Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2018., 13:52   #41
Quote:
tvojneko kaže: Pogledaj post
Vrijeda nas na nacin jer je izjavio par puta da mu nije zao sto nam se (kao nama djeci) to dogodilo i da smo to i zasluzili.
.

mislim da je zapravo super što se ženi i odlazi.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 15:39   #42
Quote:
kuroishijin kaže: Pogledaj post
Pravog jednopoteznog rjesenja na zalost nema, to je dugorocni proces u hodu u kojem se svi morate prilagoditi novonastaloj situaciji koliko je to god moguce I dati svakome od vas dovoljno prostora i podrske…
Veliko hvala na iskrenom odgovoru. Trebam se naoruzati strpljenjem i gledati unaprijed. Kao i u prvom postu, lakse sam izgurala samu pomisao majcine smrti nego ovu situaciju.

Odnos s ocem prije - vec sam odgovorila, daleko bolji nego sada. Majka je bila emocionalno dostupnija ali je odnos s ocem bio iskreniji i osjecala sam se da je "tu", da funkioniramo bez obzira na sve. Imam osjecaj da me prije vise uvazavao iako sam bila mlada.

Stipendije i ja i brat primamo, kucanske poslove sam u pocetku preuzela ja jer sam si brzo ufilmala da moram biti "nova mama" ali svi zajedno suradujemo.
Dapace, sa ocem se i ne vidamo kuci po cijeli dan zbog prirode njegovog posla ali svi kucanski poslovi su ok rasporedeni. On kuha vikendom, ja sredujem robu, preko tjedna vecinom nesto na brzinu skuhamo ja ili brat koji to voli.

Imamo rodbinu, nazaslot baka i djedova vise ne ali imam tete. Upoznate su sa situacijom ali drze se poprilicno rezervirano i nikad se direktno ne mijesaju. Kod teta odemo (brat i ja) cesto ali nam ne mogu pomoci.
tvojneko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 15:47   #43
Baš mi je žao što smo te onako dočekali na nož na početku...
Ti si jedna hrabra djevojka
MARYPOPINS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 16:11   #44
Quote:
tvojneko kaže: Pogledaj post
Veliko hvala na iskrenom odgovoru. Trebam se naoruzati strpljenjem i gledati unaprijed. Kao i u prvom postu, lakse sam izgurala samu pomisao majcine smrti nego ovu situaciju.

Odnos s ocem prije - vec sam odgovorila, daleko bolji nego sada. Majka je bila emocionalno dostupnija ali je odnos s ocem bio iskreniji i osjecala sam se da je "tu", da funkioniramo bez obzira na sve. Imam osjecaj da me prije vise uvazavao iako sam bila mlada.

Stipendije i ja i brat primamo, kucanske poslove sam u pocetku preuzela ja jer sam si brzo ufilmala da moram biti "nova mama" ali svi zajedno suradujemo.
Dapace, sa ocem se i ne vidamo kuci po cijeli dan zbog prirode njegovog posla ali svi kucanski poslovi su ok rasporedeni. On kuha vikendom, ja sredujem robu, preko tjedna vecinom nesto na brzinu skuhamo ja ili brat koji to voli.

Imamo rodbinu, nazaslot baka i djedova vise ne ali imam tete. Upoznate su sa situacijom ali drze se poprilicno rezervirano i nikad se direktno ne mijesaju. Kod teta odemo (brat i ja) cesto ali nam ne mogu pomoci.


