Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2017., 00:31   #1
Moja tragedija

Dosao sam do kraja i moj svijet se rusi. O sebi i ne razmisljam nego o najbliznjima cije sam zivote takodje unistio. Pisat cu sve u kratkim crtama jer od moje tragedije se moze napisati cijela knjiga. Najsretniji bih bio covjek na svijetu da ovo sto pisem nije tocno, ali nazalost nemam vise razloga da bilo sta krijem.

Kockar sam, patoloski slucaj i to onaj vjerovatno najtezi oblik. Zaposlen, u braku, imamo djecu. Godinama vec nisam niti dobar muz niti dobar roditelj a ni prijatelj. Sve zbog kocke koja mi je unistila zivot, ali nazalost ne samo moj. Imam ogromne dugove o kojima nitko sem mene ne zna, i ti dugovi su me sada doveli pred sam zid i ovo je kraj. Godinama krijem te dugove ali dosao sam u situaciju da ih vise ne mogu otplacivati. Postao sam rob banaka i dobar dio tog duga je otisao u kamate i druge bankarske troskove.


Supruga zna samo prvi dio price, da sam ovisnik o kockanju. Zna i to da trosim mnogo novca na to ali ne zna sta sve krigem od nje. Oko ovoga su bile mnoge svadje i rasprave i zadnja se desila prije 10 dana kada mi je i stavila ultimatum, ili da prestanem i da se lijecim ili da je to kraj, dakle gubim i nju i djecu. Bitno je jos reci da zivimo u zajednickom stanu i da smo oboje zaposleni, dijelimo sve troskove, zapravo imamo zajednicki racun i kada dobijemo plate ovda veci dio plate prebacimo na taj racun i placamo troskove i trosimo. Pored toga ja imam dugove koji iznose dvije moje cijele godisnhe place i dugo se vec borim sa tim i u zadnje vrijene da bih to sve prikrio ja uzimam nove dugove. No dosao sam do kraja jer niti mogu vise da placam dugove a ne mogu vise uzeti novi dug jer banke mi vise ne mogu nista odobriti.


Definitivno i cvrsto sam odlucio prestati sa kockanjem, jednom zauvijek. Potrazio sam i profesionalnu pomoc te imam vrijeme i kod lijecnika i kod psihologa te i u klinici koja se bavi sa odvikavanjem od raznih vrsta ovisnosti.

Cvrsto sam odlucio promijeniti svoj zivot. Nazalost to se desilo kasno jer nakon sto sve priznam supruzi mislim da je to i definitivni kraj te da gubim i nju i djecu. Vjerovatno cu morati i odseluti iz stana, gdje i kako ni sam ne znam . No snaci cu se nekako ako do toga dodje, iskreno potrazit cu pomoc od nekoga da iznajmim sobu negdje. No imam sada vaznije stvari pa o tome i ne razmisljam

Dakle sa jedne strane se sada borim sa odvikavanjem od kockanja, sa druge strane oko vracanja dugova i placanja obaveza a sa trece i sto je najvaznije i najteze, kako sada da to sve priznam? Svjeatan sam svega i blago je reci da se kajem. Znam i to da ne zasluzujem novu sansu jer ja sam je od nje dobio vise puta i uvijek sam sve upropastio. No nikada nisam bio ovako odlucan da prestsnem, uvijek sam imao neka druga rijesenja i planove. Sada imam velike planove i mijenjam svoj zivot u potpunosti ali je pitanje kako ce se sve ovo odraziti na mene i moje zdravlje.

Kada sve priznam mislim da je tu i kraj. Ostajem na ulici sa dugovima koji iznose dvije godisnje place i dugovima koje ne mogu placati. Uslijedit ce i alimentacija. Moj se zivot srusio, meni je sama pomisao da ostajem bez djece dovoljna pa da sve ispred sebe vidim crno. Moj zivot je mrak, zivim ali sve je crno oko mebe i uskoro ce biti i sve pusto.

