Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2009., 17:35   #1001
Wink VJ

A STO JE SA PREDBRACNIM UGOVORIMA
AAAAAA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 16:28   #1002
MMi ja riješili matičara i svećenika prošli tjedan, sve obavili u jednom danu...

Prikupili papire (domovnice, izvod iz mat. rođenih, kopije osobnih kumaova i naše osobne) + 140 kn biljega...riješili u 15-ak min...potpisali i sad čekamo dan-D...
leli22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 20:29   #1003
Gdje idem po izvod iz matične knjige vjenčanih, koliko košta i čemu mi uopće služi ako svugdje traže vjenčani list?
__________________
19.09.2009. Siempre contigo!
Mujer_latina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 03:54   #1004
znam da nije bas tema ali je najblize srodstvo mom pitanju
pa ako mi itko moze pomoc(sva pomoc mi je potrebna) dali netko zna dali se moze vjencat kod maticara recimo prekosutra jer ja bi ljepo sutra zaprosio svoju dragu ili prekosutra pa me zanima jel bi mogli samo otici kod maticara i vjencat se isti dan,puno hvala svima unaprijed
nemam pojma2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 08:07   #1005
Quote:
Mujer_latina kaže: Pogledaj post
Gdje idem po izvod iz matične knjige vjenčanih, koliko košta i čemu mi uopće služi ako svugdje traže vjenčani list?
Izvod iz matice vjenčanih vadiš tamo di ste išli na upis prije vjenčanja kod matičara...

Ali iskreno nije mi jasno šta će ti ako imaš vjenčani list i gdje te to traže????
leli22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 10:54   #1006
Quote:
nemam pojma2 kaže: Pogledaj post
znam da nije bas tema ali je najblize srodstvo mom pitanju
pa ako mi itko moze pomoc(sva pomoc mi je potrebna) dali netko zna dali se moze vjencat kod maticara recimo prekosutra jer ja bi ljepo sutra zaprosio svoju dragu ili prekosutra pa me zanima jel bi mogli samo otici kod maticara i vjencat se isti dan,puno hvala svima unaprijed

tesko... u pravilu se vjencanje kod maticara najavljuje barem 30 dana unaprijed, no postoje iznimke kada ce maticar pristat obavit vjencanje u kracem roku. to maticar sam procjenjuje i ovisi (uglavnom) o njegovoj dobroj volji. isto tako, trebaju vam i kumovi, dva komada, punoljetni s osobnim iskaznicama, ne mozete to obaviti samo vas dvoje.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 17:34   #1007
vjencanje u njemackoj ili u hrv?!kakva je procedura za dalje?

?
Kao prvo pozdrav svima i unaprijed hvala za odgovore(ako iko odgovori)!

Moj ''problem'' je slijedeci:
Zivim u puli,imam putovnicu,i zeljela bi da poslije 3 godine zabavljanja stupim u brak
sa svojim vjerenikom,koji ima isto hrv putovnicu,zivi u njemackoj vec 15 god.,
ima neogranicenu dozvolu boravka,ima stalno zaposljenje,(mj.primanja 3.500€ netto) i vlastiti stan.
Bili smo kod maticara u njemackoj i dobili smo listu potrebnih dokumenata,
s obzirom da buduci ima hrv putovnicu dokumente mora da izvadi u zagrebu,naknadno se upisati u knjigu rodjenih,pa onda posto je prije bijo
vjencat i to se naknadno dati registrovati i razvod takodje,da bi poslije te agonije,kada se sve to ovjeri,dobijo potvrdu o slobodnom bracnom stanju.
Moja malenkost isto treba rodni list(inter.),potvrda o slobodnom bracnom stanju i prijava iz policije da stanujem u puli.
Pomirili smo se sa tim da ce da potraje malo to prikupljanje papirologije,ali mene zanima,s obzirom da hocemo u njemackoj da se vjencamo,kod maticara,
kakva je daljna procedura za mene?
Da li ja moram poslije vjencanja,ici za hrv.,u njemacki konzulat sa svim dokumentima radi predaje zahtjeva vize za spajanje familije,t.j. bracnog druga,ili postoji i mogucnost,da sa potvrdom o sklopljenom braku odemo do policije za strance(Ausländerbehörde) i tu predam za vizu?
I jos jedno da napomenem,ja sam student njemackog jezika i knjizevnosti u tuzli,da li je ta informacija relevantna pri predavanju zahtjeva za vizu(radi poznavanja njemackog jezika sto traze,zavrseni kurs?)?
Nadam se da nisam preopsirno napisala,ali bila bi svakome zahvalna,
za ikakve isto prozivljene situacije ili informacije!

Unaprijed zahvaljujem
istra-pula is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 23:43   #1008
PAPIRI ahh papiri

cure ili decki..da li netko zna koje sve dokumente mora imati HR državljanka da bi sklopila brak u inozemstvu, u Jordanu? hvala unaprijed
AlanissM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 18:15   #1009
Koliko ranije treba rezervirati crkvu? Nama je svećenik rekao da je dovoljno da dodemo 2 mjeseca prije datuma, a meni se to čini malo na knap.
Patty is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 07:45   #1010
Quote:
Patty kaže: Pogledaj post
Koliko ranije treba rezervirati crkvu? Nama je svećenik rekao da je dovoljno da dodemo 2 mjeseca prije datuma, a meni se to čini malo na knap.
Udajem se u 5. mj, a crkvu smo rezervirsli još u 8. mj.
Ništa te ne košta da odeš ranije i rezerviraš datum. Ako ništa drugo moći ćeš odabrati u koliko sati ti najviše odgovara crkveno vjenčanje.
~Angelica~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 07:47   #1011
Jel se još uvijek mora ići kod matičara (mjesec dana prije vjenčanja) ? Nekako mi u glavi zvoni informacija da nam je velečasni rekao da oni sami poslije crkvenog vjenčanja šalju papire u matični ured.
~Angelica~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 11:41   #1012
Quote:
~Angelica~ kaže: Pogledaj post
Jel se još uvijek mora ići kod matičara (mjesec dana prije vjenčanja) ? Nekako mi u glavi zvoni informacija da nam je velečasni rekao da oni sami poslije crkvenog vjenčanja šalju papire u matični ured.
Meni je moj velečasni rekao da 45 dana prije vjenčanja se treba otići k matičaru prijavit namjeru sklapanja braka
ribica 241 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 12:45   #1013
Quote:
Patty kaže: Pogledaj post
Koliko ranije treba rezervirati crkvu? Nama je svećenik rekao da je dovoljno da dodemo 2 mjeseca prije datuma, a meni se to čini malo na knap.
mi smo rezervirali neki dan za 11.09.2010. (dakle nekih 10 mjeseci prije..)
za taj dan jos se nitko nije bio zapisao, ali za vikend prije vec je..tako da, kao sto je angelica rekla - zbilja te nista ne kosta, ako ste odredili datum nek te lijepo i u crkvi zapisu pa si mirna..
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 10:45   #1014
Quote:
~Angelica~ kaže: Pogledaj post
Jel se još uvijek mora ići kod matičara (mjesec dana prije vjenčanja) ? Nekako mi u glavi zvoni informacija da nam je velečasni rekao da oni sami poslije crkvenog vjenčanja šalju papire u matični ured.
Moj velečasni je isto kao i tebi tvoj rekao,oni papire proslijede njima, tak da se vi oko toga ne brinete. Ali možda se to razlikuje od crkve do crkve, iako mislim da ne bi smjelo, ali..... Ne bi se čudila da i je tako, s obzirom da svaka crkva ima svoja pravila, npr. neka crkva dopušta vjenčanje ako jedan od mladenaca nije kršten, dok drugi ne. Znam to jer moja frendica se nije mogla udati u svojoj crkvi jer joj budući nije bio kršten, pa je morala ići tražiti crkvu koja će htjeti. Svašta!
Seph is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 20:43   #1015
Pozdrav! Prvi put sam ovdje, pa se nadam da se netko neće ljutiti ako ponavljam već nečije pitanje ili sl. Uglavnom udajem se tek iduće godine, ali zbog naravi posla mog dragog, moram što ranije početi s prikupljenjem dokumenata. Ali ono što mene zanima je što treba od dokumenata u crkvi/kod matičara donjeti moja kuma. Naime, moja kuma će imati pratnju (svoga dečka) koji se neće potpisati kao svjedok na vjenčani list, ali će biti uz nju pred oltarom na samom vjenčanju. Pretpostavljam da kuma mora donjeti potvrdu o krštenju, krizmi, al me zanima da li njezina pratnja mora donjeti kakav dokument? I još nešto, obred će biti što kraći, znači i bez pričesti, ali kako sam čula ja se moram ispovjedat i moj dragi naravno. A što s kumovima i njihovima pratnjama? Jel to ima kakve veze uopće? Jer dečko moja kume nije Hrvat, a bome i nije neki vjernik iako je kršten i ima sve ostale sakramente, ali ne ide u crkvu, ne vjeruje u Crkvu kao instituciju, a niti se ispovjeda. Eto, hvala na svakoj informaciji... Ako sam vas udavila ovolikom "pričom" ja se ispričavam Pozdrav svima!!
Ivona01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 21:31   #1016
Joj Ivona pratnje od kumova nemaju nikakve veze, jer vjenčana kuma može biti i slobodna djevojka!!! Čak ni kumovi ne moraju imati sakramente, ja se udajem za 2 tjedna kod Isusovaca koji su po svemu dosta strogi, i od kumova nisam trebala nikakve potvrde, samo potvrdu o završenom Zaručničkom tečaju i Krsne listove od nas dvoje. No na općini gdje smo prijavljivali matičaru vjenčanje, morali donjeti Izvod iz matične knjige rođenih, pazi NE Rodni list, fotokopije osobnih iskaznica kumova i naše domovnice na uvid i neš para naravno.
Mi na zadnjem dogovoru lijepo sjeli sa svećenikom i popričali o njegovim zahtjevima, ja ga otvoreno pitala da li se moramo doći njemu ispovjediti ili kako - i rekao je da nema nikakve obaveze, čak nije ni rekao da bi bilo lijepo ili tak nešto. Pitali i koliko treba,mo dati para i reako je da je uobičajeno sudjelovanje oko 200kn, za cvijeće da možemo donjeti buket za oltar.... ostali oduševljeni kako nije komplicirao a ni zahtjevao
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 11:48   #1017
Ma znam, sve sam ja to njemu objasnila... al on je jadan sav u panici, jer kao što sam rekla nije iz HR, a i kod njeh su sasvim neka druga pravila i običaji, pa je on izvan sebe.. čak mu je bilo čudno što je meni kuma frendica jer kod njih je običaj da ti je netko iz obitelji kum na vjenčanju i tako... Hvala u svakom slučaju!
Ivona01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 12:44   #1018
Papiri za vjenjcanje

