Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2018., 18:36   #6101
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Koliko je ovo sve promaseno o cemu pisete cu vam objasniti samo na jednom jedinom primjeru koji se nije previse potezao po novinama jer je njemac hladnokrvno ubio samohranu majku (strankinju i muslimanku) od 26 godina i njenog sina od 6 godina.

https://www.bild.de/regional/ruhrgeb...7310.bild.html

Nedavno je i hrvat kod Stuttgarta pobio 2 ljudi i vlastitog sina.

Bilo kakvo izvlacenje zlocina i stavljanje u kontekst povecane nesigurnosti zbog veceg broja izbjeglica je tendeciozno podvaljivanje, a u siroj slici i govor mrznje.
Statistika te demantira. Po kriminalu po glavi stanovnika su u vrhu magrebovci, afganistanci i pakistanci a hrvati i njemci su na samom dnu ljestvice i bilo kakvo povlačenje paralele sa hrvatima i izdvajanje pojedinačnih slučajeva je teška muljaža.

Ovdje ti je kompletna kriminalna statistika po glavi stanovnika po nacionalnosti za Njemačku 2016.
https://www.bka.de/DE/AktuelleInform....html?nn=65720

Tablica 40; "Deutsche Tatverdächtige nach Alter und Geschlecht" Njemački osumnjičenici prema dobi i spolu
Tablica 50; "Nichtdeutsche Tatverdächtige nach Alter und Geschlecht" Strani osumnjičenici prema dobi i spolu

S ovim otvoriš excel fajlove;
https://sheet.zoho.com/sheet/excelviewer

A ovo je grafikon koji rađen po podacima iz gore navedenih linkova koji vode na službene njemačke stranice za kriminalitet BKA.
http://bombsdollars.com/index/index....-data-germany/


Plavo - njemci
Narančasto - migranti
Crveno - azilanti
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Old 24.02.2018., 19:51   #6102
Za drugi "tabor", ako se normalizira nejmacka populacija da se broj kriminalnih djela pomnozi sa 3 - jer uzmes da je od 100.000, 50.000 zena, sto nije slucaj u azilantima, i uzmes njihovih 66% radi starosne skupine.... da li je njemacki kriminalitet i dalje usporedivo nizi od druge dvije skupine?

Znaci mnozenje sa 3.... ne bi trebalo biti tesko...
Tutankhamon is offline  
Old 24.02.2018., 20:42   #6103
Quote:
linuks kaže: Pogledaj post
Poljska treba biti Poljska, Madžarska Madžarska, Češka Češka, Hrvatska Hrvatska, a što će biti Njemačka ili Švedska to me ne zanima. Evo Njemačka se može ponovo podijeliti, jedan dio (zapadni) nek se zove Neutürkei, a drugi (istočni) Neuer Naher Osten. Šveđani mogu kao gastarbajteri raditi po poslastičarnicama u BiH.

Pitao sam već više puta i pitaću opet: skoro 60% (54 forumaša i forumašica) na dan 24. veljače 2018 glasali su na anketu za AfD. Svi kukaju o napaćenom njemačkom narodu, a meni uopće nije jasno o čemu se radi.
Koji je razlog za ovu zabrinutost za Nijemce kod Hrvata i Hrvatica?

Nijemci su sami pali, sami se ubili. Oni se aktivno zalažu za ove promijene. Ako imaju problema, nek si ih sami rešavaju. To su njihovi problemi. Nemojte biti ludi i vaditi vruće kestenje za Nijemce, oni vam neće biti zahvalni.
Naivan si, ako padnu velike europske države, past ćemo i mi, htjeli ili ne.
stil21 is offline  
Old 24.02.2018., 21:27   #6104
Quote:
linuks kaže: Pogledaj post
Poljska treba biti Poljska, Madžarska Madžarska, Češka Češka, Hrvatska Hrvatska, a što će biti Njemačka ili Švedska to me ne zanima. Evo Njemačka se može ponovo podijeliti, jedan dio (zapadni) nek se zove Neutürkei, a drugi (istočni) Neuer Naher Osten. Šveđani mogu kao gastarbajteri raditi po poslastičarnicama u BiH.