Cijelu tu situaciju si doživjela tragično, a ustvari i nije baš sve tako crno kako ti iznosiš.
Ti i brat ste odrasli (pogotovo ti). Mnoge cure su udane u tvojim godinama i imaju djecu.
Kažeš da je tata dvadesetak godina stariji od tebe. Znači da ima 40+ godina. Čovjek ima novu partnericu i zaljubio se i želi nastaviti život dalje.
Smatra da ste vi odrasli i da ne mora više toliko voditi brigu o vama, što je djelomično i istina.
Pomozi bratu da završi barem srednju školu da se može zaposliti. Možete zajedno otići raditi van.
Da ste klinci u osnovnoj školi onda bi bilo puno teže.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 16:15   #45
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Čovjek ima novu partnericu i zaljubio se i želi nastaviti život dalje.
I to nije problematično. Problem je njegov odnos prema vlastitoj djeci, koji nije ni pristojan već veoma ružan.
__________________
Black planet
Lucretia V is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 16:19   #46
Quote:
Lucretia V kaže: Pogledaj post
I to nije problematično. Problem je njegov odnos prema vlastitoj djeci, koji nije ni pristojan već veoma ružan.
To je istina. Ali ne mogu to oni promijeniti. Jedino što im preostaje je da se maknu od njega kad brat završi školu.
Zato i kažem da je dobro što nisu klinci u osnovnoj školi, nego odrasli.
Mnogi roditelji su kreteni i nema tu pomoći. Jedini izlaz je odlazak od istih.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 16:31   #47
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
To je istina. Ali ne mogu to oni promijeniti. Jedino što im preostaje je da se maknu od njega kad brat završi školu.
Zato i kažem da je dobro što nisu klinci u osnovnoj školi, nego odrasli.
Mnogi roditelji su kreteni i nema tu pomoći. Jedini izlaz je odlazak od istih.
Slažem se s tim. Nažalost, to je jedino što im preostaje...
__________________
Black planet
Lucretia V is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 16:35   #48
Quote:
Lucretia V kaže: Pogledaj post
Slažem se s tim. Nažalost, to je jedino što im preostaje...
Kad ostare i onemoćaju site se takvi, nekim čudom opet, da imaju dicu....
MARYPOPINS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 16:36   #49
Quote:
MARYPOPINS kaže: Pogledaj post
Kad ostare i onemoćaju site se takvi, nekim čudom opet, da imaju dicu....
uvijek i bez iznimke.
__________________
...kad narastem, pokazat ću ja vama...
raptured is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 16:41   #50
Quote:
MARYPOPINS kaže: Pogledaj post
Kad ostare i onemoćaju site se takvi, nekim čudom opet, da imaju dicu....
Da, čak smatraju njihovom obvezom da im pomažu.
__________________
Black planet
Lucretia V is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 16:43   #51
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
[/B]Smatra da ste vi odrasli i da ne mora više toliko voditi brigu o vama, što je djelomično i istina.
Odrasli? Dečko je valjda 4. razred srednje škole, dakle mama mu je umrla kad je imao 14/15 godina. I otada dijete nema mame, a bome ni oca, čini se. Da, sada je odrastao, ali tada nije bio. I gdje je bio otac tada? Izdrkavao se na njih da im tako i treba, da su to zaslužili. Ja jednostavno ne mogu vjerovati da to jedan otac može svojoj djeci reći. Ako je to normalno, ne znam...
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 16:46   #52
Quote:
tvojneko kaže: Pogledaj post
Veliko hvala na iskrenom odgovoru. Trebam se naoruzati strpljenjem i gledati unaprijed. Kao i u prvom postu, lakse sam izgurala samu pomisao majcine smrti nego ovu situaciju.

Odnos s ocem prije - vec sam odgovorila, daleko bolji nego sada. Majka je bila emocionalno dostupnija ali je odnos s ocem bio iskreniji i osjecala sam se da je "tu", da funkioniramo bez obzira na sve. Imam osjecaj da me prije vise uvazavao iako sam bila mlada.

Stipendije i ja i brat primamo, kucanske poslove sam u pocetku preuzela ja jer sam si brzo ufilmala da moram biti "nova mama" ali svi zajedno suradujemo.
Dapace, sa ocem se i ne vidamo kuci po cijeli dan zbog prirode njegovog posla ali svi kucanski poslovi su ok rasporedeni. On kuha vikendom, ja sredujem robu, preko tjedna vecinom nesto na brzinu skuhamo ja ili brat koji to voli.

