Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2006., 02:46   #801
I ne, ja se nisam napušila, ali ova subota bi mi sigurno bila puno zanimljivija da jesam
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 02:54   #802
pa zato sam ja rekla da bi bilo najbolje nasaditi wtc u novi zagreb...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 02:58   #803
Mail keeps coming to former World Trade Center
By MEGHAN BARR
2 December 2006

NEW YORK (AP) - It's the kind of holiday mail that might have been tossed aside, discarded like any other piece of junk mail: a special gift offer for a facial at a local spa.

Only the address on the letter no longer exists.

And the woman the letter is addressed to died more than five years ago in the terrorist attack on the World Trade Center.

Hundreds of pieces of mail destined for the former World Trade Center still arrive every day at a post office facing ground zero -- the relics of the unfinished lives of Sept. 11 victims.

Telephone bills, insurance statements, wine club announcements, college alumni newsletters, even government checks populate the bundles of mail. Each one bears the ZIP code once reserved exclusively for the twin towers: 10048.

"I guess sooner or later they'll realize the towers aren't back up," said letter carrier Seprina Jones, who handles the trade center mail. "I don't know when."

Some of the nation's most recognizable companies and organizations, from retail chains to research hospitals, are among those sending the mail, but it is not completely clear why the letters keep getting sent. Much of the mail seems to result from companies not updating their bulk mailing lists, said U.S. Postal Service spokeswoman Pat McGovern.

The postal service declined to identify the senders and recipients of the letters according to policy. Several companies formerly housed in the towers declined to comment for this article.

The trade center mail meets varied fates once it arrives at the Church Street station.

A handful of companies still pay for a service that forces the post office to hold the mail until a messenger comes to pick it up. The rest of the mail travels various routes -- some will be returned to the sender, some will be forwarded to the company's current address. And some will be sent to a Brooklyn recycling firm to be shredded and destroyed.

The fact that the Postal Service is even forwarding mail from a nonexistent address five years later is rare. "Normally we'd only forward mail for a year," McGovern said. "But we're making an exception here."

The World Trade Center's mail used to travel from the Church Street post office and up through the towers. It would start on the ground tucked in the letter carrier's bag and continue up higher and higher -- to the 68th floor, the 89th floor, the 104th floor.

The morning's mail never made it though the flames and smoke on Sept. 11, 2001. It stayed put with the letter carriers, silently observing the chaos that unfurled outside.

Flying debris blew out most of the windows of the Church Street post office, prompting a restoration process that lasted three years. The doors officially reopened in August 2004.

Rafael Feliciano delivered mail to floors 78 through 100 of the south tower for three years. He watched it collapse on television from a bar several blocks away with a co-worker.

"He turned to me and said, 'You just lost your route,'" Feliciano remembered. When the dust cleared, he spent weeks identifying office workers who came to pick up their mail, searching for familiar faces to see if they had survived.

Mail addressed to people who were killed was marked as deceased right away, he said. But it kept coming.

"It's been five years later. How many people don't know the towers are gone?" he said.

Jones, 39, took over the World Trade Center mail after Feliciano -- too shaken to enter tall buildings any longer -- left his route to become a driver. She gets to work at 5 a.m., just as the street sellers begin arranging apples and oranges in the early morning light in front of ground zero. The mail is carefully divided among white plastic trays labeled by company name.

But the Church Street post office -- built in 1935 and now on the National Register of Historic Places -- is no longer the bustling hub it was when it stood just steps away from the city's tallest buildings.

Between 2001 and 2002, the total weekly volume dropped precipitously from 1.2 million pieces to just 485,000. It has risen slightly in the years since.

The neighborhood is slowly awakening, attracting more and more residents and businesses after the exodus that occurred five years ago. The post office's marble floors are newly polished and the building is brimming with new employees. When they gaze out the long bay windows overlooking ground zero, they see nothing but blue sky.

"You start flashing back to that day," Feliciano said. "That's why I got off the routes. It's like a movie that plays over and over in your head."
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 03:05   #804
http://www.nytimes.com/packages/html...E/blocker.html
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 03:10   #805
da, krasne kugle

nasađivanje WTC-a u NZ nema smisla, jer su tamo zgrade raštrkane i niske. Nema osobito visokih građevina. tek bi onda nestala gradacija, jer vi tornjevi stršali usred betonskih "kućeraka".

ta vijest o pošti je ... ne razumijem ju. ajmo reći da još stiže spam, njega ipak štancaju botovi, ali nije mi jasno da još postoje ljudi u SAD-u koji ne znaju što se dogodilo. nikako to ne mogu shvatiti.


još nešto u vezi slike. usporedba s Eurotowerom. to je ova plavkasta zgradurina, najviša u RH. njegove su dimenzije 36 x 27.6 m, širina i dubina.
sad zamislite samo jezgru svakog tornja, od 40.5 x 26.5.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 05:25   #807
pocetak evakuacije(izgledaju mi stalozeno...jos u tom momentu bar)
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 04:25   #808
http://www.photonewyork.com/prod_ima...2507241gyi.jpg
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 10:34   #809
ne mogu se sjetiti kako se zove taj stariji vatrogasac na slici. piše mi negdje. on je preživio jer se valjda nije penjao gore.
a baš gledam cijeli http://www.photonewyork.com
ima materijala...

a ja u slobodno vrijeme polagano čitam NIST-ove izvještaje i koliko god detaljni bili, ne mogu se otrgnuti dojmu da nešto ne valja s tim što baš ništa nisu učinili što se tiče samog rušenja. to su samo prekrižili. I zanemaruju dosta važnih stvari.
evo samo mali izvadak iz ogromnog izvješća, ima oko 11MB.
http://wtc.nist.gov/NISTNCSTAR1CollapseofTowers.pdf
važno ga je prostudirati, jer se čini da veće istrage od ove neće biti.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 18:09   #810
jel laughlin,ili pheipffer mozda?

ona slika evakuacije je iz druge knjige(walking forward,looking back)na site su samo par...
ono stubiste polusruseno mi je uzasno.ja jos uglavnom nism knjigu pogledala...samo par strana...ja to po redu.sad sam pocela citati tower stories...onda cu reports from gz.pa pnda knjigu sa slikama..pa onda jednu koja se zove-between heaven and gz-od jedne prezivjele...imam sta do proljeca citati...
jesi ikada pogledao onu knjigu men of steel?
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 19:52   #811
Quote:
AFRODITA69 kaže:
jel laughlin,ili pheipffer mozda?