Pitao sam već više puta i pitaću opet: skoro 60% (54 forumaša i forumašica) na dan 24. veljače 2018 glasali su na anketu za AfD. Svi kukaju o napaćenom njemačkom narodu, a meni uopće nije jasno o čemu se radi.
Koji je razlog za ovu zabrinutost za Nijemce kod Hrvata i Hrvatica?

Nijemci su sami pali, sami se ubili. Oni se aktivno zalažu za ove promijene. Ako imaju problema, nek si ih sami rešavaju. To su njihovi problemi. Nemojte biti ludi i vaditi vruće kestenje za Nijemce, oni vam neće biti zahvalni.
nikakav problem za njih, no... oni su ih pozvali da dodju pjeske preko pola europe, a sada je njemacki prijedlog da se EU pomoc oduzima zemljama koje ne primaju migrante..
dakle, EU politika bi se vezala s necime s cime nema veze, osim ako nije EU=Njemacka, sto merkelica vjerojatno misli.


Narodi iz bivse jugoslavije su drugaciji, jer se kod nas i kaze da se u parizu ponasaj kao parizanin, odnosno, mi imamo tu crtu da se prilagodjavamo novoj zemlji i da cesto 3. generacija migranata smatra tu zemlju svojom domicilnom zemljom.
Taroth is offline  
Old 24.02.2018., 21:32   #6105
"Wir schaffen das.......nicht!"

Mediji konacno pustaju Merkel niz vodu. Izgovara se sto se preko dvije godine izbjegavalo, jer se podrzavala migracijska katastrofa. Njezina izbjeglicka politika je totalni promasaj kako sad pisu. U EU je nitko ne sljivi ni pet posto. Njemacka kancelarka je ostala bez moc. Nema ona vise kome naredjivati i odredjivati neke kvote.

https://www.welt.de/debatte/article1...nz-allein.html

https://www.cicero.de/aussenpolitik/...n-viktor-orban
Ravell is offline  
Old 24.02.2018., 22:39   #6106
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
.
Problem je u migrantima koji dolaze iz nekoliko određenih zemalja u kojima nema rata a riječ je o ekonomskim migrantima odnosno ilegalcima. Što će raditi jedan takav kad dođe u državu u kojoj ne može dobiti papire? Nema posla, nema socijale, nema zdravstveno, nema ništa? Da se štite granice i deportiraju ilegalci situacija bi bila potpuno drugačija.

I u Zagrebu ima puno stranaca (ne računajući ove iz Porina) koji su počeli dolaziti još za vrijeme Juge pa se nikad niti jedno strano ime nije isticalo u crnoj kronici a to je zato jer su ti ljudi došli na školovanje ili na dogovorene poslove. Mentalitet osobe koja probija granice uzvikujući "allahu akbar" i gađajući granične policajce kamenjem i onih koji dolaze legalno preko vize je neusporediv i to bi trebao biti prvi korak prema selekciji odnosno koga puštati u državu a koga ne.

Nije to kvantna mehanika, samo treba imati volje i početi birati političare koji će raditi u korist naroda a ne korporacija i banaka.
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Old 25.02.2018., 00:10   #6107
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
... samo treba imati volje i početi birati političare koji će raditi u korist naroda a ne korporacija i banaka.
Danas, u neoliberalizmu, to izgleda nemoguća misija.
I to, ne samo kod nas.
bitkoin is offline  
Old 25.02.2018., 00:15   #6108
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
ja ne znam u kakvim se ti krugovima ljudi kreces, ali ako me netko pokusa zagrliti 2-3 puta i poljubiti, a ja kazem ne, to meni nije normalno, benigno, ili normalno ponasanje.


nisam sigurna ali mi se cini da je bila samo muska populacija. Anyway potpuno podrzavam da se da starosna dob i spol u prikaz. Mozemo onda razmijeniti misljenja.



Ako je tocno da je integracija minimalna, cija prava se postuju? Stvarno si master relativizacije, moram priznati Ti si samo u silovanju i udaranju... mislim postoji li ista trece? Ako ne postoji integracija, da li ja uistinu mogu nositi suknju, pruziti ruku bez da budem postavljena na moje mjesto - u Austriji?

Ja znam koliko mi je neprihvatljiv modus zivota u navedenim drzavama, nisam sigurna koliko azilanata to zna.




Sto mislis da oni smatraju boljim zivotom? Dobro placen posao - jelda, koliko ih to uspije dobiti? I sto mislis zasto - kolika je razina prosjecne edukacije i poznavanja jezika? Ili samo radi "rasizma" Nijemaca? Klimu slicnu domovini? Okruzenje slicno onome u kojem su odrasli? Prihvacanje drustva? Izortanak raznih oblika "bogohuljenja"?

Ja sam nekoliko puta napisala sto sam kao ekonomski migrant morala imati i dokazati da mogu tu biti. Kao srednjoskolac sa idejom dobivanja stana i auta jer me netko pozvao.... ne bih se smjela ljutiti ako dozvolu ne bih dobila.




Mrs.Gahan, bar 3 forumasa koja su drugacijeg misljenja od tvojeg takvo nesto nikada nisu napisali, a ti impliciras da jesu.

Ti generaliziras.... i projiciras... i relativiziras. Kad bi forumasi suprotnog stava od tvojeg to radili, vrlo brzo ne bi vise pisali.

Tko od nas u svakom drugom odlomku prica o tome da li je netko pretucen, ili silovan ili ubijen i ako nije nek zacrmlji....

Ako te veseli, nastavi.... ali moram ti reci da sam vidjela da mozes puno bolje od ovoga....
Evo ti izpod tvog Postinga
Bas ono o cemu govorim.
Slika sveukupne statistike.
Slika kaze jedno i Hugh mungus zna sto zeli reci.
Jer da ne zeli bi ostavio statistiku ili linkove bez slike, i svak bi Sebi mogao praviti svoju.
Ako Sam te sensibilizirala za te koristenje statistike u neke svrhe vec ove sve ima smisla.
Ako sam bill kome i malo otvorila oci da postoji stranka Koja U saboru trazi promjene za Koje svjesno znaju da nece proci jer su protivustavne Ali glavno da oni mogu reci "Mi smo to U saboru trazili" Sam isto nesto uspjela.

Nisam ja ovdje da misioniram jer svi imamo svoje misljenje i nemam tebe Sto misionirati jer U nekim stavovima nismo daleko. Ali mogu ti objasniti neke stvari.

Kao evo statistiku U koju bi se danas ubraja pokusaj 2-3 te grliti i ljubiti, a prije 2 godine bi ti policajac rekao "zelite Li stvarno to prijavi, to nece doci do suda niti do kazne!" Danas je drugacije i ako znas zasto sada raste statitiska vise nego izmedu 2014 i 2015 a doslo je samo ca. 20% izbjeglica od 2015.

Ja Imam slicno misljenje o integraciji kao ti, samo evo branim drzavu Koja nemoze nikoga prisiliti?
Sto bi ti zu uradila?
Imaju velike mogucnosti, Ali ako ne zele.
Mogli bi azilanti brze i lakse nauciti njemacki od prosjecnog hrvata Koji dode zu, jer evo ne rade, ne placaju uopce tecaj itd. Znaci gdje ce hrvat ako je voljan navecer nakon posla 2 puta tjedno Po 2 sata ici na tecaj da brze napreduje Oni bi Mogli ici svaki dan. Ali ako netko ne zeli nece raditi vise nego potrebno. Ako Bude zahtjev drzave B1, ce ici so Toga i ako kuci i U drustvu to ne koristi ce za 2-3 godine znati toliko koliko ja Jos znam francuskog, kojeg Sam ucila Ali ne koristim.
Nije to uredu Ali kako ce ih drzava zu kontrolirati?
Kako ce natrati ljude da rade, Kada nemoze koliki broj domacina natrati. Kako svaku vise od 100.000 poljska Koji vise dolaze nego odlaze nadu posao? Itd.
Jer zele.

Sto te briga hoce li neki arap misliti o tebi da si "drolja" jer nosis minicu.
Ima jedna izreka "ono sto drugi misle o tebi, kaze Puno vise o njiman nego o tebi".
Sto ti vazi misljenja muskaraca Koji Tako sline da se njihove zene zbog njih moraju skrivati pod burkom. Jer nisu zene pod burkom Radi svoje slabosti nego radi slabosti muski.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 25.02.2018., 00:59   #6109
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
Za drugi "tabor", ako se normalizira nejmacka populacija da se broj kriminalnih djela pomnozi sa 3 - jer uzmes da je od 100.000, 50.000 zena, sto nije slucaj u azilantima, i uzmes njihovih 66% radi starosne skupine.... da li je njemacki kriminalitet i dalje usporedivo nizi od druge dvije skupine?

Znaci mnozenje sa 3.... ne bi trebalo biti tesko...
Je, imali smo to na temi imgracije mislim sa podatcima 2014 ili 2015.
Nemogu naci ali je bilo oko 40% vise kriminala kod azilanata nego njemaca.

Dok njemci ne deportiraju brzo CE brojka uvijek ostati veca.
Imas znaci oko 200.000 Koji su odbijenji i neki vec par godina cekaju deportaciju.
Mislim da svi znamo da su oni dobar dio statistike.


A pocetni podatci su bili Jos gori od ovoga na slici, jer su bile uracunate Jos prekrsaji/kaznena djela koja nemogu napraviti njemci, kao prekrsaji na granici i protiv azilni propisa.

Ali 40% i 600% je znanta razlika.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 25.02.2018., 07:54   #6110
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Ako Sam te sensibilizirala za te koristenje statistike u neke svrhe vec ove sve ima smisla.
Mrs. Gahan, kak bi ljudi rekli, ja sam koristila statistiku dok si ti bila u pelenema. With all due respect

Tvoj stav je obojan, i ne dozvoljava drugacije misljenje. Moj je stvoren na zapazanjima u mojoj okolini. Nazalost i ta blazena statistika to vrlo zorno pokazuje....

Nije mi jasno cemu beznade, sve se moze jednostavno rijesiti. Deportacija.
Ionako prema ijednom zakonu uredene drzave ljudi bez papira ne mogu uci unutra. I smjena Angele Merkel, koja se doduse polako ali odigrava.


Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Sto te briga hoce li neki arap misliti o tebi da si "drolja" jer nosis minicu.
Ima jedna izreka "ono sto drugi misle o tebi, kaze Puno vise o njiman nego o tebi".
Sto ti vazi misljenja muskaraca Koji Tako sline da se njihove zene zbog njih moraju skrivati pod burkom. Jer nisu zene pod burkom Radi svoje slabosti nego radi slabosti muski.
Mene nije briga sto zena, muskarac, hrvat, srbin, peruanac ili afganistanac misle, samo je mogucnost "edukacije" silom - bilo verbalnom ili neverbalnom veca kod onih koji smatraju da me vode na pravi put, i cine to na Bozju sliku i priliku... nesto kao krscanstvo u 16om stoljecu....
Tutankhamon is offline  
Old 25.02.2018., 08:34   #6111
Merkelica je opaka igračica. Želi danas imenovati njezinog kritičara, Jensa Spahna, za ministra zdravstva.

Ako nekom čovjeku želiš zlo, dodijeli mu ministarstvo zdravstva.
DJTcro is offline  
Old 25.02.2018., 08:41   #6112
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Je, imali smo to na temi imgracije mislim sa podatcima 2014 ili 2015.
Nemogu naci ali je bilo oko 40% vise kriminala kod azilanata nego njemaca.

Dok njemci ne deportiraju brzo CE brojka uvijek ostati veca.
Imas znaci oko 200.000 Koji su odbijenji i neki vec par godina cekaju deportaciju.
Mislim da svi znamo da su oni dobar dio statistike.


A pocetni podatci su bili Jos gori od ovoga na slici, jer su bile uracunate Jos prekrsaji/kaznena djela koja nemogu napraviti njemci, kao prekrsaji na granici i protiv azilni propisa.