Imamo rodbinu, nazaslot baka i djedova vise ne ali imam tete. Upoznate su sa situacijom ali drze se poprilicno rezervirano i nikad se direktno ne mijesaju. Kod teta odemo (brat i ja) cesto ali nam ne mogu pomoci.
ti ćeš morati na brzinu odrasti, očito već jesi na tom putu i imat ćeš tešku ulogu, kako si i sama napisala "nove mame".

pokušaj se informirati postoje li kakve udruge za pomoć u takvim situacijama
bilo bi jako dobro kad bi krenula zajedno s bratom u neko psihološko savjetovalište, treba vidjeti ima li što besplatno za vašu dob
ako nešto izguglam, napisat ću ti

želim ti od srca puno snage, hrabrosti i sreće na tom putu! a ko zna, možda će i tata i nova partnerica uvidjeti neke stvari, pogotovo ona ako budu živjeli zajedno s vama. ti i brat na prvo mjesto stavite školovanje i završetak istog i što prije osamostavljivanje. još jednom- sretno!!!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 16:53   #53
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Odrasli? Dečko je valjda 4. razred srednje škole, dakle mama mu je umrla kad je imao 14/15 godina. I otada dijete nema mame, a bome ni oca, čini se. Da, sada je odrastao, ali tada nije bio. I gdje je bio otac tada? Izdrkavao se na njih da im tako i treba, da su to zaslužili. Ja jednostavno ne mogu vjerovati da to jedan otac može svojoj djeci reći. Ako je to normalno, ne znam...
Ja ne znam kako ostatak ljudi na temi (tj vecina) ovo ne vidi.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 17:00   #54
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Ja ne znam kako ostatak ljudi na temi (tj vecina) ovo ne vidi.
mene je strah da su siroti prebrzo morali odrast i da će im falit jako taj lijepi bezbrižni komad nevinih godina.
__________________
...kad narastem, pokazat ću ja vama...
raptured is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 17:04   #55
Quote:
raptured_insomniac kaže: Pogledaj post
mene je strah da su siroti prebrzo morali odrast i da će im falit jako taj lijepi bezbrižni komad nevinih godina.
Naravno da ce im faliti. Jbg, taj i takav dio godina nazalost nemaju svi - nekima je "luksuz".
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 17:04   #56
Quote:
raptured_insomniac kaže: Pogledaj post
mene je strah da su siroti prebrzo morali odrast i da će im falit jako taj lijepi bezbrižni komad nevinih godina.
To je sigurno, nažalost, a poznato mi je iz vlastitog iskustva kakav je osjećaj...
__________________
Black planet
Lucretia V is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 17:13   #57
Otac ti je šonjo, koji ne može bez ženske ruke.

AMEN.
limun9891 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 17:37   #58
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Ja ne znam kako ostatak ljudi na temi (tj vecina) ovo ne vidi.
Vidimo, ali sada nema svrhe po tome "tuć". Lik je smeće.
Jedva punoljetnoj curi je prepustio odgoj brata i kućanstvo.
Ono što se meni recimo nametnuo kao zaključak je da je čekao da i mali postane punoljetan da bi otperjao.... roditelj za poželjeti.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 19:32   #59
oće to tako u životu... lako se kolo sreće okrene...

tvojneko, lako si mogu dočarati tvoju priču. on ti/vam je tata, ali i on je od krvi i mesa ko svi. nekad napravi nešto dobro, nekad ga zezne do bola. ne nužno iz neljubavi prema vama nego što se ne zna nositi s problemima, sa očekivanjima (vašim), što misli da i on je bitan i da ima pravo na sreću, jer ne zna bolje, jer ga ponekad pegla savjest i krivnja... grubo rečeno, nezreo je. to ne znači da vas ne voli nego da ne zna bolje. ti si vjerojatno zrelija od njega, bez obzira što si mlađa. šta ćeš, ali samo sebe možemo mijenjati, ostale možemo samo prihvatiti. a oni možda, jednom, shvate pa počnu raditi na sebi. a možda i ne shvate.

