Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2010., 15:47   #1
Preporuke kemijskih čistionica za čišćenje vjenčanice

Bok curke, tražila sam na popisu tema, ali nema ništa slično..

eto, moje vjenčanje je prošlo i obzirom da sam dala šivati vjenčanicu, i ista me nije jeftino ispala, a i jako sam njome zadovoljna, molila bih vas sa iskustvom, da mi preporučite gdje ste vi svoje vjenčanice poslije nosile na čišćenje.

moja je od 100% svile i ne bih htjela da mi ju u kemijskoj zeznu...

e, sad, pitala sam u par kemijskih koje su mi po putu od posla do doma, i sve do jedne, naravno, čiste i vjenčanice, ali se ne usudim odnijeti je u neku "lokalnu"..

gdje ste ih vi nosile i kako ste zadovoljne uslugom...


tenks.. e da, i ČESTITAM!!
Manny Calavera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 12:04   #2
ne mogu vjerovati da baš niti jedna od vas nije očistila svoju haljinu...

ne kužim...
Manny Calavera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 12:12   #3
Quote:
Manny Calavera kaže: Pogledaj post
ne mogu vjerovati da baš niti jedna od vas nije očistila svoju haljinu...

ne kužim...
Još da napišeš i iz kojeg si grada možda bi ti koja i preporučila neku... Ja ći tu mogu reći za Rijeku (kemijska čistionica Ballo).
mihaela8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 12:37   #4
imaš kemijsku nasuprot starog placa Kvatrića, u šubičevoj na samom uglu di je ona knjižara ja tamo nosim dragom svaki tjedan odjela i nosila sam par svojih finih haljina i uvijek sam bila zadovoljna
maja1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 12:41   #5
ups..iz zagreba sam..

tenks curke..

maja-za haljinu mi nebi bilo bed odnijeti u bilo koju, ali je vjenčanica skroz svilena i to od puno slojeva svile tanke kao pučina, i stvarno je jako nježna, pa me frka da ju ne zeznu..

tenks..
Manny Calavera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 23:38   #6
imam ja par takvih lepršavih, svilenih u par slojeva u svjetlo rozoj i bež boji, i jedna ima sitne kamenčiće na prsima, i nosila sam ih kod njih i sve je bilo super, ako ne mogu onda te upozore
maja1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 09:33   #7
onda ok. puno hvala!
Manny Calavera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 14:17   #8
Jel zna netko kemijsku u Zagrebu u kojoj mogu očistiti plisiranu vjenčanicu a da mi ne ispeglaju ili izravnaju (faldice). Hvala! Ima li netko uopće iskustva s čišćenjem plisiranih stvari?
zubičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 15:48   #9
"LEMIA" kemijske čistionice - čiste vjenčanice za par salona vjenčanica, očistili su i moju nakon vjenčanja.
jedna od rijetkih kemijskih čistiona u zagrebu koja čisti kožne stvari (ostale kemijske šalju njoj na čišćenje).
Usto su još i uvoznici kemijskih preparada za skidanje flekica, pa vjerujete mi, nema što mi nisu uspjeli očistiti, čak i sa svilenih stvari/bijelih hlača/farbu za kosu/boju od kožnih čizama koje su pustile, mlje od tine itd...
Što oni ne mogu očistiti, sigurno neće očistiti ni 1 druga kemijska!

Nikako ne nositi slučajno fine stvari (ja ne bih uopće ništa nosila) u Clean express... koliko para toliko i muzike... vračala sam bijeli kaput na čiščenje 4 puta!
__________________
zavirite u moje butike:
butik 1
butik 2
nerak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 16:04   #10
Quote:
nerak kaže: Pogledaj post
"LEMIA" kemijske čistionice - čiste vjenčanice za par salona vjenčanica, očistili su i moju nakon vjenčanja.
jedna od rijetkih kemijskih čistiona u zagrebu koja čisti kožne stvari (ostale kemijske šalju njoj na čišćenje).
Usto su još i uvoznici kemijskih preparada za skidanje flekica, pa vjerujete mi, nema što mi nisu uspjeli očistiti, čak i sa svilenih stvari/bijelih hlača/farbu za kosu/boju od kožnih čizama koje su pustile, mlje od tine itd...
Što oni ne mogu očistiti, sigurno neće očistiti ni 1 druga kemijska!