Ali 40% i 600% je znanta razlika.
Problem koji ja zapazam u tvom razmisljanju je obojenost, i kako bi se statisticki reklo bias. Npr. uklanjanje zena i starijih i mladih smatram razumnim radi usporedivosti. I i dalje azilanti prednjace po zlocinima znacajno.

Nakon toga je tvoj argument, to mora biti 200.000 od 800.000 odbijenih, i rijec je o zlocinima koje Nijemac ne moze pociniti radi xyz.

Ja nisam predvidjela ovaj graf, ja sam ga samo citala. I normalizirala sukladno tvojim rekla bih ok zamjerkama.

Zasto je tako tesko prihvatiti da usitinu prema zabiljezenim podacima novi segment drustva jest vise sklon kriminalu od postojecih? Ili da budem ispravnija, ne sklon nuzno kao osoba, ali osoba plus okolnosti ga cine takvim? S tim da npr. za sebe takvu ispriku ne bi koristila. Niko me ne moze natjerati da kradem, lazem ili ozljedujem.... ali opet ja sam 35 godina i rat je daleko iza mene. da imam 18, musko, zadnjih 5 godina vidim krv, ubijanje, silovanje, nisam sigurna da bi imala nivo empatije koji imam sad.

Zar ti nije zastrasujuc dio statistike i gang rapeu? meni je osobno monstruozan.... i neobjasnjiv neimastinom, neprihvacanjem okoline ili ratnim stradanjima. Objasnjiv mi je objektivizacijom i nultom empatijom prema zrtvi....
Tutankhamon is offline  
Old 25.02.2018., 08:46   #6113
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
Problem je u migrantima koji dolaze iz nekoliko određenih zemalja u kojima nema rata a riječ je o ekonomskim migrantima odnosno ilegalcima. Što će raditi jedan takav kad dođe u državu u kojoj ne može dobiti papire? Nema posla, nema socijale, nema zdravstveno, nema ništa? Da se štite granice i deportiraju ilegalci situacija bi bila potpuno drugačija.

I u Zagrebu ima puno stranaca (ne računajući ove iz Porina) koji su počeli dolaziti još za vrijeme Juge pa se nikad niti jedno strano ime nije isticalo u crnoj kronici a to je zato jer su ti ljudi došli na školovanje ili na dogovorene poslove. Mentalitet osobe koja probija granice uzvikujući "allahu akbar" i gađajući granične policajce kamenjem i onih koji dolaze legalno preko vize je neusporediv i to bi trebao biti prvi korak prema selekciji odnosno koga puštati u državu a koga ne.

Nije to kvantna mehanika, samo treba imati volje i početi birati političare koji će raditi u korist naroda a ne korporacija i banaka.
Nikad nisam tvrdila drugacije. XY mjeseci prije sam doslovno step by step pisala o nuznom neuspjehu socijalnog experta koji se provodi... cak i ako dobije papire, osjetljivijoj populaciji ne prihvacanje generira frustraciju. Fizicki su vidljivo drugaciji (ne kazem da je to ni na koji nacin lose) od domicilne populacije, jezicna barijera je znacajna, edukacija neuskladena s edukacijom ovdje.... i kako to moze uspjeti?

Ne ulazeci u brojke..... to tvrdim otpocetka.
Tutankhamon is offline  
Old 25.02.2018., 09:05   #6114
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Merkelica je opaka igračica. Želi danas imenovati njezinog kritičara, Jensa Spahna, za ministra zdravstva.

Ako nekom čovjeku želiš zlo, dodijeli mu ministarstvo zdravstva.
Cudo Sto mu nije dala ministarstvo obrane, mislim da je jos gore.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 25.02.2018., 09:48   #6115
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
Problem koji ja zapazam u tvom razmisljanju je obojenost, i kako bi se statisticki reklo bias. Npr. uklanjanje zena i starijih i mladih smatram razumnim radi usporedivosti. I i dalje azilanti prednjace po zlocinima znacajno.

Nakon toga je tvoj argument, to mora biti 200.000 od 800.000 odbijenih, i rijec je o zlocinima koje Nijemac ne moze pociniti radi xyz.

