je zamršeno jer ćeš se poslije pitati što bi bilo kad bi bilo. On je taj koji bi ju trebao maknuti iz svog života i ne raditi joj ovo. Ili barem biti dovoljno normalan pa se ne igrati sa emocijama ako je dogovor fwb.
glow-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 16:47   #86
Glow, čuješ li ti sebe? On bi trebao. Jel tako kažeš i za zločince i lopove "kme, oni bi trebali prestati". Ili im se makneš s puta.

Btw, ne moraš biti otvoreno grozan prema nekom da to znači da ga tretiraš kao smeće.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 16:59   #87
Quote:
glow-up kaže: Pogledaj post
On je taj koji bi ju trebao maknuti iz svog života i ne raditi joj ovo. Ili barem biti dovoljno normalan pa se ne igrati sa emocijama ako je dogovor fwb.
Skroz si u pravu sa svime što si napisala, jako dobro i temeljito razrađeno, svaka čast.

Osim sa ovim zadnjim. Od manipulatura je nemoguće očekivati da će napraviti takvo što. Normalna osoba bi to napravila ali manipulator nije normalna osoba. Igrač je, njega upravo takva situacija pali i motivira, drugo mu i nije zanimljivo.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 17:22   #88
Quote:
glow-up kaže: Pogledaj post
Jer on se ne ponaša kao da je ovo običan fwb odnos. I to čovjeka zbuni. Da se on ponaša u skladu s tim, ona bi vjerojatno mogla držati svoje emocije pod kontrolom i ne bi se nadala kada bi znala da imaju dogovor i nema se čemu nadati.
Ovako ipak proradi neka stara iskra kada se on ponaša kao da je to nešto više od seksa.



Koliko sam ja shvatila, on nije otvoreno grozan prema njoj i ne tretira ju kao smeće. On je s njom baš dobar, čak predobar. Mazi ju i pazi kad su skupa, grli i priča da ju voli (možda laže i pretvara se zato da ju zadrži, ali to nitko osim njega ne može potvrditi), a njoj to probuđuje osjećaje prema njemu. I tu je problem. Da on njoj u facu govori ružne stvari, a ona mu se svejedno vraća, onda bih se složila da je nezrelost s njene strane i mazohizam nekakav.
Ovako imaš čovjeka koji je većinom dobar prema tebi, a s druge strane te možda "vara" i vidiš da je online satima nakon što tebi kaže da ide spavati. Nikakav čvrsti dokaz, a opet sumnja je tu. Sjebe te to, nemaš niti dovoljan dokaz za ostaviti ga, niti dovoljnu nadu za primiti se da će biti dobro. I ostaješ u tom odnosu i čekaš da vidiš na koju će stranu prevagnuti.

Ljudi vole objašnjenja i čiste završetke, teško je otići dok je zamršeno jer ćeš se poslije pitati što bi bilo kad bi bilo. On je taj koji bi ju trebao maknuti iz svog života i ne raditi joj ovo. Ili barem biti dovoljno normalan pa se ne igrati sa emocijama ako je dogovor fwb.
glow ti i autorica volite objašnjenja i čiste stvari i dok je tebe i nje bit će i ovakvih debelih nahranjenih manipulativnih žohara kao što je ovaj njen i obožavat ih će se

ljudi s kičmom to riješe u nekom pristojnom roku i izbore se za svoj status il odu.

ovaj je klasičan manipulator jer je ostavio autoricu vjerojatno radi cure jačeg karaktera koju kad se zaljubio nije varao i vjerojatno je tretirao puno bolje i vjerojatno nije bilo priča da smo ff i sličnih gluposti(da to rade jadnici i manipulatori kad naiđu na jaču od sebe, postanu ono što jesu, jadni )onda je ona njega ostavila jer je uvidjela vjerojatno o čemu se radi i skim ima posla i on se vratio ovoj kojoj može radit šta oće dok čeka novu žrtvu il novu onu nedostupnu oko koje će titrat...

klišej nad klišejima od priče.

ja ništa ne zamjeram autorici osim velikog ega, ni dvaput ne može prihvatit da mu nije femme fattale, žena zbog koje će on se promijenit i bit to šta ona želi, normalan tip s kojim će imat ispunjenu vezu, neki ljudi jednostavno ne znaju i ne žele prihvatit ne, da nisu toj osobi posebni toliko kolko misle, a odjeb na velika ega i taštine ima točno ovakve učinke: vječno nadanje da će bit bolje i da su oni ipak TI..

a odjeb je svaki put kad on njoj kaže da nisu u vezi. to su jako niski i bolni udarci i samo ih šupendara može primat toliko puta. on ih ponavlja namjerno jer zna da joj zadaje emotivnu bol i zato je jadnik jer namjerno ponižava i gazi osobu koja ga voli.
versilov is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 01:02   #89
Moj je svaca (ne u smislu da me vara nego da cesto flerta s drugima) ali ja ga volim svim srcem. Posvadjamo se cesto (uvijek zbog drugih zena) inace bi bili savrsen par. Imali smo i duzi prekid prosle godine ali smo se opet vratili, volimo se i to je to. Nikad nismo bili u FWB odnosu, niti bih to bila s bilo kim. Slicnost nam je u tome sto sam ja po socijalnom statusu iznad njega, i mislim da si hit the nail on the head kada si napisala da ga to vjerovatno muci (kao i ovog mog). Muski ego je cudna biljka.

Ono u cemu se jako razlikujemo je sto mislim da sam realnija od tebe u svojoj vezi. Meni ovaj moj odgovara ovakav kakav je jer ni sama ne zelim nista preozbiljno, tipa zajednickog zivota i 'kucice u cvijecu'. Ti si u jednom trenutku napisala da ni ti ne bi imala nesto ozbiljno s njim a zatim si napisala da to zelis postaviti na zdrave osnove, nesto u tom smislu. Mislim da je osnovni problem u tome sto ti ni sama ne znas sto hoces i zato ti se s njim desava to sto ti se desava. Ako zelis vezu, ne pristajes na FWB odnos, jednostavno je. Sretno.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 11:56   #90
U skoro sam istoj situaciji kao ti samo moj taj bivsi decko i nakon toga bivsi fwb koji je takoder imao izjave ljubavi sad ima novu curu za koju ja ne bi saznala da me nije pozvao da se nademo i onda sam otkrila da je vec nekoliko mjeseci u vezi s tom nekom curom. Ona kao tolerira te njegove flertove a vjerojatno zna i za izlete sastrane dok sam ja kad sam bila u vezi s njim reagirala i na prvi flert s nekom drugom i trazila da to rascistimo, problem je u tome da se mi vec neko krace vrijeme ne cujemo i ja ga ne mogu preboljeti jednostavno od cure koja dobro izgleda, dobar faks, dobra financijska situacija postala sam osoba koja se samo povlaci po kuci, placem, nemam volje i ne znam kako da dodem sebi, sto se tice drugih decki da probam s njima nema smisla jer iako neki pokazuju interes ja to jednostavno ignoriram jer se ne zelim ulaziti u neki odnos s nekim drugim tko mi se ne svida i trositi njegovo vrijeme jer bi tako kao u teoriji mogla zaboraviti bivseg
Curag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger