Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2017., 14:39   #81
Quote:
Dekanica kaže: Pogledaj post
Daklem, tražim neki kremicu bb ili cc. Imam mješovitu kožu, mitesere po nosu, T zona zna biti problematična + dehidrirana koža. Držim nekako pod kontrolom.
koja zapravo očekivanja imaš od bb/cc kreme?
ova bourjois cc krema je dobra. ima laganiju teksturu te lagano do srednje prekrivanje, dobro se prilagođava tenu, oksidira minimalno, iako to to više laganiji puder nego krema.

meni osobno je super pupa bb, ali na t zoni na ovim vrućinama sigurno će se presijavati bez fiksiranja puderom u prahu. i ovo je više puder nego krema te je bar na suhe dijelove potrebno ispod nanijeti i neku hidratantnu kremu.
Quote:
Dekanica kaže: Pogledaj post
Ajoj, po svim testovima za određivanje podtona ispadam hladni -rozi podton.
uh, ovo je malo zeznutije za pronaći odgovarajuću nijansu kod nas u drogerijskom rangu.
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
Nivea nikako! Ista smo koza, nivea je meni bila uzasno masna i onako stoji na licu...
potpis! plus dosta je žuta, nijansa se ne stapa s kožom najbolje i s vremenom oksidira. i miris je preintenzivan i naporan.
__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 15:26   #82
Sto se nijanse tice preporucam Nude illusion bb kremu od Loreala. Ja sam hladni podton i meni je svijetlija varijanta odgovarala. Takodjer je dosta "suha" , mislim da bi bila super za mjesovitu kozu.
Vidjela sam slicnu teksturu i kod Eveline cc kreme (krema je bijela i kad se razmazuje dobije boju) , upola je jeftinija, ali ne znam kakva je, nisam probala. Dvije svijetlije nijanse nisu prezute.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 16:26   #83
@Dekanica- Imamo skoro isti tip kože.
Preporučam Dead Sea Spa Magik BB kremu, dobila sam tester u LookFantastic boxu i toliko mi se dopala da sam kupila full size. Košta 10ak eura. Sadrži parafin, ali meni ne smeta, ne izaziva mi nered, čak mi se čini da od nje imam puno manje isušenih dijelova. Nijansa je svijetla, ne oksidira uopće i dosta dobro prekriva. Sad po vrućinama moram dodati puder u prahu/kamenu.
wakarimasen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 08:13   #84
Quote:
Dekanica kaže: Pogledaj post
Daklem, tražim neki kremicu bb ili cc. Imam mješovitu kožu, mitesere po nosu, T zona zna biti problematična + dehidrirana koža. Držim nekako pod kontrolom.

Biste li mi preporučile Bourjois CC 123 perfect?


Na babushkinom blogu sam naletjela na preporuku za ovu kremicu. Mislim da sam sličan tip kože. Kupiti ili ne?
Quote:
Dekanica kaže: Pogledaj post
Ajoj, po svim testovima za određivanje podtona ispadam hladni -rozi podton.
ja imam ovu cc kremu i poprilično sam zadovoljna...
hidratantana, ne sklizne s lica u roku keks (izdrži mi pod normalno cijeli radni dan)... ja ne bi rekla da ima lagano prekrivanje, nego srednje i to dobro srednje... imam pudera koji sabije prekrivaju...
a što se nijanse tiče, oni ti imaju nijansu beige rose i na meni je baš onakva kako joj i ime govori- bežasto roza
fluffy chicken is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 10:35   #85
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Sto se nijanse tice preporucam Nude illusion bb kremu od Loreala. Ja sam hladni podton i meni je svijetlija varijanta odgovarala. Takodjer je dosta "suha" , mislim da bi bila super za mjesovitu kozu.
Vidjela sam slicnu teksturu i kod Eveline cc kreme (krema je bijela i kad se razmazuje dobije boju) , upola je jeftinija, ali ne znam kakva je, nisam probala. Dvije svijetlije nijanse nisu prezute.
evelinka je totalno sheer. ja ju koristim za one dane kad hodam samo s maskarom, da malo ujednačim ten.
nadogradiva je, ali ni time se ne postiže neko značajno prekrivanje.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 13:08   #86
Hvala cure.
Očekujem neko ujednačavanje tena. Nešto laganije od pudera, jer pudere ne nosim, ali malo bb kremice bi stavila ponekad.

Quote:
Preporučam Dead Sea Spa Magik BB kremu
Gdje kupiti?
Dekanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 16:02   #87
Na Look Fantastic. Ne znam jedino dal ti smeta parafin/mineralno ulje, pa pripazi. Meni je stvarno okej kremica.
wakarimasen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 17:30   #88
Ne koristim bb i cc kreme ali sve cure oko mene koje koriste ful hvale farmasi
Maria Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 08:56   #89
Treba li mi Nuxe suho ulje? Svako ljeto ga planiram uzeti pa nekako preskocim.
Cemu to sluzi uopce i mogu li ga stavljati i na lice? Ako postoji neka jeftinija zamjena za Nuxe slusam prijedloge

Poslano sa mog 2014811 koristeći Tapatalk
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 09:20   #90
Nuxe suho ulje moze na tijelo/kosu/lice... ja imam osjetljivo lice pa ga ne stavljam jer se bojim naknadnog kaosa... koristim ga prvenstveno za tijelo i tu i tamo za kosu...
Treba li ti? Hm.... nisam pametna... ako trazis nesto za njegu kože, ne treba ti, jer nije da je najbolji proizvod ikada sto se tice njega i hranjenja kože... ako trazis dašak "luksuza", onda ti mozda treba... sta ja znam, ja ga koristim kada sama sebi malo zelim ugoditi i malo se tetošiti...
A kao jeftiniju varijantu definitivno preporucam Olival suho ulje, imam oba i mirisi su gotovo identicni...
fluffy chicken is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 11:00   #91
Uzet cu Olival za pocetak, taman je snizen u Bipi.
Ako mi se svidi onda uzimam i Nuxe
Hvala

Poslano sa mog 2014811 koristeći Tapatalk
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 22:03   #92
Cure, pomozite. Treba li mi sleek storm paleta?
Nemam nijednu sleek paletu i swatchevi mi se cine lijepi, ali kad pogledam you tube i lookove koje curke rade s njom - majko mila. Svidja mi se samo jedan

I sad ne znam ni sama sto bih...realno nije uopce da mi treba, ujutro prije posla se ionako sminkam nabrzaka, a jako sam znatizeljna i pitam se bi li meni to mozda dobro stajalo....
Inace se sminkam neutralno.

Ima li ju koja od vas, sto kazete? Trebam li ju ili ne?

Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
XenaRatnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 15:48   #93
john frieda šampon za smeđu kosu. odgovorite me.
imam kosu do struka, bojanu nazad u moju prirodnu tamnosmeđu, izrast bi trebao biti oko 3-4 cm (ne mogu uopće procijeniti jer se ni ne vidi), krajevi ostavljeni par nijansi svjetliji. boja je postojana već 4 mjeseca.
sad mi vi objasnite da mi rečeni šampon za osvježavanje boje ne treba
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:02   #94
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Cure, pomozite. Treba li mi sleek storm paleta?
Nemam nijednu sleek paletu i swatchevi mi se cine lijepi, ali kad pogledam you tube i lookove koje curke rade s njom - majko mila. Svidja mi se samo jedan

I sad ne znam ni sama sto bih...realno nije uopce da mi treba, ujutro prije posla se ionako sminkam nabrzaka, a jako sam znatizeljna i pitam se bi li meni to mozda dobro stajalo....
Inace se sminkam neutralno.

Ima li ju koja od vas, sto kazete? Trebam li ju ili ne?

Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
Imala sam je i bila je krasna, ali nije za neutralne lookove - mislim da netko čak prodaje Sleek Storm paletu na oglasima tu na forumu, baci pogled, ako se odlučiš možda možeš ušparat malo.

U svakom slučaju, pusti druge i njihove lookove, radije pogledaj swatcheve palete - koliko te nijansi privlači? Koliko sličniš već imaš u svojoj kolekciji? Jesu li to baš sve boje kojima bi se rado igrala i isprobala da vidiš kako ti stoje?

Po mom skromnom mišljenju Sleek sjenila su odlična, ne samo s obzirom na cijenu, nego u globalu - zaista odlična. Da ih se može kupiti pojedinačno imala bi ih preko pola No pitanje opet stoji - koliko bi ti ta sjenila koristila? Nije skupa, tako da je ok čak i ako ipak odlučiš nakon mjesec dana da ipak nije za tebe, lako je ovdje prodaš dalje nekomu. Za neutralnije lookove, ukoliko nemaš baš neutralnu paletu je odlična Oh So Special


Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
john frieda šampon za smeđu kosu. odgovorite me.
imam kosu do struka, bojanu nazad u moju prirodnu tamnosmeđu, izrast bi trebao biti oko 3-4 cm (ne mogu uopće procijeniti jer se ni ne vidi), krajevi ostavljeni par nijansi svjetliji. boja je postojana već 4 mjeseca.
sad mi vi objasnite da mi rečeni šampon za osvježavanje boje ne treba
Pa realno ne treba

U osnovi imaš najobičniji šampon ili regenerator u koje je dodano malo boje, tu nema neke posebne tehnologije da oživi ili održi boju kose.

No s druge strane ako još uvijek nisi pronašla HG šampon i/ili regenerator vrijedi probati jer su formulacije skroz dobre.