Zadnje uređivanje Samsung2007 : 24.12.2017. at 00:44. Reason: greske
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 04:20   #2
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
Dosao sam do kraja i moj svijet se rusi. O sebi i ne razmisljam nego o najbliznjima cije sam zivote takodje unistio. Pisat cu sve u kratkim crtama jer od moje tragedije se moze napisati cijela knjiga. Najsretniji bih bio covjek na svijetu da ovo sto pisem nije tocno, ali nazalost nemam vise razloga da bilo sta krijem.

Kockar sam, patoloski slucaj i to onaj vjerovatno najtezi oblik. Zaposlen, u braku, imamo djecu. Godinama vec nisam niti dobar muz niti dobar roditelj a ni prijatelj. Sve zbog kocke koja mi je unistila zivot, ali nazalost ne samo moj. Imam ogromne dugove o kojima nitko sem mene ne zna, i ti dugovi su me sada doveli pred sam zid i ovo je kraj. Godinama krijem te dugove ali dosao sam u situaciju da ih vise ne mogu otplacivati. Postao sam rob banaka i dobar dio tog duga je otisao u kamate i druge bankarske troskove.


Supruga zna samo prvi dio price, da sam ovisnik o kockanju. Zna i to da trosim mnogo novca na to ali ne zna sta sve krigem od nje. Oko ovoga su bile mnoge svadje i rasprave i zadnja se desila prije 10 dana kada mi je i stavila ultimatum, ili da prestanem i da se lijecim ili da je to kraj, dakle gubim i nju i djecu. Bitno je jos reci da zivimo u zajednickom stanu i da smo oboje zaposleni, dijelimo sve troskove, zapravo imamo zajednicki racun i kada dobijemo plate ovda veci dio plate prebacimo na taj racun i placamo troskove i trosimo. Pored toga ja imam dugove koji iznose dvije moje cijele godisnhe place i dugo se vec borim sa tim i u zadnje vrijene da bih to sve prikrio ja uzimam nove dugove. No dosao sam do kraja jer niti mogu vise da placam dugove a ne mogu vise uzeti novi dug jer banke mi vise ne mogu nista odobriti.


Definitivno i cvrsto sam odlucio prestati sa kockanjem, jednom zauvijek. Potrazio sam i profesionalnu pomoc te imam vrijeme i kod lijecnika i kod psihologa te i u klinici koja se bavi sa odvikavanjem od raznih vrsta ovisnosti.

Cvrsto sam odlucio promijeniti svoj zivot. Nazalost to se desilo kasno jer nakon sto sve priznam supruzi mislim da je to i definitivni kraj te da gubim i nju i djecu. Vjerovatno cu morati i odseluti iz stana, gdje i kako ni sam ne znam . No snaci cu se nekako ako do toga dodje, iskreno potrazit cu pomoc od nekoga da iznajmim sobu negdje. No imam sada vaznije stvari pa o tome i ne razmisljam

Dakle sa jedne strane se sada borim sa odvikavanjem od kockanja, sa druge strane oko vracanja dugova i placanja obaveza a sa trece i sto je najvaznije i najteze, kako sada da to sve priznam? Svjeatan sam svega i blago je reci da se kajem. Znam i to da ne zasluzujem novu sansu jer ja sam je od nje dobio vise puta i uvijek sam sve upropastio. No nikada nisam bio ovako odlucan da prestsnem, uvijek sam imao neka druga rijesenja i planove. Sada imam velike planove i mijenjam svoj zivot u potpunosti ali je pitanje kako ce se sve ovo odraziti na mene i moje zdravlje.

Kada sve priznam mislim da je tu i kraj. Ostajem na ulici sa dugovima koji iznose dvije godisnje place i dugovima koje ne mogu placati. Uslijedit ce i alimentacija. Moj se zivot srusio, meni je sama pomisao da ostajem bez djece dovoljna pa da sve ispred sebe vidim crno. Moj zivot je mrak, zivim ali sve je crno oko mebe i uskoro ce biti i sve pusto.
Napisi iskreno na papir sve sto osjecas, ovako kako si nama ovdje.

Jbg, muski jednostavno se ne znaju usmeno izrazavat, vec pojednostavljuju, napisi ti to napismeno pa daj zeni, to ti je moj savjet.

Idi trazit po netu savjete : KAKO SE IZVUCI IZ MINUSA.
Osmisli plan otplate, stavi sve na papir. Ne panicari radi velike brojke, nego osmisli plan i rok otplate.