ona slika evakuacije je iz druge knjige(walking forward,looking back)na site su samo par...
ono stubiste polusruseno mi je uzasno.ja jos uglavnom nism knjigu pogledala...samo par strana...ja to po redu.sad sam pocela citati tower stories...onda cu reports from gz.pa pnda knjigu sa slikama..pa onda jednu koja se zove-between heaven and gz-od jedne prezivjele...imam sta do proljeca citati...
jesi ikada pogledao onu knjigu men of steel?
ne znam za imena, morao bih pregledati par tisuća slika, ali mi se ne da...
men of steel sam pokušao pogledati, ali mi je stranica smrzla firefox, pa sam potražio drugdje. da, Koch. obitelj-tvrtka koja je dizala skyline.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 20:53   #812
ne,misla sam dal te zanimao sadrzaj knige? Posto je o izgradnji.
jesi gledao mozda wtc?
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 02:06   #813
naravno da bi me zanimao.
a u vezi onog filma, posjeti mi blogač
(napisao sam malu recenziju, dosta negativnu)
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 02:41   #814
a da? velis negativno..a cula sam vec negativnosti oko filma...ja ga nisam gledala jos.u kino ne idem-to mi je ovdje bljak...ne renta mi se,jer manje vise-ko jos danas renta???pa cekam da dode na ppv ili pak neki kanal ala hbo.
idem potraziti u blogu kaj si napisao-ako uspijem naci.
drugi petak idem malo na wtc(mislim gz)...tamo kupujem brand name cvikse.sve cvikse su mi sa ground zero,hehehe.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 02:46   #815
a eto-procitala sam misljenje-slazem se.potpuno.to sam cula i od drugih.ja sam s prva misla da se film radi fakat kao da citas recimo 102 min ili tower stories pa da je o svemu,sa svacije perspektive,da se vidi ta jeza u cijelosti sa svih uglova...to je ono kaj bi mene zanimalo.ipak,tu se radi o 3000+ ljudi-tako da samo na konto dvoje-nemas kaj puno dozivjeti onako kako je to stvarno bilo.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 03:10   #816
Quote:
AFRODITA69 kaže:
a eto-procitala sam misljenje-slazem se.potpuno.to sam cula i od drugih.ja sam s prva misla da se film radi fakat kao da citas recimo 102 min ili tower stories pa da je o svemu,sa svacije perspektive,da se vidi ta jeza u cijelosti sa svih uglova...to je ono kaj bi mene zanimalo.ipak,tu se radi o 3000+ ljudi-tako da samo na konto dvoje-nemas kaj puno dozivjeti onako kako je to stvarno bilo.
da, to sam i ja mislio. "inside the twin towers" je 100 puta bolji od ovog, a samo je dokumentarac.
i to dvoje je gotovo stalno u ruševinama i ne vide što je vani.
stvarno se jedva pojavljuju tornjevi.
Da, najbolji film bi se napravio da imaš nekoliko priča. Recimo vatrogasci, pa oni iznad rupe u 1WTC, 2WTC, u podrumu, prolaznici.

to bi bio skupi film...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 04:01   #817
ma i oni ispod rupe...kaj su jedva gmizali po onom jadnom stubistu...
iskreno ,mislim da drugi film o wtc disaster nece ni biti snimljeni...
cuj,a da se mi latimo posla????;-)
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 04:27   #818
my cup of tea,kak se veli...al pogledaj si i posluhni!
http://americanhistory.si.edu/septem...ord.asp?ID=135

samo da ti kazem,da kad god kliknes na 'browse'ispast ce ti druge slike...nije samo prve tri ili cetri,dakle klikaj vise puta...imas dole i opis i audio ...ma snaci ces se.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 03:49   #819
malo ot ali naisla sam pa eto
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 16:57   #820
alo ekipa..fino je vidit da ste u sve upoznati..i za i kontra amera..i jesu li sami to isplanirali il ne i jel pao WTC zato što je zbomban iznutra il se radi o konstrukciji i o dobrom odabiru mete talibana..nebih vas se mogo nigdje posramit..jer svi ste u pravu ..al u jednom niste..ma jebeš te amere i njihove zavjere il slučajnosti il njihove brojeve i povezanosti sa događajima..znate kolko su oni mislili na nas kad je ovdi rat bio?
tolko da ni danas neznaju di je CRO..pa zato ne trošite svoju energiju na nekog ko vas i nezna..ko vas nikad neće znat i ko bi vas zgazio ako mu na digitronu zasvitli da se to isplati i za 10 jebenih dolara..
osobno sam ih puno upozno..i njih i svih ostalih nacija (radim u turizmu) koji su proputovali cili svit i ko jedan pivaju da ovo što ima CRO još nisu nigdje vidili...al ne trebaju oni meni to govorit..znan ja to i sam...ZATO..svoju energiju usmjerite da to i očuvamo, a ne jel CIA planirala ovo il ono...sve su tu samo reklame njima u korist nama u štetu..
pametan čovik se snalazi sa onim što ima..a mi imamo..nismo ni svijesni što..
Nikša2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:57.