Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2008., 23:24   #61
Ako je lova problem, PVC je čisto OK. U biti ako je kvalitetan može nadživjeti alu.
Ne bih uopće preporučao tamne boje PVC roleta - uvijek se spigaju

Više puta sam gledao PVC rolete ispunjene Pur pjenom, i čini mi se da nedostatak komorica u lameli uvelike narušava kvalitetu.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 23:05   #62
PVC rolete

Tražio sam malo po forumu, ali nisam uspio naći što mi treba. Trebam popis dijelova za složiti rolete. Prozori na koje namjeravam staviti rolete su dimenzija 140 x 120 (š x v (cm)). Otvor za prozore je dovoljno velik da mogu kutiju staviti iznad prozora. Ono što sam sastavio je slijedeće: lamela PVC 37 mm, završna lamela PVC 37 mm, vodilica PVC 53 x 22 mm, PVC donji čep za vodilicu
53 x 22 mm, PVC osovina fi 38 mm, kolut za osovinu fi 40 - muški uvučeni, adapter za osovinu fi 40 - muški izvučeni, metalni lager fi 10 mm, nosač lagera, rolnica 14 mm, PVC čep za izlaz gurtne, odbojnik dugi, gurtna mini 14 mm. Da li je to sve za roletnu? Kutiju namjeravam sam slagati. Kutija će izvana biti sakrivena.

Hvala!
Miroslav197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 23:20   #63
mislim da je to to.
Jedino ne bih preporučao PVC osovinu jerbo ne valja ništa.
Uzmite drvenu ili AL
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 23:33   #64
Alu rolete su svakako superiornije od plastičnih. Čak i kod jake tuče plastika (osim punjena pjenom) ako je stara puca. Dok kod alu rolete se samo udubi, ali dalje funkcionira. Znači nema uvijanja nakon 7-15 godina kod bilo koje današnje plastike, pogotovo smeđe koju se treba izbjegavati ako se može.
Za alu roletu treba imati alu ili PVC vodilicu sa četkicom (gumica je lošija priča) jer u suprotnom nakon par godina sa Fe vodilicom škripi užasno.
Kod alu rolete nakon cca 15 g. boja hvata patinu, ali to ne utječe na funkcionalnost.
Danas alu roleta nije puno skuplja kod nekih roletara, jedino promijena vodilica dodatno poskupljuje stvar.
Alu roleta ima eritire, plastikice sa strane koje onemogućavaju pomicanje lijevo desno, večina ih PVC prozoraša ne stavlja jer štede.
Plastika koja je lagana za dizanje na početku, sa godinama uslijed uvijanja otežava dizanje.
vid svante is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 11:14   #65
Pozdrav ljudi,

Znam da se nije dugo pisalo o ovoj temi (mozda na nekoj drugoj pa nisam skuzio). Da li mozda netko zna gdje mogu kupiti pojedinacno letvice za rolete jer vecina firmi koje sam nasao nude zamjenu cijele rolete a meni sad treba jedna ili dvije letvice za popravak?

hvala puno
davor_72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 12:11   #66
a dali tko možda zna gdje se mogu naći oni federi gdje se namotava traka? Meni su pukli, to su stari tip roleta, nisam nigdje našla, imaju samo za nove rolete,ali to nije to
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 11:47   #67
dijelovi