Ideju das ostat beskucnik na ulici to izbij iz glave, imas ruke i noge, zaposlen si, oboje radite, sve lijepo na papir i otvoreno s njom pricaj, jbg, zasrao si, al bolje priznaj i reci, pa sto prije kreni rijesavat, na netu ima savjeta kako krenut rijesavat dugove redom.

Izbij iz glave ideje o propasti.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 07:32   #3
Ne znam.kako ćeš riješiti dugove.
Ali se nadam da ćeš ustrajati u odluci da se zaista ostaviš tog poroka prije nego i golu kožu izgubiš sa sebe.
Dobro kažeš,ne uništavaš samo sebe:već i oko sebe,suprugu,djecu,vaš dom,njihovu sigurnost..
S dvije godišnje plaće si mogao što čuda obezbijediti svojoj djeci zar ne?
Slažem se sa Splićankom, ako će ti biti lakše sve sročiti (a prije nego te žena prekine posebno možda nakon cifre i da si krio,mada ne znam kako se dug može sakriti???) napiši.
Bitna je odluka,taj korak,bio usmeno ili pismeno..
Nažalost poznajem dva kockara..
Jedan je moj stric a drugi je mužev kolega.
Stric uz to je i alkoholičar..
A mužev frend se na kraju razveo sa ženom jer mu je uvjetovala ili da prestane ili razvod..
Činjenica da je bio ipak razvod govori za sebe..
Moj muž isto nije znao da on kocka..zadnji put su se našli na piću prije njegovog povratka u inozemstvo,tražio ga 100kn,muž dao..
Onda mu je nedavno brat od frenda rekao da kocka..

Prvenstveno ne odustaj od stručne pomoći jer ćeš možda stoputa biti u napasti da se vratiš u to..
Kada sa suprugom porazgovaraš,možda da dogovorite da ona većinski ima pristup tom zajedničkom novcu..
Jesi li kada npr novac za režije potrošio na kocku?
Ako jesi,onda znači da netko mora zaštititi novac koji je prijeko potreban za vaše osnove: režije, djecu,hranu..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 10:33   #4
Reci zeni sve.

Ne uljepsavaj, reci joj brutalnu istinu.
Napravi to na najtezi nacin - uzivo.
Mozda te ostavi i mozda je to kraj, ne znam, ali preuzmi odgovornost bez obzira na ishod.

I nikad vise laganje, nikad vise muljanje i mozda se s vremenom oporavite kao obitelj.

Sretno.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 12:09   #5
Priznati i moram i hocu jer nema drugog izlaza. Dugovi su toliki da ih vise ne mogu placati i samo je pitanje vremena kada ce ljudi iz banaka dolazuti na vrata. Stoga sudbinu uzimam u svoje ruke. Priznat cu sve i vec pravim planove sa oba ishoda. Veca je sansa da ce me ona ostaviti i da cu morati seliti. Drugi ishod je da mi da posljednju zivotnu sansu.

U oba slucaja ja svoj zivom mijenjam iz korijena, sve ide na novo, kao da se ponovo radjam. I bez kockanja sam raskosnik i dobra dusa koju mnogi i koriste, ali i to cu da mijenjam i od sada je za mene svaka kuna velika kao kuca. A donedavno sam se razbacivao sa stotinama i tusucama kuns kao sa sitnim kovanicama, sto na kocku, sto na raskos i okruzenje. I da, kockao sam i novac od rezija, od svega, cak sam i djecije novce kockao no njima cu posebno se oduziti i ostatak zivota samo njima posvetiti. Srecom dobro zaradjujemo i u obitelji a pogotovo djeci nikada nista nije nedostajalo. Ali zadnje dvije godine su dugovi toliko stegli da tesko sastavljam kraj sa krajem
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 14:10   #6
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
Priznati i moram i hocu jer nema drugog izlaza. Dugovi su toliki da ih vise ne mogu placati i samo je pitanje vremena kada ce ljudi iz banaka dolazuti na vrata. Stoga sudbinu uzimam u svoje ruke. Priznat cu sve i vec pravim planove sa oba ishoda. Veca je sansa da ce me ona ostaviti i da cu morati seliti. Drugi ishod je da mi da posljednju zivotnu sansu.