Nikako ne nositi slučajno fine stvari (ja ne bih uopće ništa nosila) u Clean express... koliko para toliko i muzike... vračala sam bijeli kaput na čiščenje 4 puta!
Kod mene pak suprotno..za Lemiu nemam uopće riječi hvale...kao prvo, skupi , no ajmo to kao zanemarit...zadnji put kad sam finu svilenu kravatu od dragog nosila izlizali su je cijelu di je bila flekica, (ljubičaste je boje) pa smo samo mogli ju bacit u smeće..užas..
Aurorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 12:08   #11
Quote:
Aurorica kaže: Pogledaj post
Kod mene pak suprotno..za Lemiu nemam uopće riječi hvale...kao prvo, skupi , no ajmo to kao zanemarit...zadnji put kad sam finu svilenu kravatu od dragog nosila izlizali su je cijelu di je bila flekica, (ljubičaste je boje) pa smo samo mogli ju bacit u smeće..užas..
Ovo potpisujem. Radila sam nekoliko ljeta preko studentskog u jednoj kemijskoj koja je davala kožne stvari na čišćenje u Lemiu, također su i bojali za nas i ne bih ih preporučila nikome! Od užasne usluge, kašnjenja robe...
__________________
3.9.2011.
espana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 15:39   #12
drage cure

ja sam jucer pokupila svoju vjencanicu iz lamie. vjencanica je prekrasna..sve su mrlje skinuli izgleda kao nova. bas sam se iznenadila kada sam ju vidjela. steta sto ju vise necu nositi :P
zabica171 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 13:38   #13
mogu li uopce ocekivati da ce mi neka cistionica dobro obaviti posao? imam jedan top od santung svile, nosila sam ga nekoliko sati na jednoj svadbi, nema mrlja, nisam se znojila, niti sam se igdje naslanjala, samo sam sjedila na cistoj bijeloj stolici. ali top je pokupio miris, valjda od cigareta ili cega vec. crni je, ali sumnjam da je taj miris od boje. nosila sam ga na ciscenje u cc1 (valjda je to lemia), medjutim natrag sam dobila top s jednakim mirisom, a puno me kostalo. da li da pokusam negdje drugdje? s cim oni uopce ciste svilu? receno mi je da ga ne perem pa se ne usudim, a bas bih htjela da bude bez mirisa ili da mirise na cisto, odnosno bude u potpunosti cist. mislim, nije da to ne znam kol'ko smrdi, osjeti se lagano tek kad zabijem nos u njega, ali mi jako smeta, glupo mi ga je imat' ovako spremljenog i osjecat cu se cudno ako ga opet obucem.

unaprijed hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 10:33   #14
nisam našla prikladniju temu, pa ću pitat ovdje.
vjenčanica je kod mene u ormaru. pokrivena najlonom i u onom omotu crnom za obleku.
jučer sam ju pokazivala kumi i vidjela na haljini, donji dio oko koljena, crvenu točkicu. ne znam od čega ni koliko je tamo, al ne sječam se da je bila kad sam ju kupila, svu sam ju pregledala. ne mislim ju nositi na pranje, ali kako da skinem to, tak me bode u oći sad kad znam da je tam
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 10:47   #15
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
nisam našla prikladniju temu, pa ću pitat ovdje.
vjenčanica je kod mene u ormaru. pokrivena najlonom i u onom omotu crnom za obleku.
jučer sam ju pokazivala kumi i vidjela na haljini, donji dio oko koljena, crvenu točkicu. ne znam od čega ni koliko je tamo, al ne sječam se da je bila kad sam ju kupila, svu sam ju pregledala. ne mislim ju nositi na pranje, ali kako da skinem to, tak me bode u oći sad kad znam da je tam
A zavisi od čega ti je točkica!
Jel ti se čini da je od vlage ili zamrljana kemijskom ili ju je muha uneredila????
Gremblina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 11:00   #16
ne slići mi na što od ovog kaj si navela
vlaga nije, točkica je na jednom mjestu, muha nije mogla do vjenčanice nikak, stvarno smo ju zabetonirali nije ni kemijska
zapravo sam ju samo dva puta otvarala od kada sma ju donjela doma
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 11:07   #17
A onda ne znam. Mislila sam da je od vlage pa onda ima nešto sa sodom bikarbonom.
Probaj eventualno sa nekom nježnom krpicom i običnom vodom istrljati, možda ode.
Al ne bih se ja baš usudila previše drmati oko toga!
Gremblina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 10:15   #18
Jel ima novih iskustava? Trebala bi danas odnjeti vjenčanicu na čiščenje, pa mi treba dobra preporuka.
Piccola Ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 12:25   #19
pitanje za curke koje imaju iskusva s kemijskim cistionicama, zanima me kolko bi kostalo ciscenje vjencanice? odijela?
odnjela sam nase i danas idem pokupiti, pa cisto da se pripremim, da ne padnem u nesvjest dok mi veli cijenu.
pregledavala sam malo po netu kak se krecu cijene i naletila- ciscenje vjencanice 300kn??!
moguce?
__________________
Honey, get it while you can... by J.J.
T-zone is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 12:30   #20
onu bijelu kaj sam imala samo na slikanju sam odnjela u clean express i koštalo je 350kn. mislim da bi ona bež bila i skuplja jer je bila puno više zmazanija, iako imaju cjenik pa eto, možda i nebi. sve mrlje su otišle, tak da sam zadovoljna.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.