Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 14:39   #41
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Dokazi su na moj-posao, posao.hr i hzz.
Ne znam koja je njena struka doduše, možda ona može. Godine traženja su ponekad dovoljan dokaz. U nekim gradovima doslovno skoro pa ne traže nikog i ništa, kamoli određenu struku. Možda krovopokrivače i konobare.

Meni ona djeluje umorno i realno. Može ona slati molbe, ako ima na što. No u situaciji gdje se teškom mukom, kako kaže, dokopala stabilnog posla u struci, ne vidim tu neki sretan kompromis. Mali gradovi stvarno ne nude mnogo prilika.
Kad odvrtim film unazad dvije godine, ne znam kako bih uklopila vezu na daljinu, a da mi s vremenom ne prisjedne sve. Vjerojatno bih kolabirala jednostavno.
Nemaju svi ljudi kapaciteta ni volje za takve pokušaje ako oni prethodni nisu valjali.
Na prvu bih nekom sutra rekla da, može, a onda bi me život poklopio. Oni više nisu u iracionalnoj fazi zaljubljenosti i cura dobro vidi prednosti i mane. Nekad to, eto, znači i razlaz.
Takvo je stanje danas, ali ne mozes znati kakvo ce biti sutra ili za par mjeseci.

Mozda sam glupo romanticna, ali ja nebi napisala smrtnu presudu vezi do koje mi je stalo prije nego sto pokusam sve.
Realno, koja je razlika ako prekinu odmah ili mjesec dana od selidbe?

I ako se postavi tema kako ti kazes onda ni ne razumijem zasto ju je ona napisala u formi pitanja i savjeta. Sve zna, vidi da je gotovo... Mogla je otvorit i u kontekstu virtualne podrske zbog bezizlazne situacije .

Mozda sam ja naprosto drugacija, ali kad volim i pogotovo ako mislim da je to definitivno to, onda bi dala sve od sebe da uspijemo.
I ne, nebi gledala prosle odnose i sto tamo nije stimalo. Mozda je prosla veza na daljinu bila losa jer je lik bio supak, pa ne znaci to automatski da su sve veze na daljinu lose.

Koliko god je tesko pronaci posao u struci nije bas ni da "the one" ceka iza svakog ugla.
Za mene je oboje vrijedno i jebiga, nezamislivo mi je otpisati odnos sa ljubavi svog zivota jer se on seli. 200km dalje, a ne na drugi kontinent

Sve vise mi djeluje kao da ona zeli neke stvari (zajednicki zivot, brak, djeca), a s kim je to tocno nije kljucan faktor iliti nije sasvik nuzno da to bude ova ljubav njenog zivota.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 16:38   #42
A čuj , cura ima diplomu - obrazovala se i želi raditi posao u struci - očito se radi o zvanju za koje baš nema potražnje i može zaista biti sretna da je uspjela dobiti posao

Kad radiš ono što voliš to te puni , a ne prazni. Samim time i druge stvari u životu idu bolje i svjetlije jer imaš smisla i prostora u glavi, osjećaš se vrijedno i da si našao svoje mjesto pod suncem

To govorim jer ( po meni ) ukoliko ode u neki mali grad i zaposli se kao npr prodavačica - gotovo je sigurno da će je taj posao sam po sebi iscrpljivati, a onda u skladu s tim dolazi nezadovoljstvo ,pa potplaćenost a kroz vrijeme i zamjeranje partneru ...jer će ona osjećati da se jedina žrtvovala za tu vezu i da je dala sve. I nedaj Bože da to pukne ,gdje je ?

Možda im život ovako poručuje da nije vrijeme za njih ili da nisu jedno za drugo
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 17:01   #43
Bok svima,

Samo da ispravim netocne prepostavke. Ne mislim prekidati vezu i ja cu svakako dati sve od sebe da nasa veza uspije bez obzira u kakvom aranzmanu bila. Samo sam dosla po iskustva koliko je moguce da to bude kvalitetno. Posla zaista nema u tom gradu i poslala sam zamolbe u taj grad, cak i kad sam tek zavrsila fax kad nisam imala posla pa sam doslovno slala svugdje u radijusu od 200 km.