U oba slucaja ja svoj zivom mijenjam iz korijena, sve ide na novo, kao da se ponovo radjam. I bez kockanja sam raskosnik i dobra dusa koju mnogi i koriste, ali i to cu da mijenjam i od sada je za mene svaka kuna velika kao kuca. A donedavno sam se razbacivao sa stotinama i tusucama kuns kao sa sitnim kovanicama, sto na kocku, sto na raskos i okruzenje. I da, kockao sam i novac od rezija, od svega, cak sam i djecije novce kockao no njima cu posebno se oduziti i ostatak zivota samo njima posvetiti. Srecom dobro zaradjujemo i u obitelji a pogotovo djeci nikada nista nije nedostajalo. Ali zadnje dvije godine su dugovi toliko stegli da tesko sastavljam kraj sa krajem
Sa ili bez isprike, ali stari ne seri.
Nisi ti prestao zbog nikog osim zbog svojeg dupeta. Bolila te neka stvar i za zenu i za djecu dok si kockao.
Bila sam godinama dio te price i znam kako ide.
Jebes suze i zalosti sada. Stani na noge i zbroji se. Imas tr dugove koje imas, rijesi ih. Nadi si posao vani, ili ovdje dva, i kreni otplacivati dugove. Ide to prilicno brzo ako stisnes dupe i zivis na minimalcu.

Dobra dusa? " tvoja" tragedija?Daj me molim te nemoj, da ne kazem sta...
Pitaj si zenu jel ona dobra dusa sto je trpila sva ta sranja toliko dugo.
Uglavnom nije to tragedija nego glupost na entu. Ali i to se dogada. Nemoj samo cmoljit sada, nego se primi posla i rjesavaj svoja sranja. Ne od sutra, ne pod hitno, nego smireno i planski. I budi redovit na tim terapijama.
Svjestan si da ti je ovo najveci ulog do sada. Iskreno, zelim ti srecu, Bozic je, nadam se da ce zena stati uz tebe i biti ti podrska kao i do sada.
I za njeno dobro, nadam se da ce nakon ovog svega napokon moci odahnuti i poceti se osjecati kao zena, a ne kao musko i zensko, i kao otac i majka u isto vrijeme kad ti vec nisi sposoban.
Uz sve te zelje da ozdravis i da progledas, u meni ova tvoja prica ne izaziva nikakve emocije osim leda i jos iskrenije, mogla bih ti sada sasuti toliko pogrdnih i omalovazavajucih rijeci jer za mene osobe kao ti nisu vrijedne zaljenja.
Jer ako si pravi kockar onda si itekako inteligentan, a to je samo razlog vise da dobijes sto i zasluzujes.
Ali eto, kao sto sam rekla, nitko od nas nije svet, i mislim da svi zasluzuju drugu priliku, pa tako i ti.
Samo prestani cendrati i napravi plan za dalje. Jebiga, svaki pocetak je tezak. Jebes novce, novaca ima koliko hoces, ne bojim se da to neces rijesiti.
Ali sad budi faca i pusti i svojoj zeni da ima neko zadovoljstvo nakon svega pretrpljenog uz tebe. Bar da te izvrijeda kako spada i u mjeri u kojoj zeli.
Sretno.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 14:43   #7
Da se nadovežem na avelinu: tek sad kada je došla voda do grla i djece si se sjetio....
Nadam se samo da neće poslije svijetlog Božica ostati na cesti kada banka zakuca na vrata...
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 15:13   #8
Danas kada gledam i promatram te veze i odnose, kada je sebicnost i samocentrizam na najvecoj mogujoj razini ikada valjda, i kada se parner ostavljaju zbog sitnica koje nisu ni priblizno mjerljive sa autorovim primjerom, bude mi nevjerojatno da ti je zena jos uz tebe.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 15:15   #9
Ovisnost je bolest i malo je ružno što ovako čovjeku odgovarate...