Ja nisam predvidjela ovaj graf, ja sam ga samo citala. I normalizirala sukladno tvojim rekla bih ok zamjerkama.

Zasto je tako tesko prihvatiti da usitinu prema zabiljezenim podacima novi segment drustva jest vise sklon kriminalu od postojecih? Ili da budem ispravnija, ne sklon nuzno kao osoba, ali osoba plus okolnosti ga cine takvim? S tim da npr. za sebe takvu ispriku ne bi koristila. Niko me ne moze natjerati da kradem, lazem ili ozljedujem.... ali opet ja sam 35 godina i rat je daleko iza mene. da imam 18, musko, zadnjih 5 godina vidim krv, ubijanje, silovanje, nisam sigurna da bi imala nivo empatije koji imam sad.

Zar ti nije zastrasujuc dio statistike i gang rapeu? meni je osobno monstruozan.... i neobjasnjiv neimastinom, neprihvacanjem okoline ili ratnim stradanjima. Objasnjiv mi je objektivizacijom i nultom empatijom prema zrtvi....
Pa ne negiram nigdje da nisu vise skloni kriminalu, samo evo trvdim redovno da se koristi statistiku lazno, vidi sliku i ako imas volje izvadi prave brojke iz Exceltablica.

I da bi bila valjda statitika jos drugacija da se rigorozno deportira, da li nije zalosno redovno citati "mehrfach vorbestrafter abgelehnter Asylbewerber". Ali ne vraca se niti vjerujem da ce se to brzon pokrenuti u znatnoj mjeri, znaci nije ta prepostavka zu uopce vazna, jer nam ne pomaze razumijeti sto nije uredu ako se to ne može/zeli promjenuti.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 25.02.2018., 10:18   #6116
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
Problem koji ja zapazam u tvom razmisljanju je obojenost, i kako bi se statisticki reklo bias. Npr. uklanjanje zena i starijih i mladih smatram razumnim radi usporedivosti. I i dalje azilanti prednjace po zlocinima znacajno.

Nakon toga je tvoj argument, to mora biti 200.000 od 800.000 odbijenih, i rijec je o zlocinima koje Nijemac ne moze pociniti radi xyz.

Ja nisam predvidjela ovaj graf, ja sam ga samo citala. I normalizirala sukladno tvojim rekla bih ok zamjerkama.

Zasto je tako tesko prihvatiti da usitinu prema zabiljezenim podacima novi segment drustva jest vise sklon kriminalu od postojecih? Ili da budem ispravnija, ne sklon nuzno kao osoba, ali osoba plus okolnosti ga cine takvim? S tim da npr. za sebe takvu ispriku ne bi koristila. Niko me ne moze natjerati da kradem, lazem ili ozljedujem.... ali opet ja sam 35 godina i rat je daleko iza mene. da imam 18, musko, zadnjih 5 godina vidim krv, ubijanje, silovanje, nisam sigurna da bi imala nivo empatije koji imam sad.

Zar ti nije zastrasujuc dio statistike i gang rapeu? meni je osobno monstruozan.... i neobjasnjiv neimastinom, neprihvacanjem okoline ili ratnim stradanjima. Objasnjiv mi je objektivizacijom i nultom empatijom prema zrtvi....
imali smo i mi rat, pa nije bilo vise kriminala nakon njega... (osim onog gospodarskog).. bili su i hrvati sirotinja koja je odlazila u Chile, Argentinu, Novi Zeland, Australiju, a tek kasnije Njemacku i Austriju... pa su po stopama kriminala vjerojatno uvijek bili niski, a danas su sigurno 95% njih (2. generacija bar) minimalno srednji sloj u tim zemljama, ako ne i visi srednji sloj, a zna se koliko ih ima i bogatih..

zvucat cu grozno, ali svaka drzava u koju su hrvati otisli je dobila law abiding gradjane koji su bitno doprinijeli tom drustvu... a sto ovi? da prostis, samo problemi.. kako je se ono kaze u narodu? pomozi sirotom na svoju sramotu? (edit: izbjeglice trebaju dobiti azil i ostati dok je sigurno, ovo mislim na ostale 'migrante')
Taroth is offline  
Old 25.02.2018., 10:21   #6117
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Pa ne negiram nigdje da nisu vise skloni kriminalu, samo evo trvdim redovno da se koristi statistiku lazno, vidi sliku i ako imas volje izvadi prave brojke iz Exceltablica.

