Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2017., 17:41   #21
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Štima, ali on želi šansu. Ne vidim kako bi među njima stvari trebale profunkcionirati kada ispod teksta isijava želja da stvari ostanu kakve jesu. Jer je očigledno njemu u braku bilo dobro. Njoj nije. Kako ćeš promijeniti stvari, ako sve radiš na stari način?


Ja ne vidim što je on učinio da promijeni ono što je nju smetal? Što je nju smetalo? Znaš što čitam.

Ona je iznenada... santa leda... poremećaj ličnosti....iz konfliktne obitelji

Bez brige, on je još u fazi da nije ni začeprkao po sebi
Ti si vjerojatno puno toga pogodila iz ženskog kuta, što mi je drago. Ja sam pitao šta ne valja, stalno je bio odgovor da je sve ok, ma da sam osječao da nije.
Gazzascoin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 17:55   #22
Quote:
Gazzascoin kaže: Pogledaj post
Ti si vjerojatno puno toga pogodila iz ženskog kuta, što mi je drago. Ja sam pitao šta ne valja, stalno je bio odgovor da je sve ok, ma da sam osječao da nije.
Ja ne razumijem, zašto kada parovi zapnu na ovom rubu, onaj kojem prijeti ostavljanje upre sve snage da uvjeri suprutno stranu da je u pravu. Zašto ne kreneš s tim da ju razumiješ, na primjer, umjesto da ju optužuješ što želi nešto što ti ne bi? Zašto ju ne pratiš u promjenama, dozvoljavajući joj da uživa u svojim novim izborima, bez grizodušja? Zašto joj ne nabrojiš sve što misliš da joj nisi pružio, a žao ti je, umjesto da joj nervozno guraš pod nos što jesi i da bi trebala s tim biti zadovoljna?

Kužiš, što ti pričam. Mislim, nemaš što izgubit, što već nisi. Osobno mislim da se ljubav može vratiti, ali u braku morate biti oboje zadovoljni. Ona se radi nečeg ne usudi niti tebi reći što želi. Nije li to nakon toliko godina zajedništva poražavajuće.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 18:18   #23
Ja bih tu njenu sutnju i ovaj kasniji bezobrazluk jednostavno kaznio.

Pokrenuo bih svoj zivot pa nek se ona brine sto ce se dogoditi.

Isto i prica o tome da se ljudi ohlade.
Ok, ali ne prema meni, mene ne zanimaju mrvice pa bi i tu imao rezervu oko nastavka veze cak i da se ona opet zagrije.

Ono sto se ocekuje od mene, to ocekujem i od drugih, a od mene se sigurno ne ocekuje da postanem hladni gad.

Doduse, ja imam iskustvo pa bi taj problem bio gotov taj cas.

Prvo bi dao sve od sebe da otkrijem ima li koga drugog i to ide brzo, u par dana ako se ima volje.

Bez obzira na istragu, zivio bi svoj zivot neovisno o njoj, ionak me ne zeli pa ni ne vidim smisla da je drugacije.

Ubrzo bi i otisao. Nasao bi si zenu koja me zeli na sve nacine i zivio sretan zivot.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 18:34   #24
Ali ovo nije tema o nikome od nas, niti o onome što nismo učinili u našim brakovima.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 18:42   #25
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ja ne razumijem, zašto kada parovi zapnu na ovom rubu, onaj kojem prijeti ostavljanje upre sve snage da uvjeri suprutno stranu da je u pravu. Zašto ne kreneš s tim da ju razumiješ, na primjer, umjesto da ju optužuješ što želi nešto što ti ne bi? Zašto ju ne pratiš u promjenama, dozvoljavajući joj da uživa u svojim novim izborima, bez grizodušja? Zašto joj ne nabrojiš sve što misliš da joj nisi pružio, a žao ti je, umjesto da joj nervozno guraš pod nos što jesi i da bi trebala s tim biti zadovoljna?

Kužiš, što ti pričam. Mislim, nemaš što izgubit, što već nisi. Osobno mislim da se ljubav može vratiti, ali u braku morate biti oboje zadovoljni. Ona se radi nečeg ne usudi niti tebi reći što želi. Nije li to nakon toliko godina zajedništva poražavajuće.
Ti si sigurno potpuno u pravi i hvala ti na riječima. Problem je i komunikacije jer ako nije bila zadovoljna trebala mi je reč, umjesto da se ponaša samo ko da joj ne trebam. Time me činila ljubomornim.
Ali najviše sam kriv sam.
Sad je vjerojatno kasno, ne daje mi priliku da razgovaramo i da išta promjenim.
Ako mi se ukaže prilika, poslušat ču tvoj savjet.
U svakom slučaju hvala.
Gazzascoin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 20:17   #26
Istrazivacica je otkrila neke uobicajene obrasce ponasanja kod zena, radila je istrazivanje na 1000 njih:
https://www.reddit.com/r/TheRedPill/...n_really_mean/

Imam negdje i cijelu knjigu, znam i dvije zene koje su to napravile bas kako knjiga kaze, jedna je tu sa foruma, javila mi se sama prije dvije godine, trazila je pomoc, bilo kakvu.
Nasla se skroz u knjizi i pozdravljam ju ako ovo cita.
Ne sjecam joj se nicka, samo mail adrese, a ja sam joj se iz meni nejasnih razloga prestao javljati.
Treca koju znam je moja bivsa zena.
Druga je poznanica.

Knjiga je malo generalizirajuca jer je istrazivanje radjeno samo na zenama koje su varale pa ju treba citati sa zrnom soli.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 21:30   #27
Dovoljno je to sto ti je rekla da te nr voli. Cemu sacuvati takav brak?!
Bubica ljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 22:42   #28
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ja ne razumijem, zašto kada parovi zapnu na ovom rubu, onaj kojem prijeti ostavljanje upre sve snage da uvjeri suprutno stranu da je u pravu. Zašto ne kreneš s tim da ju razumiješ, na primjer, umjesto da ju optužuješ što želi nešto što ti ne bi? Zašto ju ne pratiš u promjenama, dozvoljavajući joj da uživa u svojim novim izborima, bez grizodušja? Zašto joj ne nabrojiš sve što misliš da joj nisi pružio, a žao ti je, umjesto da joj nervozno guraš pod nos što jesi i da bi trebala s tim biti zadovoljna?

Kužiš, što ti pričam. Mislim, nemaš što izgubit, što već nisi. Osobno mislim da se ljubav može vratiti, ali u braku morate biti oboje zadovoljni. Ona se radi nečeg ne usudi niti tebi reći što želi. Nije li to nakon toliko godina zajedništva poražavajuće.
Kako da krene bilo šta od toga primjenjivati kada mu ona ne daje više nikakvu priliku?Meni se čini da ga ona usitinu više ne voli i ne namjerava mu dati više nikakvu priliku.Ljubav ponekad umre i nema tu pomoći,ostaje samo davež.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 23:17   #29
Flat ima pravo.
Ako te je žena od*ebala, zašto bi joj pružao drugu šansu?
Radi djece?
Bolje da se razvedete, nego da djeca gledaju kako patite.
Ako se žena krenula provoditi vani, kreni i ti.
Ne voli te, naći ćeš si drugu.
Nekad ljudi vide svoje greške tek na drugima.

Inače, ovo da se ne svađate i ponašanje sante-leda je problem.
Očito ste dugo gurali stvari pod tepih i sad je puklo.
Uživaj s djecom, guštaj se, a usput si traži i novu ženu.
Nisi mrtav.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 23:37   #30
Djeca nisu glupa i ekstremne svađe sa bacanjem tanjura nisu jedino što ih pogađa.
Misliš da oni ne vide da ste vi hladni?

I ono što je još gore od svega... Svjestan si da su djeca spužve koje po onome što vide doma uče kakvo ponašanje je okej i normalno.
Zar stvarno misliš da možeš djeci lagat da se mama i tata vole i da je sve super?

Ako ostanete u ovakvom braku sjebat ćete se svih četvero (računam da imaš dvoje djece, makar nisi napisao).
Oni će usvojit krive obrasce ponašanja, a ti i žena postat cimeri koje će se sa vremenom vjerojatno zamrzit.

Kroz tvoje postove se fakat osjeti ljubomora i mislim da tebi nije smetalo to što ona izlazi već strah da se jebe s nekim sa strane i zato si joj branio.
Djeluješ ovdje gotovo kao da se pokušavaš opravdati i izigravaš svetca jer i ovih par stvari koje si spomenuo si pokušao trivijalizirati i samim time negirati njoj pravo da se osjeća povrijeđeno.

Koja osoba (neovisno o spolu) želi biti u odnosu s nekim tko joj brani povremene izlaske?
Ili generalno koja joj nešto brani.

Zanimljivo mi je i kako ubacuješ njene osobne probleme (koje rješava ako ide psihijatru, no) kao stvari koje su njena greška/mana i koje si ti eto jadan oprosti.
Uz sve to vidim da si diplomirao i psihijatriju kad u njoj vidiš ni manje ni više nego granični poremećaj ličnosti.

Znaš što je zajedničko svim borderima?
Teško se odvajaju od ljudi koje vole i bore se do zadnje kapi krvi i kad je loše, a i kad je najgore ikad.
Ako border odustane to onda znači da se desilo nešto fakat ogromno jer smo mi naprosto programirani za pružanje novih šansi i opraštanje grešaka.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 00:18   #31
Ako je to bila glupa beznačajna svađa onda u većini takvih situacija znači da ima nekog drugog ili se zaljubila u nekog drugog.
Tigarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 00:21   #32
uff...šutnja je u toj situaciji pre pre okrutna, i vrlo bolna, suosjećam s autorom jer sam proživio isto i trajalo je više mjeseci. Šutnja je već i sama po sebi sasvim dovoljno razarajuća, rekao bih i previše nakon toliko godina. Smatram da bi i zbog eventualnog razlaza bilo poželjno da ljudi otvoreno razgovaraju ako je ikako moguće, osim ukoliko te ne želi dodatno kazniti/povrijediti daljnjom sutnjom oko razloga rastave. Meni je čak u jednom momentu palo napamet da ona možda misli da mi tako pomaže, čim je gora da bi je lakše prebolio, ali ne neide to tako i šteta zbog šutnje će biti daleko veća po tebe. Osobno sam imao svu volju i želju pokušati promijeniti, nadograditi, sveštojepotrebno, ali ta šutnja to nije dozvoljavala, a ni ti hladni odgovori u stilu da i ne, ništa više od toga. Ako ste pod istim krovom još uvijek probajte razgovarati, uvjeri je da ti je to neophodno bez obzira na ishod situacije.
Ako je ona svoju odluku već beskompromisno donjela, što vjerujem da bi mogao biti slučaj, vrijeme je da misliš na sebe kako bi se u što kraćem roku "skrpao" da možeš nastaviti normalno funkcionirati na poslu i u privatnom životu.
Nekako mi se čini da sve one to rade po istoj šabloni, godinu dana se pumpaju negativom i "sve je ok" i onda odjednom puk ko kokica i dobiješ tih par ključnih riječi koje te sastave i kud koji mili moji. Nadam se da ćete barem uspjeti pričati oko konkretnog razloga, lakše se kasnije rekuperirati kad ga znaš, puno lakše i toliko ustvari ti zaslužuješ a ne da ti čvorak kljuca po mozgu tko zna koliko dugo. Samo smireno, promišljeno i s puuuuno takta.
Drž' se stari !

@dD
dobro da si mu ukazala iako mislim da je on do svega toga već i sam svojom analizom došao, stoga bespotrebno dodatno lomiš čovjeka ovdje, pliz smiri strasti.
Blurred Vision is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 00:45   #33
Quote:
Gazzascoin kaže: Pogledaj post
Ja sam svjestan svoje krivice, i smatram da sam sposoban ispraviti svoje ponašanje. Prema svojem viđenju situacije, smatram da moji postupci nisu bili tako dramatični da bi doveli do rastave. Problem je što mi ne želi dati drugu šans.
ma nisi ti nista kriv, puno je to godina, ohladila se. bas mi je zao ali ti to nece pomoci. nekad se to dogodi, takav je zivot.

najbolje ti je prihvatiti situaciju i hrabro krenuti dalje. obavezno, barem pokusaj, sta manje dramatizirati i polako organizirati svoj novi zivot, s djecom i njihovom majkom s kojom vise nisi u odnosu ljubavi, vec prijateljstva ako je moguce, radi djece ali i radi sebe.
nikad ne znas sta te ceka sutra, mozda bude neko ljepše sutra, puno bolje od ovog jucer
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 00:59   #34
Možda nađe bolju ženu
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 01:01   #35
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Možda nađe bolju ženu
100%
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 01:14   #36
I meni je ovo malo cudno da supruzniku smeta sto drugi izlazi.
Trebaju oboje izlaziti, druziti se i opustiti kad dob djece dozvoli, ako imaju zelje za tim. Mislim da je to dobro za mentalno zdravlje da nije samo kuca-poso-djeca. To ne znaci da manje volis muza i djecu.