Samsung2007 - nemam ti neki pametan savjet za dati osim ovog što su ti već napisali: iskreni razgovor sa ženom... a ja ti želim sretno rješenje, kakvo god bilo.
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 15:38   #10
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
alimentacija.
Još samo reci da ti je žena na forumu pa da je ovim putem želiš smekšat
Kasno Marko na Kosovo stiže, sad kad znaš da ti nema izlaza, ti si došao k sebi.
Svatko normalan zna da uz kocku dolaze i dugovi, pa osim ako ti žena nije neka klinka, vjerojatno je vrlo svjesna toga ali svejedno je uživala dok je mogla u trošenju.
Možda će ostat uz tebe, ili možda kad vam zatvore pipu potraži nekog s debljim džepom, ali ako ti je opraštala sve do sad, moguće da će i ovo.
Jel se trudila da se ostaviš tog kockanja i savjetovala liječenje?
Ovo tvoje nije tragedija. Ima u životu puno tragedija. Ti imaš i novac i obitelj i biznis.
Ovo tvoje je samo glupost.
I ovisnost, naravno.
Al bar priznaješ.
Nadam se da si dovoljno jak karakter da se stvarno jednom zasvagda ostaviš tog zla
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 15:55   #11
"ljudi iz banaka" ne dolaze nikad nikome na vrata


Ili si dužan kamatarima, u kojem slučaju jedino časno što možeš napraviti je nestati iz života svoje žene i svoje djece, ili si zaista dužan samo bankama pa dramatiziraš preko svake mjere
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 16:04   #12
Sto je na kraju odluci se, imas biznis i novac i dobro zarađujes, ili si kockao/prokockao, dugovi veliki, nemas nista. Kakva je fora ako sam ja duzan 100k kuna, a zaradim 50k kuna mjesecno, pa kroz par rata vratim dug. Ili si propao ili nisi, nije meni ovo jasna prica. Biznis, novac, kocka, krediti, bankari, kucanja na vrata, haosi. Ali kako god, GL.
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 16:22   #13
Ti si kreten.
Odi plači i ne piši gluposti, jer kad si sve spizdija sjetio si se ženice i familijice.

sad kao pomoć, psiholog, dobar tata, oduživanje.



Propadni sad kad si sve uništia, i ako si faca izgradi sve nanovo.
__________________
Ae
Bushi no nasake is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 24.12.2017., 16:28   #14
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
Ovisnost je bolest i malo je ružno što ovako čovjeku odgovarate...
Dijelom si u pravu, ali samo dijelom. Sve ovisnosti, (ukoliko se ne radi o nekom obliku agresivaca, u kojima se konzumiranjem tih ovisnosti aktivira ta zloba u njima pa budu izrazito neugodni i agresivni na svoju okolinu) su bolesti nekarakternih osoba. Jos ako su lijeni k tome, mislim da je to dobitna kombinacija za vrapce, bas sto se tice njihove najuze obitelji.
Slazem se da takvim ljudima treba pomoci, ali takvi uglavnom ne tele pomoc sve dok ne uniste nekoliko zivota i psiha oko sebe, a onda kad sjebu i vlak i kompoziciju i kad NJIMA dođe iz dupeta do mozga sto su napravili od zivota, onda pocinju razmisljati. A to je uglavnom vec u nekom stadiju kad njihovi partneri budu skroz u banani i psihicki i emotivno, financijski i na sve druge nacine, kad su vec odavno potrosili sve adute za opravdanja njihovih govana, e onda bi oni poceli zivjeti, voljeti, maziti i paziti, onda bi oni iz pocetka kad su osobe oko njih vec sasvim unistene i nemaju vise ni zelje ni snage za nove pocetke, a ljubav se potrosila davnih dana ili godina.
To je ogromno iskusenje i ogroman teret, i ogromna gruda gorcine za cijelu obitelj. Mogu mu samo reci neka se pripremi za nepodnosljivo iskusenje sto se tice zivaca i strpljenja. Sad ce tek pokazati koliko stvarno voli svoju zenu i koliko govana je spreman pregristi da bi taj brak opstao.

Zadnje uređivanje avelina : 24.12.2017. at 16:44.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 16:29   #15
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
Priznati i moram i hocu jer nema drugog izlaza. Dugovi su toliki da ih vise ne mogu placati i samo je pitanje vremena kada ce ljudi iz banaka dolazuti na vrata. Stoga sudbinu uzimam u svoje ruke. Priznat cu sve i vec pravim planove sa oba ishoda. Veca je sansa da ce me ona ostaviti i da cu morati seliti. Drugi ishod je da mi da posljednju zivotnu sansu.