I da bi bila valjda statitika jos drugacija da se rigorozno deportira, da li nije zalosno redovno citati "mehrfach vorbestrafter abgelehnter Asylbewerber". Ali ne vraca se niti vjerujem da ce se to brzon pokrenuti u znatnoj mjeri, znaci nije ta prepostavka zu uopce vazna, jer nam ne pomaze razumijeti sto nije uredu ako se to ne može/zeli promjenuti.
ono sto ti hoces reci je da za navedene migrante ili/i izbjeglice treba osim dodatnih socijalnih troskova osigurati i dodatnu policiju? odnosno, da mogu shvatiti da moraju postivati zakon samo ako se primjerom pokazuje sto ce se desiti ako ne postivaju?
odnosno, da nemaju u svijesti ugradjeno da se zakon mora postivati, nego ih moras disciplinirati? aha... cek, jos ih moras nauciti i jezik.. nauciti i da rade nesto, jer uglavnom nemaju vjestina.. i za sve to vrijeme placati... mislim da smo dosli do odgovora zasto je u njihovim drzavama (magreb, i ostalo) kaos i zasto su drzave takve kakve jesu

cuj, ja drzim da je sve to super do onog dana dok ti Mrs. Merkel ne da na placu dodatan porez da se to financira.. jer sentiment je jedno, a kada dobijes 100-200 eura iz svog dzepa, tada sve emocije gase i sve postaje racionalno.


btw onaj boldani dio ne razumijem... mi tvrdimo da su skloni kriminalu, a ti sada se kao slazes, ali tvrdis da se to lazno koristi... u kom smislu se koristi lazno?
Taroth is offline  
Old 25.02.2018., 11:34   #6118
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
ono sto ti hoces reci je da za navedene migrante ili/i izbjeglice treba osim dodatnih socijalnih troskova osigurati i dodatnu policiju? odnosno, da mogu shvatiti da moraju postivati zakon samo ako se primjerom pokazuje sto ce se desiti ako ne postivaju?
odnosno, da nemaju u svijesti ugradjeno da se zakon mora postivati, nego ih moras disciplinirati? aha... cek, jos ih moras nauciti i jezik.. nauciti i da rade nesto, jer uglavnom nemaju vjestina.. i za sve to vrijeme placati... mislim da smo dosli do odgovora zasto je u njihovim drzavama (magreb, i ostalo) kaos i zasto su drzave takve kakve jesu

cuj, ja drzim da je sve to super do onog dana dok ti Mrs. Merkel ne da na placu dodatan porez da se to financira.. jer sentiment je jedno, a kada dobijes 100-200 eura iz svog dzepa, tada sve emocije gase i sve postaje racionalno.


btw onaj boldani dio ne razumijem... mi tvrdimo da su skloni kriminalu, a ti sada se kao slazes, ali tvrdis da se to lazno koristi... u kom smislu se koristi lazno?
Imamo Mi ovdje jedan osnovni problem ili vi sa menom vezano uz boldano.

Netko trvdi da su azilanti 6x kriminalniji, ja dokazem da je to laz i kazem sama da su to Ali samo 40%. A ti znaci citas da ja negiram da su kriminalniji.

Netko trvdi da treba iskoristiti sve mogucnosti da se ustanovi tko je otac djece i da imaju pravo na to znati, ja dokazem da to njemacki ustavni sud tako ne vidi i odmah je to moje misljenje, ili?

Ja pisem da ako netko nece da postiva da ga nemozes pravno prisiliti kao Sto se ovdje zahtjeva, i s tim odobravam njegovo ponasanje, ili?

Ja pisem da ako se prima, da se primi one kojima je potrebno. Meni se prebaciva da bi sve primila. A Jos od prija velikog vala stalno pisem da njemci imaju prevelik problem sa vracanjem. Kako bi stalno ktitizirala lose vracanje ako bi sve primila.