Cao,
trebam vasu pomoc za ovaj problem: Mislim se udati za talijana u njemackoj i treba mi iz maticnog ureda iz hrvatske potvrda o slobodnom bracnom stanju. Maticarka mi je rekla da bi to dobila moram donijeti od buduceg kopiju njegove putovnice i njegovu potvrdu o slobodnom bracnom stanju. Problem je da bi on tu potvrdu o bracnom stanju dobijo traze talijani prvo moju da bi njemu dali. Znaci jedna i druga drzava traze te potvrde od druge da bi se izdale te potvrde o slobodnom bracnom stanju. Niti jedni niti drugi nepopustaju. Sad neznam sta da radim i kome da se obratim? Ako znate kako da dalje postupim napisite molim vas. Hvala!
marina-maki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 02:07   #1019
Quote:
marina-maki kaže: Pogledaj post
Cao,
trebam vasu pomoc za ovaj problem: Mislim se udati za talijana u njemackoj i treba mi iz maticnog ureda iz hrvatske potvrda o slobodnom bracnom stanju. Maticarka mi je rekla da bi to dobila moram donijeti od buduceg kopiju njegove putovnice i njegovu potvrdu o slobodnom bracnom stanju. Problem je da bi on tu potvrdu o bracnom stanju dobijo traze talijani prvo moju da bi njemu dali. Znaci jedna i druga drzava traze te potvrde od druge da bi se izdale te potvrde o slobodnom bracnom stanju. Niti jedni niti drugi nepopustaju. Sad neznam sta da radim i kome da se obratim? Ako znate kako da dalje postupim napisite molim vas. Hvala!
hey marina...

meni je isto trebao taj "ehefähigkeitszeugnis"..sto problema oko ti dokumenata ali hvala bogu konacno sam sve sredila termin (standesamt) mi je 01/2010. Moj dragi je hrvat pa nisam imala ta iskustva. Pokusaj napravit kopiju njegove putovnice i rodni list (ako je moguce internacionalni) i to onda odnesi u maticara/opcinu i nebi trebalo biti problema. u tom list oni potvrduju da TI NISI udata i da se mozes vjencat a njemu ce onda u italiji isto to napravit. eto, sritno Aha, nemoj zaboravit da ti stave apostille!!! To je jako bitno..
mlada2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 10:27   #1020
Quote:
mlada2010 kaže: Pogledaj post
hey marina...

meni je isto trebao taj "ehefähigkeitszeugnis"..sto problema oko ti dokumenata ali hvala bogu konacno sam sve sredila termin (standesamt) mi je 01/2010. Moj dragi je hrvat pa nisam imala ta iskustva. Pokusaj napravit kopiju njegove putovnice i rodni list (ako je moguce internacionalni) i to onda odnesi u maticara/opcinu i nebi trebalo biti problema. u tom list oni potvrduju da TI NISI udata i da se mozes vjencat a njemu ce onda u italiji isto to napravit. eto, sritno Aha, nemoj zaboravit da ti stave apostille!!! To je jako bitno..


hey mlada2010,

hvala ti puno na odgovoru i na savjetu! Pokusati cu tako kako si mi napisala. Nisu normalni sto traze radi jednog dokumenta Ja mislim da je lakse doci do kredita nego do papira za vjenjcanje...
Hvala ti jos jednom i nek ti sve bude sretno u 01/2010 kad se budes vjenjcala!
marina-maki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:35.