U oba slucaja ja svoj zivom mijenjam iz korijena, sve ide na novo, kao da se ponovo radjam. I bez kockanja sam raskosnik i dobra dusa koju mnogi i koriste, ali i to cu da mijenjam i od sada je za mene svaka kuna velika kao kuca. A donedavno sam se razbacivao sa stotinama i tusucama kuns kao sa sitnim kovanicama, sto na kocku, sto na raskos i okruzenje. I da, kockao sam i novac od rezija, od svega, cak sam i djecije novce kockao no njima cu posebno se oduziti i ostatak zivota samo njima posvetiti. Srecom dobro zaradjujemo i u obitelji a pogotovo djeci nikada nista nije nedostajalo. Ali zadnje dvije godine su dugovi toliko stegli da tesko sastavljam kraj sa krajem
Bome, sve odjednom ti budes.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 16:32   #16
Quote:
Bushi no nasake kaže: Pogledaj post
Propadni sad kad si sve uništia, i ako si faca izgradi sve nanovo.
Ovako nesto ti nije potrebno zelit nekome jer se to zna vratiti kao bumerang.
Slazem se da ga treba izmlatiti kao vola, ali bar je stao na loptu i pokusava isplivati iz blata.
Vec je ovo priznanje veliki korak.

U ovakvim situacijama, ugl se radi o inteligentnim ljudima koji su malo previse bahati u zivotu.
Ali bar je priznao da treba pomoc.
Nadam se da ce uspjeti izgraditi normalan zivot i vratiti mir u svoju obitelj.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 16:37   #17
Iskreno da ti kažem i nisi neki hardcore kockar... po ovom šta si napisao dug ti je oko 150.000 kn... Napravi plan kako se izvući iz minusa... jesi zaposlen?
Znam ljude koji toliko zdrobe u dan-dva...

Nemoj bit iskren sa ženom i pokazivat slabosti jer će te ostavit
whitepowder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 16:49   #18
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Ovako nesto ti nije potrebno zelit nekome jer se to zna vratiti kao bumerang.:top:
Slazem se da ga treba izmlatiti kao vola, ali bar je stao na loptu i pokusava isplivati iz blata.
Vec je ovo priznanje veliki korak.

U ovakvim situacijama, ugl se radi o inteligentnim ljudima koji su malo previse bahati u zivotu.
Ali bar je priznao da treba pomoc.
Nadam se da ce uspjeti izgraditi normalan zivot i vratiti mir u svoju obitelj.
A ne, nije to želja nego savjet.

Do kraja dole i sve iz početka.



ne mogu željeti da propadne, kad je već propao sam od sebe
__________________
Ae
Bushi no nasake is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 17:24   #19
Prodaj neko nasljedstvo i rijesi problem. Zena ocito glumi noja i ne vidim u cemu je problem da to nastavi i dalje. Sretno!
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 18:03   #20
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
Ovisnost je bolest i malo je ružno što ovako čovjeku odgovarate...
Jednako kao alkoholizam, pa ne planiram podržavat nekog tko pijan tuče ženu.
Jednako kao i heroin, pa će te sudac poslat u zatvor radi posjedovanja.

Kakve odgovore je zaslužio netko tko je zakockao dvije godišnje plaće i sad doslovno više ne zna kud i kako? Kako imati simpatije prema nekome tko je svoju obitelj osudio na manje financijske mogućnosti samo jer mu se išlo u kasino?

Moje simpatije idu spram žene koja će za Božić umjesto lijepog poklona dobit obavjest da su u dugovima, a koja će onda morati sudjelovati u otplati istih makar ni lipe potrošila nije.

Nemam simpatije spram ljudi koji se svjesno dovedu do ovog stanja i onda se sjete bitnosti obitelji.
Lako je biti general poslije bitke i lako je sad plakati zbog ljubavi spram djece; puno pohvalnije bi bilo obuzdati vlastite porive i djece se sjetit onda kad kreneš u kasino umjesto na kavu.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.