Takoder bih na mjestu autora pokusavala saznati vise, a ne se samo prepustiti odmah razlazu. Ako se moraju rastati - oke, ali da se sazna otkad je pocelo zahladenje i zbog cega. Nije zbog male svade, to je sigurno. Vjerojatno i autor zna vise o tim uzrocima kad malo dublje analizira. Tesko da se zeni zgadio zbog male eto svade.
Laaaa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 01:32   #37
Quote:
Laaaa13 kaže: Pogledaj post
I meni je ovo malo cudno da supruzniku smeta sto drugi izlazi.
Trebaju oboje izlaziti, druziti se i opustiti kad dob djece dozvoli, ako imaju zelje za tim. Mislim da je to dobro za mentalno zdravlje da nije samo kuca-poso-djeca. To ne znaci da manje volis muza i djecu.
Slažem se da ljudi nisu sijamski blizanci i da treba ostaviti prostora jedno drugom, ali...
Sigurno ti ne bi bilo drago da ti se dragi druži sa solo ili razvedenim muškima koji samo pričaju kako zbariti što više komada, a da ti nakon toga izvali da te više ne voli.
Bilo kako bilo, ta priča je gotova.
Quote:
Laaaa13 kaže: Pogledaj post
Takoder bih na mjestu autora pokusavala saznati vise, a ne se samo prepustiti odmah razlazu. Ako se moraju rastati - oke, ali da se sazna otkad je pocelo zahladenje i zbog cega. Nije zbog male svade, to je sigurno. Vjerojatno i autor zna vise o tim uzrocima kad malo dublje analizira. Tesko da se zeni zgadio zbog male eto svade.
Mda, sad će raditi vjekovne analize
Stvari su poprilično jasne.
Žena mu je rekla da ga ne voli.
Treba uvažiti mišljenje partnerice i početi se ponašati kao ona.
Ako nešto želi reći, reći će mu, nije mutava.
Njen izbor, ili misliš da bi on trebao glumiti telepata?
Prazne analize ne vode nikud.
Slažem se jedino da bi joj neke stvari trebao reći/pitati ju za mišljenje prije nego što ih napravi.
Jer ako će on previše misliti, ode cijela stvar u kuki.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 01:51   #38
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Slažem se da ljudi nisu sijamski blizanci i da treba ostaviti prostora jedno drugom, ali...
Sigurno ti ne bi bilo drago da ti se dragi druži sa solo ili razvedenim muškima koji samo pričaju kako zbariti što više komada
Naravno da bi mi bilo drago da se druzi sa svojim prijateljima, bili oni razvedeni, zauzeti ili kakvi vec. Samo jos fali da sastavljamo popise partneru kojim prijateljima mu dopustamo prismrditi, a kojima ne. Bolest.

I paranoja. Ako joj zabranimo da vida prijatelje mogli bi ju povampiriti i protiv muza okrenuti razvedeni kolege na poslu s kojima provodi 8+ sati na dan. Toliko puno vremena nece u zivotu vidjeti ni jednog prijatelja. Daleko su dakle opasniji ti s posla, jebes ti to. Trebalo bi i pripaziti i na susjede, mozda ima razvedenih s kojima poprica. Sve je to jako jako opasno i treba se naljutiti na svaki taj kontakt. Nikad ne znas.

Ako te solo prijatelj/kolega/susjed povampiri da iz vedra neba ti tako "prezadovoljna brakom" ostavis muza onda to i nije neki odnos s muzem. Pobogu. Mora li se crtati?

Quote:
Prazne analize ne vode nikud.
Ti bas nisi citao/la prethodne postove. Vidi si, ima bas pametnih i korisnih. "Prazne analize" vode samo rjesenju problema. Tko bi to htio?
Bolje se sutke razici bez da zagrebes u razloge razlaza (ili razloge problema ako se ne budu razisli) pa onda isti modus operandi sa svakom novom zenom. Tko je vidio analizirati i nesto novo nauciti o svom odnosu.
Milina od logike.
Laaaa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 01:57   #39
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Istrazivacica je otkrila neke uobicajene obrasce ponasanja kod zena, radila je istrazivanje na 1000 njih:
https://www.reddit.com/r/TheRedPill/...n_really_mean/

Imam negdje i cijelu knjigu, znam i dvije zene koje su to napravile bas kako knjiga kaze, jedna je tu sa foruma, javila mi se sama prije dvije godine, trazila je pomoc, bilo kakvu.
Nasla se skroz u knjizi i pozdravljam ju ako ovo cita.
Ne sjecam joj se nicka, samo mail adrese, a ja sam joj se iz meni nejasnih razloga prestao javljati.
Treca koju znam je moja bivsa zena.
Druga je poznanica.

Knjiga je malo generalizirajuca jer je istrazivanje radjeno samo na zenama koje su varale pa ju treba citati sa zrnom soli.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Najvaznije je pitanje zasto se to dogadja, zasto se pojavljuje osjecaj da nesto nedostaje.
Odgovor ne mora biti uvijek isti.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 06:26   #40
Kada je bila ta svadja,koliko je proslo ? mozda je jos frisko,sacekaj
sarajka89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:48.