Pogledati na www.roletar.com nazvati brojeve, oni će vas uputiti gdje se može kupiti par letvica, jeftini automati ili eventualno zamijeniti (skuplje ali jednostavnije) ovisno o mjestu stanovanja (za ZG).
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 14:20   #68
Isprika što dižem ponovno temu nakon dužeg vremena
Kako zamjeniti gurtnu ako je ova koja je bila pukla i izvukla se van , a roletu ne mogu spustiti dolje već samo dignuti prema gore ?
Flipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 20:09   #69
Prvo vidi zašto se neda spustiti dolje. Šta će ti novk gurtna ako je mehanizam u kvaru.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 23:06   #70
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Prvo vidi zašto se neda spustiti dolje. Šta će ti novk gurtna ako je mehanizam u kvaru.
Ne može se spustiti dolje jer je negdje u mehanizmu blokiralo i roleta se može samo dizati
Flipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 10:53   #71
Otvori kutiju roletne i vidjeti ćeš da je najvjerovatnije pomaknut jedan segment roletne na ulazu u vođice i zbog toga je zapelo.
stari1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 11:30   #72
Niste skužili čovjeka ili ženu (da sad ne provjeravam) pukla je gurtna dok je roleta spuštena. Postupak je isti, otvoriti kutiju. skinuti staru gurtnu i usput pokušati bar malo dići roletu. Ostatak rolete ručno namotati (rukom okretati kolut ) učvrstiti novu gurtnu i pustiti lagano roletu dok se gurtna namotava...
Može se i gurtna namotati dok je roleta spuštena ali onda postoji mogučnost da se gurtna zarotira pa da nebude ravno namotana...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 16:56   #73
Ovako, ovo je posao za jednu osobu.Roletu treba spustiti (ako već nije spuštena). Odvojiti trake ili limove kojim je roleta spojena za vreteno oko kojeg se namata.Vreteno i kolut sa ostatkom trake sada se slobodno vrte i mogu se izvaditi iz ležišta i kutije. Na stolu pričvrstite jedan kraj nove trake za bazu koluta i namotate traku (pazeći na smjer).Vratite vreteno u nosače u kutiji, provučete traku van kroz valjčiće i mehanizam za zatezanje vodeći računa o dužini i učvrstite pod mehanizam za zatezanje .Učvrstite trake ili limiće za vreteno i gotovo.
__________________
bracek
bracek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 23:02   #74
Vidim tu se raspravlja o roletama, pa imam pitanje. Koliko košta zamjena kompletne rolete i gurtne na prozoru širine otprilike 120 cm? I gdje se mogu kupiti rolete?
__________________
"Naš ponos je naša snaga"!
Bombero is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 13:15   #75
Quote:
Bombero kaže: Pogledaj post
Vidim tu se raspravlja o roletama, pa imam pitanje. Koliko košta zamjena kompletne rolete i gurtne na prozoru širine otprilike 120 cm? I gdje se mogu kupiti rolete?
da ne duljim previse 091 1800 801 nazovi
juraj-c is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 16:58   #76
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
odreži dio koji se cufa i odmjeri tolko nove i zašij di stara gurtna završava

ak baš oćeš da super izgleda onda otvoriš poklopac od roleta i spustiš ih dolje i vidiš na kolutu di gurtna počinje i samo ih tam zamjeniš

nije problem samo treba volje malo
nemogu vjerovat da evo tema koja mi treba, mislila sam da se samo meni taj konop može ofucat i puknit

ok, ne bi se upuštala sad ja u nikakvu kupnju i zamjenu, to je nekih 15ak centimetara koje treba odrezat, al me zanima ovaj dio sa šivanjem - mislim čime ste to zašili? kolika je to igla ili bolje koji je to čvrst konac da to drži
croma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 22:19   #77
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Niste skužili čovjeka ili ženu (da sad ne provjeravam) pukla je gurtna dok je roleta spuštena. Postupak je isti, otvoriti kutiju. skinuti staru gurtnu i usput pokušati bar malo dići roletu. Ostatak rolete ručno namotati (rukom okretati kolut ) učvrstiti novu gurtnu i pustiti lagano roletu dok se gurtna namotava...
Može se i gurtna namotati dok je roleta spuštena ali onda postoji mogučnost da se gurtna zarotira pa da nebude ravno namotana...
Roleta je skoro skros dignuta i moram je nekako spustiti .Mislim da postoji neki gumb na kutiji al do toga ne mogu doći od rolete

Quote:
bracek kaže: Pogledaj post
Ovako, ovo je posao za jednu osobu.Roletu treba spustiti (ako već nije spuštena). Odvojiti trake ili limove kojim je roleta spojena za vreteno oko kojeg se namata.Vreteno i kolut sa ostatkom trake sada se slobodno vrte i mogu se izvaditi iz ležišta i kutije. Na stolu pričvrstite jedan kraj nove trake za bazu koluta i namotate traku (pazeći na smjer).Vratite vreteno u nosače u kutiji, provučete traku van kroz valjčiće i mehanizam za zatezanje vodeći računa o dužini i učvrstite pod mehanizam za zatezanje .Učvrstite trake ili limiće za vreteno i gotovo.
Kako da je spustim to jest gdje da je odblokiram ?
Flipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 16:07   #78
Zna li tko kako se krecu cijene te gurtne?
Pupica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 09:49   #79
Quote:
Pupica- kaže: Pogledaj post
Zna li tko kako se krecu cijene te gurtne?
Ja sam kupio u dućanu u Vlaškoj, mislim da se zove Konoplja. uglavnom imaju ti već gotove pakete...one čvrste trake smeđe prošivene, čini mi se 18kn(al možda i griješim). Taj paket ti je za jednu roletu. Moraš znat širinu stare trake.
dandy867 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 10:19   #80
Probaj rukom povuć roletu,ako je plastična onda može lako zablokirt jer je pre lagana da se samo tako spusti sama,a ovo štukanje gurtne je smješno po meni,ako automat i sve ne košta 100kn čemu kemijat.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:04.