Velika je vjerojatnost da decko na tom poslu ostaje jer je to i njemu zlatna koka u smislu napretka i novca i struke. Pitala sam ljude iz moje struke da mi kazu kolike su sanse za zaposljenje u tom gradu u struci. Rekli su mi da se nekoliko godina ne trebam ni nadati poslu,jer prednost imaju ljudi koji su iz tog mjesta. Ja sam mozda 20ta na listi cekanja.

Moguce da bi ja i za par godina morala dati otkaz ako zelimo napokon biti zajedno pa se opet naci u istoj situaciji samo sa vise godina.

Mogla bi izdrzati godinu il dvije razdvojenosti ali nekako se toga bojim. Decku posao iziskiva puno slobodnog vremena,tako da ce nam samo preostati vikendi od kojih ce i neki biti radni. A planiramo osnovati kroz 2-3 godine obitelj. I kako iz takve veze donijeti dijete na svijet. A nisam dana zivjela s njim? Mozda me to najvise brine.

Previse sam realna,zelim iskusiti s partnerom "dosadu" i "rutinu" koja nalikuje suzivotu i da se usprkos svemu volimo i funkcioniramo. Da zajedno skrbimo o budzetu i kucanskim obvezama i raznoraznim odlukama i o redovnom seksu. Ne zelim to iskusiti kada je vec dijete na putu a odjednom šok! Ko je ova osoba? Zasto me nervira, zasto mi se ne seksa? Znam da i najvece ljubavi padaju pod testom zajednickog zivota.
TheLea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 17:38   #44
Najveće ljubavi su upravo one kod kojih se za jedan susret moraš potrudit kao magarac. Upravo ta 'sigurna svakodnevnica' ubija ljubav. Viđanje svaki dan, zajednički život, redoviti sex. Formula za hlapljenje ljubavi.
__________________
Tabasco "Zlatna Džezva" Sauce
Tabaxacum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:38   #45
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Takvo je stanje danas, ali ne mozes znati kakvo ce biti sutra ili za par mjeseci.

Mozda sam glupo romanticna, ali ja nebi napisala smrtnu presudu vezi do koje mi je stalo prije nego sto pokusam sve.
Realno, koja je razlika ako prekinu odmah ili mjesec dana od selidbe?

I ako se postavi tema kako ti kazes onda ni ne razumijem zasto ju je ona napisala u formi pitanja i savjeta. Sve zna, vidi da je gotovo... Mogla je otvorit i u kontekstu virtualne podrske zbog bezizlazne situacije .

Mozda sam ja naprosto drugacija, ali kad volim i pogotovo ako mislim da je to definitivno to, onda bi dala sve od sebe da uspijemo.
I ne, nebi gledala prosle odnose i sto tamo nije stimalo. Mozda je prosla veza na daljinu bila losa jer je lik bio supak, pa ne znaci to automatski da su sve veze na daljinu lose.

Koliko god je tesko pronaci posao u struci nije bas ni da "the one" ceka iza svakog ugla.
Za mene je oboje vrijedno i jebiga, nezamislivo mi je otpisati odnos sa ljubavi svog zivota jer se on seli. 200km dalje, a ne na drugi kontinent

Sve vise mi djeluje kao da ona zeli neke stvari (zajednicki zivot, brak, djeca), a s kim je to tocno nije kljucan faktor iliti nije sasvik nuzno da to bude ova ljubav njenog zivota.
Dala bih i ja sve od sebe, uvijek dam, ali je posao u struci nešto što bih prioritizirala the one. Nije svačija struka ista i dobro znam o čemu govorim. Teško je govoriti hipotetski, ali znam koju bih ponudu prihvatila bez premišljanja, bila u vezi ili ne.