Ako pak imaš šampon i/ili regenerator s kojim ti je kosa super - možeš slobodno preskočiti
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 22:00   #95
Slobodno preskoci spomenuti sampon. Imam ga ja, bojana sam u srednje smedu boju... em sto ne radi sto kaze, boja mi nije nista drugacija niti dugotrajnija niti sjajnija nego s drugim samponima, a uz to priiiilicno isusuje kosuisusuje kosu, pa umjesto da je lijepa i smeda i sjajna, dobis matirano gnjezdo na glavi...
(Inace nisam zahtjevna oko sampona, vlasiste je normalno, vrhovi nesto malo suhi, nista strasno, ostecena nije)
Tinchy_09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 22:25   #96
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Imala sam je i bila je krasna, ali nije za neutralne lookove - mislim da netko čak prodaje Sleek Storm paletu na oglasima tu na forumu, baci pogled, ako se odlučiš možda možeš ušparat malo.

U svakom slučaju, pusti druge i njihove lookove, radije pogledaj swatcheve palete - koliko te nijansi privlači? Koliko sličniš već imaš u svojoj kolekciji? Jesu li to baš sve boje kojima bi se rado igrala i isprobala da vidiš kako ti stoje?

Po mom skromnom mišljenju Sleek sjenila su odlična, ne samo s obzirom na cijenu, nego u globalu - zaista odlična. Da ih se može kupiti pojedinačno imala bi ih preko pola No pitanje opet stoji - koliko bi ti ta sjenila koristila? Nije skupa, tako da je ok čak i ako ipak odlučiš nakon mjesec dana da ipak nije za tebe, lako je ovdje prodaš dalje nekomu. Za neutralnije lookove, ukoliko nemaš baš neutralnu paletu je odlična Oh So Special
Jako si lijepo sve razlozila, bas ti hvala

Zbog te palete na oglasima sam ju i pozeljela, a kako nitko nista prije tebe nije komentirao a nisam htjela zavlaciti prodavacicu, odlucila sam ju kupiti pa sto bude.
Znas ono kad mislis da ces se lupati poglavi ako bude promasena kupnja, al lupat ces se i ako ju ne isprobas

Uglavnom sad je kod mene, ide na isprobavanje, a bas kao sto kazes - ako ne bude dobra ide u prodaju i sve ok

Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
XenaRatnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 22:38   #97
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Jako si lijepo sve razlozila, bas ti hvala

Zbog te palete na oglasima sam ju i pozeljela, a kako nitko nista prije tebe nije komentirao a nisam htjela zavlaciti prodavacicu, odlucila sam ju kupiti pa sto bude.
Znas ono kad mislis da ces se lupati poglavi ako bude promasena kupnja, al lupat ces se i ako ju ne isprobas

Uglavnom sad je kod mene, ide na isprobavanje, a bas kao sto kazes - ako ne bude dobra ide u prodaju i sve ok

Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
Nema na čemu i eto, prva liga, sad je imaš
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 14:29   #98
Catrice copper paleta, je li čemu?

Svih sam se sjenila riješila prije neke dvije godine jer su mi samo prašinu skupljala. Ostala sam na par Maybelline color tattoo teglica, jedno Catrice mono, jedna Essence quattro paletica i Sleek Au naturel. To što imam redovito koristim i ne vuče me kupovati ništa novo jer znam da mi ne treba, međutim sada me malo puklo da bih htjela brončani eye makeup i nude usne za ljeto. Naravno da je to sada samo ljetni krik i kad ljeto prođe, proći će me i volja za tim. Samim time ne želim ni dati neku lovu za to.

Gledala sam i neke wnw paletice (jedna od 3 i jedna od 4 sjenila) i čine mi se boljom opcijom, ali iz svake paletice mi paše jedno do dva sjenila.

Što vi mislite?

Zadnje uređivanje mirtochka : 29.06.2017. at 14:41.
mirtochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 16:46   #99
Ima li netko najnoviju Beauty glow face paletu od Charlotte Tilbury. Evo ovu: http://www.charlottetilbury.com/ie/i...auty-glow.html

Gledam je već mjesec dana. Skupa je ali me mami da imam cijeli look u jednoj paleti. Npr. njezin Flimstar Bronze & Glow košta isto toliko a sigurno ga nikad ne bi potrošila. Plus što u paleti dobijem još 2 rumenila i 3 sjenila. Nisu neke napadne nijanse, baš po mom ukusu.
Najveći problem je cijena. Lakše bi je opravdala sebi da je negdje snižena, makar za 10% da imam osjećaj da sam dobila dobar 'deal'
Nažalost popusti ne prolaze na Cult beauty niti na Feelu.

Što da napravim, kupim ili ne.
PetiteFleur is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 18:46   #100


je li zaista tako dobra?
__________________
kakav pirinac, riza!
beautiful_garbage is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:30.