takvo je moje iskustvo.
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 21:54   #60
Quote:
tvojneko kaže: Pogledaj post
a djecu iz prvog braka i sasvim je normalna i zena "na mjestu".
Otac se uvijek trudio da nam s financijske strane sve omoguci ali ima jako tesku manipulativnu narav i u svim malo kompliciranijim situacijama prijeti izbacivanjem iz kuce, vrijeda nas na racun majcine smrti itd.



ovo je odurno

U ove 4 godine, sva paznja je usmjerena na njega jer je svoju bol i tugu lijecio alkoholizmom, nije zelio ici kod doktora, svi blagdani i proslave rodendana nam i dalje prolaze u tuznom tonu a jedino kad je sretan i opusten i zadovoljan je kad ga nema kuci - odnosno kad odlazi kod nove partnerice.
vi ste preuzeli na sebe ulogu roditelja, a on si je uzeo za pravo da bude neutješno dijete

živne samo i čim vidi partnericu, jasno mi je zašto se osjećate kao teret i smetnja

Quote:
tvojneko kaže: Pogledaj post
Pruzamo mu podrsku, komuniciramo sa novom partnericom i sretni smo zbog njega.

a tko vama pruža podršku? sve se vrti oko odrasle osobe


Roditeljima smo i prije mamine smrti predlagali da se rastanu jer ponavljam, situacija nije bila dobra.


on manipulira s nasim emocijama i cesto laze. Kasnije kaze da se toga ne sjeca.




Onog trena kad ona ode ili kad se on vrati kuci, to je druga prica. Kao da smo opet u razdoblju prije 4 godin
fuj!


da, opet povratak u zonu sumraka, pretpostavljam da se bojite svaki put kad ta žena ode

Quote:
tvojneko kaže: Pogledaj post
Vrijeda nas na nacin jer je izjavio par puta da mu nije zao sto nam se (kao nama djeci) to dogodilo i da smo to i zasluzili.

za ovo nemam riječi, nabijanje nekakve krivnje jer sam nije u stanju išta dobro napraviti za vas, mora da je grozan osjećaj


Quote:
tvojneko kaže: Pogledaj post
Kako da postupim s bratom?

Iako je u pubertetu, a oduvijek smo bili povezani, primjecujem da ima lagano iskrivljenu sliku o m-z odnosima i opcenito se tesko veze uz ljude (sto prije nije bip slucaj) s tim da ima i naglasenu sliku perfekcionizma, cesto u sebi vidi krivca za neki neuspjeh.
Boji se da cu ga i ja ostaviti i napustiti - o tome otvoreno pricamo, ali prihvacam svaki savjet
i opet ti preuzimaš ulogu roditelja

Quote:
tvojneko kaže: Pogledaj post
lakse sam izgurala samu pomisao majcine smrti nego ovu situaciju.



Odnos s ocem prije - vec sam odgovorila, daleko bolji nego sada. Majka je bila emocionalno dostupnija ali je odnos s ocem bio iskreniji i osjecala sam se da je "tu", da funkioniramo bez obzira na sve. Imam osjecaj da me prije vise uvazavao iako sam bila mlada.

Stipendije i ja i brat primamo, kucanske poslove sam u pocetku preuzela ja jer sam si brzo ufilmala da moram biti "nova mama" ali svi zajedno suradujemo.
Dapace, sa ocem se i ne vidamo kuci po cijeli dan zbog prirode njegovog posla ali svi kucanski poslovi su ok rasporedeni. On kuha vikendom, ja sredujem robu, preko tjedna vecinom nesto na brzinu skuhamo ja ili brat koji to voli.

Imamo rodbinu, nazaslot baka i djedova vise ne ali imam tete. Upoznate su sa situacijom ali drze se poprilicno rezervirano i nikad se direktno ne mijesaju. Kod teta odemo (brat i ja) cesto ali nam ne mogu pomoci.

možeš nam detaljnije opisati što sve ti i brat svaki dan morate raditi, a što i kad osim vikendom, radi tata?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:37.