Može se raditi bilo što, može se usmjeriti da radiš nešto radi profita i jer je traženo na tržištu, praktičnost je korisna i u ljubavi i u životu, ali ako postoji nešto čime se želiš baviti i ograničen je broj radnih mjesta, nećeš puno dvojiti kad to dobiješ.
Mene u životu vodi ljubav, ne profit, ali ovo je kao da me pitaš koju ljubav bih odabrala.
Nismo svi jednako sretni sa svačim. Jedno je nešto raditi jer se isplati, a drugo jer to voliš. Radi prvog posla bih išla s partnerom bilo gdje. Nauštrb drugog, teško.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:56   #46
Quote:
tabasco sauce kaže: Pogledaj post
Najveće ljubavi su upravo one kod kojih se za jedan susret moraš potrudit kao magarac.
Epohalna pizdarija, baš kao i svaka teorija o patnji kao nužnom preduvjetu zadovoljstva.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 21:59   #47
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Dala bih i ja sve od sebe, uvijek dam, ali je posao u struci nešto što bih prioritizirala the one. Nije svačija struka ista i dobro znam o čemu govorim. Teško je govoriti hipotetski, ali znam koju bih ponudu prihvatila bez premišljanja, bila u vezi ili ne.

Može se raditi bilo što, može se usmjeriti da radiš nešto radi profita i jer je traženo na tržištu, praktičnost je korisna i u ljubavi i u životu, ali ako postoji nešto čime se želiš baviti i ograničen je broj radnih mjesta, nećeš puno dvojiti kad to dobiješ.
Mene u životu vodi ljubav, ne profit, ali ovo je kao da me pitaš koju ljubav bih odabrala.
Nismo svi jednako sretni sa svačim. Jedno je nešto raditi jer se isplati, a drugo jer to voliš. Radi prvog posla bih išla s partnerom bilo gdje. Nauštrb drugog, teško.
Postavi to ovako (moja perspektiva).
Volim nekog, zelim zivjeti s njim i osnovati obitelj. Imam cak i vremenski period u kojem bi htjela da se to desi.
Ljubav cvate, al desi se zivot.
Odjednom vise nije moguce to sto zelim u vremenskom periodu u kojem zelim.
I sto sad?
Odjebat osobu da bi potencijalno sa nekim drugim mogla ispuniti timeline koji sam zacrtala ILI ostati sa osobom i odgoditi planove za neko vrijeme.

Kod mene je jednostavno.
Ako volim tu osobu onda cu ju radije "imati" bez obzira sto necemo planove ispuniti onda kad smo htjeli, ali ukoliko volim planove onda mi je sama osoba sekundarna, makar mi do njega bilo stalo.

Poput mnogo onih koji se zele ozenit, pa samo traze osobu koja ce se uklopit u kalup koji imaju u glavi umjesto da budu sa nekim, pa onda vide dali sa tom osobom zele nesto vise.

Meni osobno je prirodnije ovo drugo, ali znam ih dosta kojima je bitnije "brak i djeca" nego s kim ce se to ustvari ostvariti.

A sto se tice posla... Razumijem sto govoris, al ja sam naivni romanticar koji bi uvijek izabrao ljubav nad karijerom.
Jednako kao sto je posao u struci sveti gral, jednako tako ni kompatibilne osobe koje me cine neopisivo sretnom ne rastu na drvecu.

Ipak, znam da cu se na neki nacin posipat pepelom za par godina jer vise ne planiram slijedit taj instinkt.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:55   #48
Quote:
tabasco sauce kaže: Pogledaj post
Najveće ljubavi su upravo one kod kojih se za jedan susret moraš potrudit kao magarac. Upravo ta 'sigurna svakodnevnica' ubija ljubav. Viđanje svaki dan, zajednički život, redoviti sex. Formula za hlapljenje ljubavi.
Ne!
Ovo tvoje se odnosi samo na zaljubljenost!
Ljuab je kada vam je lepo iako se svakog dana vracate u isto vreme kuci i imate slicnu rutinu, sve do vikenda. Tad nastupa zivot, ako ga ne provodite samo uz tv i kuvanje
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.