Za Ono ostalo si Malo karikirao ali naravno treba uloziti U sve novac. Pogotovo u policiju. Veci broj ljudi, vise policije. Veci broj skupine onih Koji rade 90 ili vise% kriminala znaci muskih od 15-30/49 vise policije. A i ostalo vezanu uz troskove su troskovi Koje se valjda izplate Ali naravno samo kod onih Koji zele to prihvatiti i onih Koji mogu ostati.

Magrebovci su za mene suvisni dio diskusije jer je magreb sigurno podrucje a ne sirija. Znaci da dolazino opet do sulude situacije gdje ces ti trvrditi da pravdam i magrebovce, ili?
A uvijek tvrdim da treba Sto brze vracati sve one Koji nemaju pravo. Možes to sigurno 100x ili vise naci na ovoj temi ili na temi o migraciji.
Znaci gubimo novac i resurse bez veze.
Izbaciti 200.000 ili vise i s time ces vec zaustaviti veliki dio vala iz tih drzava.

https://m.focus.de/politik/videos/bi...d_5972011.html

Evo ti tu cak brojka od 550.000 U 2016, i sigurno je danas veca. I zanimljive su tu drzave vodece Koje isto kao magrebovci dolaze iz sigurni drzava.

Po bamfu je doslo u 2016 do 11. Mjeseca "samo" ca. 8360 iz magreba od kojih je "ogromni" broj od ca. 360 vracen.
U 2015 je doslo vise od 25.000

http://www.zeit.de/gesellschaft/2017...lbewerber-2016

Jer je moje misljenje (ne opravdanje tog Cina, ne da Mi se i to Jos podvali) da ce ljudi Sto duze su odbijenji manje se drzati zakona drzave koja ih ne zeli primiti.

Sto prija se masovno vraca te prija bi nogqo oslabiti Val novih.
Jer ako se kao u 2016 vraca samo svakog 21. Iz magreba a kuda je kod drugih neopravdani puno drugacija kvota, se olaksava sleperima posao.
Jer evo otislo je 20 iz mog mjesta i samo jednog du vratili daje drugi Signal nego samo se jedan nije vratio.


Na kraju smo opet na drugom problemu sustava i to je brzina obrade zahtjeva.
Jer cemu sve te troskove za Integracijski i jezicni tecaj za nekoga u prvoj godini Kada se nakon te godine ustanovi da nece dobiti azil? I na kraju opet ostaje godinama U njemackoj.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 25.02.2018., 14:23   #6119
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Sto mislis, koluta li neki Njemac ocima kad tebe vidi na njemackim ulicama?
Naravno da koluta, ali na mene malo manje.
Enjoyable is offline  
Old 25.02.2018., 14:59   #6120
Iz grafa je bilo 250% kriminalniji. Ali ajmo reci 40% kriminalniji. Treba li ijednoj drzavi populacija ekonomskih migranata koja je 40% kriminalnija, bez znanja jezika....totalno razlicite kulture, te nedovoljnih ili neprimjenjivih znanja?

Ja sam morala proci proceduru trazenja ekvivalentnog austrijanca, cak i kada sam imala ponudu za posao- obvezujucu za mog poslodavca.... 1 i pol mjesec.... jer su Austrijanci postrozili uvjete u godini u kojoj sam ja dobila posao. Moj poslodavac je morao pisati pismo radi cega sam ja primjenjeniji zaposlenik od ekvivalentnog austrijanca.... tako treba funkcionirati trziste rada i imigracija za ekonomske migrante, koliko god to okrutno zvucalo....

pri tome sam trebala donijeti dva razlicita papira o dokazu nekaznjavanosti.... medu ostalim....

Ja sam protiv ovog vala nekontrolirane imigracije, bila i ostala. To sto sam dodatno zena i vrijeda me polozaj zena u kulturama iz kojih oni dolaze je moj stav, ali dok drustveni sustav ne postane dominantan, imam samo ljudski problem s time.
Tutankhamon is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.